Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2021-08-24, 22:09   #661
patka3008
Zakorzenienie

Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Zapomniałam dopisać w poprzednim poście. Może to kontrowersyjne, co powiem, ale uważam, że lepiej by było dla wszystkich, gdyby nie było wyboru między szczepieniami. To jest bardzo poważna decyzja, na podjęcie której 99% z nas po prostu nie ma kwalifikacji, a pediatrzy są tak zarobieni, że nie mają czasu rozpatrywać każdego przypadku, każdej sytuacji i tłumaczyć szczegółowo każdej rodzinie, co i jak. Zostaje szukanie po omacku, pytanie znajomych, czytanie opinii w internecie, a od tego to już naprawdę może być niedaleko do stwierdzenia, że szczepienia są niebezpieczne, zagrażają zdrowiu i życiu. Wolałabym, żeby był po prostu narodowy kalendarz szczepień i nara, albo robisz albo nie robisz, a nie, że musisz się doktoryzować z każdego aspektu.

Tak samo powinno być z lekamii suplami dla maluszków, wolałabym iść do apteki po witaminę D i kupić taką, która wiem, że jest w odpowiedniej dawce, bez domieszek i stabilna, a nie znowu doczytywać, która jest dobra, a która nie. Kiedyś chyba też pisałyśmy o soli fizjologicznej i też były różne wersje, która jest ok, a która ma jakieś zbędne składniki. Świat byłby piękniejszy, a ludzie szczęśliwsi, gdyby nie musieli podejmować takich decyzji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj i tu się zgadzam, tak czytam co napisały dziewczyny o szczepieniach, a to, co można w internecie znaleźć to aż głowa zaczyna boleć od niektórych informacji i potem nie ma się co dziwić, że jest tyle różnych zdań na ten temat. Chociaż właśnie szczepienia i wszystko, co jest związane ze zdrowiem powinno mieć (w miarę możliwości oczywiście) jedną linię

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

27.04.2019

patka3008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 22:23   #662
runawaytrain
Rozeznanie

Cytat:
Zapomniałam dopisać w poprzednim poście. Może to kontrowersyjne, co powiem, ale uważam, że lepiej by było dla wszystkich, gdyby nie było wyboru między szczepieniami. To jest bardzo poważna decyzja, na podjęcie której 99% z nas po prostu nie ma kwalifikacji, a pediatrzy są tak zarobieni, że nie mają czasu rozpatrywać każdego przypadku, każdej sytuacji i tłumaczyć szczegółowo każdej rodzinie, co i jak. Zostaje szukanie po omacku, pytanie znajomych, czytanie opinii w internecie, a od tego to już naprawdę może być niedaleko do stwierdzenia, że szczepienia są niebezpieczne, zagrażają zdrowiu i życiu. Wolałabym, żeby był po prostu narodowy kalendarz szczepień i nara, albo robisz albo nie robisz, a nie, że musisz się doktoryzować z każdego aspektu.

Tak samo powinno być z lekamii suplami dla maluszków, wolałabym iść do apteki po witaminę D i kupić taką, która wiem, że jest w odpowiedniej dawce, bez domieszek i stabilna, a nie znowu doczytywać, która jest dobra, a która nie. Kiedyś chyba też pisałyśmy o soli fizjologicznej i też były różne wersje, która jest ok, a która ma jakieś zbędne składniki. Świat byłby piękniejszy, a ludzie szczęśliwsi, gdyby nie musieli podejmować takich decyzji

To prawda, mi głowa pękała za pierwszym razem od tego :/ teraz mamy już jakiś plan działania. Ale też moralnie jest do dla mnie jakieś koślawe, bo takie np zakażenie meningokokami może skończyć się śmiercią dziecka, a zaszczepisz tylko jak wyłożysz na to grube pieniądze, które po prostu nie każdy ma, a każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej....
Natomiast już co do wyboru konkretnych szczepionek, refundowanych lub nie, to najważniejsze to po prostu szczepić, czym - to już bardziej drugoplanowe, tak chyba warto do tego podejść
Co do ilości wkłuć, to akurat bardzo ważny aspekt moim zdaniem, i tak jak przy maluszku po prostu pękałoby mi serce, ale jest łatwe do wykonania, tak już podrośnięty synek po prostu krzyczał "boooooli!" w momencie wkłucia, wyrywał się, przeżywał później całą wizytę itp choć jest zasadniczo dzielny u lekarza. Na szczęście on ma już z głowy szczepionki na najbliższe parę lat, więc może nie zbankrutujemy

runawaytrain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 22:27   #663
Avokado2021
Raczkowanie

Dziewczyny ja też się zgadzam z tym. Moja kuzynka w Anglii to nawet nie wie za bardzo na co dziecko Szczepione, ja pamiętam czytalam rozmawiałam, rodzilam się. Ona nie rozumiała o co mi chodzi za bardzo przecież dzwonią do Ciebie zapraszają na szczepienie i nara. O niczym nie musisz decydować.

Byłoby cudownie i jeszcze jakby te zalecane były refundowane to już bajka. Serio wolałabym to zamiast 500 plus😂🙂😉

A z tą witamina d, to dopiero niedawno dowiedziałam się że w sumie to chyba daje od urodzenia złą. Bo suplement A nie lek. Właśnie nie doczytałem przy wypisie zalecili dawać 400mg to taka kupiłam, bladego pojęcia nie miałam, że trzeba coś sprawdzać jeszcze, potem tylko zmieniłam dawki na 800 i 1000 bo do producenta i tych małych ampulek się przyzwyczaiłam. A tu szykując wyprawkę dla drugiej czytam, że trzeba patrzeć czy zarejestrowana jako lek bo w suplementach może być wszystko. Normalnie mnie oswiecilo😂A córce daje już prawie 3 i pół roku....
Avokado2021 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 23:28   #664
kghyt
Raczkowanie

Cytat:
Właśnie niby coś czytałam odnośnie do poziomu ochrony, że te szczepienia refundowane mają wyższą skuteczność, a za to skojarzone są lepiej oczyszczone i jest mniejsze ryzyko NOP-u. Ale to też mądrości z fejsa. Brakuje mi jakiegoś rzetelnego źródła i dobrego porównania, obczaję tę mamę pediatrę.

Boję się, że u nas ostatnie słowo będą miały po prostu pieniądze, bo nastawiam się raczej na to, że leczenie tych stóp końsko-szpotawych też nie będzie na NFZ, więc się po prostu nie wypłacimy.

Nie wiedziałam, że wkłady do Angelcare aż tyle kosztują w skali miesiąca, muszę to rozważyć a podobno nie ma zamienników.

A nie ma jakiegoś ubezpieczenia na takie okoliczności ? U męża w pracy jest jakieś dodatkowe ubezpieczenie na dziecko i weźmiemy to, może w Waszej sytuacji częśc można z tego sfinansować?
Cytat:
Napisane przez Avokado2021 Pokaż wiadomość
Nasz NFZ to jest porażka według mnie. Szkoda, że się nie można z tego wypisać i kasę co.miesiac potracaja i to nie małą

U nas z operacją męża był mega problem. W końcu się udało na NFZ ( po wcześniejszej komercyjnej wizycie i perypetiach) po wyjściu dostał skierowanie pilne na rehabilitację zaraz po zdjęciu szwów i gipsu czyli ok 7 września obdzwonilismy z 30 przychodni albo i wiecej w mieście wojewódzkim i wszystkich ościennych gminach. Wszędzie najwcześniejsze terminy na luty marzec 2022, czasem nawet na październik 2022. W jednym tylko miejscu udało się na grudzień tego roku. Ręce opadają. Wszyscy rozumieją sytuację, że pilne itp. Ale terminów nie ma i już. Oczywiście komercyjnie w każdym prawie miejscu bez problemu i niemal od ręki. Więc czeka męża kilka miesięcy rehabilitacji ( lekarz zapowiada min. 3 max 6 miesiecy) odpłatnej. Jak to przełożyłam to wyjdzie pewnie kilka tysięcy, bliżej 10. A tak podobno jest dobrze w naszym Krajuna papierze wszystko jest A w rzeczywistości jak jest każdy widzi...
Tez uważam że NFZ to jakas pomyłka każdy z nas na to płaci a i tak większość przy problemach chodzi prywatnie. Dlatego uważam że powinien być system zdrowia tak jak w USA służba zdrowia prywatna i kto chce ma ubezpieczenie i jest leczony.

Cytat:

Tak by było cudownie wszystko jasne i przejrzyste tylko na tym opiera się cały rynek farmakologiczny i zarabiają na tym że wciskają nam kit

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 07:12   #665
patka3008
Zakorzenienie

Dzień dobry, melduje się ze szpitala, ok 3 zaczęły odchodzić mi wody, także po upewnieniu się, że to wody zebraliśmy się i pojechaliśmy do szpitala, zostałam przyjęta na oddział, skurcze już się jakieś pojawiają (na ktg przy przyjęciu ich nie czułam, a teraz zaczynam już coraz częściej czuć), ze względu na gbs dostałam już antybiotyk, leżę i czekam na sali na dalszy rozwój sytuacji

27.04.2019

Stary 2021-08-25, 07:16   #666
kghyt
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patka3008 Pokaż wiadomość
Dzień dobry, melduje się ze szpitala, ok 3 zaczęły odchodzić mi wody, także po upewnieniu się, że to wody zebraliśmy się i pojechaliśmy do szpitala, zostałam przyjęta na oddział, skurcze już się jakieś pojawiają (na ktg przy przyjęciu ich nie czułam, a teraz zaczynam już coraz częściej czuć), ze względu na gbs dostałam już antybiotyk, leżę i czekam na sali na dalszy rozwój sytuacji

Jejku to chyba już niedługo
Trzymam kciuki oby szybko poszło a oxy już podali Ci?

Stary 2021-08-25, 07:17   #667
patka3008
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jejku to chyba już niedługo
Trzymam kciuki oby szybko poszło a oxy już podali Ci?

Dzięki, przydadzą się

Nie, nie dostałam, ze względu na rozwarcie i lejące się wody dostałam tylko antybiotyk i pobrali mi krew

27.04.2019

Stary 2021-08-25, 07:27   #668
kghyt
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki, przydadzą się

Nie, nie dostałam, ze względu na rozwarcie i lejące się wody dostałam tylko antybiotyk i pobrali mi krew

Tzn rozwarcie jest czy nie?
To zaraz po ściągnięciu korka się rozkręciło
Ale przyjemniej na plus bo w nocy nie było pewnie kolejek na IP i sprawnie poszło.

Stary 2021-08-25, 07:28   #669
ojustyna
Zadomowienie

Cytat:

Trzymam mocno kciuki żeby sprawnie poszło, powodzenia

Stary 2021-08-25, 07:29   #670
patka3008
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Tzn rozwarcie jest czy nie?
To zaraz po ściągnięciu korka się rozkręciło
Ale przyjemniej na plus bo w nocy nie było pewnie kolejek na IP i sprawnie poszło.

Jest rozwarcie na 3/4 cm dokładnie na izbie nikogo nie było, tylko jedna pani rodziła i ta położna tak biegała ode mnie do tej pani

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Trzymam mocno kciuki żeby sprawnie poszło, powodzenia

Dzięki

27.04.2019

Stary 2021-08-25, 08:22   #671
sale_girl
Zadomowienie

Patka, mocne kciuki!!!! Obyście się niedługo zobaczyli

sale_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 08:36   #672
ojustyna
Zadomowienie

No to teraz się przyznam że tak chciałam szybkiego porodu ale poplanowałam trochę rzeczy i teraz to by mogło się przeciągnąć do 2 września no cóż kobieta zmienną jest, pewnie tak mówię bo dziś normalnie spałam, pomijając deptanie na siusiu rzecz jasna, jeden gorszy dzień i pewnie odwiedzi mi się bycie w ciąży

Stary 2021-08-25, 08:41   #673
runawaytrain
Rozeznanie

Cytat:

Patka, to u Ciebie pessar robił faktycznie robotę! Powodzenia i dawaj znać, z takim rozwarciem to już pójdzie!

Stary 2021-08-25, 08:51   #674
Avokado2021
Raczkowanie

Powodzenia Patka! Trzymam kciuki✊✊✊
Stary 2021-08-25, 09:29   #675
Michiru
Zakorzenienie

Cytat:
Szczerze polecam teksty na blogu mamypediatry albo jej instagram. Sama muszę wrócić do tych tekstów, żeby odświeżyć wiedzę.

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Sale, rzuciłam okiem i widzę, że już są na allegro jakieś zamienniki tych worków. Jeszcze jakiś czas temu nie było. Nie wiem jak z jakością i czy mają taka sama ilość tej folii itp. Będę testować. Początkowo tych worków idzie jak zboża, bo i pieluch mega duzoz czasem trochę mniej. Pamiętam my kupowalismy w zestawach po 3 czy po 6. Zawsze parę groszy taniej wychodziło. Tak czy siak, zapas worków na miesiąc kosztuje pewnie drożej niż sam koszwiem, że jest jeszcze folia do samodzielnego zakładania czy coś takiego ale my nie korzystaliśmy.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Nasz NFZ to jest porażka według mnie. Szkoda, że się nie można z tego wypisać i kasę co.miesiac potracaja i to nie małą

U nas z operacją męża był mega problem. W końcu się udało na NFZ ( po wcześniejszej komercyjnej wizycie i perypetiach) po wyjściu dostał skierowanie pilne na rehabilitację zaraz po zdjęciu szwów i gipsu czyli ok 7 września obdzwonilismy z 30 przychodni albo i wiecej w mieście wojewódzkim i wszystkich ościennych gminach. Wszędzie najwcześniejsze terminy na luty marzec 2022, czasem nawet na październik 2022. W jednym tylko miejscu udało się na grudzień tego roku. Ręce opadają. Wszyscy rozumieją sytuację, że pilne itp. Ale terminów nie ma i już. Oczywiście komercyjnie w każdym prawie miejscu bez problemu i niemal od ręki. Więc czeka męża kilka miesięcy rehabilitacji ( lekarz zapowiada min. 3 max 6 miesiecy) odpłatnej. Jak to przełożyłam to wyjdzie pewnie kilka tysięcy, bliżej 10. A tak podobno jest dobrze w naszym Krajuna papierze wszystko jest A w rzeczywistości jak jest każdy widzi...
Współczuję, u nas kilka miesięcy temu było to samo z zabiegiem na kolano. Podobnie jest z wizytami u niektórych specjalistów. To jest jakaś paranoja. A kasę niemałą oczywiście płacimy....

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Cytat:

Nie byłoby lepiej. Byłoby lepiej wtedy gdyby zaczęli zgłaszać powikłania a tego nie robią, bo co kogo obchodzi i że akurat ta szczepionka zaszkodziła Twojemu dziecku, a tak, niektóre zaszkodzą mniej lub bardziej i co wtedy się dzieje? Jakby Ci jeszcze wcisnęli shit, jak to bardzo często robią, a Ty chcesz coś lepszego albo w innym terminie, nie wszystko na raz i nie miałabyś prawa nic z tym zrobić....? Już teraz jest ciężko, wie o tym każda osoba, której dziecko powikłania miało i mnie osobiście nie interesuje, czy to jest 1 dzieciak na 10000 - jest z tym problem i sobie jeszcze większego dokręcenia śruby nie wyobrażam, że mi lekarz narzuca konkretną szczepionkę, ma gdzieś co będzie potem i nara. A tak to musisz szukać informacji sama, natrafisz rzeczywiście na rzeczy, o których czasem wolałabyś nie wiedzieć, część z tego trzeba podzielić przez 2, ale masz możliwość dokonania jakiegoś wyboru, bo Ty i dziecko potem ponosicie konsekwencje.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Ja nie rozumiem jak można chcieć się zrzec tego, czy decydujesz o czymś, czy nie, nawet dla spokoju głowy i wygody, żeby ktoś inny decydował.... Ale dla mnie to już nie jest teoria i co mi się wydaje, tylko ja natrafiłam na konkretne kłopoty, nieprzyjemności i mając dziecko, które problem miało i którym nikt nie chciał się przejąć przez dziwny stosunek do szczepień, bo przecież trzeba i kalendarz i w ogóle, mam trochę inne zdanie i nie potrzebowałam do tego internetu, ale i tak nie rozumiem dlaczego miałabym się zdać tylko na lekarzy. Mogłabym się na nich zdać, jakby ktoś w końcu uświadamiał ludziom, że ten procent powikłania ma i je zgłaszał, a nie jak mają wywalone. To nie jest Urban Legend, tylko dlatego że żadna z Was z niczym takim się nie spotkała, a część osób przeciwnych tak totalnie szczepionkom to rodzice dzieci, które źle zareagowały i którym nie udzielono ani informacji, ani pomocy, ani nawet dobrego słowa

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Cytat:
Dziewczyny ja też się zgadzam z tym. Moja kuzynka w Anglii to nawet nie wie za bardzo na co dziecko Szczepione, ja pamiętam czytalam rozmawiałam, rodzilam się. Ona nie rozumiała o co mi chodzi za bardzo przecież dzwonią do Ciebie zapraszają na szczepienie i nara. O niczym nie musisz decydować.

Byłoby cudownie i jeszcze jakby te zalecane były refundowane to już bajka. Serio wolałabym to zamiast 500 plus

A z tą witamina d, to dopiero niedawno dowiedziałam się że w sumie to chyba daje od urodzenia złą. Bo suplement A nie lek. Właśnie nie doczytałem przy wypisie zalecili dawać 400mg to taka kupiłam, bladego pojęcia nie miałam, że trzeba coś sprawdzać jeszcze, potem tylko zmieniłam dawki na 800 i 1000 bo do producenta i tych małych ampulek się przyzwyczaiłam. A tu szykując wyprawkę dla drugiej czytam, że trzeba patrzeć czy zarejestrowana jako lek bo w suplementach może być wszystko. Normalnie mnie oswieciloA córce daje już prawie 3 i pół roku....
Lekarze nie tłumaczą co to suplement, a co to lek. Jest Wit D na receptę, a niektórzy nie chcą jej wypisywać bo Pani przecież pójdzie do apteki i kupi i będzie dobra. Masz dziecko z alergią na białko mleka krowiego i nie tłumaczą Ci na czym to polega, jaki preparat zapisują i dlaczego albo pediatrzy udają specjalistów i przekazują rodzicom bzdury albo skróty myślowe, a Ci potem w to wierzą. Albo idziesz do lekarza i on potrafi zaprzeczyć, że jest alergia i nie dostaniesz skierowania do alergologa, gastrologa czy innego specjalisty, bo problemu nie ma. Dobrze, że mamy jakikolwiek wybór i dostęp do informacji, można iść prywatnie, zmienić lekarza, zapytać farmaceuty. Nie wyobrażam sobie, żeby tego miało nie być.

Michiru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 09:34   #676
Michiru
Zakorzenienie

Cytat:

Ooooo🤩 jak sytuacja?

U nas w nocy pielgrzymki, do starszaka, do młodszego, do WC.... Wczoraj wieczorem było już dziwnie, aż powtarzałam żeby mała zaczekała kilka dni, żeby ciąża była jako donoszona. Jakoś nie jestem przekonana, że doczekam do tp ale udało mi się dospać do 8.30, bo TŻto plany nowej pracy się posypały i został w domu i ogarnął średniaka z rana i przynajmniej nie pada, można coś zaplanować, więc może ta moja frustracja jakoś zostanie spożytkowana jak człowiek sfrustrowany to zły i upierdliwy, a to nie jest fajne.

Stary 2021-08-25, 09:46   #677
theali
Zakorzenienie

Cytat:
Jest rozwarcie na 3/4 cm dokładnie na izbie nikogo nie było, tylko jedna pani rodziła i ta położna tak biegała ode mnie do tej pani

Dzięki

To u Ciebie szybko powinno pójść

A my wychodzimy dziś do domu!

theali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 09:53   #678
lotus_flower_2805
Raczkowanie

Cytat:

Powodzenia, trzymam mocno kciuki za was!

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:52 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość

Super, że z synkiem juz lepiej i wypuszczają was do domu

lotus_flower_2805 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 10:09   #679
Michiru
Zakorzenienie

Cytat:

Super

Stary 2021-08-25, 10:14   #680
Avokado2021
Raczkowanie

Theali, extra, że wychodzicie! W domu jest inne życie 😘🙃

Michiru przykro mi, że spotkały Was nopy i jeszcze lekarze mieli w nosie☹ja nie twierdzę, że nie ma nopow, nas szczęśliwie ominęły, tylko po meningokokach B wyskakiwala temperatura i guzek z rumieniem A miejscu kłucie. Ale wiadomo to popierdulka.

Generalnie miałam też wśród znajomych dziewczynkę niecałe 2 lata, która miała właśnie sepse od meningokokow, ledwie z tego wyszła. Kilka tygodni leżała pod respiratorem itp. Pamiętam że w tamtym czasie A córka była wtedy maleńka ogromnie to mną wstrząsnęło. Zmieniłam pediatrę po tym jak przed pierwszym szczepieniem ( dziecko miało 6tygodni) na informację że karmię KPI bo z piersią nam się nie udało, dumna byłam z siebie jak nie wiem, że tylko na moim.mleku itp. (Wiafomo hormony) powiedziała " serio, chce się tak Pani, kupi Pani mm i będzie z glowy" po czy na pytanie o szczepienie na meningokoki powiedziała że to drogie i mało kto na to szczepi to nie ma sensu ( A przed gabinetem wielki plakat stop nieningokokom...) to była nasza pierwsza i ostatnia wizyta u Pani doktor. Przez nią prawie zwatpilam w sens kpi. Na szczęście szybko się otrzasnęlam i odciagalam 19 miesiecy. Lekarze są różni i jeden będzie zalecal A drugi nie. Jakby to było w kalendarzu nie byłoby rozterek i konieczności zweryfikowania informacji. Ja zalecane tak rozumiem, że jest to wskazane i potrzebne tylko państwa nie stać więc rodzice Ty decyduj...

Jakbyście dziewczyny jednak chciały na to szczepia to wiem, że w części dużych miast są programy, że samorządy to finansują. Ja mieszkam na wsi więc wszystko że swojej kieszeni.
Stary 2021-08-25, 10:17   #681
patka3008
Zakorzenienie

Cytat:

Już mam 5 cm rozwarcia i czekam na miejsce na porodówce

Ale super wiadomość

27.04.2019

Stary 2021-08-25, 10:22   #682
ojustyna
Zadomowienie

Cytat:

Super wieści

Stary 2021-08-25, 10:30   #683
Avokado2021
Raczkowanie

Patka extra 5cm to już dużo 🙃
Stary 2021-08-25, 10:32   #684
runawaytrain
Rozeznanie

Michiru, moja siostrzenica źle reagowała na szczepienia, z pobytem w szpitalu włącznie, więc naprawdę doceniam to, że z pierworodnym poszło nam gładko i współczuję Ci stresów.
Zarazem ilość sprzecznych informacji w internecie w tym temacie jest przerażająca, a jeśli nie ma się dobrego, zaufanego pediatry, to komu zaufać?
Theali, ale rewelacyjna wiadomość!!!! Ile w sumie byliście w szpitalu?
Patka, to już półmetek!

Stary 2021-08-25, 10:44   #685
theali
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Theali, ale rewelacyjna wiadomość!!!! Ile w sumie byliście w szpitalu?
5 dni.

theali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 10:54   #686
sale_girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Współczuję, u nas kilka miesięcy temu było to samo z zabiegiem na kolano. Podobnie jest z wizytami u niektórych specjalistów. To jest jakaś paranoja. A kasę niemałą oczywiście płacimy....

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Nie byłoby lepiej. Byłoby lepiej wtedy gdyby zaczęli zgłaszać powikłania a tego nie robią, bo co kogo obchodzi i że akurat ta szczepionka zaszkodziła Twojemu dziecku, a tak, niektóre zaszkodzą mniej lub bardziej i co wtedy się dzieje? Jakby Ci jeszcze wcisnęli shit, jak to bardzo często robią, a Ty chcesz coś lepszego albo w innym terminie, nie wszystko na raz i nie miałabyś prawa nic z tym zrobić....? Już teraz jest ciężko, wie o tym każda osoba, której dziecko powikłania miało i mnie osobiście nie interesuje, czy to jest 1 dzieciak na 10000 - jest z tym problem i sobie jeszcze większego dokręcenia śruby nie wyobrażam, że mi lekarz narzuca konkretną szczepionkę, ma gdzieś co będzie potem i nara. A tak to musisz szukać informacji sama, natrafisz rzeczywiście na rzeczy, o których czasem wolałabyś nie wiedzieć, część z tego trzeba podzielić przez 2, ale masz możliwość dokonania jakiegoś wyboru, bo Ty i dziecko potem ponosicie konsekwencje.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Ja nie rozumiem jak można chcieć się zrzec tego, czy decydujesz o czymś, czy nie, nawet dla spokoju głowy i wygody, żeby ktoś inny decydował.... Ale dla mnie to już nie jest teoria i co mi się wydaje, tylko ja natrafiłam na konkretne kłopoty, nieprzyjemności i mając dziecko, które problem miało i którym nikt nie chciał się przejąć przez dziwny stosunek do szczepień, bo przecież trzeba i kalendarz i w ogóle, mam trochę inne zdanie i nie potrzebowałam do tego internetu, ale i tak nie rozumiem dlaczego miałabym się zdać tylko na lekarzy. Mogłabym się na nich zdać, jakby ktoś w końcu uświadamiał ludziom, że ten procent powikłania ma i je zgłaszał, a nie jak mają wywalone. To nie jest Urban Legend, tylko dlatego że żadna z Was z niczym takim się nie spotkała, a część osób przeciwnych tak totalnie szczepionkom to rodzice dzieci, które źle zareagowały i którym nie udzielono ani informacji, ani pomocy, ani nawet dobrego słowa

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Lekarze nie tłumaczą co to suplement, a co to lek. Jest Wit D na receptę, a niektórzy nie chcą jej wypisywać bo Pani przecież pójdzie do apteki i kupi i będzie dobra. Masz dziecko z alergią na białko mleka krowiego i nie tłumaczą Ci na czym to polega, jaki preparat zapisują i dlaczego albo pediatrzy udają specjalistów i przekazują rodzicom bzdury albo skróty myślowe, a Ci potem w to wierzą. Albo idziesz do lekarza i on potrafi zaprzeczyć, że jest alergia i nie dostaniesz skierowania do alergologa, gastrologa czy innego specjalisty, bo problemu nie ma. Dobrze, że mamy jakikolwiek wybór i dostęp do informacji, można iść prywatnie, zmienić lekarza, zapytać farmaceuty. Nie wyobrażam sobie, żeby tego miało nie być.

Rozumiem Twoją sytuację i współczuję Ci tych przepraw, pewnie inaczej bym śpiewała, gdyby mnie to dotknęło. W parze z jednym programem szczepień powinno iść właśnie szeroko zakrojone leczenie i informowanie o NOP-ie. Nie powinno być tak, że Cię z tym zostawiają. Ale z drugiej strony tak jak piszesz - jak zaczynasz robić research, co wybrać, to na wszystkie warianty znajdziesz jakiś "haczyk" i moim zdaniem trudno jest takie hardkorowe historie podzielić przez dwa, bo to Twoje dziecko i bierzesz całą tę odpowiedzialność i emocje na siebie. Ja już bym chyba wolała nie wiedzieć o jakichś ekstremalnych NOP-ach niż mieć je z tyłu głowy, nawet podzielone przez dwa, cztery, osiem czy miliard.

Pozdrawiam po fryzjerze, czuję się bardzo dopieszczona Poszłam do nowego (dla siebie) salonu i chyba tu zostanę. Obcinała mnie dzieciata dziewczyna, więc sobie pogadałyśmy

Theali superwieści Fajnie, że wypuszczają Was oboje, w domu to zupełnie co innego.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ooooo🤩 jak sytuacja?

U nas w nocy pielgrzymki, do starszaka, do młodszego, do WC.... Wczoraj wieczorem było już dziwnie, aż powtarzałam żeby mała zaczekała kilka dni, żeby ciąża była jako donoszona. Jakoś nie jestem przekonana, że doczekam do tp ale udało mi się dospać do 8.30, bo TŻto plany nowej pracy się posypały i został w domu i ogarnął średniaka z rana i przynajmniej nie pada, można coś zaplanować, więc może ta moja frustracja jakoś zostanie spożytkowana jak człowiek sfrustrowany to zły i upierdliwy, a to nie jest fajne.

A co się podziało u Twojego męża, nie zaczyna tej pracy? Czy zmienili mu godziny?

Stary 2021-08-25, 11:45   #687
Askatasuna
Rozeznanie

patka trzymam kciuki, mam nadzieję, że idzie dobrze, albo i nawet już po wszystkim

theali super, że w końcu idziecie do domu, gratulacje

W kwestii tematów zdrowotnych, i dzieciowych i dorosłych, bardzo polecam, z własnego doświadczenia Portal dla Pacjentów na stronie mp.pl

Podstawowym problemem jest jakoś opieki zdrowotnej w tych miejscach gdzie się z nią stykamy najczęściej, zwłaszcza z dziećmi - w POZ-ach. Pacjent powinien mieć wybór i możliwość decydowania, ale to lekarz/personel medyczny powinien poświęcić wystarczająco dużo czasu i dostarczyć mu pełnej, obiektywnej, fachowej i aktualnej wiedzy, żeby ten świadomy i mądry wybór podjąć. Gdyby pacjenci, a zwłaszcza dzieci, byli właściwie zaopiekowani, a wątpliwości rodziców traktowane poważnie, ruchy antyszczepionkowe nie urosły by tak w siłę.
Askatasuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 12:29   #688
patka3008
Zakorzenienie

Sale to podcinalas końcówki, czy coś więcej robiłaś z włosami? Pamiętam jak pisałaś, żeby trzymać kciuki, żebyś donosiła do tego terminu

Co do szczepionek to aż przykro się czyta te historie ale co racja to racja gdyby lekarze i reszta personelu miałaby odpowiednie i wiarygodne informacje to nie byłoby aż tylu antyszczepionkowcow i nie byłoby tyłu NOP...

Melduje, że nadal czekam na miejsce na porodówce...

27.04.2019

Stary 2021-08-25, 12:33   #689
Avokado2021
Raczkowanie

Odchodząc od tematów szczepionkowych. Dziewczyny, czy Wam też tak "ciężko. Mnie już wszystko boli od stóp po czoło...

Właśnie zmusiłam się i zrobiłam pierwszy raz ćwiczenia od może 2 miesiecy... nie pomogło. Nadal głowę boli a właściwie całe ciało. Mam dużo nadprogramowych kilogramów, nie wiem może od tego. Najchętniej bym gryzła A to jeszcze prawie miesiąc. Macie patent jak sobie jakoś pomóc?/
Stary 2021-08-25, 12:47   #690
sale_girl
Zadomowienie

Cytat:
Sale to podcinalas końcówki, czy coś więcej robiłaś z włosami? Pamiętam jak pisałaś, żeby trzymać kciuki, żebyś donosiła do tego terminu

Co do szczepionek to aż przykro się czyta te historie ale co racja to racja gdyby lekarze i reszta personelu miałaby odpowiednie i wiarygodne informacje to nie byłoby aż tylu antyszczepionkowcow i nie byłoby tyłu NOP...

Melduje, że nadal czekam na miejsce na porodówce...

Tylko podcinałam, ale bardzo tego potrzebowałam psychicznie Wydaje mi się, że końcówka ciąży to nie jest dobry czas na jakieś radykalne zmiany włosowe xD

Nadal czekasz, a akcja cos postępuje czy nadal 5 cm? :O

Cytat:
Odchodząc od tematów szczepionkowych. Dziewczyny, czy Wam też tak "ciężko. Mnie już wszystko boli od stóp po czoło...

Właśnie zmusiłam się i zrobiłam pierwszy raz ćwiczenia od może 2 miesiecy... nie pomogło. Nadal głowę boli a właściwie całe ciało. Mam dużo nadprogramowych kilogramów, nie wiem może od tego. Najchętniej bym gryzła A to jeszcze prawie miesiąc. Macie patent jak sobie jakoś pomóc?/
Tak, ja dzisiaj już takimi drobnymi kroczkami wracałam do domu, jeszcze z automatu chciałam podbiec do tramwaju, totalnie zapomniałam, że mam brzuch i to był duży błąd xD Ja się troszkę lepiej czuję, jak się ruszam, ale nie tak ćwiczeniowo - wtedy jest gorzej - tylko normalnie, jak się przejdę do sklepu albo coś porobię lekkiego w domu. Czym dłużej leżę w jednym miejscu, tym bardziej jestem obolała
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości