Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-06, 16:44   #1
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540

Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?


Ograniczyłam słodycze, całkowicie wyeliminowałam fast foody, wykluczyłam cukier, nie jem przed snem, staram się pić codziennie zieloną herbate.
Więcej się ruszam, rano i wieczorem robię 50 brzuszków + kręce 15 min hula hopem
Jak myślicie czy taka dieta coś da?
Obawiam się, że nie schudnę, mija już tydzień i nic nie straciłam na wadze

PS. Czy jak nie ma zakwasów po treningu to znaczy, że jest źle wykonywany?
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 20:45   #2
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Napisz co jadasz po wykluczeniu tych produktów.
Co do ćwiczeń, to ja takie ćwiczenia nazywam "piardnęciem". Strata czasu, dodatkowo brzuszki uszkadzają kręgosłup. Wystarczy 20, a nawet mniej minut intensywnego treningu.

Brak zakwasów nie musi oznaczać źle wykonanego treningu.
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:01   #3
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Napisz co jadasz po wykluczeniu tych produktów.
Co do ćwiczeń, to ja takie ćwiczenia nazywam "piardnęciem". Strata czasu, dodatkowo brzuszki uszkadzają kręgosłup. Wystarczy 20, a nawet mniej minut intensywnego treningu.

Brak zakwasów nie musi oznaczać źle wykonanego treningu.
Hm... Jem dużo nabiału, mięsa praktycznie w ogóle, tylko ryby. Śniadanie nie zawsze jadam, i to może błąd. 2-3 posiłki dziennie. Na więcej nie mam czasu. Zwykle ryż plus ryba +jakaś surówka. Na kolacje owsianka, jogurt lub jakiś owoc/warzywo.

A na inne ćwiczenia niestety nie mam czasu.
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:08   #4
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Za dużo nabiału, brak mięsa. To 2 podstawowe błędy. Jakie ryby? A jak z tłuszczami? Unikasz?A pieczywo jadasz? Jak masz dobry metabolizm, to śniadań nie musisz jeść (ja nie jem od kilkunastu lat).

Co do ćwiczeń, to przecież napisałam, że wystarczy 20 minut intensywnego treningu, a Ty przecież hula hop kręcisz przez 15, plus te nieszczęsne brzuszki. Nic Ci to nie da.
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:21   #5
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Za dużo nabiału, brak mięsa. To 2 podstawowe błędy. Jakie ryby? A jak z tłuszczami? Unikasz?A pieczywo jadasz? Jak masz dobry metabolizm, to śniadań nie musisz jeść (ja nie jem od kilkunastu lat).

Co do ćwiczeń, to przecież napisałam, że wystarczy 20 minut intensywnego treningu, a Ty przecież hula hop kręcisz przez 15, plus te nieszczęsne brzuszki. Nic Ci to nie da.
Co do ryb to najczęściej łosoś, tuńczyk czasami halibut. Tłuszczy staram się unikać, ale póki co nie udaje się. Pieczywo jem czarne
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 21:31   #6
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Tłuszczy staram się unikać, ale póki co nie udaje się.
No i bardzo dobrze, że Ci się nie udaje. Skończmy wreszcie z tą tłuszczofobią. Jedz tłuszcze na zdrowie
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 10:39   #7
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
tuńczyk
Tuńczyk max 140g na tydzień, bo zawiera dużo rtęci.

Jedz dużo warzyw. Zrezygnuj na razie z nabiału.
Kolację jedz białkową, a nie węglowodanową.
Postaraj się jeść śniadanie. Może uda Ci się taż znaleźć czas na więcej posiłków?

Ile w sumie masz mniej więcej kcal, B/T/W na dobę?
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 11:39   #8
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

15 min hula i 50 brzuszków to nie trening
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 13:27   #9
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
Tuńczyk max 140g na tydzień, bo zawiera dużo rtęci.

Jedz dużo warzyw. Zrezygnuj na razie z nabiału.
Kolację jedz białkową, a nie węglowodanową.
Postaraj się jeść śniadanie. Może uda Ci się taż znaleźć czas na więcej posiłków?

Ile w sumie masz mniej więcej kcal, B/T/W na dobę?
W granicach 600-900 kcal dziennie. Niestety prowadzę taki tryb życie, że nawet na dodatkowy posiłek nie znajde czasu.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
15 min hula i 50 brzuszków to nie trening
To jakie ćwiczenia proponujecie?
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 14:01   #10
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
W granicach 600-900 kcal dziennie. Niestety prowadzę taki tryb życie, że nawet na dodatkowy posiłek nie znajde czasu.
... ehhh....

Wymówki wymówki. Wiesz, ja pracuję na dwa etaty, w domu robię jeszcze dodatkowe projekty żeby mieć coś kasy, wychowuję synka, siedzę na forum, 3 x tydzień chodzę na siłownię, codziennie robię po 8km i jeszcze znajduję czas żeby układać sobie dietę i jeść 5-6 posiłków dziennie dbając o odpowiednią ilośc białek, tłuszczy i węgli w każdym posiłku.
A są osoby, które mają jeszcze mniej czasu i też sobie radzą. Ale jest taka reguła: "jak się czegoś chce, to zawsze znajdzie się sposób, a jak się czegoś nie chce, to zawsze znajdzie się powód". Ty chcesz iść na łatwiznę i schudnąć jedząc głodówkowe porcje (nawet w łagrach dostawali momentami więcej), ale w ten sposób nic z tego nie będzie...

600-900kcal na dobę to nie jest ilość jedzenia dla dorosłej kobiety!
Jedząc tak NIE SCHUDNIESZ! Jeśli chcesz dokładniej dowiedzieć w jaki sposób Twój organizm zacznie się bronić przed chudnięciem i DLACZEGO jedząc tak mało nie schudniesz to poczytaj tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=666690
__________________
REDUKCJA/SIŁA
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 14:42   #11
Lulla12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 540
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez fatass Pokaż wiadomość
... ehhh....

Wymówki wymówki. Wiesz, ja pracuję na dwa etaty, w domu robię jeszcze dodatkowe projekty żeby mieć coś kasy, wychowuję synka, siedzę na forum, 3 x tydzień chodzę na siłownię, codziennie robię po 8km i jeszcze znajduję czas żeby układać sobie dietę i jeść 5-6 posiłków dziennie dbając o odpowiednią ilośc białek, tłuszczy i węgli w każdym posiłku.
A są osoby, które mają jeszcze mniej czasu i też sobie radzą. Ale jest taka reguła: "jak się czegoś chce, to zawsze znajdzie się sposób, a jak się czegoś nie chce, to zawsze znajdzie się powód". Ty chcesz iść na łatwiznę i schudnąć jedząc głodówkowe porcje (nawet w łagrach dostawali momentami więcej), ale w ten sposób nic z tego nie będzie...

600-900kcal na dobę to nie jest ilość jedzenia dla dorosłej kobiety!
Jedząc tak NIE SCHUDNIESZ! Jeśli chcesz dokładniej dowiedzieć w jaki sposób Twój organizm zacznie się bronić przed chudnięciem i DLACZEGO jedząc tak mało nie schudniesz to poczytaj tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=666690
Właśnie przejrzałam tabele zapotrzebowania kcal w ciągu doby i wychodzi na to, że potrzebuje 2600-2800 kcal (wiek 16-20 lat). Szczerze mówiąc jestem w małym szoku, zawsze myślałam, że im mniej kalorii tym lepiej.

Edytowane przez Lulla12
Czas edycji: 2013-02-07 o 14:45
Lulla12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 15:17   #12
fatass
Zadomowienie
 
Avatar fatass
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 842
Dot.: Co myślicie o takiej diecie? Czy będą efekty?

Cytat:
Napisane przez Lulla12 Pokaż wiadomość
Właśnie przejrzałam tabele zapotrzebowania kcal w ciągu doby i wychodzi na to, że potrzebuje 2600-2800 kcal (wiek 16-20 lat). Szczerze mówiąc jestem w małym szoku, zawsze myślałam, że im mniej kalorii tym lepiej.
Nie, własnie o to chodzi że nie Za mało kalorii daje tak samo zły efekt jak obżeranie się. Jedząc tak mało organizm się broni przed wyniszczeniem i "ochrania" tkankę tłuszczową, a spala mięśnie. Więc jest ubytek na wadze, ale kompozycja ciała pogarsza się. Że już nie wspomnę o zdrowiu, bo to chyba logiczne ...

Możesz sprawdzić jeszcze swoje BMR (ang. Basal Metabolic Rate, to podstawowa przemiana materii i jest ilością energii w kaloriach wydatkowaną przez organizm w trakcie całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, krążenie, oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.) - np. tutaj: http://www.e-diagnoza.pl/kalkulator/17/Kalkulator-BMR/
Jeśli dostarczasz mniej kalorii niż potrzeba do Twojej podstawowej przemiany materii, to na chłopski rozum, skoro to energia NIEZBĘDNA do życia, a dostarczasz jej za mało, to organizm żeby nie dać się unicestwić może zrobić tylko jedno... tą przemianę materii spowolnić. I w tym momencie zaczniesz już wpadać w błędne koło. Za mało kalorii - waga będzie spadać (z mięśni) aż organizm nie obniży wystarczająco przemiany materii - wtedy proces spadku wagi się zatrzyma. Aby dalej oniżać wagę znów trzeba będzie ciąć kalorie, których i tak już jest za mało. Więc Twoje ciało znów zacznie spowalniać metabolizm do nowej racji żywieniowej. I tak w kółko, aż w końcu znajdziesz się w punkcie krytycznym i zostanie Ci albo paść z głodu, albo mieć kosmiczne jo-jo.
__________________
REDUKCJA/SIŁA

Edytowane przez fatass
Czas edycji: 2013-02-07 o 15:18
fatass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.