SM czyli stwardnienie rozsiane - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-06, 19:11   #301
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: SM czyli stwardnienie rozsiane

Ja jeszcze dopiszę, że dzwoniłam do szpitala i za MRI z kontrastem zaplacę 650 i mogę mnie nawet zapisać na sobotę. Lekarza mam w pon więc może uda mi się dojechać na badanie w tą następna sobotę. Mam tylko takie pytanie jeszcze - czy ten rezonans z kontrastem musi być jakiś specjalny w kierunku sm? To znaczy, czy lekarz musi tam wypisać, bo jak nie to badanie zrobią jakies zwykłe i wtedy nie wykryje ewentualnych zmian? Skoro już tam pojadę i będę płacić to chcę to zrobic dokladnie. Figaro a ty gdzie robiłaś ten mocniejszy rezonans? Bo mi kiedyś neurolog polecała szpital we Wrocławiu na Kamieńskiego, ale ostatecznie tego nie zrobiłam. Nie wiem, czy słyszałaś i kojarzysz ale jest nowy rezonans w Pieszycach. Ja juz przestaję czytać o tej chorobie bo już zaczynam dostawać coraz więcej objawów i coraz bardziej bać, a mam w tym tygodniu mnóstwo obowiązków. Wczoraj tak mnie stres wymęczył i panika, że spałam prawie 10 godzin.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 19:25   #302
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: SM czyli stwardnienie rozsiane

Ja mam robiony rezonans tz. z programu, bezpośrednio zlecany z poradni SM, szpital na Borowskiej się w tym specjalizuje, to już nie chodzi o to, czy rezonans jest nowszy, bo najnowszy jest na Grabiszyńskiej, ale na Borowskiej maja inny program do oceny zmian + kontrast, też troszkę inny,
ja mam zaznaczone od dr Gruszki, gdzie mam robić MRI i do tego się stosuję, do tego radiolodzy pracujący na Borowskiej, doskonale opisują wyniki ....

Ogólnie zmiany z kontrastem powinny być widoczne na wiekszości rezonansów, jednak ponoć czasem coś może nie być widoczne (jak u mnie w odcinku szyjnym, teraz dopiero wyszlo).

Dalej twierdzę, że sie nakręcasz niepotrzebnie, odpuść, odetchnij i poczekaj z tym do rozmowy z lekarzem, noooo
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się

Edytowane przez Figarro
Czas edycji: 2015-10-06 o 19:26
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 12:05   #303
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: SM czyli stwardnienie rozsiane

Czy jeśli odruchy neurologiczne są prawidłowe można wykluczyć sm? Moja przyjaciółka od dłuższego czasu czuje osłabienie i ciężkość nóg, mrowienia, drżenia nasilające się pod wpływem ciepła. Jednak dwóch neurologów u których była stwierdzili, że jeśli odruchy są prawidłowe to nie może być sm.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-18 13:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.