Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-13, 15:21   #31
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: walizka z allegro

fajnie że jest taki wątek, własnie zastanawiam się nad kupnem walizki , myslałam o czymś do 200zł, ale obawiam się żeby nie kupić jakiegoś bubla, z drugiej strony nie potrzebuje walizki aż za 700-800 zł , jak byłam w sklepie to były az takie ceny. Idę na Allegro rozejrzeć się.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 18:13   #32
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: walizka z allegro

dolare, mam dokładnie taką walizkę, jaka jest w linku, który podałaś. Tylko że ja ją kupiłam w normalnym sklepie za 15 euro, więc koleś nieźle winduje ceny.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 18:25   #33
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: walizka z allegro

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Też jestem na etapie kupna walizki jednak stawiałabym na coś porządniejeszego...
Nie wiem w jakim celu kupujecie walizki, ale wcale nie warto miec za drogich. Np w samolotach dosc niezle rzucaja i szybko sie niszcza. Poza tym co drogie bardziej kusi zlodzieja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 20:29   #34
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: walizka z allegro

I dlatego ,ze rzucają warto mieć coś porządnego a nie taką materiałową, z tekturką w środku.

Zresztą twierdzenie ,ze "co drogie kusi złodzieja" jakoś do mnie nie przemawia..Idąc tym tropem nie należy kupować drogich torebek, samochodów czy telefonów...

A ja przyznam,że jestem estetką i niestety te droższe walizki zdecydowanie bardziej mi się podobają
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 12:57   #35
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: walizka z allegro

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Zresztą twierdzenie ,ze "co drogie kusi złodzieja" jakoś do mnie nie przemawia..Idąc tym tropem nie należy kupować drogich torebek, samochodów czy telefonów...
Nie ukrywam, ze trop masz dobry. Ogolnie nie lubie sie pod tym wzgledem wyrozniac

Natomiast solidnosc mnie juz bardziej przekonuje - tylko, ze ja sie nad swoim rzeczami az tak nie trzese, dla mnie to za duzy luksus

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2007-06-16 o 13:23
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-16, 13:22   #36
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: walizka z allegro

A mnie mgliste widmo złodzieja nie przeraża na tyle by paradować z brzydką walizą

Kwestia gustu.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-01, 08:30   #37
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: walizka z allegro

Podbijam watek, poszukuję walizki w dużym rozmiarze, wys. 80-90 cm, najlepiej z Allegro. Niestety linki poprzednie juz nie działają, a więc ewentualnie prosze o nowe jak ktoś oczywiscie ma
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-04, 10:38   #38
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: walizka z allegro

zakupiłam sobie dwie walizki z allegro firmy ORMI , granatowe i bardzo ładnie wygladające zapłaciłam za dwie sztuki 240zł, byłam juz z nimi na wczasach za granicą i w Polsce, są solidne i nic się z nimi nie dzieje, jestem bardzo z nich zadowolona.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 16:30   #39
mojito
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 277
Dot.: walizka z allegro

niestety wiele zalezy od zapalu i uwagi obslugi na lotnisku - niektorych sytuacji po prostu zadna walizka nie przetrwa
mojito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 16:57   #40
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: walizka z allegro

nigdy w zyciu nei dam sie wiecej przekonac do tanich walizek. kupilam kiedys duza walizke za ok 100zl. wygladala ladnie, stabilnie. do czasu...pierwszy raz ja zapakowalam i pojechalam z nia nad polskie morze. do pensjonatu musielismy przejsc ok 500m dosc wyboista droga. i co?? w polowie drogi oderwalo sie kółko!!! i jak tu dalej prowadzic walizke???

w nastepne wakacje moj TZ kupil tez ladna walizke. za ok 150zl. wygladala jeszcze stabilniej niz ta moja. zapakowalismy sie razem do jednej, poniewaz jechalismy tylko na 6 dni na wakacje. TZ mocniej szarpnal na uchwyt i co??? rączka sie urwala!!! ach...nie ma co gadac. oczywiscie dwie walizki reklamowalismy, dostalismy pieniazde z powrotem. po co jednak ten stres i klopoty.

2 lata temu kupilismy sobie komplet (3 walizki roznej wielkosci) z SAMSONITE. pomimo tego,ze byly po obnizce kosztowaly DUUUZO. najpierw bylo nam zal wydawac tyle piedniedzy na walizki. jestesmy suuuper zadowoleni. dosc czesto wyjezdzamy. co najmiej 3x do roku latamy samolotami. do samolotow musicie miec dobre walizki, uwierzcie. sa rzucane z wysokosci, przechodza przez wiele par rak. inwestycja bardzo oplacalna dla ludzi, ktorzy duzo podrozuja.

moja siostra kupila kiedys 2 walizki z SAMSONITE za ok 350 euro. ma je ponad 10 lat, sa w rewelacyjnym stanie. powiedziala, ze nigdy by sie na inne nie zamienila.
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 18:27   #41
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: walizka z allegro

Mi też się szykuje podróż lotnicza, a nie mam walizki, więc proszę o radę. Zależy mi, żeby walizka była lekka i wytrzymała.

Są dwa typy walizek: materiałowa, usztywniana, np. taka:
xx

Lub twarda, np. taka:
xxx

Która waszym zdaniem będzie lepsza na podróż samolotem? Czy ma może któraś z was walizkę z poliwęglanu? jesli tak, to czy się sprawdziła.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-18 o 08:53 Powód: stary link
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 12:54   #42
bienioka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Öhringen
Wiadomości: 530
Dot.: walizka z allegro

luizka - o wiele lepsza bedzie druga walizka - ta cala zabudowana. o pierwszej nawet nie myli. calkowicie nie nadaje sie do samolotu. moze jest i lekka, a to jest plusem, ale rowzali ci sie predzej niz myslisz. NIGDY nie kupuj walizki ze stelarzem na zewnatrz!!!! jest niepraktyczny i czesciej sie psuje (szczegolnie w samolotach). stelazr powinien byc wewnątrz walizki. minusem wowczas jest to, ze dno walizki jest nierowne. ja da ndno (pod materiał wyscielający) wkladam zawsze buty, badz bielizna. dno staje sie rozne, a buty sa dodatkowo oddzielone od ubran.
bienioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 20:53   #43
luizka__
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 809
Dot.: walizka z allegro

Benioka, dzięki za radę. Ja się na walizkach nie znam, a zależy mi na kupnie czegoś, co będzie mi służyło przez lata.
__________________
Noszę dobrze dobrane biustonosze, a ty?
92/93/64 = 28G
luizka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 15:25   #44
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: walizka z allegro

ja też jestem na etapie szukania walizki, na razie zapowiada sie jeden wyjazd, ale nie chce walizki na jeden raz bo to jest bez sensu, dlatego chciałam kupić coś dobrego ale niekoniecznie najdroższego.. jak przeglądam to wszystko na allegro to zaczynam trochę głupieć
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 20:59   #45
ania1232
Raczkowanie
 
Avatar ania1232
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 122
Walizka... zima

Jest wiele tematów o pakowaniu walizek na wakacje czyli na lato, a ja wyjeżdżam właśnie zimą. Może to nie będzie taka prawdziwa zima, ale jednak zapewne będzie zimno.
A więc środkiem października jadę na tydzień na Węgry w ramach wymianu ucznów. Jedziemy pociągiem. Powiedzcie co powinnam koniecznie wziąc a bez czego mogę się obejść. Mam do dyspozycji walizkę (dość małą) i coś do ręki lub na ramię.
Jeśli macie jeszcze jakieś informacje, które przydadzą mi się na Węgrzech - bardzo proszę!
__________________
Wszystko jest możliwe ?
Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi!

Ułożysz mi zestaw ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=423042
ania1232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 07:39   #46
moja_justys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 11
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

czytałam jakiś miesiąc temu ten wątek i się sugerowałam przy szukaniu dobrej walizki, sporo jeżdżę po świecie, dlatego przede wszystkim potrzebowałam walizki do samolotu i okazało się, że te wasze propozycje bardzo mi się przydały, ale powiem, że jednak skorzystałam z innego forum i kupiłam Antlera i powiem, że produkt brytyjski bardzo dobrze mi się sprawdza, zamówiłam przez internet, bo było wygodniej, nie trzeba było się fatygować do sklepu!!! natomiast muszę przyznać, że czasem warto kupić cały zestaw, to znaczy najpierw taką dużą, a do tego jeszcze mniejsze do podręcznego
moja_justys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 08:07   #47
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Moje walizki wlasnie poszly na emeryture (no, moze maja jeszcze swoje ostatnie dni) i szukam nowych. Na pewno nie kupie walizki z zamkiem, bo wiadomo, jak latwo sie do niego dostac... Takze przede wszystkim walizka na zatrzask, na szyfr. Skłaniam się ku plastikowej - są dosc lekkie, a to jest dla mnie wazne Kolka maja duze i rozstawione jak najdalej po bokach, zeby walizka sie nie przechyla i byla stabilna. Szkoda tylko, ze cena taka duza
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 10:08   #48
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Ja wczoraj wywaliłam walizkę i powinnam się zacząć za czymś rozglądać, żeby znów nie zostać z niczym w ostatniej chwili.
Dla mnie plastikowe odpadają, bo cena jest zaporowa, oczywiście tych lekkich. Był jeszcze jeden wątek, gdzie dziewczyny pisały, jakie to materiały. Ja się kompletnie na tym nie znam Ciężka plastikowa odpada, bo się nie pomieszczę w limitach. I wychodzi na to, że mi znów zostanie marketówka.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 14:54   #49
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Ratta, ja marketówke mialam dobrych kilka lat, wiec to nie taki zly wybor, jesli sprawdzi sie dokladnie jakosc. Teraz w Samsonite jest przecena, sredniej wielkosci walizka, taka akurat wakacyjna, wieksza niz przecietna, kosztuje 599 zl. Nie tak tragicznie, a jest leciutka i zwrotna.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-13, 22:21   #50
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Po 5 latach intensywnego użytkowania rozwaliła mi się walizka zakupiona w markecie i szukam nowej, tym razem porządnej.

Budżet mam mocno ograniczony (średnia walizka max 200zł), ale chcę coś porządnego, choć Samsonite to nie będzie.
Znalazłam takie:

Czy walizki tych firm sprawdzają się w użytkowaniu?
Nigdzie nie widziałam ich na żywo (wszędzie drogie walizy albo marketowa taniocha) i boję się kupować w ciemno.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-18 o 08:54 Powód: stare linki
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:14   #51
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Zmieściłam się w 200zł i w TkMaxx kupiłam średnią walizkę Chaps- jest śliczna, pojemna i na 4 obrotowych kółkach. Były też duże Samsonite po 249zł,ale to następnym razem
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 14:23   #52
ania_k1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

[QUOTE=Lensky;2391651]ja stawiam zawsze walizę na zwykłej, łazienkowej wadze

A ja kupiłam w sklepie internetowym Sumatra wagę do bagażu i teraz nie mam tego problemu
Waga łazienkowa raczej nie zważy dokładnie szerokiej walizki, której nie można stabilnie postawić.
A wagę do bagażu zaczepia się za rączkę walizki i podnosi do góry.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Budżet mam mocno ograniczony (średnia walizka max 200zł), ale chcę coś porządnego, choć Samsonite to nie będzie.

Polecam walizkę Puccini, taką ma mój mąż:

co prawda kosztuje troszkę więcej niż 200zł, ale warto dopłacić i mieć fajną walizkę

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-05-18 o 08:54 Powód: stare linki
ania_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 11:20   #53
_Kasia23_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Kasia23_
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: ... Baltic Sea ...
Wiadomości: 2 788
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Ma ktoś może walizkę firmy Puccini? Czy są dobrej jakości, sprawdzają się w podróży?
_Kasia23_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:33   #54
joarze
Raczkowanie
 
Avatar joarze
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: walizka z allegro

podbijam temat
jestem na kupnie walizek, oczywiście nie drogich a wytrzymałych mysłałam o takiej, bo mam taką małą, ale jeszcze nie wypróbowana w podróży:
http://allegro.pl/promocja-duza-wali...600632461.html

jakieś rady, podpowiedzi?
__________________
"Nie potykają się tylko ci, co pełzają" V. Butulescu

joarze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 23:32   #55
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: walizka z allegro

ja też się przyłączam do poszukiwań- na wałt potrzebuję lekkiej ale w miare solidnej walizki cena no max 250-300zł, wymiary- najlepiej cos w okolicach 80-90cmx 75cmx25cm )
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 04:52   #56
joarze
Raczkowanie
 
Avatar joarze
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 108
Dot.: walizka z allegro

No to ja polecam te co kupiliśmy z mężem.
Szukałam i szukałam, aż w końcu wyszukałam: AIRTEX PARIS na allegro zapłaciliśmy po 160 zł za szt. (w stacjonarnych sklepach aktualnie w promocji po 200zł)
Lekka, wytrzymała, bardzo pakowna (na dwa tygodnie wyjazdu zmieściło się wszystko i był jeszcze luz)
http://allegro.pl/airtex-walizka-292...742674923.html
__________________
"Nie potykają się tylko ci, co pełzają" V. Butulescu

joarze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 10:07   #57
kejmmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 33
Walizki

Mam do Was pytanie. Zakupiłam ostatnio walizkę z 2 zamkami i szyfrem. Na aukcji internetowej napisane było, iż walizka posiada zamek TSA, na którym bardzo mi zależało. Niestety wg mnie walizka takiego nie posiada, ponieważ wiem, że zamki te mają specjalny, charakterystyczny znak (logo w kształcie diamentu) i kod, który jest rozpoznawalny i akceptowany przez urzędników TSA. Próbowałam dogadać się ze sprzedającym, lecz ten zbywa mnie mówiąc iż "kluczyk który jest dołączony do zestawu jest uniwersalny i ochrona lotniska ma te klucze, nie musi być konieczny znaczek z oznaczeniem diamentu by stwierdzić co to za zamek" Czy faktycznie tak jest? Nie chce mi się w to wierzyć. Walizkę muszę zamknąć na klucz, nie ma innej opcji, gdyż jest ona na zawiasy. Jak duże jest prawdopodobieństwo, że zamek zostanie zniszczony?
kejmmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 11:36   #58
alinakwiatek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 36
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Marka Roncato jest bardzo dobra. Lepiej kupować walizki u takich znanych producentów i mieć gwarancję jakości i trwałości.
alinakwiatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 11:57   #59
tylkoja1975
Raczkowanie
 
Avatar tylkoja1975
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 35
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Tej firmy mam torbę na laptopa i jestem zadowolona z zakupu.
Po raz kolejny przekonałam się że lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i dłużej cieszyć się daną rzeczą a nie kupować co chwila jakieś" badziewie".
tylkoja1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 19:39   #60
czapeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 109
Dot.: Walizka na kółkach. Pomóżcie wybrać.

Ja od 7 lat mam walizke średniej wielkości zakupioną w Pepco;D sprawdza się idealnie, aż sama jestem zaskoczona. Kosztowała zawrotną kwotę-60zł;D
czapeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-24 12:25:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.