już nie wiem co robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-21, 12:46   #1
julita_name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3

już nie wiem co robić


Cześć.
Kilka miesięcy temu straciłam pracę, była to umowa na czas określony i miała być przedłużana, a dosłownie 2 tygodnie przed końcem dowiedziałam się, że nie będzie. Jestem kompletnie załamana. Niby duże miasto, Łódź, a byłam już na ok. 15 rozmowach i... zewsząd dostaję odmowy. Nawet jeśli nie są to jakieś znane firmy do których mogłyby aplikować tłumy. Jestem mgr polonistyki, mam studia podyplomowe z rachunkowości, od października dorabiam kolejne z prawa pracy. Tak wyszło, że nie pracuję w zawodzie. Po studiach trafiłam na staż z urzędu pracy do biura rachunkowego, bo akurat zaczynałam podyplomówkę, potem po stażu przedłużono mi umowę na 3 msc. Firma szukała darmowego pracownika przez pół roku, potem przez 3 msc dostałam najniższą krajową. Potem 2 miesiące minęły zanim dostałam kolejną pracę. Umowa zastępstwo na pół roku w dziale kadr i płac w firmie. I teraz wysyłam już od kilku miesięcy i nic. Nie mam pojęcia co robić, rodzina wysyła mnie do pracy. Mówią, że mam iść nawet do McDonalda czy jakiejś fabryki. Wiem że jeśli to zrobię to będzie to krok wstecz i być może przez ten krok nigdy nie uwolnię się już od pracy fizycznej. Jestem bardzo sfrustrowana... Tym bardziej że jestem osobą która wie, jak się ubrać na rozmowę, jak się zachowywać. Wydaje mi się, że dobrze wypadam na rozmowach. Często zadawane są mi merytoryczne, branżowe pytania, które sprawdzają wiedzę i odpowiadam na nie dobrze. A potem i tak dostaję kolejną odmowę. Boję się, że nigdy nie znajdę pracy albo będę musiała iść do jakiejś fabryki. Nie wiem co mam robić. Kończą mi się już firmy w tym mieście, do których mogę wysyłać aplikacje. Kasy coraz mniej, a rachunki trzeba płacić (na szczęście odpada mi opłata za mieszkanie, ale mam inne, np. rata za studia, telefon+bieżące wydatki). Myślałam o wyjeździe, mam trochę oszczędności które są na czarną godzinę na wypadek gdyby zepsuł się laptop albo gdyby wypadło jakieś drogie leczenie, ale z drugiej strony chciałam dokończyć te studia podyplomowe bo już niewiele zostało. Nawet jeśli je przerwę, i tak będę musiała za nie zapłacić, więc nie opłaca mi się to. Do tego wyjazd do innego miasta roztopiłby wszystkie moje oszczędności, a z tym doświadczeniem które mam pewnie i tak nie dostanę więcej niż 2 tysiące do ręki, co w dużym mieście zaspokoi jedynie wydatki związane z bieżącym życiem. Co byście radziły zrobić na moim miejscu?
julita_name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 13:45   #2
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: już nie wiem co robić

Próbowałaś do biur rachunkowych ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:06   #3
julita_name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: już nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Próbowałaś do biur rachunkowych ?
Tak, mam wrażenie że wykorzystałam wszystkie dostępne opcje. Aplikowałam wszędzie gdzie się da (biura rachunkowe, działy kadr i płac w firmach), mimo to wszędzie spotkałam się z odmową. Inaczej nie byłoby tego tematu, po prostu nie wiem co dalej, nie wiem co więcej mogę zrobić żeby dostać pracę. Pytam tutaj bo może ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji.
julita_name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:39   #4
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: już nie wiem co robić

Wszystkie twoje studia są zupełnie od czapy i ze sobą niezwiązane. Po ci ich tylko skoro żadne nie da ci nic konkretnego??
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:43   #5
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: już nie wiem co robić

Żadna praca nie hańbi, myślę że ksiezniczkujesz. Złap jakąkolwiek pracę a w międzyczasie szukaj lepszej...
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:45   #6
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: już nie wiem co robić

Myślałaś ze jak narobisz jakiś dziwnych kierunków „byle mieć papierek” to cie będą z tego powodu przyjmować?

Bez sensu

Niestety teraz rurkę osób ma takie podejście i niestety kończą jak ty



Nie liczyłabym na zbyt wiele ogólnie.

Chcesz się utrzymać idź do pracy. I szukaj czegoś lepszego.
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 14:56   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: już nie wiem co robić

Wysyłaj cv cyklicznie, do tych samych firm.
Jeśli jest to możliwe, zanoś je sama i zamieniaj przy okazji kilka słów. Zaangażowanie się liczy a taka osoba wbija się w pamięć ze jest do dyspozycji.

I nie przejmuj się tymi żmijowymi komentarzami, bo prawda taka, ze liczy się stopień wykształcenia i nawet minimalne doświadczenie w danym kierunku a nie w punkt kierunek skończonych studiów. Większość ludzi ma wykształcenie w ogóle nie korelujace z wykonywaniem zawodem, a jakoś pracują, zarabiają i leją na wyobrażenia innych na ten temat.

Koniec i początek roku, to ogólnie nie są dobre momenty do szukania / zmiany pracy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 15:16   #8
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: już nie wiem co robić

PoPoo

Dlaczego Ty zawsze jesteś taka złośliwa? Jakieś kompleksy?
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 15:33   #9
julita_name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: już nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez PoPoo Pokaż wiadomość
Wszystkie twoje studia są zupełnie od czapy i ze sobą niezwiązane. Po ci ich tylko skoro żadne nie da ci nic konkretnego??
Akurat są ze sobą powiązane. W biurze rachunkowym byłam specjalistą ds. kadr i płac. Nie masz pojęcia o czymś, to się nie wypowiadaj. Jedynie polonistyka nie jest powiązana i to był mój życiowy błąd. Stąd też pomysł na kolejne kierunki. Po prostu chciałam się przekwalifikować.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez peopeo Pokaż wiadomość
Żadna praca nie hańbi, myślę że ksiezniczkujesz. Złap jakąkolwiek pracę a w międzyczasie szukaj lepszej...
To kolejne Twoje konto? Więcej postów się nie dało n*****ć?

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wysyłaj cv cyklicznie, do tych samych firm.
Jeśli jest to możliwe, zanoś je sama i zamieniaj przy okazji kilka słów. Zaangażowanie się liczy a taka osoba wbija się w pamięć ze jest do dyspozycji.

I nie przejmuj się tymi żmijowymi komentarzami, bo prawda taka, ze liczy się stopień wykształcenia i nawet minimalne doświadczenie w danym kierunku a nie w punkt kierunek skończonych studiów. Większość ludzi ma wykształcenie w ogóle nie korelujace z wykonywaniem zawodem, a jakoś pracują, zarabiają i leją na wyobrażenia innych na ten temat.

Koniec i początek roku, to ogólnie nie są dobre momenty do szukania / zmiany pracy.
Myślę, że jak będę cyklicznie wysyłać do tych samych firm, będzie to raczej akt desperacji. I nie wydaje mi się, że przyjmą mnie za 10 razem kiedy aplikuję do jednej i tej samej firmy. Raz aplikowałam do firmy, w której mnie odrzucono i już nie było więcej odzewu na moją aplikację. Wiem, że nie najlepszy czas, ale co robić. Ofert w mojej branży akurat było dość sporo, przez 3 miesiące byłam na 15 rozmowach albo nawet i więcej.
julita_name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 15:42   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: już nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez julita_name Pokaż wiadomość
To kolejne Twoje konto? Więcej postów się nie dało n*****ć?



Myślę, że jak będę cyklicznie wysyłać do tych samych firm, będzie to raczej akt desperacji. I nie wydaje mi się, że przyjmą mnie za 10 razem kiedy aplikuję do jednej i tej samej firmy. Raz aplikowałam do firmy, w której mnie odrzucono i już nie było więcej odzewu na moją aplikację. Wiem, że nie najlepszy czas, ale co robić. Ofert w mojej branży akurat było dość sporo, przez 3 miesiące byłam na 15 rozmowach albo nawet i więcej.
Nie zgadzam się. A jestem pracodawcą.
Na ogół ma się na stanowisko kilku dobrych kandydatów, ale miejsce jest jedno a nie kilka. W przypadku kolejnego zapotrzebowania, lub jak wybrany się nie sprawdza i szuka się innego, może być plusem, ze ktoś chce pracować w danej firmie i nie zraża się niepowodzeniem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 15:42   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: już nie wiem co robić

PoPoo'
bardzo proszę o pohamowanie złosliwych komentarzy.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-21, 16:24   #12
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: już nie wiem co robić

Zarejestruj się jako bezrobotna, weź dotację na działalność gospodarczą z PUP (do 20 tys.). Na początku swojego planu zatrudnij się z czasem w wybranej firmie na 3-4 h dziennie, wystawisz im faktury za usługę, a gdy pozyskasz większą ilość klientów skupisz się wyłącznie na swojej działalności. Proste. Jeśli nie ma miejsca pracy to trzeba je sobie samej stworzyć.

Druga sprawa - poćwicz umiejętności prezentacyjne. To mało prawdopodobne, żeby na 15 zaproszeń (po analizie merytorycznej CV) nie pozyskać pracy.

Trzymam za Ciebie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 12:42   #13
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: już nie wiem co robić

julita_name Ciebie też proszę o kulturalniejsze wypowiedzi.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 12:54   #14
Sheloba86
Raczkowanie
 
Avatar Sheloba86
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 57
Dot.: już nie wiem co robić

Julita na początku kariery zawodowej bywa ciężko.

Próbuj do korpo - jak będziesz mieć szczęście to zahaczysz się w fajnym, gdzie będziesz robić to co chcesz, z czasem awansujesz, może nawet będziesz się spełniać - z tego co piszesz, szukasz pracy biurowej.

I tutaj od razu druga rada - jak nie trafi się fajne korpo, to celuj w kiepskie choćby słuchawka. Oczywiście, w takiej sytuacji nie przestawaj szukać czegoś lepszego, ale będziesz mieć na chleb - no i zakładając że zalezy Ci na pracy w biurze, to zawsze lepiej mieć w CV choćby to przyslowiowe call center, niż pracę na produkcji.
__________________
Live your life
Sheloba86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 13:03   #15
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: już nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez julita_name Pokaż wiadomość
Akurat są ze sobą powiązane. W biurze rachunkowym byłam specjalistą ds. kadr i płac. Nie masz pojęcia o czymś, to się nie wypowiadaj. Jedynie polonistyka nie jest powiązana i to był mój życiowy błąd. Stąd też pomysł na kolejne kierunki. Po prostu chciałam się przekwalifikować.

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------


To kolejne Twoje konto? Więcej postów się nie dało n*****ć?

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------


Myślę, że jak będę cyklicznie wysyłać do tych samych firm, będzie to raczej akt desperacji. I nie wydaje mi się, że przyjmą mnie za 10 razem kiedy aplikuję do jednej i tej samej firmy. Raz aplikowałam do firmy, w której mnie odrzucono i już nie było więcej odzewu na moją aplikację. Wiem, że nie najlepszy czas, ale co robić. Ofert w mojej branży akurat było dość sporo, przez 3 miesiące byłam na 15 rozmowach albo nawet i więcej.
1. Skuteczniej niż wysyłać CV jest samemu chodzić i pytać, zostawiać CV w sekretariacie czy jeśli jest możliwość zamienić parę słów z szefem, zwłaszcza jeśli chodzi o mniejsze firmy, biura rachunkowe. W firmie w której pracuję parę osób właśnie w ten sposób zostało zatrudnionych.
2. Jeśli znasz języki próbuj w korporacjach, tam niemal cały czas kogoś szukają.
3. Szukaj też w miastach ościennych- Pabianice, Zgierz, Aleksandrów itp.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 13:21   #16
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: już nie wiem co robić

Autorko, zluzuj, bo zachowujesz się jak pępek świata. I co z tego, że masz studia i jesteś panią magister? Rodzice proszą żebyś poszła do jakiejkolwiek pracy, więc na twoim miejscu bym to zrobiła, bo jesteś dorosłą osobą która powinna mieć swoje pieniądze. Z ksiezniczkowania nic nie będziesz miała oprócz jeszcze większego doła, a korona Ci z głowy nie spadnie jak przez jakiś czas zaczepisz się w fabryce czy McDonaldzie. Ludzie za granicą z nie takim wykształceniem chowają dumę do kieszeni i pracują, biorą co jest, jeśli są zmuszeni. Przecież nikt Ci nie każe całe życie robić na taśmie, tylko na krótki okres czasu by odbić się od finansowego dna szukając cały czas lepszego miejsca zatrudnienia. I pudlo, popoo to nie moje wcielenie a inna uzytkowniczka forum....
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 17:26   #17
pannaniezalezna1555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 63
Dot.: już nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez julita_name Pokaż wiadomość
Cześć.
Kilka miesięcy temu straciłam pracę, była to umowa na czas określony i miała być przedłużana, a dosłownie 2 tygodnie przed końcem dowiedziałam się, że nie będzie. Jestem kompletnie załamana. Niby duże miasto, Łódź, a byłam już na ok. 15 rozmowach i... zewsząd dostaję odmowy. Nawet jeśli nie są to jakieś znane firmy do których mogłyby aplikować tłumy. Jestem mgr polonistyki, mam studia podyplomowe z rachunkowości, od października dorabiam kolejne z prawa pracy. Tak wyszło, że nie pracuję w zawodzie. Po studiach trafiłam na staż z urzędu pracy do biura rachunkowego, bo akurat zaczynałam podyplomówkę, potem po stażu przedłużono mi umowę na 3 msc. Firma szukała darmowego pracownika przez pół roku, potem przez 3 msc dostałam najniższą krajową. Potem 2 miesiące minęły zanim dostałam kolejną pracę. Umowa zastępstwo na pół roku w dziale kadr i płac w firmie. I teraz wysyłam już od kilku miesięcy i nic. Nie mam pojęcia co robić, rodzina wysyła mnie do pracy. Mówią, że mam iść nawet do McDonalda czy jakiejś fabryki. Wiem że jeśli to zrobię to będzie to krok wstecz i być może przez ten krok nigdy nie uwolnię się już od pracy fizycznej. Jestem bardzo sfrustrowana... Tym bardziej że jestem osobą która wie, jak się ubrać na rozmowę, jak się zachowywać. Wydaje mi się, że dobrze wypadam na rozmowach. Często zadawane są mi merytoryczne, branżowe pytania, które sprawdzają wiedzę i odpowiadam na nie dobrze. A potem i tak dostaję kolejną odmowę. Boję się, że nigdy nie znajdę pracy albo będę musiała iść do jakiejś fabryki. Nie wiem co mam robić. Kończą mi się już firmy w tym mieście, do których mogę wysyłać aplikacje. Kasy coraz mniej, a rachunki trzeba płacić (na szczęście odpada mi opłata za mieszkanie, ale mam inne, np. rata za studia, telefon+bieżące wydatki). Myślałam o wyjeździe, mam trochę oszczędności które są na czarną godzinę na wypadek gdyby zepsuł się laptop albo gdyby wypadło jakieś drogie leczenie, ale z drugiej strony chciałam dokończyć te studia podyplomowe bo już niewiele zostało. Nawet jeśli je przerwę, i tak będę musiała za nie zapłacić, więc nie opłaca mi się to. Do tego wyjazd do innego miasta roztopiłby wszystkie moje oszczędności, a z tym doświadczeniem które mam pewnie i tak nie dostanę więcej niż 2 tysiące do ręki, co w dużym mieście zaspokoi jedynie wydatki związane z bieżącym życiem. Co byście radziły zrobić na moim miejscu?
Może za bardzo wybrzydzasz i masz wygórowane oczekiwania, nieadekwatne do doświadczenia i wykształcenia ? Jasne, że trzeba się cenić, ale bez przesady.

Na Twoim miejscu wzięłabym cokolwiek ( nawet produkcja czy jakiś sklep), a w międzyczasie szukała czegoś lepszego. Dzisiaj pracy jest dużo, tylko ludzie wybrzydzają.
pannaniezalezna1555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 17:37   #18
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: już nie wiem co robić

Idź pracować gdziekolwiek i w między czasie szukaj innej pracy.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 17:50   #19
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: już nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Idź pracować gdziekolwiek i w między czasie szukaj innej pracy.
:yes:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-22 18:50:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.