Warszawa - wyjazd w formie wycieczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-27, 18:10   #1
darkness_side
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 114

Warszawa - wyjazd w formie wycieczki


Za rok chce jechać na koncert Rammstein (lipiec) w związku z drugą częścią ich trasy koncertowej na stadion narodowy w Warszawie i chciałabym sobie w ten czas zrobić dłuższy kilkudniowy urlop. Pomyślałam, że fajnie byłoby po za koncertem zwiedzić troche stolice. W Warszawie byłam dwa razy w życiu, ale to za dziecka było to ponad 10 lat temu, a teraz (za rok) nadarzy sie okazja bo chodzi o koncert.
Chciałabym pojechać znów do Łazienek Królewskich, pozwiedzać, porobić zdjęcia jeśli tam można robić zdjęcia, zwiedzić PKIN, Muzeum Narodowe i być może inne miejsca jeśli by ktoś jeszcze coś zaproponował.
W związku z tym wyjazdem miałabym kilka pytań:
1. Czy można robić zdjęcia w Łazienkach Królewskich? Wiem, że to park, ale może jest zakaz?
2. Jakie miejsca noclegowe (tanie) moglibyście zaproponować, polecić? Myślałam nad hostelem (sam nocleg, o wyżywienie mogę sama zadbać, na przykład stołować się na mieście w jakiś tanich barach ( mam na myśli obiady), a w hostelach i tak aneks kuchenny jest więc też tam na miejscu swoje jedzenie można mieć, zrobić kawe/herbate (mając swoje rzeczy), kanapki itd. Myślałam też nad hotelem ale naprawdę jakimś tanim jeśli chodzi o nocleg. Szukałam w sieci blisko PGE Narodowego, ale jeszcze żadnych konkretów nie mam.
3. Czy do różnych muzeów w Wawie w sezonie można normalnie wejść? Ceny biletów można sprawdzić na stronie?
4. Czy na PKIN można normalnie wejść czy trzeba zapłacić? Nie wiem co tam w środku jest (może jakaś restauracja czy coś) bo nigdy w środku nie byłam stąd pytanie.
5. Jakie jeszcze miejsca do zwiedzenia (na przykład takie z których słynie Warszawa) mogłabym zwiedzić po za Łazienkami, Pałacem Kultury i Nauki, starówką, niektórymi parkami (ogrodami)?


Będe wdzięczna za każdą konkretną odpowiedź.

Planowałabym być w Warszawie od pt do ndz albo do pn.
darkness_side jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-27 19:10:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.