Pomocy, co wybrać ? Transport, matematyka, informatyka, MiBM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-13, 20:08   #1
Pikay
Przyczajenie
 
Avatar Pikay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3

Pomocy, co wybrać ? Transport, matematyka, informatyka, MiBM


Dostałam się na poniższe kierunki sudiów:

* Transport (PW) - słyszałam, że to dość łatwy kierunek (jeśli chodzi o politechnikę), a idą tam głównie osoby, które albo nie dostały się na inny kierunek, albo nie dały rady na innym kierunku. Podobno trudno po tym z pracą (?).

* Matematyka (UKSW) - bardzo interesuję się informatyką i matematyką, ale słyszałam wiele negatywnych opinii o uczelni i sposobie w jaki są prowadzone oba kierunki.

* Informatyka (UKSW) - ^to samo co wyżej

* Mechanika i Budowa Maszyn (WAT) - i tu właściwie nie wiem co napisać... Podobno to dosyć dobry kierunek, ale sama nie wiem...
Fizyki się nie boję, jakoś dam radę, ale trochę przeraża mnie to, że idą na niego prawie sami faceci. Nie wiem też jak po tym z pracą.


Może mi coś doradzicie?
Wiem, że powinna to być hmm... moja decyzja, ale byłabym wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

Edytowane przez Pikay
Czas edycji: 2015-07-13 o 20:29 Powód: .
Pikay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 20:37   #2
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

transport na PW niestety nie ma najlepszej opinii - zazwyczaj idą tam wszyscy, którzy nie dostali się na inne kierunki na PW. moja znajoma po tym kierunku pracuje jako sekretarka - cały czas szuka pracy w zawodzie i nie może znaleźć mimo, że skończyła studia 3 lata temu.

odnośnie pozostałych kierunków to ja pewnie wybrałabym matematykę lub informatykę na UKSW (w zależności co Ciebie interesuje bardziej), ale z racji, że uczelnia nie należy do najlepszych, poszłabym tam tylko na studia licencjackie z nastawieniem, żeby magisterkę kończyć na UW lub PW.

jeśli chodzi o mechanikę i budowę maszyn to w Warszawie i okolicach królują usługi, a nie przemysł i jest dosyć mało fabryk, firm produkcyjnych, gdzie przydaliby się absolwenci tego kierunku. mój brat właśnie skończył elektrotechnikę i twierdzi, że niestety tego typu kierunki lepiej kończyć jeśli będzie się szukać pracy w okolicach Katowic czy Wrocławia.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 20:47   #3
PestkaCzeresni
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 14
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Ja bym na Twoim miejscu postawiła na Mechanikę i Budowę Maszyn ew. Informatykę. Najbardziej przyszłościowe (mimo że mówi sie, ze niby informatyków już dosyć, to DOBRZY wciąż są w cenie). MiBM kończyłabyś na dobrej uczelni o określonej pozycji w Polsce (nie chciałaś na PW?). A jeśli faktycznie Warszawa to za mało "przemysłowe" miasto, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się gdzieś po studiach przenieść i składać cv do innych regionów Polski
PestkaCzeresni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 21:18   #4
Pikay
Przyczajenie
 
Avatar Pikay
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
odnośnie pozostałych kierunków to ja pewnie wybrałabym matematykę lub informatykę na UKSW (w zależności co Ciebie interesuje bardziej), ale z racji, że uczelnia nie należy do najlepszych, poszłabym tam tylko na studia licencjackie z nastawieniem, żeby magisterkę kończyć na UW lub PW.
Słyszałam, że po UKSW trudno iść na magisterkę na inną uczelnię.
Ale dzięki za odpowiedź, do jutra mam czas aby się zastanowić. ^^

Cytat:
Napisane przez PestkaCzeresni Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu postawiła na Mechanikę i Budowę Maszyn ew. Informatykę. Najbardziej przyszłościowe (mimo że mówi sie, ze niby informatyków już dosyć, to DOBRZY wciąż są w cenie). MiBM kończyłabyś na dobrej uczelni o określonej pozycji w Polsce (nie chciałaś na PW?). A jeśli faktycznie Warszawa to za mało "przemysłowe" miasto, to nic nie stoi na przeszkodzie, by się gdzieś po studiach przenieść i składać cv do innych regionów Polski
Najbardziej marzy mi się wyjazd z kraju, więc raczej z przenoszeniem się po studiach nie powinno być problemu.
Na PW raczej nie mam szans, bo nie zdawałam fizyki. (głupia ja >.>)
Pikay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 22:27   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Na UKSW to sobie można studiować filologię polską albo teologię. Z tymi kierunkami uczelnia radzi sobie dobrze. Ale od kierunków technicznych są uczelnie techniczne. A różnica w poziomie potrafi być bardzo duża (powtarzam za mężem, ja tam od ścisłych nie jestem). Za to poziom na Wacie uchodzi za wysoki i chadzają tam dziewczyny, choć niewiele. A i mieszkania na Bemowie dużo tańsze. Podsumowując:
* Transport (PW) - uczelnia dobra, kierunek taki sobie
* Matematyka (UKSW) i * Informatyka (UKSW) - kierunki dobre, ale uczelnia pod ich kątem do bani
* Mechanika i Budowa Maszyn (WAT) - i kierunek i uczelnia dobre
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 09:34   #6
Cobia
Raczkowanie
 
Avatar Cobia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Moim zdaniem z tego wszystkiego najlepsza jest informatyka. A prawda jest taka, że nie ważne jaką uczelnie skończysz, a jakie umiejętności będziesz posiadać. W dużej mierze to zależy od nas samych niż samej uczelni.
Cobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 11:28   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Cytat:
Napisane przez Cobia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem z tego wszystkiego najlepsza jest informatyka. A prawda jest taka, że nie ważne jaką uczelnie skończysz, a jakie umiejętności będziesz posiadać. W dużej mierze to zależy od nas samych niż samej uczelni.
Nie wszyscy są genialnymi samoukami. Ja bym powiedziała, że większość ludzi nawet nie jest. I fajnie gdyby uczelnia pomagała zdobyć jakieś umiejętności. A rozstrzał poziomów jest naprawdę duży. TŻ mówił mi, że miał na roku takiego niezbyt ogarniętego kolesia, który wyleciał już po pierwszej sesji, bo niczego nie kumał, a potem poszedł na informatykę na uniwerek (choć nie ten akurat) i tam świetnie sobie radził. A poza tym jak pracodawca ma do wyboru kilku kandydatów o podobnych umiejętnościach, to myślę, że jednak wybierze tego po lepszej szkole.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 08:44   #8
Cobia
Raczkowanie
 
Avatar Cobia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie wszyscy są genialnymi samoukami. Ja bym powiedziała, że większość ludzi nawet nie jest. I fajnie gdyby uczelnia pomagała zdobyć jakieś umiejętności. A rozstrzał poziomów jest naprawdę duży. TŻ mówił mi, że miał na roku takiego niezbyt ogarniętego kolesia, który wyleciał już po pierwszej sesji, bo niczego nie kumał, a potem poszedł na informatykę na uniwerek (choć nie ten akurat) i tam świetnie sobie radził. A poza tym jak pracodawca ma do wyboru kilku kandydatów o podobnych umiejętnościach, to myślę, że jednak wybierze tego po lepszej szkole.
Rekrutuje ludzi do swojego działu. W czasie rozmów patrzy się przede wszystkim na umiejętności. Ludzie zatrudniani są z uczelni prywatnych (również tych uważanych za słabe), jak i z państwowych. Jeśli powstaje dylemat, kogo przyjąć z jakiejś grupki, bo wszyscy są podobnie dobrzy to wtedy bierzemy kogoś, kto najbardziej pasuje osobowościowo do naszego działu. Znaczy tak jest u mnie. Mówię to tylko z osobistego doświadczenia, ale oczywiście na pewno będą przypadki, kiedy jest tak jak napisałaś.
Cobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 12:31   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pomocy, co wybrać ?

Cytat:
Napisane przez Cobia Pokaż wiadomość
Rekrutuje ludzi do swojego działu. W czasie rozmów patrzy się przede wszystkim na umiejętności. Ludzie zatrudniani są z uczelni prywatnych (również tych uważanych za słabe), jak i z państwowych. Jeśli powstaje dylemat, kogo przyjąć z jakiejś grupki, bo wszyscy są podobnie dobrzy to wtedy bierzemy kogoś, kto najbardziej pasuje osobowościowo do naszego działu. Znaczy tak jest u mnie. Mówię to tylko z osobistego doświadczenia, ale oczywiście na pewno będą przypadki, kiedy jest tak jak napisałaś.
No właśnie też mi się zdarzyło pracować przy rekrutacji i moi szefowie na to patrzyli. Przychodziło dużo CV, więc trzeba było robić jakąś wstępną selekcję. Patrzyłam na wykształcenie i doświadczenie, ale moi szefowie wyraźnie życzyli sobie, żeby w pierwszej kolejności zapraszać tych po znanych szkołach, a nie jakichś "podejrzanych", jak je nazywali. Ostatecznie i tak umiejętności okazywały się decydujące, no ale jak ci zaproszeni w pierwszej turze rozmów je mieli, to do pozostałych już się nie dzwoniło. Wiem, że nie wszyscy aż tak patrzą na edukację, ale pracodawców, którzy biorą to pod uwagę może być sporo.

A poza tym uważam, że choć ostatecznie i tak liczą się własne umiejętności, to jednak lepiej, żeby szkoła miała lepszy poziom i jednak pomogła nam je zdobyć. Szkoda tracić życie na zajęcia, które nic nie dają.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 12:46   #10
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Pomocy, co wybrać ? Transport, matematyka, informatyka, MiBM

Ludzie zawsze mówią o samoukach, najlepiej w wydaniu "Janko muzykant", a sami starają się pójść czy wysłać dzieci do lepszych szkół. Dziwne, nieprawdaż?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 08:42   #11
Cobia
Raczkowanie
 
Avatar Cobia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Pomocy, co wybrać ? Transport, matematyka, informatyka, MiBM

Szczerze mówiąc mam wrażenie, że większość uniwersytetów, w ogóle uczelni, jedzie na opinii sprzed iluś tam lat. I nie koniecznie jest tak jak w rzeczywistości.
Cobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 13:53   #12
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pomocy, co wybrać ? Transport, matematyka, informatyka, MiBM

Cytat:
Napisane przez Cobia Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc mam wrażenie, że większość uniwersytetów, w ogóle uczelni, jedzie na opinii sprzed iluś tam lat. I nie koniecznie jest tak jak w rzeczywistości.
To zależy. akurat miałam przyjemność studiować na tzw. prestiżowym uniwersytecie dwa kierunki. Jeden był żenujący, do tej pory nie rozumiem, jak z czymś takim można wygrywać w rankingach. Drugi za to prowadzony był bardzo dobrze i na poziomie. Więc to rzeczywiście nie jest tak, że jak dana szkoła ma dobrą opinię, to będzie dobra we wszystkim. W niektórych dziedzinach pewnie lepsze okażą się szkoły prywatne. Dlatego właśnie, kiedy idzie się na uczelnię, która słynie powiedzmy z niezłych filologii, ale na informatykę, można się rozczarować.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 21:20   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pomocy, co wybrać ? Transport, matematyka, informatyka, MiBM

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-24 22:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.