Bromocorn-przyjmować czy zrezygnować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-23, 13:02   #1
Malinkaaa123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 1

Bromocorn-przyjmować czy zrezygnować?


Dzień dobry. Zdecydowałam się napisać ten post, ponieważ jestem w nieciekawej sytuacji. Zacznę temat od tego, że od zawsze miałam nieregularne miesiączki. Mam PCO. Po jesiennej wizycie u ginekologa otrzymałam tabletki antykoncpecyjne w celu "uregulowania miesiączki" na 3 miesiące. Po 3 miesiącach miałam odstawić tabletki oraz zacząć brać Cyclodynon aby regularność powróciła, ponieważ źle się czułam po antykoncepcji i nie mogłam jej przyjmować. W 3 dzień miesiączki ( prawdziwej pierwszej miesiączce od odstawienia tabletek) zrobiłam badania hormonalne, które zleciła mi lekarka i wyszło że mam za wysoką prolaktynę: 673.91 uIU/ml gdzie norma wynosi 66.00-490.00 oraz 31.81 ng/mI gdzie norma wynosi 3.12 - 23.13. Badania zostały robione w styczniu. Wizytę kontrolną miałam umówioną na marzec i dostałam już w międzyczasie dwa razy miesiączke. Na wizycie kontrolnej marcowej lekarka przepisała mi Bromocorn 1/4 tabletki następnie 1/2 oraz 1 cała przez 8 tyg, oraz Duphaston od następnej miesiączki, lecz nie zaczęłam jeszcze ich brać bo stwierdziłam, że wykonam ponownie badania prolaktyny w marcu, aby sama ponownie upewnić się, że wysoki poziom prolaktyny się utrzymuje. Wykonałam ponownie badanie prolaktyny w 3 dzien miesiaczki i wyszło, że prolaktyna jest w normie: 280.32 uIU.mI oraz 13.23 ng/mI. W związku z tym skontaktowałam się z lekarką i nadal zaleca mi ona branie Bromocornu przez 3 miesiące. Powiem szczerze, że słyszałam o skutkach ubocznych a po drugie nie wiem czy jest sens zażywać takie tabletki "profilaktycznie" lecz nie jestem lekarzem i nie mi to oceniać. Nie wiem co robić , z jednej strony wiem, że powinnam stosować zalecenia lekarza ale z drugiej strony czuje cień niepewności. Czy może w związku z tą sytuacją brać niewielką dawkę od 1/4 do 1/2 przez 3-4 miesiące czy całkowicie zrezygnować i brać tylko Cyclodynon i kapsułki wiesiołkowe ( które biorę cały czas) czy zmienić lekarza. Mam w głowie niepewność. Dodam, że mam 23 lata i narazie nie mam w planach mieć dziecka, lecz myślę przyszłościowo chcąc kiedyś zajść w ciąże bez komplikacji. Obecnie zależy mi na uregulowaniu gospodarki hormonalnej i miesiączki. Dziękuję z góry za wasze odpowiedzi. Pozdrawiam
Malinkaaa123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-23 14:02:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.