Antykoncepcja hormonalna a skręt włosów - przestały się kręcić! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-16, 20:55   #31
anna_victoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 6
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a skręt włosów - przestały się kręcić!

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
To i tak, masz dobrze, bo mi nie chcą, że tak kręcić jak przed terapią hormonalną... ja miałam zapisane tabletki na torbiele, a potem wiadomo brałam dalej, aby nie być w ciąży. a teraz mam spirale, ale nadal fale nie są takie jak kiedyś... nie wiem czy w ogóle wrócą ;/ miałam kiedyś mocne fale a teraz falują tylko przy skroniach ;/
Mnie zajęło ok. 1,5 roku bez jakichkolwiek hormonów, aby włosy zaczęły fajnie wyglądać. I nadal nie jest to taki skręt jaki był kiedyś, zwłaszcza z przodu, gdzie miałam bardzo kręcone włosy. Etap po ścięciu rozprostowanych włosów przechodzi w miarę bezboleśnie, ponieważ mój typ skrętu nie potrzebuje aż takiej długości jak fale, aby się rozwinąć.Nie odważyłam się też na jakieś radykalne cięcie, bo nie lubię nosić krótkich włosów.
anna_victoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 10:39   #32
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a skręt włosów - przestały się kręcić!

No ja nawet lubiłam te krótkie włosy, ale mąż jak to facet nalega na długie, więc w sumie spróbuję, tylko martwię się czy będą się falować,,, na razie tylko przy skroni są fale...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 12:28   #33
anna_victoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 6
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a skręt włosów - przestały się kręcić!

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
No ja nawet lubiłam te krótkie włosy, ale mąż jak to facet nalega na długie, więc w sumie spróbuję, tylko martwię się czy będą się falować,,, na razie tylko przy skroni są fale...
Fale często potrzebują konkretnej długości, żeby rozwinąć swój kształt.Jeśli nie wrócą do normy po zapuszczeniu zawsze można wrócić do poprzedniej fryzury. Osobiście mam wrażenie,że łatwiej zapanować nad włosami podatnymi/falowanymi/kręconymi, gdy są półdługie albo długie albo ścięte "na chłopaka". Fajne krótkie cięcia damskie lepiej prezentują się na prostych włosach lub potraktowanych prostownicą, kiedy nic nie odstaje i się nie wywija.
Może hormony ze spirali też w jakimś stopniu będą blokowały skręt ?
anna_victoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 16:37   #34
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a skręt włosów - przestały się kręcić!

No właśnie też się zastanawiam, ale podobno jest ich dużo mniej i działają tylko w jednym miejscu a nie tak jak tabletki które muszą przejść przez cały organizm... Już widzę, że lepiej im się kręcić, jak o nie dbam bardziej, a może się polepszy jeszcze. moje zawsze najlepiej się kręciły jak były pół długie, takie do ramion maksymalnie, a potem to też ciężar je prostuje, najdłuższe to miałam takie do połowy pleców, wtedy były prawie proste, bo fale się wydłużały.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-27, 10:04   #35
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a skręt włosów - przestały się kręcić!

Hej dziewczyny,

podbijam stary wątek ale jestem w takiej samej sytuacji... czy którejś skręt wrócił jakiś czas po odstawieniu antykoncepcji? Ratunku
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-27 11:04:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:42.