Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-05, 15:21   #1
anununu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12

Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?


Witam Mam 20 lat. Od kilku dni dokucza mi ból nóg w z tyłu kolan (w zgięciu nogi) a także w łydkach. Ból występuje najczęściej w połowie dnia i trzyma przez cały wieczór nasilając się. Nie jest to ból mięśni, nie potrafię tego opisać, to taki ciągnący ból z tyłu nóg, bardzo męczący, niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajduję. Dodam, że od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette i z tym skojarzyłam ten ból, gdyż wiem że mogą mieć takie skutki uboczne. W ulotce czytałam o zakrzepicy i żylakach, przez co troszkę jestem przerażona i zamierzam odstawić tabletki, jednak do końca opakowania został mi tydzień. Czy gdyby ten ból był rzeczywiście spowodowany tabletkami, to czy jeszcze tydzień przyjmowania ich może mi poważnie zaszkodzić? Bardzo się boję, gdy pomyślę o jakiś zakrzepach itp...Wolałabym dokończyć to opakowanie, aby wystąpiło krwawienie z odstawienia i żeby organizm nie doznał dodatkowego szoku. Czy z takim problemem powinnam się zwrócić do ginekologa, czy od razu udać się do innego specjalisty i zbadać nogi? Wcześniej nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów po tabletkach. Taki ból nóg wystąpił u mnie już kilka miesięcy temu i promieniował do lędźwi, dokuczając najczęściej wieczorem, gdy kładłam się spać i leżałam. Po kilku dniach ustał samoistnie. Ale teraz siedzę i myślę tylko o nogach... Nie wiem czy to rzeczywiście może być od tabletek? Nigdy nie miałam żadnych kłopotów i skutków ubocznych.
anununu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 15:40   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Witam Mam 20 lat. Od kilku dni dokucza mi ból nóg w z tyłu kolan (w zgięciu nogi) a także w łydkach. Ból występuje najczęściej w połowie dnia i trzyma przez cały wieczór nasilając się. Nie jest to ból mięśni, nie potrafię tego opisać, to taki ciągnący ból z tyłu nóg, bardzo męczący, niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajduję. Dodam, że od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette i z tym skojarzyłam ten ból, gdyż wiem że mogą mieć takie skutki uboczne. W ulotce czytałam o zakrzepicy i żylakach, przez co troszkę jestem przerażona i zamierzam odstawić tabletki, jednak do końca opakowania został mi tydzień. Czy gdyby ten ból był rzeczywiście spowodowany tabletkami, to czy jeszcze tydzień przyjmowania ich może mi poważnie zaszkodzić? Bardzo się boję, gdy pomyślę o jakiś zakrzepach itp...Wolałabym dokończyć to opakowanie, aby wystąpiło krwawienie z odstawienia i żeby organizm nie doznał dodatkowego szoku. Czy z takim problemem powinnam się zwrócić do ginekologa, czy od razu udać się do innego specjalisty i zbadać nogi? Wcześniej nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów po tabletkach. Taki ból nóg wystąpił u mnie już kilka miesięcy temu i promieniował do lędźwi, dokuczając najczęściej wieczorem, gdy kładłam się spać i leżałam. Po kilku dniach ustał samoistnie. Ale teraz siedzę i myślę tylko o nogach... Nie wiem czy to rzeczywiście może być od tabletek? Nigdy nie miałam żadnych kłopotów i skutków ubocznych.
Tak, to może być wina tabletek.
Tak, powinnaś się skonsultować z ginekologiem.

Kiedy ostatni raz badałaś krzepliwość krwi? Miałaś kiedyś jakieś problemy z krzepliwością krwi? Ktoś z Twojej rodziny miał?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 15:48   #3
anununu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Podstawowe badanie krwi miałam robione ponad rok temu i absolutnie wszystko było ok. Dwa razy w tantym roku oddawałam krew i również było w porządku. Nigdy na nic poważnego nie chorowałam,, czasem tylko jakiś mały krwotok z nosa, ale tak jak już mówiłam z krwi nic nie wyszło. Żadnych innych badań nigdy nie miałam robionych. Wiem że najlepiej byłoby iść do lekarza ale teraz na dniach nie mam takiej możliwości, nogi bolą cały czas prawie od 4 dni i nie wiem co z tymi tabletkami... czy od razu przerwać stosowanie czy już dokończyć opakowanie... mam nadzieję że nie stanie się nic poważnego przez tydzień?
anununu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 15:56   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Podstawowe badanie krwi miałam robione ponad rok temu i absolutnie wszystko było ok.
W skład tego badania wchodziło badanie krzepliwości krwi?

Cytat:
Wiem że najlepiej byłoby iść do lekarza ale teraz na dniach nie mam takiej możliwości, nogi bolą cały czas prawie od 4 dni i nie wiem co z tymi tabletkami... czy od razu przerwać stosowanie czy już dokończyć opakowanie... mam nadzieję że nie stanie się nic poważnego przez tydzień?
Spróbuj zadzwonić do swojego ginekologa, a jeśli się nie da, to dostać do niego. Ze zdrowiem nie ma żartów. Ja ginekologiem nie jestem, więc nie powiem Ci czy powinnaś przerwać teraz branie tabletek, czy też możesz poczekać do końca opakowania.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 16:12   #5
anununu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Badania na krzepliwość raczej nie było.
anununu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 16:15   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Badania na krzepliwość raczej nie było.
Jeśli nie było, to w ogóle zmień ginekologa. Przepisywanie tabletek hormonalnych bez wcześniejszego skierowania na badanie krzepliwości krwi (i na próby wątrobowe – podejrzewam, że tego też nie miałaś), to narażenie pacjenta na spore problemy zdrowotne. Możliwe, że w ogóle nie powinnaś brać środków hormonalnych.
Sprawdź, jakie badania robiłaś, jeśli nie było nawet badania krzepliwości krwi, szukaj nowego ginekologa.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 16:21   #7
anununu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Ginekolog nie zleciła mi żadnych badań, po prostu na pierwszej wizycie wykonała zwyczajne badanie ginekologiczne i przepisała tabletki, na które do tej pory reagowałam dobrze. Minusem było to że nie przeprowadziła ze mną wywiadu dotyczacego chorób, ale po zapoznaniu się z ulotką stwierdziłam że raczej nie ma podstaw żebym ich nie zażywała. Pytałam pania ginekolog o badania hormonalne, gdyż czytałam na forach że powinno się takie zrobić przed przyjmowaniem tabletek, na to ona powiedziała że to jest mit który wziął się nie wiadomo skąd i jest bardzo powszechny, a takie badania robi się przy hormonalnej terapii zastępczej, nie przy antykoncepcji...
anununu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-05, 16:35   #8
disturbance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Hej, ja mam okropny ból łydek z tyłu codziennie po przebudzeniu... Daj znać co powie Ci ginekolog, ja też się wybieram w najbliższym czasie
disturbance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 16:36   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Ginekolog nie zleciła mi żadnych badań, po prostu na pierwszej wizycie wykonała zwyczajne badanie ginekologiczne i przepisała tabletki, na które do tej pory reagowałam dobrze. Minusem było to że nie przeprowadziła ze mną wywiadu dotyczacego chorób, ale po zapoznaniu się z ulotką stwierdziłam że raczej nie ma podstaw żebym ich nie zażywała. Pytałam pania ginekolog o badania hormonalne, gdyż czytałam na forach że powinno się takie zrobić przed przyjmowaniem tabletek, na to ona powiedziała że to jest mit który wziął się nie wiadomo skąd i jest bardzo powszechny, a takie badania robi się przy hormonalnej terapii zastępczej, nie przy antykoncepcji...
Badań hormonalnych zwykle się nie przeprowadza, bo nie ma takiej potrzeby – u zdrowych osób nie przepisuje się środków hormonalnych na podstawie poziomu ich hormonów.
Za to badanie krzepliwości krwi oraz próby wątrobowe są bardzo ważne! Przecież środki hormonalne zwiększają możliwość zachorowania na zakrzepicę. No i też obciążają wątrobę. Dlatego też tak ważne jest zbadanie pacjentki i ustalenie, czy w ogóle może przyjmować hormony, oraz regularne badanie pacjentki, żeby wykryć ewentualne nieprawidłowości.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-05, 20:24   #10
Il030na
Przyczajenie
 
Avatar Il030na
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 28
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Witam Mam 20 lat. Od kilku dni dokucza mi ból nóg w z tyłu kolan (w zgięciu nogi) a także w łydkach. Ból występuje najczęściej w połowie dnia i trzyma przez cały wieczór nasilając się. Nie jest to ból mięśni, nie potrafię tego opisać, to taki ciągnący ból z tyłu nóg, bardzo męczący, niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajduję. Dodam, że od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette i z tym skojarzyłam ten ból, gdyż wiem że mogą mieć takie skutki uboczne. W ulotce czytałam o zakrzepicy i żylakach, przez co troszkę jestem przerażona i zamierzam odstawić tabletki, jednak do końca opakowania został mi tydzień. Czy gdyby ten ból był rzeczywiście spowodowany tabletkami, to czy jeszcze tydzień przyjmowania ich może mi poważnie zaszkodzić? Bardzo się boję, gdy pomyślę o jakiś zakrzepach itp...Wolałabym dokończyć to opakowanie, aby wystąpiło krwawienie z odstawienia i żeby organizm nie doznał dodatkowego szoku. Czy z takim problemem powinnam się zwrócić do ginekologa, czy od razu udać się do innego specjalisty i zbadać nogi? Wcześniej nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów po tabletkach. Taki ból nóg wystąpił u mnie już kilka miesięcy temu i promieniował do lędźwi, dokuczając najczęściej wieczorem, gdy kładłam się spać i leżałam. Po kilku dniach ustał samoistnie. Ale teraz siedzę i myślę tylko o nogach... Nie wiem czy to rzeczywiście może być od tabletek? Nigdy nie miałam żadnych kłopotów i skutków ubocznych.


Znajoma kiedyś opowiadała mi że bolały ja bardzo nogi podczas brania tabletek, a kiedy przestała je brać dolegliwości minęły...
Il030na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 01:16   #11
kasiastrunin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 273
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Może być od tabletek..
zrób badania na krzepliwość..
Aha no i polecam ziołowy lek na krążenie CYCLO 3 FORTE, działa cuda brałam go rpzy antykoncepcji wlasnie przez bóle nog.
kasiastrunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-06, 12:05   #12
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Może być od tabletek, a może nie.
Może być też od braku ruchu.
Nie wiem, czemu każdy ból przypisuje się tabletkom.
Co do badań, to niestety smutna prawda, że przed przepisywaniem tabletek rzadko kiedy są robione, bo dużo lekarzy przepisuje tabletki po prostu dla zysku
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 16:34   #13
telka146
Rozeznanie
 
Avatar telka146
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 657
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

ja tak mialam, tabletki bralam niecale 3 miesiace... bol w lydkach i w zgieciach kolan, umiejscowiony jakby w srodku. to byl jeden ze skutkow ubocznych, ktory sie u mnie pojawil. przestalam brac tabletki i bol zniknal.
na twoim miejscu, autorko, zapisalabym sie jak najszybciej do ginekologa a do czasu wizyty pila codziennie aspiryne- troche rozrzedza krew.
ewentualnie odstawilabym tabletki, bole w nogach sa jednymi z powazniejszych skutkow ubocznych.
telka146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 19:08   #14
disturbance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Bylam u lekarza, zrobilam wszystie badania - wyniki piekne. Lekarz zalecil inne tabletki i 2x dziennie aspargin, ma pomoc
disturbance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 19:25   #15
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez telka146 Pokaż wiadomość
ja tak mialam, tabletki bralam niecale 3 miesiace... bol w lydkach i w zgieciach kolan, umiejscowiony jakby w srodku. to byl jeden ze skutkow ubocznych, ktory sie u mnie pojawil. przestalam brac tabletki i bol zniknal.
na twoim miejscu, autorko, zapisalabym sie jak najszybciej do ginekologa a do czasu wizyty pila codziennie aspiryne- troche rozrzedza krew.
ewentualnie odstawilabym tabletki, bole w nogach sa jednymi z powazniejszych skutkow ubocznych.
Zgadzam się, również miałam bóle nóg i ginekolog kazał mi natychmiast odstawić tabletki i powiedział że prawdopodobnie nie będę mogła brać żadnych hormonów.
W internecie również znalazłam wypowiedzi lekarzy, że przy bólach nóg należy odstawić tabletki żeby się nie nabawić jakiejś choroby. Owszem można brać coś na rozrzedzenie krwi ale wątpię żeby na dłuższą metę to pomogło - same sobie możemy zaszkodzić a potem pretensje niewiadomo do kogo. Takie objawy są bardzo poważne i nie wolno ich lekceważyć.
Ja posłuchałam lekarza - odstawiłam.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez disturbance Pokaż wiadomość
Bylam u lekarza, zrobilam wszystie badania - wyniki piekne. Lekarz zalecil inne tabletki i 2x dziennie aspargin, ma pomoc
Ja również miałam wyniki dobre.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 11:06   #16
bluemm1989
Zakorzenienie
 
Avatar bluemm1989
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Od około 4 dni odczuwam ból mięśni uda w prawej nodze. Zastanawiam się, czy to od tabletek (biorę od ok. 8 miesięcy), czy też z powodu wzmożonego ruchu mam zwyczajnie zakwasy. Dziwne jest to, że ból jest tylko w jednym mięśniu. Gdyby to były zakwasy, to pewnie odczuwałabym je w kilku miejscach.
Zapisałam się na badania w przyszłym tygodniu, ale strasznie się martwię. Czy miał ktoś podobny ból z powodu tabletek?
__________________
What goes around comes around
bluemm1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 07:34   #17
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez disturbance Pokaż wiadomość
Hej, ja mam okropny ból łydek z tyłu codziennie po przebudzeniu... Daj znać co powie Ci ginekolog, ja też się wybieram w najbliższym czasie
Mam dokładnie to samo, nogi bolą jak są dłuższy czas w pozycji leżącej. Najgorzej jest właśnie po przebudzeniu i na 100% jest to wina tabletek bo miałam przerwę tabletek nie brałam 1,5 roku bo właśnie nogi bolały o problemie zapomniałam poszłam po receptę od tygodnia biorę tabletki z innym składem niż wcześniejsze i problem powrócił
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 09:21   #18
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Ja kilka razy odnotowałam silne bóle nóg jak przy grypie i co najmniej raz było to po przerwie, po rozpoczęciu nowego opakowania hormonów. Ból był jednorazowy i po zażyciu leku przeciwbólowego nie powrócił. Niedługo zaczynam kolejne opakowanie i zamierzam zaobserwować czy znów się pojawi. Do tego z przerażeniem odkryłam masę nowych pajączków na nogach. Mam też silne skurcze łydek średnio co 2-3 noce. Krzepliwość kontroluję co rok i jest ok.
Niedługo idę do ginekologa i nie wiem czy prosić o inne tabletki czy może zmienić metodę (zastrzyk, wkładka, implant). Czytałam, że tabletki starszej generacji w mniejszym stopniu zwiększają ryzyko zakrzepicy niż te nowsze.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 11:19   #19
Kolaa28
Raczkowanie
 
Avatar Kolaa28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 54
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cześć dziewczyny Biorę tabletki vixpo, gdzieś przy 8 zaczęły bolec mnie nogi, a dokładnie łydki z tylu, dokładnie tak jak zakwasy. Co o tym myślicie?
__________________
_ you are my destiny _


Kolaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 11:22   #20
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez Kolaa28 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Biorę tabletki vixpo, gdzieś przy 8 zaczęły bolec mnie nogi, a dokładnie łydki z tylu, dokładnie tak jak zakwasy. Co o tym myślicie?
Robiłaś badania na krzepliwość krwi chociażby?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 11:29   #21
Kolaa28
Raczkowanie
 
Avatar Kolaa28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 54
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

No właśnie nie, ale wcześniej brałam już tabletki i żadnych problemów nie było.
__________________
_ you are my destiny _


Kolaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 18:18   #22
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez Kolaa28 Pokaż wiadomość
No właśnie nie, ale wcześniej brałam już tabletki i żadnych problemów nie było.
Z wiekiem wzrasta ryzyko zakrzepicy Zrób sobie badania.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 21:38   #23
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Mogę na własnym przykładzie stwierdzić że bóle nóg jak najbardziej mogą być od tabletek Po Madinette miałam bóle nóg które stopniowo się nasilały ,aż ciężko mi było po schodach wyjść na 1 piętro .Jedyna rada to jak najszybsza zmiana tabletek na inne bo najczęściej drugi hormon jest odpowiedzialny za skutki uboczne (ee mają wszystkie tab )i zmiana powinna pomóż
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 15:32   #24
Marty88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Zakrzepica przy tabletkach jest jak najbardziej możliwa. Niektóre z nas często nie wiedzą, że mają genetyczne predyspozycje do zakrzepicy, czyli trombofilię wrodzoną, która wraz ze stosowaniem tabletek znacznie podnosi prawdopodobieństwo epizodu zakrzepowego. Tutaj możecie poczytać sobie więcej: http://www.testdna.pl/zakrzepica_a_antykoncepcja/
Marty88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 00:05   #25
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Bóle nóg przy braniu tabletek anty są możliwe. Czasem można się dorobić zapalenia żył. Tak jak ja 2 razy. Dlatego żadnych hormonów nie będę przyjmować. Wolę żyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 23:04   #26
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Dziewczyny, a co jeśli badania na krzepliwość są w porządku a nogi bolą? Odstawiać czy nie? Nie jest to ból nie do zniesienia ale denerwujący
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 00:04   #27
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Odstawiłam tabletki. Bolały mnie łydki i były takie napięte. Badania krwi ok. I niestety ale już od tamtego czasu nie mogę używać anty hormonalnej.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 08:38   #28
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Ja teraz biorę tabletki z gestodenem II generacji i kulasy nie bolą ponadprzeciętnie:rolleyes :
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 22:23   #29
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Ja od tabl dostalam zapalenia zyl. Dwa razy. Zrezygnowalam z tabl. Szkoda ze lekarz przed zapisaniem tabl anty nie robi odpowiednich badań. A my sobie nie zdajemy sprawy z tego ze tabl potrafią zabic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 22:31   #30
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co jeśli badania na krzepliwość są w porządku a nogi bolą? Odstawiać czy nie? Nie jest to ból nie do zniesienia ale denerwujący
Spróbuj jeszcze z suplementacją magnezu i potasu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-04 11:33:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.