Szpotawość/ koślawość kolan. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 18:31   #1
immortal_soul
Raczkowanie
 
Avatar immortal_soul
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 479
GG do immortal_soul

Szpotawość/ koślawość kolan.


Witajcie, dziewczyny
no więc moim problem od jakiegoś czasu są krzywe nogi. Chodziłam kiedyś na specjalnie ćwiczenia, dzięki którym mam prosty kręgosłup i już się nie garbię. Ale nogi niestety pozostały (myślę, że jest to również związane z tym, że 3 lata temu złamałam nogę). Są szpotawe (kiedy je złączę tworzą literę 'O', mówi się, że należy zacząć się martwić, kiedy przy złączeniu szpara między kolanami jest większa niż 3-4 palce, ja mam właśnie 3), ale kiedy idę to lewe kolano 'idzie do środka', nie wiem, czy wiecie o czym mówię, ale nie potrafię tego inaczej opisać. Czy to znaczy, że mam kolana szpotawe czy koślawe? Znalazłam parę ćwiczeń w internecie i nie wiem, które mam stosować. Myślałam, czy by nie pójść do specjalisty, ale wtedy zapewne musiałabym znów chodzić na te ćwiczenia grupowe, a nie bardzo mi się to uśmiecha, bo mam szkołę i inne zajęcia. Co myślicie? Czy w ogóle mam jeszcze szansę na korekcję tej wady w wieku 17 lat?
__________________
'I never put off till tomorrow, what I can possibly put do the day after.'



nie prostuję i regeneruję od 23.06.2011!

szaleję i obijam się

immortal_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:13   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Szpotawość/ koślawość kolan.

Takie cwiczenia sie wykonuje w podstawowce, potem juz nie bo za pozno. Ale do specjalisty idz, nikt tu nie oceni bez dokladnego obejrzenia i wiedzy. Jezeli zalozylas tutaj watek bo myslisz o operacyjnej korekcie tooo zastanowilabym sie czy to wyglada zle czy to tylko takie Twoje doszukiwanie sie, bo operacje kolan to powazna i baardzo bolesna rzecz, raczej nikt sie na to nie zgodzi jesli to tylko 3 palce.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 18:49   #3
sloodkamisia
Raczkowanie
 
Avatar sloodkamisia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62
Dot.: Szpotawość/ koślawość kolan.

Cytat:
Napisane przez immortal_soul Pokaż wiadomość
Witajcie, dziewczyny
no więc moim problem od jakiegoś czasu są krzywe nogi. Chodziłam kiedyś na specjalnie ćwiczenia, dzięki którym mam prosty kręgosłup i już się nie garbię. Ale nogi niestety pozostały (myślę, że jest to również związane z tym, że 3 lata temu złamałam nogę). Są szpotawe (kiedy je złączę tworzą literę 'O', mówi się, że należy zacząć się martwić, kiedy przy złączeniu szpara między kolanami jest większa niż 3-4 palce, ja mam właśnie 3), ale kiedy idę to lewe kolano 'idzie do środka', nie wiem, czy wiecie o czym mówię, ale nie potrafię tego inaczej opisać. Czy to znaczy, że mam kolana szpotawe czy koślawe? Znalazłam parę ćwiczeń w internecie i nie wiem, które mam stosować. Myślałam, czy by nie pójść do specjalisty, ale wtedy zapewne musiałabym znów chodzić na te ćwiczenia grupowe, a nie bardzo mi się to uśmiecha, bo mam szkołę i inne zajęcia. Co myślicie? Czy w ogóle mam jeszcze szansę na korekcję tej wady w wieku 17 lat?
Hej mam ten sam problem i spedza mi on sen z powiek. tez mam ( ) na trzy palce :/ niestety ja juz mam prawie 23 lata i to juz napeno jest za pozno na korygowanie za pomocą ćwiczeń, a Ty jesli jeszcze rośniesz to mysle ze jeszcze mozesz minimalnie skorygowac ten defekt ale napewno nie do konca, cwiczenia powinno sie zaczac stosowac w wieku dzieciecym kiedy kosci jeszcze rosną. i nie miej tu do siebie pretensji tylko do swoich rodzicow ze nie zauwazyli tego gdy byłas młodsza,nie zdawałas sobie jeszcze z tego sprawy i nie poszli z tobą do ortopedy.. a jesli chodzi o nazwe to nogi w ksztalcie "O" to jest to szpotawość kolan bo koślawe są w kształcie "X" i zaczynaja sie od kolan w dół

Edytowane przez sloodkamisia
Czas edycji: 2011-04-06 o 18:53
sloodkamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 21:43   #4
milka_6666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 159
Dot.: Szpotawość/ koślawość kolan.

Ja mam 17lat i rowniez mam są ćwiczenia na to znajdziesz na google. a po za tym wybierz sie do ortopedy.
milka_6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.