problem z makijażem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-07, 20:23   #1
nurtia
Raczkowanie
 
Avatar nurtia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204

problem z makijażem


Cześć dziewczyny

Może to głupie pytanie,ale jutro idę na wesele. Jadę wcześniej do fryzjera ( 9:00 ) i zastanawiam się co najpierw - fryzura czy makijaż ?
Mam prostą grzywkę i nie mam pojęcia jak potem mam pomalować się podkładem pod nią by jej nie zburzyć,a było ładnie . Z drugiej strony gdy pomaluje się przed fryzjerem makijaż może mi się zepsuć , a u fryzjera rozmazać . I nie mam pojęcia jak zrobić by było dobrze
__________________
25.07.2011
nurtia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:45   #2
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: problem z makijażem

najpierw fryzjer potem makijaż. co do grzywki możesz ją jedną ręką przytrzymać bądź lekko spiąć i podkład nałożyć na twarz a następnie rozpuścić grzywkę. Jeśli zepniesz grzywkę na czas pomalowania podkładu nic się nie powinno stać..





[glamour]555653[/glamour]

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-05-15 o 21:47
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:47   #3
Alejandro
Rozeznanie
 
Avatar Alejandro
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 893
Dot.: problem z makijażem

Moim zdaniem najpierw fryzjer. Nie ma sensu robić makijażu wcześniej, bo nie będzie już świeży, może się rozmazać, albo jeszcze co innego. Możesz podpiąć grzywkę jakąś spineczką na czas malowania się, a później ją odczepić. Zawsze tak robię (długość mojej grzywki - do ust). Później ewentualnie troszkę poprawić grzywkę, ale nie sądzę, żeby się ''zdeformowała'' przez ten moment ; ))
Alejandro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:11   #4
nobodygirl91
Zadomowienie
 
Avatar nobodygirl91
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gołdap / Gdańsk
Wiadomości: 1 128
Dot.: problem z makijażem

zgadzam się z dziewczynami, najpierw fryz potem make-up. jak zrobisz odwrotnie pół dnia będziesz poprawiać makijaż, bo będzie ci się wydawało że coś jest nie tak (a po za tym po jakimś czasie większość twarzy trzeba przypudrować) i tylko sobie nerwy zepsujesz.
a od 9 do wesela może się wiele z makijażem zdarzyć niestety.
__________________
nobodygirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 10:32   #5
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: problem z makijażem

jak ja to zawsze mówiłam na zajęciach z wizażu "na głupi chłopski rozum"(bez obrazy dla facetów;P) załóżmy, że autorka pójdzie do fryzjera w makijażu..Jeśli fryzjer umyje jej głowę to zapewne woda poleci i na czoło więc z czoła makijaż może się zmazać (tzn. woda usunie podkład) bo i tak chcąc nie chcąc przetrzesz wodę ręcznikiem(jak nie ty to fryzjer). potem układanie fryzury wałki, lokówka bądź prostownica- wydziela się ciepło (jak każdy wie) jeśli przez dłuższy czas masz np. ciepłą rękę to w pewnym momencie zaczyna Ci się pocić..pot to również woda i taka sama sytuacja...więc chyba już wiesz czemu makijaż robi się po fryzurze..dodam, że najlepiej makijaż robić na samym końcu przed samym wyjściem, wtedy jest i świeży i będzie trwalszy niż jak byś miała chodzić cały dzień w makijażu i co chwilę byś go poprawiała.zresztą ile tej tapety nałożysz na twarz..?im więcej tym gorzej dla cery i skóra nie będzie oddychać a jeszcze jak będzie ciepło to makijaż się popsuje...

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez nobodygirl91 Pokaż wiadomość
zgadzam się z dziewczynami, najpierw fryz potem make-up. jak zrobisz odwrotnie pół dnia będziesz poprawiać makijaż, bo będzie ci się wydawało że coś jest nie tak (a po za tym po jakimś czasie większość twarzy trzeba przypudrować) i tylko sobie nerwy zepsujesz.
a od 9 do wesela może się wiele z makijażem zdarzyć niestety.
widzę fankę brit




[glamour]555653[/glamour]

Edytowane przez sarah22
Czas edycji: 2010-05-15 o 21:47
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.