Mamy wrześniowe 2021 cz. 2 - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-16, 08:11   #1621
justynkag10
Zadomowienie
 
Avatar justynkag10
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nibylandia :)
Wiadomości: 1 318
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mogę tylko powiedzieć, że ja zapisałam Stasia, jak tylko dostałam jego pesel, uznałam, że jeśli jest taka możliwość, to wolę to zrobić, a zrezygnować zawsze można. Z tym, że w moim mieście i tak trzeba zanieść papierową deklarację do placówki pierwszego wyboru, a ja tego jeszcze nie zrobiłam, więc w sumie to nie wiem, czy mały już jest "procesowany".

Z tym dofinansowaniem to słyszałam tylko o tym projekcie dofinansowania na drugie dziecko, innego chyba nie ma, ale nie orientowałam się 🤷♀️

Z wieści - mały ma strasznie odparzoną pupę i pielęgniarka nas wczoraj nastraszyla, że jak mu się nie poprawi, to nie wypuszczą go nawet mimo dobrych wyników 🤦♀️ Wczoraj znowu nie mogliśmy go dotknąć, bo spał, a panie "miały na sali dużo dzieci". Dowieźliśmy mu zasypkę, mam nadzieję, że to pomoże. Gadałam z koleżanką, która ma dwójkę dzieci i powiedziała, że odparzona pupa to nie jest taki wielki problem, żeby leżeć z tego powodu w szpitalu, i że ona by wypisała dziecko na życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze to jeśli to by był jedyny powód zatrzymania w szpitalu to też bym wypisała dziecko na żądanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy,
a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi Cię do płaczu.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Książki 31/2016r.
Filmy 462/2016r.

2017r.:
Filmy - 305

justynkag10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 08:21   #1622
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mogę tylko powiedzieć, że ja zapisałam Stasia, jak tylko dostałam jego pesel, uznałam, że jeśli jest taka możliwość, to wolę to zrobić, a zrezygnować zawsze można. Z tym, że w moim mieście i tak trzeba zanieść papierową deklarację do placówki pierwszego wyboru, a ja tego jeszcze nie zrobiłam, więc w sumie to nie wiem, czy mały już jest "procesowany".

Z tym dofinansowaniem to słyszałam tylko o tym projekcie dofinansowania na drugie dziecko, innego chyba nie ma, ale nie orientowałam się 🤷♀️

Z wieści - mały ma strasznie odparzoną pupę i pielęgniarka nas wczoraj nastraszyla, że jak mu się nie poprawi, to nie wypuszczą go nawet mimo dobrych wyników 🤦♀️ Wczoraj znowu nie mogliśmy go dotknąć, bo spał, a panie "miały na sali dużo dzieci". Dowieźliśmy mu zasypkę, mam nadzieję, że to pomoże. Gadałam z koleżanką, która ma dwójkę dzieci i powiedziała, że odparzona pupa to nie jest taki wielki problem, żeby leżeć z tego powodu w szpitalu, i że ona by wypisała dziecko na życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poza tym w domu dużo lepiej o to odparzenie zadbacie niż, najwyraźniej, oni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 08:42   #1623
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Poza tym w domu dużo lepiej o to odparzenie zadbacie niż, najwyraźniej, oni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn wiecie, ja ich nie obwiniam za to, że do tego doprowadzili. Staś brudzi pieluszkę za pieluszką i te 💩 raczej nie są ładne (albo od antybiotyku, albo od mojego mleka, teraz na tym bezlaktozowym mu się podobno poprawia - nie wiem, nie widziałam ), ale no właśnie, w domu raczej będą lepsze warunki do wietrzenia pupy i pielęgnowania, bo będzie jedynym dzieckiem w domu, a na sali w tej chwili jest ich chyba dziewięcioro.

Znalazłam też produkt, który nazywa się "pyłek widłaka" i to jakiś naturalny, superantybakteryjny puder, który wspomaga regenerację skóry. Chcę to kupić, ale nie zanosić do szpitala, bo raz, że pielęgniarki mogą różnie zareagować na takie wynalazki, a dwa, że mam obawy, że jak się sprawdzi, to może się w tym szpitalu "zgubić", a w porównaniu do klasycznych maści czy zasypek tanie toto nie jest. Swoją drogą, w szpitalu zaginęły nam już dwa smoczki
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 09:38   #1624
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Sale, hasło o dłuższym zatrzymaniu dziecka w szpitalu przez odparzoną pupę jest absurdalne 🤦

A wniosek do żłobka jest aktywny dopiero po fizycznym złożeniu w placówce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 09:40   #1625
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
dziewczyny a ogarnialyscie juz temat żłobka?
Mi znajoma powiedziala ze jak chciala zapisac dziecko w wieku 4 miesiecy to juz nie bylo miejsc na czas po jej macierzynskim...i ze trzeba od razu jak jest pesel ogarniac taki temat.
O co chodzi z tą refundacją od panstwa za zlobek?Jaka to kwota i to dotyczy prywatnych zlobkow czy jak?
O co pytac idac na rozmowe do zlobka?
sale_girl..nie martw sie szczepieniami..ja poszlam w 9 tygodniu
[COLOR="Silver"]
Zapisałam od razu i zaniosłam papiery do żłobka pierwszego wyboru i od teraz trwa rekrutacja którą i tak trzeba "odnawiać" co pół roku, żeby wykluczyć osoby które się rozmyśliły i podobno szybciej to idzie, trochę dziwne to, ale trudno, pytania to chyba przed złożeniem deklaracji, osobiście kierowałam się odległością, dosyć duże miasto a żłobków co kot napłakał i sobie nie powybieram zbytnio, a z dofinansowaniem nie wiem dokładnie jak jest, pewnie za pół roku będę się interesować, bo w prywatnych placówkach aż tak dzikich kolejek nie ma, a do 1,5 roku i tak mam zamiar Agatke przetrzymać w domu żeby nie wysyłać od razu w okresie jesienno zimowym bo to chorowanie będzie jak w banku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 09:45   #1626
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Sale, hasło o dłuższym zatrzymaniu dziecka w szpitalu przez odparzoną pupę jest absurdalne 🤦

A wniosek do żłobka jest aktywny dopiero po fizycznym złożeniu w placówce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo..a można złożyć do kilku żłobków? Czy jest wniosek ważny tylko w pierwszym do którego złoże? Ale to pogmatwane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 09:46   #1627
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mogę tylko powiedzieć, że ja zapisałam Stasia, jak tylko dostałam jego pesel, uznałam, że jeśli jest taka możliwość, to wolę to zrobić, a zrezygnować zawsze można. Z tym, że w moim mieście i tak trzeba zanieść papierową deklarację do placówki pierwszego wyboru, a ja tego jeszcze nie zrobiłam, więc w sumie to nie wiem, czy mały już jest "procesowany".

Z tym dofinansowaniem to słyszałam tylko o tym projekcie dofinansowania na drugie dziecko, innego chyba nie ma, ale nie orientowałam się 🤷♀️

Z wieści - mały ma strasznie odparzoną pupę i pielęgniarka nas wczoraj nastraszyla, że jak mu się nie poprawi, to nie wypuszczą go nawet mimo dobrych wyników 🤦♀️ Wczoraj znowu nie mogliśmy go dotknąć, bo spał, a panie "miały na sali dużo dzieci". Dowieźliśmy mu zasypkę, mam nadzieję, że to pomoże. Gadałam z koleżanką, która ma dwójkę dzieci i powiedziała, że odparzona pupa to nie jest taki wielki problem, żeby leżeć z tego powodu w szpitalu, i że ona by wypisała dziecko na życzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koleżanka ma rację, też bym dziecko wypisała na życzenie, a pyłek polecam, babcia zawsze zbierała i mam zapas w domu, testowałam na sobie przy nie jednej okazji i na starszej jak robiły jej się rany (alergik straszny i wszystko rozdrapywała)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 09:59   #1628
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zwyklylogin Pokaż wiadomość
Ooo..a można złożyć do kilku żłobków? Czy jest wniosek ważny tylko w pierwszym do którego złoże? Ale to pogmatwane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Poznaniu wybierasz trzy, składasz wniosek w placówce pierwszego wyboru, ale w każdej lista idzie jakby niezależnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 12:18   #1629
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
W Poznaniu wybierasz trzy, składasz wniosek w placówce pierwszego wyboru, ale w każdej lista idzie jakby niezależnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Katowicach jest tak samo. Ogólnie powinnaś mieć zasady naboru na stronie każdego żłobka miejskiego
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 17:07   #1630
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Dziś nasza wizyta u małego trwała 15 minut (połowę "przydzielonego" czasu), bo pielęgniarki się pomyliły i zapisały inną mamę na tę samą godzinę. Więc musieliśmy się z nią podzielić na pół. Ja rozumiem, że pomyłka to ludzka rzecz i że każdemu się może zdarzyć, ale to kolejny kamyczek do mojego wk**wu na ten szpital i na całą tę sytuację. Mam nadzieję, że to już serio ostatnie dni.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 17:49   #1631
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

My jeszcze tematu żłobka nie ogarnialismy, bo stwierdziliśmy, że jest tyle we Wrocławiu, że znajdzie się miejsce, ale skoro wy już ogarnelyscie ten temat, to może my też powinniśmy żebyśmy potem nie zostali z ręką w nocniku u nas niby we wrześniu jest najwięcej miejsc, ale jak to wygląda w praktyce

Zwyklylogin a Ty brałaś wyprawkę Wrocławska? Tam w tym pakiecie jest cały informator odnośnie żłobków, przedszkoli i innych niezbędnych rzeczach dla dziecka i może Ci to pomoc rozwiać niektóre wątpliwości

Sale ja cały czas trzymam kciuki, żeby wszystkie wyniki były dobre, a jeżeli zostałoby tylko odparzenie to też wypisałabym na własne żądanie . Mam nadzieję, że już niedługo Staś będzie z Wami, że to już ostatnia akcja ze strony szpitala, która powoduje w☠☠☠☠ u Was

Justyna kurcze mam nadzieję, że niedługo przejdzie Ci to zapalenie

Znowu nie dostałam powiadomień dzisiaj udało nam się wyskoczyć do TK Maxx, kupił sobie kurtkę i w Świecie książki kupiliśmy dla Kacpra dwie książki z bajkami

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 18:36   #1632
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88950604]My jeszcze tematu żłobka nie ogarnialismy, bo stwierdziliśmy, że jest tyle we Wrocławiu, że znajdzie się miejsce, ale skoro wy już ogarnelyscie ten temat, to może my też powinniśmy żebyśmy potem nie zostali z ręką w nocniku u nas niby we wrześniu jest najwięcej miejsc, ale jak to wygląda w praktyce
[/QUOTE]

Ja mam wniosek wypełniony w systemie, ale jeszcze nie złożyliśmy. Znam trochę osób, których dzieci nie dostały się do żadnego miejskiego ani do prywatnego na miejsce z dopłatami z miasta, a my trochę hurra-optymistycznie zaznaczyliśmy trzy publiczne Do prywatnego z pełnymi opłatami nie wyobrażam sobie go wysłać, tzn. dobija mnie wizja szukania pracy tylko po to, żeby całą albo prawie cała wypłata poszła na żłobek. Więc jeśli się nie dostanie do żadnego z listy, to wolałabym zostać z nim w domu i ewentualnie dogadać się z kimś i wziąć jakieś dziecko pod opiekę u siebie, żeby parę groszy dorobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 18:42   #1633
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja mam wniosek wypełniony w systemie, ale jeszcze nie złożyliśmy. Znam trochę osób, których dzieci nie dostały się do żadnego miejskiego ani do prywatnego na miejsce z dopłatami z miasta, a my trochę hurra-optymistycznie zaznaczyliśmy trzy publiczne Do prywatnego z pełnymi opłatami nie wyobrażam sobie go wysłać, tzn. dobija mnie wizja szukania pracy tylko po to, żeby całą albo prawie cała wypłata poszła na żłobek. Więc jeśli się nie dostanie do żadnego z listy, to wolałabym zostać z nim w domu i ewentualnie dogadać się z kimś i wziąć jakieś dziecko pod opiekę u siebie, żeby parę groszy dorobić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to tak macie, rozumiem. Też muszę zobaczyć czy u nas można wypełnić wniosek, ale jeszcze nie składać Nie no pewnie iść do pracy po to by cała wypłata szła na żłobek to mina się z celem, też mam takie zdanie. U mnie w pracy koleżanka, która była świeżo przyjęta i też właśnie miała taki problem czy jej syn dostanie się do żłobka, czy będzie musiała składać wypowiedzenie, zamiast tego 500+ wolałabym żeby moje dziecko miało pewne miejsce w żłobku/przedszkolu, a nie takie uda się nie uda

Jeszcze wczoraj dowiedziałam się, że córka sąsiadów moich rodziców jest w piątej ciąży, a jest w moim wieku (czyli skończyła w tym roku 30 lat), a na dodatek jest lekko upośledzona

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-10-16 o 18:50
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:06   #1634
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Hej Wam!!!

Jej ja żłobka tez nie ogarnęłam jeszcze, mysle ze i tak nie mamy co liczyć na państwowe.

My nadal walczymy z masażami wedzidelka byliśmy u neurologopedy i mamy jeszcze mocniej masować bo już zaczęło się zrastać jeszcze fizjo przed nami bo mała ma jakies napięcie barkowe.

Sale mega Ci współczuje sytuacji, to jest jakis koszmar ze tylko na kilka minut wpuszczają. A wydaje mi się ze odparzenie pieluszkowy nie jest przyczyna do zostania dłużej, bo co oni zrobią więcej niż Wy w domu z pomocą położnej.

Patka właśnie w szpitalu dziewczyny mówiły o tej wyprawce wrocławskiej, tż nie dostał tego przy akcie i nie wiem czy sens jest po to specjalnie jechać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:15   #1635
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Kghyt o kurcze to trzymam kciuki za masaże, żeby pomogły

W razie w ogarniemy wspólnie opiekę nad dziećmi i damy radę bez żłobka oczywiście żarcik, dobrze, żeby nasze dzieci się dostały

U nas TŻ pojechał po wyprawkę ( za galeria dominikańską), bo my i tak jej nie dostaliśmy z peselem z tego co kojarzę, to jest 9 miesięcy na odebranie, ale raczej wątpię by to body po 9 miesiącach było dobre na takie większe dziecko

Właśnie udało mi się w końcu zamówić plakat z mapą nieba z dnia narodzić Małego mamy taki plakat z dnia ślubu, to teraz przyszedł czas na kolejny

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Czas edycji: 2021-10-16 o 22:43
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 02:15   #1636
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88950956]Kghyt o kurcze to trzymam kciuki za masaże, żeby pomogły

W razie w ogarniemy wspólnie opiekę nad dziećmi i damy radę bez żłobka oczywiście żarcik, dobrze, żeby nasze dzieci się dostały

U nas TŻ pojechał po wyprawkę ( za galeria dominikańską), bo my i tak jej nie dostaliśmy z peselem z tego co kojarzę, to jest 9 miesięcy na odebranie, ale raczej wątpię by to body po 9 miesiącach było dobre na takie większe dziecko

Właśnie udało mi się w końcu zamówić plakat z mapą nieba z dnia narodzić Małego mamy taki plakat z dnia ślubu, to teraz przyszedł czas na kolejny

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Ooo super pomysł na taki plakat!!
A co jest w tej wyprawce, podobno jakies zniżki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 04:06   #1637
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

No tak dostałam do wyprawkę Wrocławską jak mąż jechał po akt urodzenia. rano odgrzebie to zobaczę co jest w tym informatorze ale wydaje mi się że będą tam info tylko o wrocławskich żłobkach konkretnie, a ja jestem z siechnic więc muszę polukać zasady u siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 04:08   #1638
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Body, kocyk, maskotka krasnala -grzechotka, płyta CD z piosenkami z NFM, książeczka z abecadłem, taki informator- jakie dofinansowania, jak zapisać do żłobka, spis aptek 24h, spis opieki medycznej się+ nr telefonu, jakie są kluby rodziców itd., karta biblioteczna i taka książeczka z wyliczankami/piosenkami, magnesy na lodówkę, taki informator o dostępie do internetu dla dzieci, zniżki do Centrum Historii Zajezdnia i jeden bilet dla rodziny i to chyba tyle

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 04:09   #1639
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Widzę patka że karmimy o tej samej porze he he

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 04:26   #1640
ojustyna
Zadomowienie
 
Avatar ojustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 829
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Bogata wyprawka od miasta, w Białymstoku to tylko jakieś kocyki z polaru w kolorze sraczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 04:26 ---------- Poprzedni post napisano o 04:20 ----------

U mnie dziś bez cyrków przed spaniem, zazwyczaj grasuje maluch do północy a dziś grzecznie zasnęła i to znacznie, znacznie wcześniej, oby to nie było jednorazowe
Koniec dobrego, TŻ wraca do pracy, a ja się wycwaniłam i starsza córka idzie na nocowanke do babci która z rana w poniedziałek odprowadzi ją do zerówki więc na luzie będę miała poranek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Olga 20.03.3015
ojustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 07:38   #1641
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

W Katowicach nic nie dają
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 08:34   #1642
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88951072]Body, kocyk, maskotka krasnala -grzechotka, płyta CD z piosenkami z NFM, książeczka z abecadłem, taki informator- jakie dofinansowania, jak zapisać do żłobka, spis aptek 24h, spis opieki medycznej się+ nr telefonu, jakie są kluby rodziców itd., karta biblioteczna i taka książeczka z wyliczankami/piosenkami, magnesy na lodówkę, taki informator o dostępie do internetu dla dzieci, zniżki do Centrum Historii Zajezdnia i jeden bilet dla rodziny i to chyba tyle

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]W wyprawce krakowskiej jest bawełniany kocyk w precle i gołębie, body w jakiś podobny wzorek (bardzo duże, na moje oko min. rozmiar 80) , czapka, kronika pierwszych lat życia dziecka do uzupelnienia zdjęciami i wpisami , drewniana grzechotka smoka z owcą w brzuchu i to chyba tyle głównych rzeczy, ale jest to naprawdę dobrej jakości i bardzo estetyczne

Co do żłobka, to pojęcia nie mam jak to u nas wygląda, znów planuję urlop wychowawczy

Po piątkowym szczepieniu okropnie bolała mnie wczoraj ręka, a fakt że Jaś waży już 5300 nie pomaga ale dziś już jest dobrze

Patka, pomysł z mapą nieba jest mega!!!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 11:35   #1643
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

W Poznaniu jest rampers z napisem "Fifny gzubek" (niby 74, ale jest ogromny i ma dziwne proporcje), czapka z rogalem, skarpetki z koziołkami, jednokolorowy kocyk i trzy małe karty kontrastowe. Kocyk i karty się najbardziej przydają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 11:37   #1644
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Ale fajne macie te wyprawki w innych miastach

Theali a co to oznacza Fifny?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 13:00   #1645
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88951366]Ale fajne macie te wyprawki w innych miastach

Theali a co to oznacza Fifny?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

I gzubek? (pewnie to samo, co po śląsku gryfny bajtel :P)
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 13:59   #1646
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88951366]Ale fajne macie te wyprawki w innych miastach

Theali a co to oznacza Fifny? [/QUOTE]

Ponoć "zgrabny, szykowny". Szczerze to akurat tego słowa na żywo nie spotkałam, a sporo gwarowych określeń na co dzień w Poznaniu funkcjonuje.

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
I gzubek? (pewnie to samo, co po śląsku gryfny bajtel :P)
Dzieciak. Albo maluch, bo taki większy dzieciak to będzie gzub raczej
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 16:22   #1647
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ponoć "zgrabny, szykowny". Szczerze to akurat tego słowa na żywo nie spotkałam, a sporo gwarowych określeń na co dzień w Poznaniu funkcjonuje.



Dzieciak. Albo maluch, bo taki większy dzieciak to będzie gzub raczej
Czyli to samo, co gryfny bajtel Ale na Śląsku jest teraz ten sam problem, odkąd gwary stały się modne, wyciąga się wiele słów, których na co dzień ludzie nie używają.

Są spore perspektywy na to, że pojutrze wypiszą Stasia Jeśli jutro z rana przyjdzie radiolog na USG, a potem urolog na konsultację, no i jeśli wyniki badań będą dobre. Ale powiedzieli nam dzisiaj, że tak czy inaczej w przyszłym tygodniu wyjdzie. Trzymajcie proszę kciuki.
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:29   #1648
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Czyli to samo, co gryfny bajtel Ale na Śląsku jest teraz ten sam problem, odkąd gwary stały się modne, wyciąga się wiele słów, których na co dzień ludzie nie używają.

Są spore perspektywy na to, że pojutrze wypiszą Stasia Jeśli jutro z rana przyjdzie radiolog na USG, a potem urolog na konsultację, no i jeśli wyniki badań będą dobre. Ale powiedzieli nam dzisiaj, że tak czy inaczej w przyszłym tygodniu wyjdzie. Trzymajcie proszę kciuki.
Nie wykluczam, że niektórzy używają. Są słowa i zwroty, które są bardzo powszechne (wydaje mi się, że mnóstwo osób po przyjeździe do Poznania szybko zaczyna zakluczać drzwi, czekać za czymś (zamiast na coś) czy wchodzić (mieszkać, przechowywać coś...) do góry (zamiast na górę/na górze), są trochę mniej popularne Mnie się wydawało, że przy mężu i teściowej jestem dość mocno osłuchana z gwarowymi określeniami, a tymczasem partner mojej mamy w luźnych rozmowach regularnie rzuca jakimś słowem, które pierwszy raz słyszę

A za Stasia mocne kciuki Czas najwyższy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 21:47   #1649
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Sale to w takim razie kciuki żeby jutro kto ma się stawić to się stawił w szpitalu i żeby wyniki były dobre!

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 08:24   #1650
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021 cz. 2

Kurcze dziewczyny, ja to nie wiem czy coś złe robie, ale mała chce być przy piersi praktycznie cały czas. Jedynie na spacerze śpi „sama”. Nie mam sił już do tego i coraz częściej myśle o przejściu na mm
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-07 13:25:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.