Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-18, 16:42   #1
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Lightbulb

Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady


kupujac perfumy w sieci, jestesmy narazeni na to, ze nasz kontrahent okaze sie nieuczciwy. oczywiscie, jesli kupujemy u sprawdzonych, zweryfikowanych sprzedawcow, niebezpieczenstwo to znacznie maleje - jakkolwiek, w zyciu roznie bywa, nadto zas zdarza sie niektorym zrobic zakupy w niepewnym zrodle. i wtedy trzeba wiedziec, co czynic, zeby obronic sie przed nieuczciwym sprzedawca. temu wlasnie sluzyc ma niniejszy watek.
w przedmiotowym watku beda udzielane porady, co zrobic, aby odzyskac pieniadze badz jak zwrocic uszkodzony towar/podrobke etc.
rzecz tyczy sie, oczywiscie, nie tylko Allegro, ale wszelkich zakupow perfumeryjnych w sieci.

przy czym zaznaczam, ze watek ten nie ma byc polem do wylewania bluzgow pod adresem konkretnych sprzedawcow, ani tez do szerzenia oskarzen.
zadnego tworzenia Czarnej Listy!

mam nadzieje, ze dzieki temu watkowi uda sie pomoc ofiarom nieuczciwych sprzedawcow, co wiecej - dzieki stanowczym krokom podjetym przeciwko takim kontrahentom, zrozumieja oni, ze nie sa bezkarni^^
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:39   #2
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Niby jestem ostrożna, a nie ustrzegłam się nieuczciwego sklepu... Zaznaczam, że problem nie dotyczy perfum.

Skorzystałam ze sklepu internetowego kupując tam 3 topy. Przesyłka była gratis w przypadku przelewu na ich konto. Byłam @ informowana o statusie przesyłki. Po dwóch tygodniach otrzymałam paczkę. Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że jeden z topów nie zgadzał się z moim zamówieniem. Napisałam w tej sprawie @. W odpowiedzi "usłyszałam", że oczywiście oni mi wymienią na właściwy, tylko mam im odesłać. Nawet nie wspomnieli o zwrocie kosztów, więc poinformowałam ich, że to nie była moja pomyłka i nie zamierzam się bawić tracąc czas odsyłając im towar. w tej sytuacji wolę zatrzymać i kupić jeszcze raz ten właściwy top. Zrobiłam przelew. Znowu byłam informowana, że czekają na wpłatę, że otrzymali, że towar został wysłany.

W międzyczasie chorowałam. Długo. Zupełnie o tym zapomniałam. Minął miesiąc i ani widu, ani słychu po moim zamowieniu. Napisałam wiele mejli, ale nie doczekałam się przez 3 miesiace żadnej odpowiedzi. Nawet chciałam ich straszyć policją, ale w sumie chodzi tu o małą kwotę, jakieś 25 zł, więc nie jest to duża strata . Sprawa tym bardziej nie zostanie wyjaśniona, bowiem o tego sklepu już nie ma.

Wiele osób wyrażając opinie o tym sklepie pisało, że nigdy nie otrzymało zwrotu odesłanego towaru. Widocznie takich pomyłek było dużo więcej i być może była to celowa polityka tej firmy. Gdyby nie oszust, o którym pisała Dagmara, to bym pewnie już nie pamiętała...

I mam pytanie, czy w takich sytuacjach, kiedy nie kupuje się na allegro a nie jest to oszustwo na wysoką kwotę, tylko taką drobną, to czy są szanse na odzyskanie pieniędzy? Czy Ktoś z Was ma doświadczenie w takim przypadku?
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:37   #3
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

danaido, to, ze opisany przez Ciebie incydent mial miejsce poza All, niczego nie zmienia w kwestii prawnej. kupujac na Allegro, mozesz skorzystac z ichniego Programy Ochrony Kupujacych, to jest roznica.
to, co Cie spotkalo, to takie samo przestepstwo oszustwa jak te popelniane poprzez zakupy na Allegro. przy czym podkreslam, ze nie jest to wykroczenie, jak czesto jest to mylnie traktowane z uwagi na niewysoka wartosc kwoty, na ktora dopuszczono sie oszustwa (wartosc przedmiotu przestepstwa ma znaczenie przy kradziezy).
a skad wiesz, ze sklepu juz nie ma? dowiedzialas sie o tym wchodzac na jego strone - znaczy, po prostu okazalo sie, ze taka strona nie istnieje?
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 11:08   #4
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Na ich stronie widnieje informacja, że sklep zawiesił swoją działalność. Oczywiście napisali także, że wszystkie niezrealizowane zamówienia zostaną zrealizowane, tylko należy przypomnieć o tym pisząc na podany adres emailowy. Zresztą ten adres jest taki sam, na który wysłałam kilkanaście e-maili... Rozważałam zgłoszenie sprawy na policję, ale biorąc pod uwagę kwotę, to obawiam się, że będę musiała wokół tego dużo chodzić a nie mam na to czasu.

Nigdy niczego nie zgłaszałam, ale mam wyobrażenie, że to mocno kłopotliwe i czasochłonne (trzeba się stawić na rozprawie, złożyć zeznania itp.). Nie wiem, czy nie jestem w błędzie mając takie wyobrażenie...

Pewnie miałabym inne nastawienie, gdyby była to znaczna dla mnie kwota. Wiem jedno, że po takim doświadczeniu będę napierw czytała opinie o danym sklepie internetowy a dopiero później korzystała z jego oferty. Jeżeli będzie to znaczna kwota, jak w przypadku perfum, to wybiorę droższą opcję za pobraniem.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 14:16   #5
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Na ich stronie widnieje informacja, że sklep zawiesił swoją działalność. Oczywiście napisali także, że wszystkie niezrealizowane zamówienia zostaną zrealizowane, tylko należy przypomnieć o tym pisząc na podany adres emailowy. Zresztą ten adres jest taki sam, na który wysłałam kilkanaście e-maili... Rozważałam zgłoszenie sprawy na policję, ale biorąc pod uwagę kwotę, to obawiam się, że będę musiała wokół tego dużo chodzić a nie mam na to czasu.
hmm, czyli jednak sklep istnieje nadal jako podmiot - to dobrze, bo ja sie balam, ze on w ogole zniknal z powierzchni ziemi (a raczej netu ).
co do "chodzenia kolo sprawy", to czy to byloby 100 zl, czy tez 25 zl, procedura jest jednaka. przy czym mysle, ze jest mozliwosc, ze ktos inny juz zlozyl zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa przez ten sklep, tak, ze ulatwiloby to sprawe.
25 zl to rzeczywiscie nie jest zabojczo wysoka kwota, jakkolwiek dla zasady mozna byloby zlozyc zawiadomienie na policji. wyglada to w ten sposob, ze nalezy z wszystkimi wydrukami mejli, strony sklepu itepe, isc na policje, opowiedziec jak bylo, zostanie spisany protokol z przyjecia zawiadomienia, nastepnie zostalabys przesluchana na te okolicznosc. przy czym niewykluczone, ze jeszcze raz by Cie w postepowaniu przygotowawczym wezwano na przesluchanie - jako, ze najpewniej (i niezbyt zgodnie z przepisami) Twoje zawiadomienie przeslanoby na komisariat policji siedziby sklepu (przy czym Ty zostalabys w miejscu zamieszkania przesluchana, w ramach pomocy prawnej). tego typu sprawy sa dosc stereotypowe, cudow tu sie nie wymysli po drodze.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 19:24   #6
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ale super wątek! właśnie ostatnio zastanawiałam się czy by sama takiego nie założyć, biorąc pod uwagę że sama ostatnio zostałam oszukana dwa razy
pewnie wielu z Was pamięta tego nieszczęsnego Statkusa Sprzedawcą jest wizażanka i to niejedne z Was wiedzą nawet która. i niestety nie odzywa się, ignoruje maile. Czuje sie bezkarna i piszę sobie spokojnie na forum.
Zamierzam iść na policje w najbliższym czasie. gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć procedure takiego zgłoszenia to bardzo bym prosiła, bo jeszcze nigdy nie byłam na policji

tak właśnie myślałam czy jest w ogóle jakaś czarna lista?
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 20:58   #7
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
tak właśnie myślałam czy jest w ogóle jakaś czarna lista?
Jest wątek "Ostrzegam przed podróbkami perfum"
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 09:29   #8
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
Zamierzam iść na policje w najbliższym czasie. gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć procedure takiego zgłoszenia to bardzo bym prosiła, bo jeszcze nigdy nie byłam na policji
Gothic, tak jak pisalam powyzej - bierzesz cala korespondencje mejlowa (o ile zachowalas wysylane przez Ciebie wiadomosci), wydruk wygranej przez Ciebie aukcji - no, wszystko, co sie laczy z ta sprawa - i skkladasz to na policji wraz z zawiadomieniem o popelnieniu przestepstwa. a to zawiadomienie to nie inaczej wyglada, jak tak, ze mowisz osobie, ktora Cie przyjmie, ze chcialas zlozyc zawiadomienie o popelnieniu oszustwa na Twoja szkode. a reszta sie zajmie policjant
mozesz tez w formie pisemnej zlozyc to zawiadomienie (chyba mam gdzies moje stare zawiadomienie), wtedy mniej bedziesz musiala mowic, no i bedzie pewnosc, ze nie zapomnisz o niczym po drodze. i oczywiscie, mozesz sie podzielic swoimi przypuszczeniami co do osoby sprawcy.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:52   #9
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Siarko, dziękuję za fachowe odpowiedzi. Jeszcze rozważam, czy podejmę dalsze kroki, ale przynajmniej wiem, jak to z grubsza wygląda i jak do tego się zabrać.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 17:06   #10
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Gothic, tak jak pisalam powyzej - bierzesz cala korespondencje mejlowa (o ile zachowalas wysylane przez Ciebie wiadomosci), wydruk wygranej przez Ciebie aukcji - no, wszystko, co sie laczy z ta sprawa - i skkladasz to na policji wraz z zawiadomieniem o popelnieniu przestepstwa. a to zawiadomienie to nie inaczej wyglada, jak tak, ze mowisz osobie, ktora Cie przyjmie, ze chcialas zlozyc zawiadomienie o popelnieniu oszustwa na Twoja szkode. a reszta sie zajmie policjant
mozesz tez w formie pisemnej zlozyc to zawiadomienie (chyba mam gdzies moje stare zawiadomienie), wtedy mniej bedziesz musiala mowic, no i bedzie pewnosc, ze nie zapomnisz o niczym po drodze. i oczywiscie, mozesz sie podzielic swoimi przypuszczeniami co do osoby sprawcy.

dzięki czyli nie ma sie co cykać w tym tygodniu pójdę na policję, nie ma co odwlekać
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 12:22   #11
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Jeszcze rozważam, czy podejmę dalsze kroki, ale przynajmniej wiem, jak to z grubsza wygląda i jak do tego się zabrać.
rozwaz dobrze, zwlaszcza, ze nie taki diabel straszny, jak go maluja

Cytat:
Napisane przez GothicAristocrat Pokaż wiadomość
czyli nie ma sie co cykać w tym tygodniu pójdę na policję, nie ma co odwlekać
idz, idz, nie ma co odpuszczac, tym bardziej, ze z tego, co piszesz, Twoj kontrahent - oprocz tego, ze nieuczciwy - to jeszcze bezczelny
i nie ma sie co cykac, oczywiscie jakbys miala jeszcze jakies pytania, daj znac
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-21, 12:57   #12
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Napisałam do nich ostatni raz, ale tym razem informując, że zgłoszę sprawę na policję, jeżeli nadal nie będzie żadnej reakcji. Odzew był natychmiastowy ( z prośbą o moje dane). Przeleją mi konto lub prześlą towar. No, zobaczymy, jak to się rozwinie....

Edit: Właśnie otrzymałam zwrot na konto.

Edytowane przez danaida
Czas edycji: 2009-04-24 o 13:52 Powód: uaktualnienie
danaida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 11:15   #13
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Exclamation Sprzedano mi podróbkę - porada prawna

To się często zdarza. Czy na Allegro czy w perfumerii internetowej. Sprzedający twierdzi, że towar jest w 100% oryginalny ale gdy przychodzi paczka okazuje się, że to podróbka. Chcesz zwrotu pieniędzy a sprzedający nie chce zwrócić ? Handel podróbkami to przestępstwo.
Osoba/spółka łamie Ustawę o Prawie Własności Przemysłowej:

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


Natomiast twierdzenie, że podróbka jest oryginałem kłania się artykuł 286 kodeksu karnego za oszustwo:

Art. 286 §1 k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.


Pamiętajcie, że musicie być w 100% pewni, że otrzymaliście nie oryginalny produkt. Sprawdźcie czy dana seria nie ma dwóch opakowań jednego produktu (np. Versace: ma dwie różne buteleczki i opakowania - różnią się odstępami między napisem Versace) czy producent przypadkiem nie foliuje opakowań (tak jak w przypadku np. Estee Lauder Pleasures).

Gdy jesteście pewni, wysłaliście list i nadal nie ma reakcji (po dłuższym czasie) to sprawę można donieść do prokuratury za popełnione przestępstwo.

Mam nadzieję, że pomogę tym wszystkim oszukanym.
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 16:05   #14
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Sprzedano mi podróbkę - porada prawna

essme, juz mamy podobny watek, nawet jest podpiety na gorze
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 18:27   #15
essme
Raczkowanie
 
Avatar essme
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Sprzedano mi podróbkę - porada prawna

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
essme, juz mamy podobny watek, nawet jest podpiety na gorze

Wiem, ale chciałam zrobić oddzielny. Bo tutaj raczej jest "luźna" rozmowa; mówią, że ktoś też został oszukany itp. Chciałam osobny wątek bo napisałam konkrety. Chciałam by był bardziej widoczny. Ale cóż. Jak wolisz
essme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 18:40   #16
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Sprzedano mi podróbkę - porada prawna

Cytat:
Napisane przez essme Pokaż wiadomość
Wiem, ale chciałam zrobić oddzielny. Bo tutaj raczej jest "luźna" rozmowa; mówią, że ktoś też został oszukany itp. Chciałam osobny wątek bo napisałam konkrety. Chciałam by był bardziej widoczny. Ale cóż. Jak wolisz
no, wybacz, ale gdybym chciala sobie luzno porozmawiac o oszukiwaniu na All, to bym zalozyla taki watek na Plotkowym^^
i sadze, ze ten watek jest widoczny. i zawiera konkrety. przy czym pokrzywdzonemu nie tyle potrzebne jest przedstawienie stosownego (i tylko tego) przepisu (na przepisach winny sie znac juz organa scigania), ale bardziej prosty instruktaz, co robic - czyli gdzie i z czym pojsc. i o tym byla mowa w tym watku.
i nie chodzi bynajmniej o moje niezaspokojone w tym wzgledzie ambicje, ale o porzadek
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:48   #17
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Ostatnio kupiłam na allegro produkt, który moim zdaniem jest podróbką, sprzedająca się tego wyparła, ale koniec końców zgodziła się na zwrot pieniędzy po odesłaniu towaru. Przy czym nie zgodziła się na odesłanie za pobraniem, wobec tego mam pytanie, czy jest jakiś sposób, by mieć pewność, ze po otrzymaniu towaru ode mnie ona odda mi pieniądze?
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 23:29   #18
alaneczka
Rozeznanie
 
Avatar alaneczka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 562
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Nie ma
Ale ona też nie ma, że Ty odeślesz jej towar
Może by tak, że towar jest orginalny, a ona nie chce sie sprzeczac i ryzykowac negatywa. Dlatego proponuje ten rodzaj zwrotu.
__________________
Nowe konto
alaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 08:23   #19
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez alaneczka Pokaż wiadomość
Nie ma
Ale ona też nie ma, że Ty odeślesz jej towar
Może by tak, że towar jest orginalny, a ona nie chce sie sprzeczac i ryzykowac negatywa. Dlatego proponuje ten rodzaj zwrotu.
Taak, tyle, że ona wkrótce będzie mieć towar w ręku, a ja wciąz nie będę miała pieniędzy
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 09:27   #20
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Soso, jesli jestes pewna, ze to podrobka, a nie chcesz zgodzic sie na proponowane przez sprzedajaca warunki zwrotu, to moze idz z tym towarem na policje? a zanim pojdziesz, poinformuj o tym sprzedajaca, jesli wie, ze faktycznie, handlowala podrobka, chyba bedzie wolala Ci zwrocic pieniadze bez czekania na odeslanie towaru?
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 11:35   #21
myla69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Taak, tyle, że ona wkrótce będzie mieć towar w ręku, a ja wciąz nie będę miała pieniędzy
Witam!
I tutaj masz rację!!! Ja też miałam taką sytację. W pażdzierniku ubiegłego roku zamówiłam sobie na Allegro deo Nina Ricci. Po otrzymaniu przesyłki okazało się, że to paskudna podróbka, więc napisałam maila do sprzedawcy( delikatnie), że zapach mi nie odpowiada i odsyłam deo, no i proszę o zwrot gotówki. i czekam na tą gotówkę do dzisiaj!!!
Byłam na policji zgłosić to co zaistniało i okazało się, że odesłałam produkt i nie ma dowodu przestępstwa! A to ,że nie otrzymałam zwrotu pieniędzy to jedynie sprawa dla sądu, ale jeśli nawet byłby wyrok na moją korzyść to sprzedający może się uchylać od niego i będę musiała iść do komornika!
Czyli więcej by mnie kosztował sąd i komornik niż to deo( 75 zł).
A cóż na to Allegro? Marnie zadziałało, bo wysłało tylko prośbę do sprzedającego, żeby się ze mną dogadał
Dzwoniłam do tego oszusta kilka razy i nic. Na moją informację, że zgłaszam sprawę na policję odpowiedział, że ma to gdzieś i policji się nie boi. I dalej handluje na Allegro
Zastanów się dobrze co zrobić!
Pozdrawiam!
myla69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:54   #22
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dzięki dziewczyny za rady Na policję nie mam ani czasu, ani ochoty (kwota nie jest duza, poniżej 100), choć pewnie dla zasady ruszyć tyłek to bym mogla. Kobieta twierdzi, ze to oryginał, ale umówmy się, twierdzić sobie może, tak się składa, że mam bliźniaczy produkt (chodzi o róż, inny kolor), opakowanie różni się w detalach - to srebrna kasetka Clinique, odcień 'srebra' jest inny, szerokość zawiasów też, nie mówiąc juz o tym, ze sprzedająca przypadkiem zmyła kod. Próbowałam z kilku produktów Clinique zmyć kod, niestety, nawet zdrapac za bardzo się go nie da Wątpliwości zatem nie mam, tym bardziej, że przewinęło się przez moje ręce kilka tych różów, zarówno z allegro jak i Sephory/Douglasa.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 13:09   #23
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

coz, Soso, jezeli naprawde nie chcesz isc na policje (a to naprawde wiele czasu by Ci nie zajelo, mowie to nie tylko jako teoretyk, ale znam akurat z autopsji), to wez sie maksymalnie zabezpiecz korespondencja mejlowa z ta pania - i jakby Ci tych pieniedzy z powrotem nie przelala (rozumiem, ze winna Ci zwrocic rowniez koszty obu przesylek?), wtedy pojdziesz na policje. zakladajac te wersje czarna - ze sprzedajaca nie wywiaze sie z obietnicy - tak czy siak, wizyta na policji Cie nie minie^^
ale miejmy nadzieje, ze zwroci Ci pieniadze
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 17:57   #24
alaneczka
Rozeznanie
 
Avatar alaneczka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 562
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za rady Na policję nie mam ani czasu, ani ochoty (kwota nie jest duza, poniżej 100), choć pewnie dla zasady ruszyć tyłek to bym mogla. Kobieta twierdzi, ze to oryginał, ale umówmy się, twierdzić sobie może, tak się składa, że mam bliźniaczy produkt (chodzi o róż, inny kolor), opakowanie różni się w detalach - to srebrna kasetka Clinique, odcień 'srebra' jest inny, szerokość zawiasów też, nie mówiąc juz o tym, ze sprzedająca przypadkiem zmyła kod. Próbowałam z kilku produktów Clinique zmyć kod, niestety, nawet zdrapac za bardzo się go nie da Wątpliwości zatem nie mam, tym bardziej, że przewinęło się przez moje ręce kilka tych różów, zarówno z allegro jak i Sephory/Douglasa.
Soso od razu mogłaś powiedzec, że masz orginał w domu i porównałaś towar Napisz do allegro, jest taka opcja jak zawiadomienie allegro, że towar jest inny od oferowanego- podróba. Zgłaszałam takie przypadki 2 razy i zawsze po interwencji all dogadywałam się ze sprzedającym
Poproś najpierw o zwrot $ Po odeślij towar.
Nie ma sensu tracic kwoty, nawet jeżeli to mniej niż 100zł
__________________
Nowe konto
alaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 06:43   #25
agnes_bdg
perfumowy zawrót głowy
 
Avatar agnes_bdg
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 045
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Możesz odesłać za pobraniem, to jest bezpieczny sposób, żaden listonosz czy urzędnik na poczcie nie wyda jej towaru, jeżeli nie uiści kwoty pobrania.
Jedyny minus, że kilka dni poczekasz na pieniądze, szybciej i taniej jest jak zaznaczysz wpłatę przez PP na rachunek bankowy.
__________________

Rozpaczliwie poszukuję choć kropli Byzantine Rochas i AA Winter Delice



agnes_bdg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 10:09   #26
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cytat:
Napisane przez agnes_bdg Pokaż wiadomość
Możesz odesłać za pobraniem, to jest bezpieczny sposób, żaden listonosz czy urzędnik na poczcie nie wyda jej towaru, jeżeli nie uiści kwoty pobrania.
Jedyny minus, że kilka dni poczekasz na pieniądze, szybciej i taniej jest jak zaznaczysz wpłatę przez PP na rachunek bankowy.
agnes, ale wlasnie Soso pisala na poczatku, ze sprzedajaca sie na pobranie nie chciala zgodzic
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 14:09   #27
Gafsa
Przyczajenie
 
Avatar Gafsa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Czesc wszystkim,
niedawno zaczęłam swą przygodę z zapachami, zakupiłam pierwszą miniaturkę na allegro i już niespodzianka. Chodzi o PIERRE BALMAIN 'VENT VERT' EDT, z wszelkich opisów - zielony, trawiasty, niesłodki , po otwarciu jechał jak czysta tradycyjna kolońska - aż mdło mi się zrobiło. Wystawiający zapewniał, że to 100% oryginał. Nie wiedząc jak zapach powinien pachnieć, niewiele mogę. Postanowiłam kupić inną miniaturkę, czekam aż nadejdzie - tak dla porównania. I mam też pytanie do tych z Was, co znają ten zapach - czy on tak ma? Przecież wszędzie czytam, że świeży, etc etc... . A ten mnie niemal zabił.
Pozdro,
G.
http://www.kolagen.na.kolagen.na.kol...9&apv_visits=1

PS. Wiem, że kolory na zdjęciach mogą być przekłamane, jednak ten mój przyszedł żółty jak ... kolońska, a nie taki jasny jak na zdjęciu.
Gafsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:35   #28
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Dziewczyny sprzedająca oddała pieniądze, fakt, że dopiero po tym jak zgłosilam sprawdę do allegro (róż dostała dobrych parę dni wcześniej), wiec jestem usatysfakcjonowana. Swoją drogą czasem spoglądam na jej aukcje, ciekawa jestem, czy wystawi go ponownie

Dzięki za wsparcie
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 12:43   #29
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

gratuluje pozytywnego zakonczenia sprawy
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 11:42   #30
MeryJane
Zadomowienie
 
Avatar MeryJane
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Miasto Utrapienia
Wiadomości: 1 985
Dot.: Nieuczciwi sprzedawcy w sieci - rady i porady

Cieszę się, że tu taki wątek jest -jakoś do niego nie dotarłam wcześniej...
__________________
Kadzidła...
Paczule...
Dymy...
przygarnę, adoptuję, kupię

WSZYSTKIE DZIWOLĄGI PRZYGARNĘ


MeryJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-28 08:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.