Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-19, 09:24   #1231
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Kghyt ja kupiłam wydrę z Fisher price, ale wiem, że któraś dziewczyna z wątku (nie pamiętam która z Was, proszę o wybaczenie ) kupiła lub miała kupić misia Moonie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 10:01   #1232
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Jeszcze dwa tygodnie do popołogowej kontroli do ginekologa i jeden kilogram do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję, że pójdzie w dół o nieco ponad kilogram, bo na ostatniej wizycie rzucił mi przy wpisywaniu wagi coś w stylu "będzie co po ciąży robić"

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
Jakie szumisie polecacie najbardziej ?
Mamy królika z Whisbear.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 10:36   #1233
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jeszcze dwa tygodnie do popołogowej kontroli do ginekologa i jeden kilogram do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję, że pójdzie w dół o nieco ponad kilogram, bo na ostatniej wizycie rzucił mi przy wpisywaniu wagi coś w stylu "będzie co po ciąży robić"



Mamy królika z Whisbear.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ekspresowo zeszło mam nadzieję że i u mnie waga będzie lecieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 10:39   #1234
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
Ekspresowo zeszło mam nadzieję że i u mnie waga będzie lecieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cieszę się z tego bardzo, zwłaszcza że przybrałam nieco więcej, niż podobno "powinnam" (przy moim BMI niby do 9, a było plus trzynaście).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 11:37   #1235
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jeszcze dwa tygodnie do popołogowej kontroli do ginekologa i jeden kilogram do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję, że pójdzie w dół o nieco ponad kilogram, bo na ostatniej wizycie rzucił mi przy wpisywaniu wagi coś w stylu "będzie co po ciąży robić"



Mamy królika z Whisbear.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To i tak ładnie Ci zeszło

Ja mam niecałe 3 tygodnie do końca połogu i +-2 kg do wagi sprzed porodu, ale jeszcze zostaje mi do zrzucenia waga popandemiczna/z pracy zdalnej, także ja będę miała co robić chociaż wczoraj spotkałam się z koleżankami, to stwierdziły, że kompletnie po mnie nie widać, że w ciąży byłam

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 11:41   #1236
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88909066]To i tak ładnie Ci zeszło

Ja mam niecałe 3 tygodnie do końca połogu i +-2 kg do wagi sprzed porodu, ale jeszcze zostaje mi do zrzucenia waga popandemiczna/z pracy zdalnej, także ja będę miała co robić chociaż wczoraj spotkałam się z koleżankami, to stwierdziły, że kompletnie po mnie nie widać, że w ciąży byłam

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Względem wagi sprzed ciąży mogłabym też spooro zejść w dół, zresztą taki jest plan. Ale satysfakcja jest, że ta ciążowa nadwyżka się nie utrzymuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 11:43   #1237
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Względem wagi sprzed ciąży mogłabym też spooro zejść w dół, zresztą taki jest plan. Ale satysfakcja jest, że ta ciążowa nadwyżka się nie utrzymuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też cieszę się, bo nie spodziewałam się, że aż tak szybko to zejdzie i że jednak będę musiał więcej ćwiczyć żeby dojść do wagi sprzed ciąży, ale jeszcze nie mówię hop, bo różnie może być

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 13:20   #1238
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88908859]Kghyt ja kupiłam wydrę z Fisher price, ale wiem, że któraś dziewczyna z wątku (nie pamiętam która z Was, proszę o wybaczenie ) kupiła lub miała kupić misia Moonie

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Taak, my mamy Moonie i moim zdaniem jest super, ale synek jest śpioszkiem sam z siebie, więc to marna recenzja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 15:52   #1239
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jeszcze dwa tygodnie do popołogowej kontroli do ginekologa i jeden kilogram do wagi sprzed ciąży. Mam nadzieję, że pójdzie w dół o nieco ponad kilogram, bo na ostatniej wizycie rzucił mi przy wpisywaniu wagi coś w stylu "będzie co po ciąży robić"



Mamy królika z Whisbear.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow ja też tak chcę ale tak naprawdę mam nadzieję wrócić do wagi sprzed ciąży ze średniakiem czyli 55-56kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 15:56   #1240
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

U mnie w tej ciąży dużo jest tych kilogramów więc pewnie nie pójdzie tak prosto;( zresztą po cc to od razu że spacerami po 10 km nie rusze;(

U mnie dziecko jest już tak nisko że chodzę rozkrakiem i co chwila jakieś kłócia. Gadam z małą, żeby do wtorku wytrzymała 🙂😂😉
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 15:59   #1241
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kghyt Pokaż wiadomość
U nas chyba mały przełom pod koniec nocy stwierdziliśmy ze próbujemy z łóżeczkiem i za drugim razem usnęła w łóżeczku z aplikacja z szumami

Jakie szumisie polecacie najbardziej?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja nie mam nic do polecenia. Miałam przy starszaku oryginalnego whisbeara, niewiele pomógł. Przy średniaku - wydrę z fp i to samo, na niewiele się zdała, ale dalej ją mam i wypróbuję, czy coś pomoże. I apkę z szumami też. Ale nic nowego nie kupuję, bo niedługo w tych różnych zabawkach utonę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

U mnie nic nowego. Dalej chodzę w 2paku. Przeszłam się do teściowej 4km w ramach spaceru, ale z powrotem raczej wracamy autobusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 16:11   #1242
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
U mnie nic nowego. Dalej chodzę w 2paku. Przeszłam się do teściowej 4km w ramach spaceru, ale z powrotem raczej wracamy autobusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam właśnie napisać to samo, u nas też nic Ale 4 km, podziwiam :OOOO Ja bym po drodze umarła i jeszcze się 5 razy posikała xD

Pisałyście o wadze - ja mam na liczniku + 22 kg, także autentycznie się boję, jak to będzie po, zwłaszcza, że nie jestem jakoś superprzekonana do KP. W stopach mi przybyło o ponad rozmiar. Ledwo wciskam jedną parę adidasów, wszystkie inne nie-letnie buty są w tej chwili za małe i to znacznie :/
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 16:18   #1243
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Miałam właśnie napisać to samo, u nas też nic Ale 4 km, podziwiam :OOOO Ja bym po drodze umarła i jeszcze się 5 razy posikała xD

Pisałyście o wadze - ja mam na liczniku + 22 kg, także autentycznie się boję, jak to będzie po, zwłaszcza, że nie jestem jakoś superprzekonana do KP. W stopach mi przybyło o ponad rozmiar. Ledwo wciskam jedną parę adidasów, wszystkie inne nie-letnie buty są w tej chwili za małe i to znacznie :/
Do końca ciąży chodziłam w jednych sandałach. Zresztą nadal wolę chodzić w nich niż w pełnych butach
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 16:52   #1244
Avokado2021
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 126
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja też całe lato w sandalkach, a teraz jedne skechersy bo są wysuwane i nie trzeba wiazac sznuruwek😂serio ciężko mi od tych kilogramów. Jeszcze teść się pyta jak tylko mnie widzi co mam taką sapke. No chodzę i sapie i wyglądam jak kulka. Ale co zrobić.

Ja chętnie bym się przeszła gdzieś ale przez to że chce doczekać do wyznaczonego terminu cc ograniczylam ruch do trasy pokój- łazienka 😂
Avokado2021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 16:54   #1245
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Do końca ciąży chodziłam w jednych sandałach. Zresztą nadal wolę chodzić w nich niż w pełnych butach
Na mnie teraz idealne są takie rozklapciane baletko-espadryle mojej mamy, która ma rozmiar większą nogę. No ale włożyłam je ostatnio na te 12-13 stopni i nawet mnie już było zimno, a należę do tych osób, którym wiecznie jest ciepło, zwłaszcza w ciąży.

Btw nie wiem, czy śledzicie Olę z dawnego kanału Mama Lama, ale przedwczoraj ogłosiła, że urodziła córkę, a nikt totalnie nie wiedział, że ona w ogóle jest w ciąży podziwiam taki skill

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 17:12   #1246
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Miałam właśnie napisać to samo, u nas też nic Ale 4 km, podziwiam :OOOO Ja bym po drodze umarła i jeszcze się 5 razy posikała xD

Pisałyście o wadze - ja mam na liczniku + 22 kg, także autentycznie się boję, jak to będzie po, zwłaszcza, że nie jestem jakoś superprzekonana do KP. W stopach mi przybyło o ponad rozmiar. Ledwo wciskam jedną parę adidasów, wszystkie inne nie-letnie buty są w tej chwili za małe i to znacznie :/
Spokojnie sporą część zleci z kg, bo raz że dziecko masz duże, dwa zacznie schodzić z Ciebie woda, możesz się pocić, także te kg zlecą To po porodzie miałam tak opuchnięte stopy, że nie mogłam new balance zawiązać po 2 dniach zeszło, a lekarka powiedziała, że można użyć maści lioton 1000

U nas mały ma chyba zatkany kanalik w jednym oku, bo zaczęło mu ropieć jutro dzwonię do przychodni, ale serce mi się kraje jak widzę to jego oko


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 17:42   #1247
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Miałam właśnie napisać to samo, u nas też nic Ale 4 km, podziwiam :OOOO Ja bym po drodze umarła i jeszcze się 5 razy posikała xD

Pisałyście o wadze - ja mam na liczniku + 22 kg, także autentycznie się boję, jak to będzie po, zwłaszcza, że nie jestem jakoś superprzekonana do KP. W stopach mi przybyło o ponad rozmiar. Ledwo wciskam jedną parę adidasów, wszystkie inne nie-letnie buty są w tej chwili za małe i to znacznie :/
Niejedna na kp nic nie zrzuciła, niejedna bez kp wróciła szybko do wagi sprzed ciąży. Kp wiele ułatwia, ale automatycznie niczego nie gwarantuje. Ja po średniaku karmiłam i piersią, i mieszanie, i nie obijałam się i nic mi nie zeszło, ze starszakiem szybko spadłam z wagi a szybko też z kp musiałam zrezygnować i kto wie jak będzie teraz. Bywa różnie. Nie przejmuj się za wczasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Ja całe lato też w tych samych butach przechodziłam ale ostatnio czuję, że trochę mniej miejsca w jakichkolwiek butach już mam, nawet adidasach, zresztą wygląda na to że zatrzymała mi się woda i nie mogę się doczekać, aż wszystko zejdzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Na mnie teraz idealne są takie rozklapciane baletko-espadryle mojej mamy, która ma rozmiar większą nogę. No ale włożyłam je ostatnio na te 12-13 stopni i nawet mnie już było zimno, a należę do tych osób, którym wiecznie jest ciepło, zwłaszcza w ciąży.

Btw nie wiem, czy śledzicie Olę z dawnego kanału Mama Lama, ale przedwczoraj ogłosiła, że urodziła córkę, a nikt totalnie nie wiedział, że ona w ogóle jest w ciąży podziwiam taki skill

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się, że to wcale nie sztuka by ktoś ściśle w internecie nie dał po sobie poznać, że jest w ciąży. Wszystko zależy jak kręcisz filmiki, jak robisz zdjęcia, niektóre rzeczy są nagrywane z wyprzedzeniem. No chyba że ganiają z nią paparazzi i jest taką celebrytką, że ciężko coś utrzymać w sekrecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 17:42   #1248
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja przy córce na kp nie schudłam . Za to teraz 3 tyg po porodzie i waga zleciała już . No ale ja miałam tylko plus 5 kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 17:47   #1249
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ja mam od najmniejszej wagi z tej ciąży +18kg, czyli tak podobnie jak z chłopakami wcześniej. Zobaczymy jak mi teraz to chudnięcie pójdzie ale i tak zakładam, że jak będę po usunięciu woreczka żółciowego za jakiś czas i na diecie wątrobowej znowu to waga poleci na łeb, na szyję

Ta wyprawa do teściowej bardzo dobrze mi dziś zrobiła. Spacer spacerem, dotleniłam się, nie musieliśmy gotować, a jeszcze ktoś nam średniaka zabawiał i można było odetchnąć bo trochę ostatnio dzieciaki dają popalić, a co będzie za jakiś czas....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 17:52   #1250
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Btw nie wiem, czy śledzicie Olę z dawnego kanału Mama Lama, ale przedwczoraj ogłosiła, że urodziła córkę, a nikt totalnie nie wiedział, że ona w ogóle jest w ciąży podziwiam taki skill
Nie śledzę, ale już parę razy się z takim skillem spotkałam
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:57   #1251
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Na mnie teraz idealne są takie rozklapciane baletko-espadryle mojej mamy, która ma rozmiar większą nogę. No ale włożyłam je ostatnio na te 12-13 stopni i nawet mnie już było zimno, a należę do tych osób, którym wiecznie jest ciepło, zwłaszcza w ciąży.

Btw nie wiem, czy śledzicie Olę z dawnego kanału Mama Lama, ale przedwczoraj ogłosiła, że urodziła córkę, a nikt totalnie nie wiedział, że ona w ogóle jest w ciąży podziwiam taki skill

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ją śledzę i ogólnie wierzę, że można dobrze ukryć ciążę w internecie, ale zrobiło to na mnie wrażenie, bo teraz była w ciąży dokładnie w tym samym czasie co my, a między jej poprzednim dzieckiem a moim pierwszym synkiem jest tylko miesiąc różnicy, więc ogólnie mam wrażenie, że często jestem w ciąży wtedy co ona ciąży z Jonaszem nie ukrywała więc jakoś wspólnie ją przeżywałam, a teraz pyk!
Co do wagi, to nie mam jak jej sprawdzić, ale na oko i po ciuchach - przedciążowa osiągnięta. Jedynie mięsień prosty się jeszcze nie zszedł na wysokości pępka, no i biust z mlekiem więc pełniejszy miałam na końcówce jakoś +13 kg, ale wizualnie wyłącznie w brzuchu, nawet nic nie spuchłam latem,więc nie dziwi mnie ten szybki powrót

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 21:18   #1252
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Ja ją śledzę i ogólnie wierzę, że można dobrze ukryć ciążę w internecie, ale zrobiło to na mnie wrażenie, bo teraz była w ciąży dokładnie w tym samym czasie co my, a między jej poprzednim dzieckiem a moim pierwszym synkiem jest tylko miesiąc różnicy, więc ogólnie mam wrażenie, że często jestem w ciąży wtedy co ona ciąży z Jonaszem nie ukrywała więc jakoś wspólnie ją przeżywałam, a teraz pyk!
Co do wagi, to nie mam jak jej sprawdzić, ale na oko i po ciuchach - przedciążowa osiągnięta. Jedynie mięsień prosty się jeszcze nie zszedł na wysokości pępka, no i biust z mlekiem więc pełniejszy miałam na końcówce jakoś +13 kg, ale wizualnie wyłącznie w brzuchu, nawet nic nie spuchłam latem,więc nie dziwi mnie ten szybki powrót

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie to zdziwiło o tyle, że kilka miesięcy temu przy okazji jakiegoś Q&A ktoś ją zapytał, czy dalej ma plany na kolejne dzieci i powiedziała, że czuje, że jej ciało ma siłę może na jeszcze jedną ciążę a już w niej była

Wierzę, że da się nie pokazywać brzucha etc, ja też długo nic nie wrzucałam na stories ani nic. Ale w pewnym momencie zaczęło mi być dość trudno unikać tego tematu + wkurzało mnie ciągłe pilnowanie, żeby nie było widać na zdjęciu nic dzieciowego, a książki czy jakieś zakupy ciągle leżały na wierzchu Z drugiej strony pewnie przy każdym kolejnym dziecku ten temat powszednieje i łatwiej go unikać, zwłaszcza, jak nie pracuje się na etacie i nie ma nic dziwnego w tym, że np. wrzucasz fotkę śniadania o 10 rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 07:04   #1253
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Spaaaaać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 07:07   #1254
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Spaaaaać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym chętnie pospała.... . Krzyś w nocy 3-4 razy kp, Zosia wstaje o 6 rano....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 08:11   #1255
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

To ja "tylko" trasa łóżko-toaleta jakieś milion razy przedreptałam ale że córka teraz w domu to wstaję późno, właściwie jeszcze z łóżka nadaję a moja myszka robi mi kawę zaczynam żałować że cesarski prywatnie nie wykupiłam i bym miała już to z głowy, tak strasznie nie chcę wywoływania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Zapomniałam się "pochwalić", wczoraj od 6 rano skurcze do 1 w nocy, oczywiście nie rozkręciło się nic typowo porodowego, aż na koniec dnia się poryczałam z tego wszystkiego, jeszcze chwila i będę na etapie "pier***" nie rodze"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 09:17   #1256
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie to zdziwiło o tyle, że kilka miesięcy temu przy okazji jakiegoś Q&A ktoś ją zapytał, czy dalej ma plany na kolejne dzieci i powiedziała, że czuje, że jej ciało ma siłę może na jeszcze jedną ciążę a już w niej była

Wierzę, że da się nie pokazywać brzucha etc, ja też długo nic nie wrzucałam na stories ani nic. Ale w pewnym momencie zaczęło mi być dość trudno unikać tego tematu + wkurzało mnie ciągłe pilnowanie, żeby nie było widać na zdjęciu nic dzieciowego, a książki czy jakieś zakupy ciągle leżały na wierzchu Z drugiej strony pewnie przy każdym kolejnym dziecku ten temat powszednieje i łatwiej go unikać, zwłaszcza, jak nie pracuje się na etacie i nie ma nic dziwnego w tym, że np. wrzucasz fotkę śniadania o 10 rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaak, ja nawet pamiętam jak zaprzeczała wprost jakoby miała być w ciąży! A musiała już w niej być ciekawe czy kiedyś wyjaśni powód...czy to miał być rodzaj eksperymentu społecznego?

Łączę się z apelem o więcej snu, pierworodnemu zaczęły wychodzić piątki i od razu różnica w jakości snu całej rodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 09:41   #1257
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Taaak, ja nawet pamiętam jak zaprzeczała wprost jakoby miała być w ciąży! A musiała już w niej być ciekawe czy kiedyś wyjaśni powód...czy to miał być rodzaj eksperymentu społecznego?

Łączę się z apelem o więcej snu, pierworodnemu zaczęły wychodzić piątki i od razu różnica w jakości snu całej rodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może nie chciało jej się odpowiadać na setki pytań o ciążę, płeć, samopoczucie. Ja właśnie z tego powodu mało komu mówiłam przez długi czas, a mam konto totalnie amatorskie i obserwuje mnie z 300 osób, głównie znajomi. Nie wyobrażam sobie tego przy takiej liczbie followersów, jaką ma Ola :P

Chyba znalazłam sobie tę aktywność, o której będę myśleć "bylebym tylko nie urodziła". Jutro rocznica ślubu, więc wymyśliłam sobie kino. Seans krótki, bo nie wysiedzę na długim filmie. No to teraz na pewno do jutra do 18:20 się zacznie
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 09:51   #1258
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ojustyna Pokaż wiadomość
To ja "tylko" trasa łóżko-toaleta jakieś milion razy przedreptałam ale że córka teraz w domu to wstaję późno, właściwie jeszcze z łóżka nadaję a moja myszka robi mi kawę zaczynam żałować że cesarski prywatnie nie wykupiłam i bym miała już to z głowy, tak strasznie nie chcę wywoływania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Zapomniałam się "pochwalić", wczoraj od 6 rano skurcze do 1 w nocy, oczywiście nie rozkręciło się nic typowo porodowego, aż na koniec dnia się poryczałam z tego wszystkiego, jeszcze chwila i będę na etapie "pier***" nie rodze"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd ja to znam... Ale i tak już bliżej niż dalej. Też nie chcę znowu wywoływania, już 2 wcześniejsze porody na oxytoxynie mi wystarczą. Dziś staraliśmy się wykurzyć małą starym dobrym sposobem zobaczymy czy to coś da. Ale straszaki mam takie, że chyba nawet nie będę się do Zabrza wybierać, bo mogę nie zdążyć spróbuję urodzić u siebie w Gliwicach i jak będzie znowu tak beznadziejnie to wystawię im tym razem oficjalną laurkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 10:17   #1259
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

U nas odpychać druga noc udało się ululac i zasnęła w łóżeczku

Ale martwi mnie ze wisi w dzień cały czas na cycku właściwie a mało przybiera a kupy i siku jadą cały czas to nie wiem o co chodzi


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Na mnie teraz idealne są takie rozklapciane baletko-espadryle mojej mamy, która ma rozmiar większą nogę. No ale włożyłam je ostatnio na te 12-13 stopni i nawet mnie już było zimno, a należę do tych osób, którym wiecznie jest ciepło, zwłaszcza w ciąży.

Btw nie wiem, czy śledzicie Olę z dawnego kanału Mama Lama, ale przedwczoraj ogłosiła, że urodziła córkę, a nikt totalnie nie wiedział, że ona w ogóle jest w ciąży podziwiam taki skill

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przydadzą Ci się takie rozklapcone na wyjście mi jak w ciąży nie puchły stopy to po porodzie kostek nie widziałam i wracałam w klapkach prysznicowych
W pokoju wszystkim dziewczynom tak napuchly ze miałyśmy ubaw z takich kulfonow

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88909612]Spokojnie sporą część zleci z kg, bo raz że dziecko masz duże, dwa zacznie schodzić z Ciebie woda, możesz się pocić, także te kg zlecą To po porodzie miałam tak opuchnięte stopy, że nie mogłam new balance zawiązać po 2 dniach zeszło, a lekarka powiedziała, że można użyć maści lioton 1000

U nas mały ma chyba zatkany kanalik w jednym oku, bo zaczęło mu ropieć jutro dzwonię do przychodni, ale serce mi się kraje jak widzę to jego oko


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Jejku strasznie współczuje oby udało się szybko pediatrę umówić


Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Spaaaaać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz zaczynam czuć to co Ty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

U nas odpychać druga noc udało się ululac i zasnęła w łóżeczku

Ale martwi mnie ze wisi w dzień cały czas na cycku właściwie a mało przybiera a kupy i siku jadą cały czas to nie wiem o co chodzi


Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Na mnie teraz idealne są takie rozklapciane baletko-espadryle mojej mamy, która ma rozmiar większą nogę. No ale włożyłam je ostatnio na te 12-13 stopni i nawet mnie już było zimno, a należę do tych osób, którym wiecznie jest ciepło, zwłaszcza w ciąży.

Btw nie wiem, czy śledzicie Olę z dawnego kanału Mama Lama, ale przedwczoraj ogłosiła, że urodziła córkę, a nikt totalnie nie wiedział, że ona w ogóle jest w ciąży podziwiam taki skill

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przydadzą Ci się takie rozklapcone na wyjście mi jak w ciąży nie puchły stopy to po porodzie kostek nie widziałam i wracałam w klapkach prysznicowych
W pokoju wszystkim dziewczynom tak napuchly ze miałyśmy ubaw z takich kulfonow

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88909612]Spokojnie sporą część zleci z kg, bo raz że dziecko masz duże, dwa zacznie schodzić z Ciebie woda, możesz się pocić, także te kg zlecą To po porodzie miałam tak opuchnięte stopy, że nie mogłam new balance zawiązać po 2 dniach zeszło, a lekarka powiedziała, że można użyć maści lioton 1000

U nas mały ma chyba zatkany kanalik w jednym oku, bo zaczęło mu ropieć jutro dzwonię do przychodni, ale serce mi się kraje jak widzę to jego oko


Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Jejku strasznie współczuje oby udało się szybko pediatrę umówić


Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Spaaaaać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz zaczynam czuć to co Ty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 11:14   #1260
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Może nie chciało jej się odpowiadać na setki pytań o ciążę, płeć, samopoczucie. Ja właśnie z tego powodu mało komu mówiłam przez długi czas, a mam konto totalnie amatorskie i obserwuje mnie z 300 osób, głównie znajomi. Nie wyobrażam sobie tego przy takiej liczbie followersów, jaką ma Ola

Chyba znalazłam sobie tę aktywność, o której będę myśleć "bylebym tylko nie urodziła". Jutro rocznica ślubu, więc wymyśliłam sobie kino. Seans krótki, bo nie wysiedzę na długim filmie. No to teraz na pewno do jutra do 18:20 się zacznie
Ooo brawo Ty, świetny pomysł
Ja sobie wczoraj zdałam sprawę, że 1 października ma polską premierę nowy Bond... I tak jak ostatnie 2 lata nie było nic takiego co musiałabym zobaczyć w kinie, tak teraz... Oh, ale bym poszła 🥺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.