Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-26, 14:40   #1
natidorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 4

Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna...


Heeej A więc od ok. 1,5 tygodnia zaczęłam stosowac ww. produkty całą serie tj. żel, tonik, reduktor punktowy i krem. Wydałam na to sporo kasy i liczyłam na dobre efekty. Polecali mi to znajomi poniewaz mowili że im bardzo pomogło na trądzik, a tymczasem zauważyłam u siebie większy wysyp, więcej krost, a za dwa tygodnie mam pierwszą wizyte u dermatologa i nie wiem czy to jest zamieżone działanie tych preparatów ze najpierw wysyp a potem tak jaby eliminacja krost. Nie wiem czy odstawić tą kuracje czy przy niej zostać, pomóżcie..

PS: Mam 15 lat, tak wiem że większość powie pewnie ze to przejdzie to dojrzewanie i tak dalej, no ale nie oszukujmy się da się to ograniczyć w tym wieku.
natidorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 10:32   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna...

ta kuracja ziaji to chyba dla osób, które mają niewielki problem z trądzikiem. mnie produkty nic nie pomogły. jeśli kupować dermokosmetyki do leczenia cery to coś z wyższej półki. takie jest moje zdanie.
możesz spróbować przeczekać ten największy wysyp. może cera ci się oczyści. ja dla przyspieszenia gojenia bym smarowała twarz maścią z witaminą A (u mnie się super sprawdza, a cena jest niewielka), piła herbatkę z pokrzywy i łykała cynk w tabletkach.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-28, 20:05   #3
Gial
Raczkowanie
 
Avatar Gial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 118
Dot.: Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna...

1. Skóra z trądzikiem potrzebuje dobrego oczyszczenia, np. po demakijażu - polecem mydła aleppo, mydło z nanosrebrem- po myciu musisz wyrównać ph skóry tonikiem lub hydrolatem. Najlepiej jakimś naturalnym bez alkoholu (Tonik z Ziai liście manuka ma alkohol z tego co pamiętam.)
2. Złuszczenia - toniki z kwasami, kremy z kwasami, retinoidy (wyższa półka, po konsultacji z dermatologiem) Co do maści z kwasami mogę polecić acne-derm koszt ok 20 zł poczytaj o niej.
3. Równowagi między nawilżeniem a złuszczaniem. Czyli inwestujemy w dobry, niezapychający skóry krem. Do tego możemy kupić olej z pachnotki-rewelacja.Olejek ogranicza liczbę bakterii Propionibacterium acnes.
4. Coś do stosowania punktowo na wypryski, np. olejek herbaciany- należy jednak uważać ze stosowaniem.
5. Maseczki domowe/ maseczki z glinek/ alg
6. Odpowiednia dieta- warzywa, owoce, ewentualnie suplementy, odpowiednie nawodnienie organizmu

Polecam też stronkI z kosmetykami naturalnymi. Stronek takich jest kilka, wystarczy poszukać. W ofercie są algi, olejki, hydrolaty, kwasy, itp.
Np. www.zrobsobiekrem.pl www.biochemiaurody.pl

Edytowane przez Gial
Czas edycji: 2015-07-28 o 20:07
Gial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-28 21:05:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.