Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-24, 06:29   #1
suriiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Question

Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia


Cześć, postanowiłam opisać tu moją sytuację.

Około pół roku temu poznałam przez internet mężczyznę. Sama bardzo lubię w wolnym czasie grać w gry on-line, i tak też się złożyło, że on również, to był początek naszej znajomości. On jest z Finlandii. Początkowo bardzo przyjemnie nam się spędzało czas, wspólne granie, wspólne oglądanie filmów, seriali, dużo rozmów. Przez całą tę sytuację z koronawirusem siłą rzeczy byliśmy zmuszeni, aby ten kontakt pozostał tylko w sieci, aczkolwiek rozmawialiśmy o tym, że chcemy się spotkać w rzeczywistości. Wydaje mi się, że mam tyle do opisania, że nie wiem od czego zacząć. Może najpierw nas trochę opiszę. Ja studiuję ratownictwo medyczne, dwa razy podchodziłam do matury, żeby się dostać na studia, w wolnych chwilach udzielam korepetycji, nie jestem jeszcze się w stanie sama utrzymać przy studiach dziennych, potrzebuję wsparcie finansowego rodziców, ale staram się jak mogę. Mieszkam sama, w zasadzie od 16 roku życia musiałam sama sobie ugotować, uprać, posprzątać, bo mieszkałam bez rodziców. Po studiach planuję wyjechać i pracować w zawodzie. Poszedł po maturze prywatnie na fizjoterapię - po paru miesiącach zrezygnował. To tłumaczy tym, że nie podobał mu się pomysł uczenia w domu, myślał, że wszystkiego się nauczy na uczelni (xd). Od ponad pół roku nie pracuje, wcześniej pracował w jakimś call center. Mówi, że to przez koronawirusa, ale ludzie normalnie wracają już do pracy. Myślę, że czegoś mi nie mówi, a każda próba rozmowy o tym kończy się zbyciem pytania. Wcześniej pracował fizycznie, pracę mu załatwiła jego mama. Nigdy nie mieszkał sam, do tej pory mieszka z rodzicami. Zapytany o to, odpowiadał, że ciężko jest w Finlandii młodym się usamodzielnić, rozumiem to, ale on nie podejmuje żadnych kroków, aby to zmienić. Co ciekawe, jest bardzo inteligentny i jest tego świadomy, a przez to nieadekwatnie przekonany o własnej wartości, uważa się za chodzący ideał, nie ma sobie nic do zarzucenia. Po tych 6 miesiącach zaczynam dostrzegać jego narcystyczne cechy, również egoizm. Zawsze ma najwięcej do powiedzenia na każdy temat, mimo iż momentami opowiada totalne brednie. Początkowo mi się to podobało, wydawało mi się, że mimo iż bez wykształcenia, to ma tak szeroką wiedzę, ale z czasem zaczęłam dostrzegać jego ignorancję. Nie mówię, że każdy musi być chodzącą encyklopedią, ale on zupełnie nie widzi swoich braków i wad. Jest tak bardzo przekonany o swojej intelektualnej wyższości, że twierdzi, iż studia nie są dla niego i ich nie potrzebuje, bo przecież jest taki inteligentny, że uzyskany tytuł by niczego nie zmienił. Początkowa fascynacja nim zaczyna się przekształcać w irytację i zniesmaczenie. Dodatkowo nie zgadzamy się w bardzo wielu kwestiach. Dla mnie ważne jest to, aby to mężczyzna zarabiał w związku więcej, aby to on był głową rodziny, bo wiem, że na dłuższą metę sytuacja, w której to kobieta zawsze gra pierwsze skrzypce będzie dla niego destrukcyjna. Dla mnie ważna jest rodzina, zaczynam myśleć o dzieciach w perspektywie najbliższych lat, a on, będąc tego świadomym, mówi mi, że w najbliższym czasie nie mam co na to liczyć. Okay, nie jest na to gotowy. Jednak są inne sposoby na powiedzenie tego, a nie bezczelne "w najbliższym czasie nie zostaniesz żoną". Facet do tego jest niestabilny w swoich emocjach, potrafi się obrazić jak nastolatek, nie odzywać, jego aktualny sens istnienia to siedzenie zamkniętym w swoim pokoju, granie w gry i jedzenie wszystkiego, co mama podstawi pod nos. Tracę do tego wszystkiego cierpliwość. Lubię go, był czas, kiedy myślałam, że czuję nawet coś więcej, ale z czasem jest coraz gorzej, zauroczenie mija, a pozostaje niesmak i świadomość tego, że dzieli nas przepaść.

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2020-09-24 o 15:00 Powód: przywrocenie tresci
suriiina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 07:28   #2
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Ale w czym problem? Nie znasz gościa w sumie nawet prawdziwie, więc po co te analizy? Skoro Ci nie odpowiada to zerwij znajomość i tyle.
Odnośnie jego tekstów, że żoną nie zostaniesz w najbliższym czasie. Co w tym dziwnego? Facet zakładam, że jest młody i nie musi chcieć od razu zakładać rodziny.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 07:49   #3
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Facet do odstrzału, leń, narcyz, niezaradny i nieodpowiedzialny. Dodatkowo, uwaga, WY SIĘ NIE ZNACIE. Jedyny plus to chyba tylko taki że jest szczery i mówi Ci wprost że nie będzie się angażował. Daj sobie spokój, szkoda nerwów i czasu.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 07:52   #4
Ballantines_1
Rozeznanie
 
Avatar Ballantines_1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 830
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Cytat:
Napisane przez suriiina Pokaż wiadomość
Cześć, mam 24 lata i postanowiłam opisać tu moją sytuację.

Około pół roku temu poznałam przez internet mężczyznę. Sama bardzo lubię w wolnym czasie grać w gry on-line, i tak też się złożyło, że on również, to był początek naszej znajomości. On jest z Hiszpanii, ma 25 lat. Początkowo bardzo przyjemnie nam się spędzało czas, wspólne granie, wspólne oglądanie filmów, seriali, dużo rozmów. Przez całą tę sytuację z koronawirusem siłą rzeczy byliśmy zmuszeni, aby ten kontakt pozostał tylko w sieci, aczkolwiek rozmawialiśmy o tym, że chcemy się spotkać w rzeczywistości. Wydaje mi się, że mam tyle do opisania, że nie wiem od czego zacząć. Może najpierw nas trochę opiszę. Ja studiuję na kierunku lekarskim, dwa razy podchodziłam do matury, żeby się dostać na studia, w wolnych chwilach udzielam korepetycji, nie jestem jeszcze się w stanie sama utrzymać przy studiach dziennych, potrzebuję wsparcie finansowego rodziców, ale staram się jak mogę. Mieszkam sama, w zasadzie od 16 roku życia musiałam sama sobie ugotować, uprać, posprzątać, bo mieszkałam bez rodziców. Po studiach planuję wyjechać i pracować w zawodzie. On dwa razy nie zdał z klasy do klasy podczas swojej szkolnej kariery. Tłumaczy to lenistwem i tym, że ważniejsze było wtedy dla niego, żeby się spotkać ze znajomymi, a nie się uczyć i chodzić do szkoły. Poszedł po maturze prywatnie na fizjoterapię - po paru miesiącach zrezygnował. To tłumaczy tym, że nie podobał mu się pomysł uczenia w domu, myślał, że wszystkiego się nauczy na uczelni (xd). Od ponad pół roku nie pracuje, wcześniej pracował w jakimś call center. Mówi, że to przez koronawirusa, ale ludzie normalnie wracają już do pracy. Myślę, że czegoś mi nie mówi, a każda próba rozmowy o tym kończy się zbyciem pytania. Wcześniej pracował fizycznie, pracę mu załatwiła jego mama. Nigdy nie mieszkał sam, do tej pory mieszka z rodzicami. Zapytany o to, odpowiadał, że ciężko jest w Hiszpanii młodym się usamodzielnić, rozumiem to, ale on nie podejmuje żadnych kroków, aby to zmienić. Co ciekawe, jest bardzo inteligentny i jest tego świadomy, a przez to nieadekwatnie przekonany o własnej wartości, uważa się za chodzący ideał, nie ma sobie nic do zarzucenia. Po tych 6 miesiącach zaczynam dostrzegać jego narcystyczne cechy, również egoizm. Zawsze ma najwięcej do powiedzenia na każdy temat, mimo iż momentami opowiada totalne brednie. Początkowo mi się to podobało, wydawało mi się, że mimo iż bez wykształcenia, to ma tak szeroką wiedzę, ale z czasem zaczęłam dostrzegać jego ignorancję. Nie mówię, że każdy musi być chodzącą encyklopedią, ale on zupełnie nie widzi swoich braków i wad. Jest tak bardzo przekonany o swojej intelektualnej wyższości, że twierdzi, iż studia nie są dla niego i ich nie potrzebuje, bo przecież jest taki inteligentny, że uzyskany tytuł by niczego nie zmienił. Początkowa fascynacja nim zaczyna się przekształcać w irytację i zniesmaczenie. Dodatkowo nie zgadzamy się w bardzo wielu kwestiach. Dla mnie ważne jest to, aby to mężczyzna zarabiał w związku więcej, aby to on był głową rodziny, bo wiem, że na dłuższą metę sytuacja, w której to kobieta zawsze gra pierwsze skrzypce będzie dla niego destrukcyjna. Dla mnie ważna jest rodzina, zaczynam myśleć o dzieciach w perspektywie najbliższych lat, a on, będąc tego świadomym, mówi mi, że w najbliższym czasie nie mam co na to liczyć. Okay, nie jest na to gotowy. Jednak są inne sposoby na powiedzenie tego, a nie bezczelne "w najbliższym czasie nie zostaniesz żoną". Facet do tego jest niestabilny w swoich emocjach, potrafi się obrazić jak nastolatek, nie odzywać, jego aktualny sens istnienia to siedzenie zamkniętym w swoim pokoju, granie w gry i jedzenie wszystkiego, co mama podstawi pod nos. Tracę do tego wszystkiego cierpliwość. Lubię go, był czas, kiedy myślałam, że czuję nawet coś więcej, ale z czasem jest coraz gorzej, zauroczenie mija, a pozostaje niesmak i świadomość tego, że dzieli nas przepaść.
Chyba się troszeczkę zagalopowałaś Nie znasz typa, a analizujesz jego życie jakbyście byli co najmniej parą z 5 letnim stażem. Jeśli mamy taką sytuację, że:
- mieszkacie od siebie ponad 1500 km
- znajomość jest tylko online
- JUŻ TERAZ nie pasuje Ci w nim zasadniczo większość rzeczy, które są istotne do normalnego życia w związku/funkcjonowania razem

To ja autentycznie nie łapię po co marnujesz czas dalej i to analizujesz. Szukaj kogoś sensownego, najlepiej na miejscu. W tych czasach związki z osobami mieszkającymi w innym kraju są prawie niemożliwe.
Ballantines_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 08:01   #5
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Co xD Nie wierze w to, co czytam. Nigdy nie widzialas nawet goscia na zywo, a juz planujesz slub i dzieci? xdddd Zejdz na ziemie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 08:19   #6
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Masz 24 lata czy 14?

To musi być troll.

Nie widziałaś typa na żywo, a myslisz o małżeństwie? Nie pasuje Ci w nim wszystko, a mimo to dalej to ciągniesz? Uroda południowego Alvaro ważniejsza niż posiadanie pracy i wykształcenia, co? XDDD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 08:20   #7
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Cytat:
Napisane przez suriiina Pokaż wiadomość
...
Dla mnie ważne jest to, aby to mężczyzna zarabiał w związku więcej, aby to on był głową rodziny, bo wiem, że na dłuższą metę sytuacja, w której to kobieta zawsze gra pierwsze skrzypce będzie dla niego destrukcyjna
I jeszcze - zawsze bądź tą głupszą w związku, tą od przytakiwania i podziwiania misia
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 08:22   #8
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Dziewczyno, gadacie online i gracie wspólnie w gry, na oczy się nie widzieliście, a Ty przepytujesz go na temat jego życia, bo Ty chcesz założyć rodzinę. Z facetem, którego na oczy nie widziałaś. Ja się nie dziwie, ze ustawił Cię do pionu tym tekstem, ze żoną nie zostaniesz, dziwię się, ze Cię nie wyśmiał po czymś takim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 09:49   #9
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Jaki twój chłopak, litości XD
Nigdy go nie widziałaś na oczy, a gadasz o dzieciach i ślubie i jeszcze narzekasz, że nie tak ci oznajmia, że nic z tego No komedia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 10:08   #10
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Moim zdaniem autorka powinna kupić gumy w Polsce, kupić igły, przebic gumy, lecieć w okresie owulacji do Hiszpanii, a następnie powrócić do rozmowy o małżeństwie, dzieciach, itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 10:14   #11
suriiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Wydaje mi się, że wszyscy Państwo skupiacie się nie na tym czego tak naprawdę dotyczy ten post. A jest on o tym, iż rozbiegamy się w ważnych sferach życiowych. Nie jest on o dzieciach, ani też małżeństwie, ale o takich podstawowych sprawach jak praca i wykształcenie. I głupotą jest mówienie, że inne rzeczy się bardziej liczą. Nie, liczą się również, ale nie bardziej.
suriiina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 10:18   #12
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

To rozejrzyj się za kimś z kim będziesz się „zbiegać” w sferach życiowych i problem z głowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 10:20   #13
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Po pierwsze nie znasz go. To,że piszecie przez pół roku o niczym nie świadczy, niestety. Dodatkowo macie zupełnie inne spojrzenie na życie i wasze plany, marzenia się nie pokrywają. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć dłużej tej znajomości. Ty chciałbyś faceta, który jest głowa rodziny, małżeństwa i dzieci. On tego nie chce, a przynajmniej nie teraz. Ty wybiegasz chyba za daleko w przyszłość skoro nawet go nie widziałaś na oczy, a już planujesz takie rzeczy. Ja na twoim miejscu bym odpuściła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 10:27   #14
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Cytat:
Napisane przez suriiina Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wszyscy Państwo skupiacie się nie na tym czego tak naprawdę dotyczy ten post. A jest on o tym, iż rozbiegamy się w ważnych sferach życiowych.
No i teraz, tak całkiem na spokojnie. Dlaczego założyłaś ten wątek? Naprawdę nie wiesz co robić w sytuacji, kiedy rozbiegacie się z facetem w ważnych sferach życiowych?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 11:04   #15
niepogodna
Raczkowanie
 
Avatar niepogodna
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 471
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

W ogóle się nie znacie, a ty już chcesz być żoną? Facet ma grać w związku pierwsze skrzypce? To sobie postawiłaś wysoko poprzeczkę. Nie wiem, po co ci twoje ambicje, sukcesy, studia, skoro i tak w przyszłości zamierzasz wtłoczyć się w schemat jakiejś zahukanej kobietki. Jakbyś po liceum nie poszła na studia, nie czytała książek i nie interesowała się światem, to miałabyś całkiem szeroki wybór kandydatów na potencjalnego, więcej zarabiającego i panującego nad tobą męża. Teraz to chyba słabo, mam wrażenie, że sama nie wiesz czego chcesz - z jednej strony te ambicje, z drugiej najtradycyjniejeszy z tradycyjnych podział ról...
__________________
Love has a nasty habit of disappearing overnight
niepogodna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 11:12   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Cytat:
Napisane przez suriiina Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że wszyscy Państwo skupiacie się nie na tym czego tak naprawdę dotyczy ten post. A jest on o tym, iż rozbiegamy się w ważnych sferach życiowych. Nie jest on o dzieciach, ani też małżeństwie, ale o takich podstawowych sprawach jak praca i wykształcenie. I głupotą jest mówienie, że inne rzeczy się bardziej liczą. Nie, liczą się również, ale nie bardziej.
podstawowy fakt: ty nie znasz czlowieka. nigdy nawet go nie widzialas.

az ciezko uwierzyc ze masz 24 lata.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 11:27   #17
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

I jeszcze ten tytuł "Mój chłopak..." On w ogóle wie, za nazywasz go swoim chłopakiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 11:36   #18
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

A jego zalety to...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:02   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Mój chłopak bez ambicji i wykształcenia

Autorka usuneła wpis, z czego wnoszę, że nie chce kontynuować wątku.
Zamykam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-24 16:02:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.