bio-oil - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 23:07   #1
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550

bio-oil


kochane jestesm na wakacjach w ilrlandii i dzis w aptece znalazlam taki o to olejek.Czy ktoraj z Was widziala to w polsce??Cena tu to 13 euro.Wiec nie tak duzo,jesli ktos bedzie zaineresowany to moge spisac sklad;]Ja mam tradzik,cere mieszana a tu pisze ze on zwalcza przeparwienia;]Tyle ze ja stosuje differin i niewiem czy moznaby mieszac go z tym olejkiem;]tzn uzywac npp rano a differin wieczorem;]Tu podaje link do aukcji na allegro bo nieznalazlam innego zdjecia
http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=393386 954
Ikonki załączonych zdjęć
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 23:49   #2
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: bio-oil

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
kochane jestesm na wakacjach w ilrlandii i dzis w aptece znalazlam taki o to olejek.Czy ktoraj z Was widziala to w polsce??Cena tu to 13 euro.Wiec nie tak duzo,jesli ktos bedzie zaineresowany to moge spisac sklad;]Ja mam tradzik,cere mieszana a tu pisze ze on zwalcza przeparwienia;]Tyle ze ja stosuje differin i niewiem czy moznaby mieszac go z tym olejkiem;]tzn uzywac npp rano a differin wieczorem;]Tu podaje link do aukcji na allegro bo nieznalazlam innego zdjecia
http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=393386 954
Ikonki załączonych zdjęć
Na zdjęciach widzę parafinę na pierwszym miejscu składu i jakiś myristat, trochę to nie pasuje do nazwy bio-oil. Wklej może cały skład, zobaczymy, czy coś tam zwalcza przebarwienia.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 09:44   #3
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: bio-oil

Rzucił mi się kiedyś ten olejek w oczy, jako typowy preparat na rozstępy, ale zobaczyłam początek składu i skreśliłam go z listy potencjelnie interesujących kosmetyków W typowych irlandzkich drogeriach-aptekach raczej nie sprzedają kosmetyków naturalnych (czasem zdarzy się burt's). Ja bym tego na twarz nie nałożyła
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 18:15   #4
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: bio-oil

rozumiem ze niebedzie to odpowiednie do cery tradzikowej??zaraz poszukam skladu

Paraffinum Liquidum, Triisonoanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, BHT, Bisabolol, Parfum, Amul Cinnamal, Benzyl Salicytate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, CI 26100.
This product is BRAND NEW and is delivered in its original packaging. Normal RRP £7.89
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 18:48   #5
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: bio-oil

Cytat:
Napisane przez olcia1987 Pokaż wiadomość
rozumiem ze niebedzie to odpowiednie do cery tradzikowej??zaraz poszukam skladu

Paraffinum Liquidum, Triisonoanoin, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Oil, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Calendula Officinalis Flower Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, BHT, Bisabolol, Parfum, Amul Cinnamal, Benzyl Salicytate, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, CI 26100.
This product is BRAND NEW and is delivered in its original packaging. Normal RRP £7.89
No "bio" to on nie jest na pewno. Trądzikowcom odradzałabym ze względu na parafinę na pierwszym miejscu w składzie i izopropyl - wyjątkowo paskudny zapychacz.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 19:20   #6
olcia1987
Rozeznanie
 
Avatar olcia1987
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
Dot.: bio-oil

a czy jest szansa ze pomoglby na przebarwienia??
olcia1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 19:48   #7
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: bio-oil

Na przebarwienia w tym olejku działać może chyba tylko Retinyl Palmitate, to jedna z postaci witaminy A - dosyć słaba, jednak drugi składnik receptury zwiększa przepuszczalność naskórka:
http://www.cosmeticdatabase.com/ingr...665&nothanks=1
Blizny może wygładzić trochę witamina E.
Generalnie na takie problemy znajdziesz dużo skuteczniejsze środki, a tym możesz spowodować więcej problemów niż pożytku.
Już lepiej kupić czysty olej rosa mosqueta. Wybierz się do sklepu ze zdrową żywnością, znajdziesz ciekawsze rzeczy
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-05, 19:24   #8
wiola24p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: bio-oil

mialam ten olej, niestety nie zauwazylam zadnego efektu, moze dlatego ze nie stosowalam zbyt dlugo. reszte wsmarowalam w nogi, chociaz tyle pozytku..
wiola24p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 13:43   #9
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: bio-oil

A jak wypada bio-oil w porownaniu z Palmer's Scar Serum:

Tocopherol Acetate , Theobroma Cacao Seed Butter Cocoa , Shark Liver Oil Squali Lecur , Dimethicone , Allium Cepa Bulb Extract Onion

Czy ktos stosowal oba i ma porownanie? chcialabym powalczyc o rozjasnienie przebarwien po tradziku
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:04   #10
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: bio-oil

To serum Palmer's ma o niebo lepszy skład, jeśli chodzi o działanie na blizny. Może jednak zapychać, dlatego najlepiej byłoby stosować go miejscowo.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:07   #11
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: bio-oil

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
To serum Palmer's ma o niebo lepszy skład, jeśli chodzi o działanie na blizny. Może jednak zapychać, dlatego najlepiej byłoby stosować go miejscowo.
dziekuje zamierzam stosowac miejscowo ale nie na blizny a na przebarwienia na twarzy i w okolicach bikini. tylko czy ono zawiera skladniki ktore moglyby rozjasniac przebarwienia?
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 17:22   #12
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: bio-oil

Składników rozjaśniających w składzie brak. Ekstrakt z cebuli jest typowo na blizny, dodatek wit.E i olejów sprawia, że mieszanka będzie miała działanie rozmiękczające i gojące. Myślę, że przy cierpliwym i systematycznym stosowaniu może pomóc na takie pozapalne przebarwienia.
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 17:25   #13
paprak
Wtajemniczenie
 
Avatar paprak
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 091
GG do paprak
Dot.: bio-oil

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Składników rozjaśniających w składzie brak. Ekstrakt z cebuli jest typowo na blizny, dodatek wit.E i olejów sprawia, że mieszanka będzie miała działanie rozmiękczające i gojące. Myślę, że przy cierpliwym i systematycznym stosowaniu może pomóc na takie pozapalne przebarwienia.
dziekuje
paprak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 14:20   #14
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: bio-oil

A ja stosuję Bio Oil na brzuch, piersi i uda, jestem w siódmym miesiącu ciąży, smaruję dwa razy dziennie i jak na razie nie mam żadnych nowych rozstępów, chociaż wszystko "co najlepsze" dopiero przede mną
Ale kupiłam już druga butelkę i smaruje nadal Może uda mi się uniknąć kolejnych rozstępów Aha i na piersiach moje rozstępy jakby ciutkę się zmniejszyły i wygładziły... Na razie jestem zadowolona....
A trafiłam zupełnie przypadkiem, bo skończył mi się krem Vichy na rozstępy a pani w aptece nie miała akurat takiego samego więc zaproponował mi ten olejek, no to wzięłam.
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 16:47   #15
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: bio-oil

prawdę powiedziawszy to nie powinnaś go używać, bo zawiera jedną z postaci witaminy A
a efekty przynosi raczej regularne nawilżanie i masowanie skóry a nie składniki olejku, jesli masz możliwość zaopatrz sie raczej w oliwkę Hipp chociażby, to przynajmniej czyste oleje
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:06   #16
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: bio-oil

Dzięki Ilona za radę, ale tutaj (czyt. Irlandia) nie ma specjalnie zbyt dużego wyboru jeżeli chodzi o pielęgnację skóry kobiet w ciąży, a skoro farmaceuta w aptece, widząc mój stan poleca stosowanie tego olejku, to raczej nie powinno zaszkodzić, prawda???
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 18:19   #17
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: bio-oil

oo ja tez stosuje bio oil dopiero od 4 dni ale zamierzam stosowac do konca ciazy

Judy powiedz mi na ile starczyla ci buteleczka? i ile miala pojemnosci
ja mam 200 mm... chyba najwieksza
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:29   #18
Judy_21
Wtajemniczenie
 
Avatar Judy_21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 256
Dot.: bio-oil

Teraz zamówiłam trzecią buteleczkę - jest bardzo wydajny, ale ja kupowałam mniejsze buteleczki: 125 i wystarczała na miesiąc, półtora. W sumie smarowałam od czwartego miesiąca i żadnych nowych rozstępów na razie nie mam. A te na piersiach z poprzedniej ciąży jakby zmalały Zobaczymy przez następne dwa miesiące co będzie, bo dopiero teraz brzuch zacznie rosnąc Ale mam nadzieję, że jeżeli do tej pory nic nie wyszło, to może nie będzie aż tak źle.
Aha i ja smaruję dwa razy dziennie, rano i wieczorem i czasami do kąpieli Więc jest raczej wydajny.
__________________
Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka... Dante
Amelka 06/04/2009


WDF

93...83...73...70...65...63

-28 kg

Judy_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 19:34   #19
poiglot91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 277
Dot.: bio-oil

dziekuje za odpowiedzx*
ja smaruje tylko raz.. bio oil..
ale jeszcze raz dziennie smaruje sie oliwa z oliwy
__________________
[/SIZE][/RIGHT]
poiglot91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-14, 22:37   #20
zapka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: bio-oil

ja uzywam bio-oil i jestem bardzo zadowolona. Uzywalam juz strasznie duzo roznego rodzju preparatów na rozstepy i bizny i musze przyznac ze dopiero ten olejek pomaga zarowna na rozstepy jak i blizny. Zmiany zuwazylam po 3 tyg stosowania rozstepy na udach i posladka znikaja w mgnieniu oka!! ja wcieram 2 razy dziennie dokladnie masujac!!!
zapka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 23:22   #21
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: bio-oil

Ja też zaczęłam używać tego specyfiku. I nie żałuję.
Twarz sie rozjaśniła.
Wypryski przestały wyskakiwać.
Ślady po wcześniejszych wykwitach zaczynają zanikać.
Coś musi w tym być działającego.
Za rozstepy wezmę się jak doprowadzę do ładu twarz.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 14:55   #22
kobzinka
Przyczajenie
 
Avatar kobzinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 22
Dot.: bio-oil

Dziewczyny!Ktoś mi polecił,był w promocji to kupiłam..Zaczęłam szukać info w necie i się przeraziłam!
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/ceny/bio-o...ideo-recenzje/
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/ceny/bio-o...ideo-recenzje/
Chciałam używać na twarz ale się powstrzymam!!Jestem w szoku,że podstawowy składnik tego olejku nie powinien być używany w kosmetykach
A jeszcze bardziej przeraża mnie fakt,że mamy wcierają to w brzuszek i wchłania te toksyny malutki dzidziuś!Co sie dzieje na tym świecie!
kobzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 16:04   #23
Biedrona
Przyczajenie
 
Avatar Biedrona
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 11
Dot.: bio-oil

Cytat:
Napisane przez kobzinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!Ktoś mi polecił,był w promocji to kupiłam..Zaczęłam szukać info w necie i się przeraziłam!
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/ceny/bio-...ideo-recenzje/
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/ceny/bio-...ideo-recenzje/
Chciałam używać na twarz ale się powstrzymam!!Jestem w szoku,że podstawowy składnik tego olejku nie powinien być używany w kosmetykach
A jeszcze bardziej przeraża mnie fakt,że mamy wcierają to w brzuszek i wchłania te toksyny malutki dzidziuś!Co sie dzieje na tym świecie!
Jakie toksyny? Olej parafinowy to toksyna? to zobacz sobie skład wszystkich emolientów dla dzieci, które stosuje się od pierwszego dnia życia (oilatum, oilan, emolium) i co jest składnikiem leczniczym? Paraffinum liquidum? Zdziwione? A co do czepiania się przedrostka bio - moim zdaniem jest adekwatne. Skoro ciekła parafina jest wytwarzana podczas przeróbki ropy naftowej (tak jak 90% surowców chemicznych w kosmetyce i farmacji - bo skąd indziej mamy brac węglowodory i ich pochodne), a ropa naftowa jest pochodzenia naturalnego, bo jej "synteza" jak na razie jest nieopłacalna to przedrostek bio jest ok.
Biedrona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 09:44   #24
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: bio-oil

Biedronka spoko, wpis byl z 2010 roku, dziewczyna pewnie juz tutaj nie zaglada ;o)

I ja skusilam sie na ta oliwke, ale u mnie nosi ona nazwe bi-oil. Bylam swiadoma co wybieram widzialam parafina i wszystkie wyciagi roslinne ktore moja skora lubi. Stosuje na twarz. Najpierw spryskuje buzie hydrolatem badz woda termalna i nakladam na wilgotna cere 2 krople rozatrte w dloniach. jak skora pod oczami czuje niedosyt to jeszcze kropla juz na sucha skore. Stosuje to na noc,a na dzien filtr.
Tak uzywalam jeszcze do niedawna ten olejek. jak nastaly jesienne chlody i filtr ( pod niego wlasnej roboty serum z HA) byl mi za malo, postanowilam zmienic pielegnacje. Na noc na zwilzona hydrolatem skore nakladam wlasnej roboty sheasahne albo sahnecreme( umieszalam wersje 50% shea i 50% jojoba), pod oczy jeszcze odrobinka na sucha skore. Za to na dzien nakladam moje serum z HA zmieszane na dloni z 2 kroplami bi-oil. Juz nie zraszam wczesniej cery, wystarczy wilgoc z mojego serum. Jako ze serum robi w butelce z dozownikiem to naciskam raz pomopke, dodaje 2 krople bi-oil i rozcieram w dloniach i na buzie, szyje i deklot nakladam. Wchlania sie szybciutko i na to idzie moj filtr. Potem nakladam mineraly. Zdecydowalam sie na uzywanie w okresie jesienno-zimowym bi-oil na dzien, ze wzgledu na zawartosc oleju mineralnego. Licze ze ochroni on moja cere przed chlodem i nie bede musiala uzywam wazeliny czy innych ciezkich kremow. Moja cera przez ostatnie miesiace sie bardzo zmienila, po latach sucharka, znow jestem mieszancem. W wiekszosci nie robie z nia nic nadzwyczajnego, staram sie uzywac jak najmniej, zeby ja ochronic i zeby ona sama umiala sobie pomoc, tak jak to bylo gdy bylam mlodym dziewczenciem ;o)
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 19:12   #25
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: bio-oil

zastanawiam się na tym OSIRIS OIL w kwestii likwidacji rozstępów - nie są duże ale już niestety białe ... jakie szanse są że to pomoże w połączeniu z masażem?
"Zawiera kombinację witaminy E, oleju z wiesiołka i olej migdałowy i olej z pestek brzoskwini "

Co sądzicie kochane?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 22:38   #26
nowyoucanflyaway
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 3
Dot.: bio-oil

Mi na przebarwienia zadziałał! Nareszcie coś pomogło na moje wiecznie zaczerwienione policzki. Jestem z niego bardzo zadowolona. Już po kilku dniach ładnie wyrównało koloryt skóry i moja cera jest już w o wiele lepszym stanie. Również mam cerę trądzikową. Jak dla na wyrównanie kolorytu to ideał.

Ile używam: ok 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego
Czy kupię znowu: tak
nowyoucanflyaway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 23:07   #27
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: bio-oil

Testuję od tygodnia i już nie ma połowy buteleczki... (75ml)
Pewnie na za mało czasu będę go miała aby stwierdzić coś i ocenić działanie.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:25.