Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-21, 12:33   #61
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
12 zaraz a ja poza wstawieniem prania, pościeleniem łóżka nie zrobiła nic. Siedzę na necie, obejrzałam serial i tyle.
Grunt, że wstałaś
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 12:43   #62
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Też tak mam nie rozumiem sama siebie
To beznadziejne, potrafię zapuścić patelnie w zlewie, a umycie zajmuje chwilę moment. Kupiłam buraki w zeszłym tygodniu i też nie chce mi się ich ugotować. To nie są czynności trudne czy pracochłonne a taki mam problem.

Wczoraj sukces, byłam pobiegać, zrobiłam brzuszki, zrobiłam pranie i kupiłam psu jedzonko, później miałam wielkie plany, ale musiałam odbyć poważną rozmowę z tż i trochę zeszło.

Plan na dziś:
1. Ugotować buraki
2. porozciągać się/poćwiczyć
3. dokończyć książkę
4. odkurzyć podłogi
5. zdjąć i ułożyć pranie

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

I ciekawy ten film? Dawno nie byłam w kinie, ale jeszcze dawniej w filharmonii czy teatrze. Zapuściłam się niemiłosiernie.
Ja pieke buraki
Zlew od 3 dni wola dzis na niego pora
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 14:15   #63
Lady_Atka
Przyczajenie
 
Avatar Lady_Atka
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 27
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Po chwilowym podczytywaniu postawnowiłam się odezwać.

U mnie jest problem ze wszystkim. Najbardziej zwlekaniem. Np. Od miesiaca planuję posprzątać spiżarkę. I dzisiaj w końcu się wzięłam za to. Zajęło mi to niecały kwadrans. A ja z tym tyle zwlekalam..
Tak samo jest z innymi rzeczami, których zrobienie zajmuję naprawdę chwilę. A ja to ciągle odkładam..


Z rozwojowymi rzeczami jest tak samo. Na podyplomówkę robię co muszę. Ale od dawna planuję porobić coś językowo ( francuski, angielski). Na gadaniu się niestety kończy.


Mam ambitny plan korzystając teraz ze zwolnienia nadgonić trochę w domu i jakiś mocny plan działania opracować.
Z tym zwlekaniem w wykonywaniu najprostszych/szybkich czynności to jakaś masakra
Widzę, że sporo z nas ma z tym problem. Ja nie potrafię od razu poskładać ubrań do szafy, czekają na nie wiem co I tak je kilka razy dziennie przenoszę, z jednego miejsca na drugi, trwa to nie raz tydzień, i oczywiście w tym czasie "kupka" rośnie. W końcu kiedy się wezmę za układanie tej sterty okazuje się, że zajmie mi to najwyżej 5 min. no ale nie, ja muszę z tym tyle zwlekać! To samo z praniem na suszarce. A niech wisi! Zdejmę, jak nie będzie gdzie powiesić kolejnego prania. Koszmar... ale staram się z tym walczyć i... powoli idzie coraz lepiej

Ale podsumowując ostatnie kilka dni, jest znacząca poprawa!
- codzienna nauka języka
- codziennie kremowane stóp
- maseczka na twarz zrobiona dwa razy w przeciągu tygodnia
- odżywka nakładana na włosy po każdym myciu
Nie ruszyłam tylko żadnych ćwiczeń i dlatego nie jestem w pełni usatysfakcjonowana.
Mam nadzieję, że nadal będzie tak dobrze, i uda mi się jeszcze gdzieś wcisnąć te ćwiczenia oraz znaleźć chęć do ruszenia tyłka.
A propos zwlekania, zabieram się za składanie prania z suszarki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
...these things are great, it's like tv in your head...
Lady_Atka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 14:39   #64
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Ja pieke buraki
Zlew od 3 dni wola dzis na niego pora
I lepsze są w smaku te pieczone?

Lady_Atka, nawet nie wiesz jak się cieszę, że to napisałaś. U mnie jest IDENTYCZNIE. Myślałam, że jestem taka jedyna. Teraz wiem, że nie jestem takim życiowym nieogarem jak myślałam, albo, że jest nas więcej Pranie wisi nieraz i do następnego prania na lince. W pokoju też masakra, całe sterty do włożenia do szafy.
Chociaż raz już do mnie to dotarło, gdy byłam u koleżanki i mnie ostrzegła, że mam uważać na nogi, bo kot nasikał Nie chciało jej się od razu sprzątnąć. W pracy też akurat ja jako jedna z dwóch osób myję po sobie naczynia, szczególnie szklanki, bo reszta wstawia do zlewu. Tak leżą, aż sprzątaczka się zlituje i po nich umyje.

Zrobiłam sobie test na angieski, wyszło mi B1 to chyba słabiutko
Fakt faktem robiłam na szybko w pracy, nie skupiłam się mocno i ominęłam prawie całą ostatnią stronę, bo bym musiała strzelać.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 15:35   #65
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Nadrobiłam internety w autobusie. Po powrocie robię wszystko szybko do pracy, przelewy. Potem mam ochotę nacieszyć się moim tż.
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.

Edytowane przez justka89
Czas edycji: 2017-11-21 o 15:37
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 16:49   #66
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez Lady_Atka Pokaż wiadomość
Z tym zwlekaniem w wykonywaniu najprostszych/szybkich czynności to jakaś masakra
Widzę, że sporo z nas ma z tym problem. Ja nie potrafię od razu poskładać ubrań do szafy, czekają na nie wiem co I tak je kilka razy dziennie przenoszę, z jednego miejsca na drugi, trwa to nie raz tydzień, i oczywiście w tym czasie "kupka" rośnie. W końcu kiedy się wezmę za układanie tej sterty okazuje się, że zajmie mi to najwyżej 5 min. no ale nie, ja muszę z tym tyle zwlekać! To samo z praniem na suszarce. A niech wisi! Zdejmę, jak nie będzie gdzie powiesić kolejnego prania. Koszmar... ale staram się z tym walczyć i... powoli idzie coraz lepiej

Ale podsumowując ostatnie kilka dni, jest znacząca poprawa!
- codzienna nauka języka
- codziennie kremowane stóp
- maseczka na twarz zrobiona dwa razy w przeciągu tygodnia
- odżywka nakładana na włosy po każdym myciu
Nie ruszyłam tylko żadnych ćwiczeń i dlatego nie jestem w pełni usatysfakcjonowana.
Mam nadzieję, że nadal będzie tak dobrze, i uda mi się jeszcze gdzieś wcisnąć te ćwiczenia oraz znaleźć chęć do ruszenia tyłka.
A propos zwlekania, zabieram się za składanie prania z suszarki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Suszarka toz to u mnie mebel
Ja co zredukuje z suszarki, trafia na kosz z czystymi ubraniami ktore pozniej rozdzielam w szczegolnosci na "koszule do prasowania " i awansuja dalej na "odlezenie" a pozniej to juz czasem TZ sie zlituje nad sterta.


Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
I lepsze są w smaku te pieczone?

Lady_Atka, nawet nie wiesz jak się cieszę, że to napisałaś. U mnie jest IDENTYCZNIE. Myślałam, że jestem taka jedyna. Teraz wiem, że nie jestem takim życiowym nieogarem jak myślałam, albo, że jest nas więcej Pranie wisi nieraz i do następnego prania na lince. W pokoju też masakra, całe sterty do włożenia do szafy.
Chociaż raz już do mnie to dotarło, gdy byłam u koleżanki i mnie ostrzegła, że mam uważać na nogi, bo kot nasikał Nie chciało jej się od razu sprzątnąć. W pracy też akurat ja jako jedna z dwóch osób myję po sobie naczynia, szczególnie szklanki, bo reszta wstawia do zlewu. Tak leżą, aż sprzątaczka się zlituje i po nich umyje.

Zrobiłam sobie test na angieski, wyszło mi B1 to chyba słabiutko
Fakt faktem robiłam na szybko w pracy, nie skupiłam się mocno i ominęłam prawie całą ostatnią stronę, bo bym musiała strzelać.
Nie jadlam nigdy gotowanych (swiadomie bo za dzieciaka to czesto). Z mojego punktu widzenia lepiej upiec w folii aluminiowej (jednorazowa !) a garnek trzeba myc taka spryciulka

Ja sie zalamalam bo mam slabe A2 jak ???? W klasoe maturalnej bylam zaawansowana (co prawda ledwo ledwo ale slabe A2 ? )
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 16:50   #67
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Melduję, że się zaszczepiłam przeciw grypie. I zarejestrowałam na badanie do ginekologa. Co do ćwiczeń- mogę tylko powiedzieć, że mnie po miesiącu 3 treningów w tygodniu z kettlebell plus smarowaniu się 2 specyfikami Perfecta cellulit z tyłka i ud znika.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 19:42   #68
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Zainspirowana przez Was zrobiłam sobie test poziomujący z włoskiego. Jak podejrzewałam wyszło mi coś pomiędzy silnym A2, a połową poziomu B1. Test 100 pytań, dość trudny, praktycznie na same kruczki gramatyczne, więc wynik wyszedł mi niższy niż na bardziej kompleksowych testach, ale moim zdaniem odpowiada to rzeczywistości- na B2 jeszcze się nie czuję, a z poziomu B1 mam jeszcze trochę złożonych zagadnień do utrwalenia- okresy warunkowe, pronomi combinati itp. Test był długi, 8 stron A4, nie zrobiłam go do końca bo chyba na 5 stronie doszłam do zagadnień, które budziły moje poważne wątpliwości. Odpowiedziałam na 72 pytania na 100, więc chyba nie jest źle. Ale dzięki Wam wiem już z jakiego pułapu startuję teraz.
Poczytałam sobie książkę na czytniku- Paryż Rutherforda. Znalazłam sobie książkę "Minimalizm po polsku" i też trochę poczytałam. Przejrzałam ponownie specjalne wydanie magazynu "Sens"- Sens i finanse i planuję sobie dalszą walkę o lepsze zarządzanie domowym budżetem. Chyba skopiuję sobie schemat tygodniowego rejestru wydatków z tej gazety i przeanalizuję wydatki z tego miesiąca.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 20:13   #69
bingos
Zakorzenienie
 
Avatar bingos
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 352
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Hej U mnie dziś średnio, ale porobiłam trochę z tego, co miałam w planach:
* oddałam zalegającą książkę do biblioteki (wzięłam dwie kolejne )
* zrobiłam porządek z dużą ilością pieczonej dyni - wyszły pyszne muffinki z fetą i suszonymi pomidorami oraz ciacho dyniowo-orzechowe
* poczytałam trochę i obejrzałam odcinek serialu
Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość
Ja pieke buraki
Ja również Uwielbiam
Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Co do ćwiczeń- mogę tylko powiedzieć, że mnie po miesiącu 3 treningów w tygodniu z kettlebell plus smarowaniu się 2 specyfikami Perfecta cellulit z tyłka i ud znika.
Jakiś konkretny trening masz ułożony? I co to za specyfiki?
bingos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 22:34   #70
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez bingos Pokaż wiadomość
Hej U mnie dziś średnio, ale porobiłam trochę z tego, co miałam w planach:
* oddałam zalegającą książkę do biblioteki (wzięłam dwie kolejne )
* zrobiłam porządek z dużą ilością pieczonej dyni - wyszły pyszne muffinki z fetą i suszonymi pomidorami oraz ciacho dyniowo-orzechowe
* poczytałam trochę i obejrzałam odcinek serialu

Ja również Uwielbiam

Jakiś konkretny trening masz ułożony? I co to za specyfiki?
Tak, trening mam z Shape.Jak zerknę do szafy to podam numer wydania. Tam są 4 ćwiczenia stricte antycellulitowe. Plus ćwiczenia z programu Jillian Micheals na problemowe strefy dolne. I jedno ćwiczenie na uda, które pokazywała pewna trenerka. Jak mnie twitter Shona Verture zainspiruje to też czasem coś nowego z kettlami dorzucam dla urozmaicenia. A balsamy mam Perfecta Express Slim Tarcza Antycellulitowa- po ten sięgam rano i w ciągu dnia np. tuż po treningu, a na noc mam chłodzący Soraya Body Diet Antycellulitowe serum. Oba wmasowuję zwykle szczotką do masażu z wypustkami z rossmanna. No najlepszy efekt jest na rozgrzanej skórze po prysznicu i po peelingu pod prysznicem. Ale widać, że najwięcej daje trening siłowy. Szczególnie odkąd podkradam TŻ'towi cięższe kettle- 8 i 14 kilo np. do swingu, przysiadu itp. Może kiedyś do poziomu jaki ma Shona dojdę. Ona macha dwiema 18 kg kettlami lżej niż ja jednym kettlem 4 kg.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

bingos nie kuś mnie dynią. Bo dziś do mnie dynie ze straganu mrugały. Przez Ciebie jeszcze kupię i potem znów 2 dni nie wyjdę z kuchni. Czasem dobrze, że nie mam piekarnika bo jak czytam o muffinkach, a miałabym własny to bym chyba wpadła w ciąg robienia muffinek codziennie przez cały tydzień. A wtedy nawet 24 kg kettle nie uratowałby mojego tyłka.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Co do mojego treningu- z tych ćwiczeń 2, 3, 4, 7 często wrzucam pomiędzy ćwiczenia z kettlem
http://www.cosmopolitan.com/health-f...t-beat-squats/
O tu jest dużo ćwiczeń z mojego stałego treningu:
https://www.womenshealthmag.com/fitn...ll-exercises-0
Stale z tego tylko chyba nr 1 i 5 nie robię. A resztę co najmniej raz po 18 powtórzeń. Plus te inne, bez kettla na tyłek/nogi/uda.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-11-21 o 22:46
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 22:46   #71
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Czesc Dziewczyny, moge dolaczyc?
Potrzebuje motywacji do codziennej nauki programowania i jezykow obcych. Poza tym brakuje mi organizacji co do sprzatania mieszkania. Chcialabym tez zaczac cwiczyc.
Jesienna pogoda nie pomaga .

Dopiero odzyskuje zdrowie po dlugim czasie chorowania, ale juz powoli nadszedl czas, zeby zaczac na nowo dawac z siebie 150%.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-21, 22:53   #72
bingos
Zakorzenienie
 
Avatar bingos
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3 352
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Tak, trening mam z Shape.Jak zerknę do szafy to podam numer wydania. Tam są 4 ćwiczenia stricte antycellulitowe. Plus ćwiczenia z programu Jillian Micheals na problemowe strefy dolne. I jedno ćwiczenie na uda, które pokazywała pewna trenerka. Jak mnie twitter Shona Verture zainspiruje to też czasem coś nowego z kettlami dorzucam dla urozmaicenia. A balsamy mam Perfecta Express Slim Tarcza Antycellulitowa- po ten sięgam rano i w ciągu dnia np. tuż po treningu, a na noc mam chłodzący Soraya Body Diet Antycellulitowe serum. Oba wmasowuję zwykle szczotką do masażu z wypustkami z rossmanna. No najlepszy efekt jest na rozgrzanej skórze po prysznicu i po peelingu pod prysznicem. Ale widać, że najwięcej daje trening siłowy. Szczególnie odkąd podkradam TŻ'towi cięższe kettle- 8 i 14 kilo np. do swingu, przysiadu itp. Może kiedyś do poziomu jaki ma Shona dojdę. Ona macha dwiema 18 kg kettlami lżej niż ja jednym kettlem 4 kg.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

bingos nie kuś mnie dynią. Bo dziś do mnie dynie ze straganu mrugały. Przez Ciebie jeszcze kupię i potem znów 2 dni nie wyjdę z kuchni. Czasem dobrze, że nie mam piekarnika bo jak czytam o muffinkach, a miałabym własny to bym chyba wpadła w ciąg robienia muffinek codziennie przez cały tydzień. A wtedy nawet 24 kg kettle nie uratowałby mojego tyłka.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Co do mojego treningu- z tych ćwiczeń 2, 3, 4, 7 często wrzucam pomiędzy ćwiczenia z kettlem
http://www.cosmopolitan.com/health-f...t-beat-squats/
Shape to ja kupowałam dawno, dawno temu To body diet miałam na pewno, nie pamiętam które I potwierdzam - nie ma jak siłowy Muszę wrócić na siłkę

Przecież dynia jest dietetyczna A muffinki obłędne

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7902600 1]Czesc Dziewczyny, moge dolaczyc?
Potrzebuje motywacji do codziennej nauki programowania i jezykow obcych. Poza tym brakuje mi organizacji co do sprzatania mieszkania. Chcialabym tez zaczac cwiczyc.
Jesienna pogoda nie pomaga .

Dopiero odzyskuje zdrowie po dlugim czasie chorowania, ale juz powoli nadszedl czas, zeby zaczac na nowo dawac z siebie 150%.[/QUOTE]
Witaj
bingos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:16   #73
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;7902600 1]Czesc Dziewczyny, moge dolaczyc?
Potrzebuje motywacji do codziennej nauki programowania i jezykow obcych. Poza tym brakuje mi organizacji co do sprzatania mieszkania. Chcialabym tez zaczac cwiczyc.
Jesienna pogoda nie pomaga .

Dopiero odzyskuje zdrowie po dlugim czasie chorowania, ale juz powoli nadszedl czas, zeby zaczac na nowo dawac z siebie 150%.[/QUOTE]
To wpisuj nam tu co planujesz i co Ci się z tego udało zrealizować danego dnia. Ja właśnie walczę z włoskim, z L'imperfetto. Przede mną 16 stron ćwiczeń na utrwalenie tego czasu..
Nie gwarantuję, że wszystko przerobię dziś, ale jak już wydrukowałam to nie spocznę, aż zrobię wszystkie ćwiczenia do końca. I dopiero potem wezmę się za solidną powtórkę passato prossimo, a potem za resztę czasów przeszłych z 7 lekcji Nuovo Progetto Italiano 1. Czasy trzy, do każdego z 16 stron ćwiczeń, więc na najbliższy tydzień mam co robić. A w międzyczasie powtórka z hiszpańskiego of course.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:27   #74
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To wpisuj nam tu co planujesz i co Ci się z tego udało zrealizować danego dnia. Ja właśnie walczę z włoskim, z L'imperfetto. Przede mną 16 stron ćwiczeń na utrwalenie tego czasu..
Nie gwarantuję, że wszystko przerobię dziś, ale jak już wydrukowałam to nie spocznę, aż zrobię wszystkie ćwiczenia do końca. I dopiero potem wezmę się za solidną powtórkę passato prossimo, a potem za resztę czasów przeszłych z 7 lekcji Nuovo Progetto Italiano 1. Czasy trzy, do każdego z 16 stron ćwiczeń, więc na najbliższy tydzień mam co robić. A w międzyczasie powtórka z hiszpańskiego of course.
Czesc Miss, moja ulubiona motywatorko z watku jezykowego . W tym tygodniu mam troche wiecej do zrobienia, bo wyjezdzamy na kilka dni i musze wszystko przygotowac. Plan na jutro to:
- posprzatac z samego rana kuchnie po dzisiejszym wieczornym gotowaniu (przeszlam miesiac temu na diete bezglutenowa i weganizm, poza tym dieta to moj sposob na dojscie do zdrowia, dlatego staram sie nie kupowac polproduktow... dlatego wlasciwie codziennie musze gotowac, ale nienawidze zmywac...)
- pozmiazdzac kartony, wyniesc je do smieci i wyniesc przygotowane stare ubrania do kontenera
- posprzatac lazienke
- spedzic czas nad japonskim (chyba dalej bede meczyc kane, bo nadal jej calej nie przerobilam) oraz przerobic 2 polgodzinne filmiki z programowania
- przerobic jeden odcinek One World Italiano
- wyprac posciel i lozko psa na droge i spakowac to, co juz moge spakowac

To tak wstepnie. Zobaczymy, co jeszcze dojdzie.

Dzisiaj jeszcze tylko umyje miski psa i dokoncze czytac ksiazke.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:32   #75
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Przebralam i oddalam ciuchy
Ugotowalam zupe
Poodkurzalam
I w sumie tyle z takich obowiązków dp ktorych czasem ciezko mi sie zabrac.
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 23:58   #76
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Siedzę właśnie i opracowuję plan działania na jutro. Mam postanowienie wstać o 7. I działać i jesszcze raz działać.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 01:23   #77
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

U mnie pilnie do zrobienia:
-wynieść śmieci, w tym segregowane- już spakowałam do wyniesienia
-pranie ciemne mieszane---> w trakcie; update: zrobione, rozwieszone
-włoski- kolejne ćwiczenia z L'imperfetto- dziś przerobiłam verbi regolari i verbi modali- czyli 2 podrozdziały z 7, które mam do zrobienia, w tym 8 dużych ćwiczeń---> przerobiłam 3 podrozdział Verbi irregolari
- zakupy kocie: smakołyki (w tym kiełbaski)+ mięso+ transporter---> do kupienia został transporter
-odbiór zamówienia Empik (książki językowe)---> zrobione
-ePUAP
-farbowanie
-sprzątnięcie w kocim kąciku (mycie tacki i pod nią)---> zrobione
-ułożenie nowych tabletek do zmywarki w pudełku na nie---> zrobione
-uzupełnić płyn do naczyń w małej butelce---> zrobione
Do kupienia w najbliższym czasie: woreczki na śmieci---> kupione, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe
Dziś ogarnęłam śmieci do segregacji, umyłam umywalkę, naszykowałam pranie na jutro (wsad już w pralce), pościągałam zbędne rzeczy ze sznurków w łazience, zmieniłam koci ręcznik na pralce, przemyłam podłogę pod drzwiami wejściowymi i przy kocich miskach.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-11-22 o 22:48
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 07:39   #78
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To wpisuj nam tu co planujesz i co Ci się z tego udało zrealizować danego dnia. Ja właśnie walczę z włoskim, z L'imperfetto. Przede mną 16 stron ćwiczeń na utrwalenie tego czasu..
Nie gwarantuję, że wszystko przerobię dziś, ale jak już wydrukowałam to nie spocznę, aż zrobię wszystkie ćwiczenia do końca. I dopiero potem wezmę się za solidną powtórkę passato prossimo, a potem za resztę czasów przeszłych z 7 lekcji Nuovo Progetto Italiano 1. Czasy trzy, do każdego z 16 stron ćwiczeń, więc na najbliższy tydzień mam co robić. A w międzyczasie powtórka z hiszpańskiego of course.
Z tej książki nuovo progetto 1 korzystałam na studiach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 10:25   #79
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Wgryzam się we francuski, obejrzałam też wczoraj kawałek filmu (po angielsku, więc zaliczam to do nauki języka ^^) i trochę pisałam

Dzisiaj muszę pozałatwiać kilka spraw poza domem, choć pogoda taka, że nie chce się nosa wyściubiać.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-22, 10:37   #80
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 008
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

To powiedzcie dokładnie, jak upiec te buraki. Wkładam do piekarnika owinięty każdy w folie aluminiową? Na jak długo?
Ja zawsze gotowałam 10 min potem wyłączam wodę i zostawiam na godzinę. Następnie smażę na pokrojone w plastry patelni z miodem i cytryną.

Ja wykonałam w dużej mierze wczorajszy plan.
Poczytałam książkę po angielsku przez ok godzinę, poodkurzałam z grubsza, posprzątałam i napełniłam zmywarkę, obrałam pomelo , zrobiłam brzuszki i posprzątałam pranie ze sznurka. Chyba pierwszy raz na drugi dzień po praniu.

Jak na razie wątek działa na mnie bardzo dobrze, oby tak dalej.

Jak robicie te muffinki z dyni?
Mam dynie w kuchni, ale za bardzo nie mam na nią pomysłu oprócz zupy z dyni.
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 10:53   #81
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Mój plan wczorajszy legł w gruzach. Wrócilam do domu. Wlaczylam serial, a potem był tż do późnych godzin. Dzisiaj rano wstawalam wcześniej by to napisać. Drugi dzień z rzędu mam pościelone łóżko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 17:30   #82
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
To powiedzcie dokładnie, jak upiec te buraki. Wkładam do piekarnika owinięty każdy w folie aluminiową? Na jak długo?
Ja zawsze gotowałam 10 min potem wyłączam wodę i zostawiam na godzinę. Następnie smażę na pokrojone w plastry patelni z miodem i cytryną.

Ja wykonałam w dużej mierze wczorajszy plan.
Poczytałam książkę po angielsku przez ok godzinę, poodkurzałam z grubsza, posprzątałam i napełniłam zmywarkę, obrałam pomelo , zrobiłam brzuszki i posprzątałam pranie ze sznurka. Chyba pierwszy raz na drugi dzień po praniu.

Jak na razie wątek działa na mnie bardzo dobrze, oby tak dalej.

Jak robicie te muffinki z dyni?
Mam dynie w kuchni, ale za bardzo nie mam na nią pomysłu oprócz zupy z dyni.
Ja korzystalam z tego przepisu

https://youtu.be/lwzzNtejsgA
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 17:47   #83
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Nam z dyni posmakowało to:
https://polki.pl/przepisy/kuchnie-sw...238,wideo.html
Nasze modyfikacje to robienie tego z dyni hokkaido i zielona pietruszka zamiast kolendry bo TŻ za kolendrą nie przepada. Mleczko kokosowe kupujemy w sklepie ze zdrową żywnością bo ma więcej miąższu niż takie z marketu. Trzeba to dnaie przed podaniem nieco odparować na patelni bo miąższ mleczka kokosowego i zredukowanie wody nadaje mu gęstość.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 19:13   #84
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Totalnie rozkojarzona jestem, nie udało mi się dziś skupić na niczym. Może jeszcze wieczorem coś porobię, przydałby się.
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 19:58   #85
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Totalnie rozkojarzona jestem, nie udało mi się dziś skupić na niczym. Może jeszcze wieczorem coś porobię, przydałby się.
U mnie podobnie. Najpierw o 5 rano koty zrobiły nam dziś armageddon. Potem chcąc nie chcąc słuchaliśmy 4 godzinnej kłótni sąsiadów. Po tym wszystkim od rana bolała mnie głowa (chyba zaraz łyknę Ibuprom), poza tym boli mnie ciut miejsce wkłucia po szczepionce (zastrzyk domięśniowy), co odczułam niosąc ciężkie zakupy spożywcze do domu. Na pewno nie wyrobię się ze wszystkim- farbowanie i zakup transportera przejdzie na jutro. Ale na takie dni właśnie jest lista rzeczy do zrobienia bo jak okoliczności nie sprzyjają to jedyne co mobilizuje mnie do zrobienia czegoś to myśl o tym, że pod koniec dnia mam to odkreślić z listy jako "zrobione". U mnie to działa.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 20:07   #86
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Za pieczenie buraka i dyni zabieram się od hohoho, może w końcu się uda.

Zabrałam się w końcu za moją magisterkę, zrobiłam plan do trzech pozostałych rozdziałów. Drugi (napisany) prawdopodobnie wywalę, przejrzałam zgromadzone materiały i przygotowałam te z których będę korzystać w najbliższym czasie.
Na jutro planuję jeden podrozdział i zakupy do kalendarza adwentowego jaki szykuję dla męża.

Też macie tak, że musicie najpierw wysiedzieć, żeby zacząć porządnie robić? Ja jak już siądę do czegoś co wymaga myślenia to muszę tak jakby przekonać mózg, że i tak będziemy teraz myśleć więc jego próba rozkojarzania jest na nic. Jak już minie ta chwila to często wpadam w stan flow i robię więcej niż planowałam na dany dzień... bo dobrze się pracuje i szkoda się oderwać a praca do wykonania nie była wcale taka zła.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 20:24   #87
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Za pieczenie buraka i dyni zabieram się od hohoho, może w końcu się uda.

Zabrałam się w końcu za moją magisterkę, zrobiłam plan do trzech pozostałych rozdziałów. Drugi (napisany) prawdopodobnie wywalę, przejrzałam zgromadzone materiały i przygotowałam te z których będę korzystać w najbliższym czasie.
Na jutro planuję jeden podrozdział i zakupy do kalendarza adwentowego jaki szykuję dla męża.

Też macie tak, że musicie najpierw wysiedzieć, żeby zacząć porządnie robić? Ja jak już siądę do czegoś co wymaga myślenia to muszę tak jakby przekonać mózg, że i tak będziemy teraz myśleć więc jego próba rozkojarzania jest na nic. Jak już minie ta chwila to często wpadam w stan flow i robię więcej niż planowałam na dany dzień... bo dobrze się pracuje i szkoda się oderwać a praca do wykonania nie była wcale taka zła.
Kiedyś tak miałam. Pisanie magisterki mnie tego oduczyło. teraz wiem, że lepiej mniej na raz, ale zrobione od razu. Mam teraz podejście "just do it". Co prawda znam teorie mówiące, że odkładanie czegoś na później podnosi kreatywność przy złożonych zadaniach, ale wiem po sobie, że takie "ciągi pracy do upadłego" wyczerpują, a wydajność z nich jest mniejsza niż robienia mniej, ale regularnie. Teraz wolę po prostu małymi porcjami, ale codziennie do przodu. Tym bardziej, że przekonują mnie badania pokazujące, że jak się coś postanowi i w ciągu 1 godziny nie zrobi nic w tym kierunku to szanse, że to kiedykolwiek zrealizujemy spadają o 40%. Widzę jak to działa u ludzi z mojego otoczenia i to jednak prawda. Więc ja jak postanawiam, że mam coś zrobić to od razu teraz dzielę na małe zadania do zrobienia od razu. W przeciwnym razie wiem, że po prostu nie zostanie to zrobione. A jak pisałam magisterkę to po prostu miałam plan- pracuję w takim rozdziale, od godziny tej do tej, minimum- mam napisać dziś tyle i tyle stron. Zwykle pisałam więcej niż planowałam, kolejnego dnia robiłam poprawki. Jak składałam całość to dzięki uwagom promotora było z czego ciąć. A tak jak pisze - "ciągami do upadłego" to pisałam licencjat i już chyba nigdy nie chciałabym tak pisać niczego bo to zbyt wyczerpujące fizycznie.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

TŻ sobie przypomniał, że my też mamy gdzieś jeszcze w lodówce puree z dyni, więc dziś albo jutro też coś z niej zrobimy. Albo pikantną zupę-krem albo dyniowe latte. Zobaczymy w jakim jest stanie i na ile mocno trzeba je powtórnie przerobić termicznie. Jak wymaga gotowania to będzie zupa.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 20:28   #88
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez muszynianka26 Pokaż wiadomość
Za pieczenie buraka i dyni zabieram się od hohoho, może w końcu się uda.

Zabrałam się w końcu za moją magisterkę, zrobiłam plan do trzech pozostałych rozdziałów. Drugi (napisany) prawdopodobnie wywalę, przejrzałam zgromadzone materiały i przygotowałam te z których będę korzystać w najbliższym czasie.
Na jutro planuję jeden podrozdział i zakupy do kalendarza adwentowego jaki szykuję dla męża.

Też macie tak, że musicie najpierw wysiedzieć, żeby zacząć porządnie robić? Ja jak już siądę do czegoś co wymaga myślenia to muszę tak jakby przekonać mózg, że i tak będziemy teraz myśleć więc jego próba rozkojarzania jest na nic. Jak już minie ta chwila to często wpadam w stan flow i robię więcej niż planowałam na dany dzień... bo dobrze się pracuje i szkoda się oderwać a praca do wykonania nie była wcale taka zła.
Ja to nazywam, musi nabrać mocy urzędowej. Po dłuższym czasie myślenisla biore się do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 20:33   #89
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Oj dziewczyny, u mnie tez dzien paskudny. Najpierw sie zdenerwowalam, bo czekam na ostatni wynik egzaminu - tzn wynik ostatniego egzaminu - od 2 miesiecy i przez to nie moga mi wydac dyplomu, a do nikogo z katedry (ktora jest rozwiazywana) nie ma kontaktu, po prostu olewaja wszystkich cieplym moczem. Dodajmy, ze egzamin pisalo 7 osob, wiec sprawdzenie tego zajeloby dwom pracownikom pewnie z godzine. Jestem juz powoli zla, bo jesli za 2 tygodnie nie dostane tych wynikow, to bede musiala zaplacic za kolejny semestr studiow (prawie 300 euro), bo juz mi nie zdaz wydac dyplomu zanim bedzie musiala zostac uiszczona oplata. Poklocilam sie z kim moglam i dostalam z tego powodu takiej migreny, ze musialam sie na 2 godziny polozyc. Obudzilo mnie to, ze piesek hiperwentylowal, ale duzo dluzej niz zwykle i nie moglam mu pomoc, mialam wrazenie, ze sie dusi. To pewnie serce, wet juz mi zwrocil uwage, ze ma szumy w sercu, ale mialam czekac i obserwowac, bo czasami z tego wyrastaja i przyjsc dopiero, jak sie pogorszy. No i niestety pogorszylo sie
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-22, 21:18   #90
justka89
Zakorzenienie
 
Avatar justka89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20 140
GG do justka89
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Jutro po pracy, przed szkoleniem będę parę godzin w domku. Planuje robić porzadek w plikach z komputera na pendriva. Ciekawe co z tego mi wyjdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.06.2016 r. Kierowca
24.06.2016 r. Nauczyciel kontraktowy
03.09.2016 r.
04.01.2019 r.
13.06.2020 r.

Pisząc z telefonu nie mam opcji cytowania. Jeżeli przekręcę jakiś nick to przepraszam.
justka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-19 09:29:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.