Łatwe kierunki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 16:27   #1
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Question

Łatwe kierunki?


Hej, mam pytanko czy istnieją łatwe kierunki na studiach? Istnieją osoby takie, że idą na studia bo idą i wybierają jakiś kierunek, ale jeśli się chce iść na jakikolwiek żeby był łatwy ?

Edytowane przez martusiakw
Czas edycji: 2011-05-21 o 16:42
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:44   #2
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Łatwe kierunki?

Nie ma łatwego kierunku
Na kazdym sie trzeba uczyc, trzeba pracowac, cos z siebie dawac.
Zreszta to wszystko jest tez zalezne od uczelni, bo i te mają rozne poziomy.

Ludzie ktorzy chca isc na latwe studia, dla papierka ale zeby sie nie przemeczyc- w ogole nie powinny isc na studia.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 17:50   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko czy istnieją łatwe kierunki na studiach?
A istnieje łatwa matematyka w szkołach średnich? A istnieje łatwa matura?

Co to w ogóle za pytanie? Nie wiem czym dla ciebie jest "łatwy kierunek". Dla mojego znajomego to taki na którym masz tylko jedno kolokwium tygodniowo. Dla innego to taki kiedy masz jedno kolokwium na miesiąc. A dla trzeciego to taki kiedy nie masz żadnego kolokwium przez semestr. Więc o który z tych "łatwych" kierunków Ci chodzi?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 18:15   #4
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Nie ma łatwego kierunku
Na kazdym sie trzeba uczyc, trzeba pracowac, cos z siebie dawac.
Zreszta to wszystko jest tez zalezne od uczelni, bo i te mają rozne poziomy.

Ludzie ktorzy chca isc na latwe studia, dla papierka ale zeby sie nie przemeczyc- w ogole nie powinny isc na studia.
dokładnie
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 18:41   #5
201612291251
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 010
Dot.: Łatwe kierunki?

haha dobre
dla jednych łatwy jest polski, dla innych matematyka
201612291251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 19:21   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Łatwe kierunki?

po co isc na studia tylko po to, zeby miec wyzsze wyksztalcenie?
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 19:33   #7
abraxas2871
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 203
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Nie ma łatwego kierunku
Na kazdym sie trzeba uczyc, trzeba pracowac, cos z siebie dawac.
Zreszta to wszystko jest tez zalezne od uczelni, bo i te mają rozne poziomy.

Ludzie ktorzy chca isc na latwe studia, dla papierka ale zeby sie nie przemeczyc- w ogole nie powinny isc na studia.

dziewczyny, ale martusiakw nie mówi, że chce iść na łatwe studia, ona tylko pyta, jakie studia w naszej opinii są łatwe. Także nikt tu nie mówi o pójściu na uniwerek dla papieru.

A że samo pytanie jest nietrafione to racja - zależy co jest łatwe dla kogo, kazdy ma inne zdolności i predyspozycje.
abraxas2871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 20:28   #8
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Łatwe kierunki?

A może po prostu chodzi o to, na których kierunkach łatwiej jest zaliczać, materiał jest prostszy? Bo nie ma co ukrywać- są studia i studia. Zaliczenie na medycynie czy prawie, a zaliczenie na jakiejś socjologii czy europeistyce to jest niebo i ziemia.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2011-05-21 o 20:31
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 20:47   #9
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A może po prostu chodzi o to, na których kierunkach łatwiej jest zaliczać, materiał jest prostszy? Bo nie ma co ukrywać- są studia i studia. Zaliczenie na medycynie czy prawie, a zaliczenie na jakiejś socjologii czy europeistyce to jest niebo i ziemia.
W pewnym sensie tak jest, ale są osoby, które nie mają większych problemów na prawie i są takie, które nie radzą sobie na socjologii. Ja studiuję psychologię i póki co nie uważam tego za trudny kierunek, nie muszę się dużo uczyć, mam dobre oceny (odpukać), a jednak x osób z mojego roku wyleciało... Jak dla mnie wszystko zależy od konkretnej osoby i tego co lubi. Plus ilości godzin i ilości egzaminów. Łatwiej zaliczyć 3 niz 6
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 20:54   #10
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Zaliczenie na medycynie czy prawie, a zaliczenie na jakiejś socjologii czy europeistyce to jest niebo i ziemia.
I tak, i nie. Raczej nie jesteś w stanie tych czterech kierunków porównać, bo ich nie studiowałaś, możesz tylko przypuszczać, że na europeistyce czy socjologii jest prościej niż na prawie czy medycynie.
Ja mam porównanie prawa z europeistyką. I na europeistyce faktycznie było łatwiej o tyle, że jak był egzamin, to zazwyczaj wystarczało to, co na wykładach. Czyli jak się chodziło, to spokojnie można było zaliczyć na 5, ucząc się do egzaminu jeden dzień (powtarzając ze swoich notatek). Ale z drugiej strony były takie przedmioty, gdzie trzeba było zrobić prezentację, potem napisać esej i kolokwium było ustne, liczyła się obecność. W porównaniu z prawem to nie tyle trudniejsze, bo bardziej czasochłonne. Bo na prawie (przynajmniej na UJ) ćwiczenia nie są obowiązkowe, wykłady tym bardziej, więc obecność w ogóle się nie liczy. A na europeistyce tak. Na prawie są przedmioty, gdzie wystarczy się pouczyć przez dwa, trzy dni, potem pójść na egzamin i z głowy. A na europeistyce człowiek się bawił z takim przedmiotem cały semestr.
Więc pytanie, co łatwiejsze? Dla mnie jedno i drugie było łatwe, ale jak np. ktoś woli się uczyć sam, to wtedy dla niego prawo będzie łatwiejsze. Jeśli natomiast ktoś lubi systematyczność i lubi chodzić na wykłady, to wtedy europeistyka będzie dla niego łatwiejsza.
Jednym słowem: wszystko jest względne.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 21:26   #11
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Na prawie są przedmioty, gdzie wystarczy się pouczyć przez dwa, trzy dni, potem pójść na egzamin i z głowy.
Zazdroszczę, bo ja jeszcze nie miałam takiego egzaminu. Efekt chorej ambicji beznadziejnego uniwersytetu, któremu się wydaje, że jak zacznie cisnąć na potęgę, a Gazeta Prawna napisze, że ma 3 miejsce wśród wydziałów prawa to nagle w magiczny sposób podniesie się jego renoma. Guzik prawda.
Tak po tym co napisałaś o euro, to sobie pomyślałam, że chyba jednak dla mnie ten kierunek byłby męczarnią, bo ja właśnie takich rzeczy nienawidzę- pisania referatów, jakichś prezentacji i tak dalej. Może więc odrobinę zweryfikuję swoje zdanie. To co wcześniej pisałam opieram na obserwacjach znajomych, sąsiadów z akademika, którzy będąc na tej przysłowiowej socjologii nie robią dosłownie nic i się cieszą, a mnie głowa boli od prawie permanentnego siedzenia w książkach;P
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 21:57   #12
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Łatwe kierunki?

a moim zdaniem to jak na jakiejś uczelni na jakimś kierunku wszyscy studenci mają same 5 to mówi często samo za siebie
tyle, że nie można generalizować bo na uczelniach różnie jest - i o ile można ocenić kierunek x na uczelni y jako łatwo to na teksty typu "kierunek x jest generalnie łatwy" bym się nie porywała
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:00   #13
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jednym słowem: wszystko jest względne.
otóż to

pytanie: "które kierunki są łatwe" można porównać do pytania: "które lody są najsmaczniejsze"
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-05-21 o 23:04
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 23:06   #14
Madzik08
Zadomowienie
 
Avatar Madzik08
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 417
Dot.: Łatwe kierunki?

Jako latwy kierunek polecam Turystyke i Rekreacje, szczegolnie na Uniw. Rzeszowski.
Ale malo tego, ze latwy to jeszcze czas zmarnowany.
Podobno na tym kierunku trzeba sie bardzo starac zeby papierka lic lub mgr nie dostac
__________________
"Teraz jasnym dla mnie jest,
że życie z Panem podzielę"
Kult
Madzik08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:46   #15
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
otóż to

pytanie: "które kierunki są łatwe" można porównać do pytania: "które lody są najsmaczniejsze"

Przecież każdy wie, że cytrynowe .

Patrząc po znajomych - często mam wrażenie że kierunek kierunkowi nie równy, a już najbardziej lubie spory humianiści vs ścisłowcy, nic tylko przyniesć popcorn i kibicować
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:56   #16
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Łatwe kierunki?

Pytasz o subiektywne opinie? Dla mnie najłatwiejsza jest etnologia i antropologia kulturowa, bo sama to studiuję Nie ma dużo nauki, tylko czytania i zrozumienia. A ja te studia lubię, bo tematami, które poruszamy się interesuję.
Na roku mam 30 osób (łohohoho, w pierwszym semestrze było 60...) i ponad połowa sobie bimba
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 12:51   #17
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Łatwe kierunki?

Łatwe będzie dla Ciebie studiowanie tego,co Ci z przyjemnością i bez trudu wchodzi do głowy
Mój syn,który się uczy w Gimnazjum,ma różne obiektywne trudności;ale jak go zapytać o terminy rozgrywek ligowych wszech lig świata oraz o to,kto na jakiej pozycji w Manchesterze United gra,grał lub zamierza grać,to normalnie chłopak wymiata
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 12:54   #18
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Łatwe kierunki?

[QUOTE=abraxas2871;2705125 2][/B]
dziewczyny, ale martusiakw nie mówi, że chce iść na łatwe studia, ona tylko pyta, jakie studia w naszej opinii są łatwe. Także nikt tu nie mówi o pójściu na uniwerek dla papieru.

Dokładnie, dzięki
Ludzie to od razu krytycznie podchodzą do pytania, hm...
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 13:27   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Hadassah Pokaż wiadomość
Przecież każdy wie, że cytrynowe
no tak, nie wiem, jakieś zaćmienie musiałam mieć że zapomniałam o cytrynowych
Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Dokładnie, dzięki
Ludzie to od razu krytycznie podchodzą do pytania, hm...
Bo za mało napisałaś i można się było tylko domyślać, a domysły idą w różne kierunki

Więc teraz ja zapytam: jesteś już świadoma tego że na twoje pytanie nie ma odpowiedzi? To tak jakbyś ucznia mat-fizu zapytała czy matematyka jest prosta, a ucznia z humana pytałabyś o polski...

Jak ktoś napiszę że łatwym kierunkiem jest mechanika i budowa maszyn to wrzucisz go do worka z "prostymi" kierunkami?

A i jeszcze jedno: dlaczego więc pytałaś o łatwe kierunki, robisz jakąś ankietę może?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-05-22 o 13:29
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 16:34   #20
myslenieszkodzi
Raczkowanie
 
Avatar myslenieszkodzi
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 151
Dot.: Łatwe kierunki?

łatwy/ciekawy/nieobszerny materiał to nie wszystko prowadzący, który lubi zmieniać zdanie/zmieniać wymagania na zaliczenie/gdy się za nim chodzi i błaga o litość - to zupełnie inna kwestia
myslenieszkodzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 22:53   #21
MadKami
Przyczajenie
 
Avatar MadKami
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Łatwe kierunki?

Każde studia są trudne na swój sposób na kierunkach humanistycznych musisz uczyć się masę rzeczy na pamięć , natomiast na ścisłych musisz poświęcić dużo czasu na rozwiązywanie zadań, tworzenie rysunków technicznych, czy też projektów . Ja jestem wielkim leniem i gdyby studia nie pokrywały się z moją pasją i celem życiowym to już dawno zapewne bym zrezygnowała , studiowanie kierunku typu polonistyka, socjologia bylo by dla mnie udręką bo nie potrafie się uczyć na pamięć .
Studiuje Informatykę . I puki co jestem bardzo zadowolona , chociaż nie jest łatwo , ale co nie zabije to wzmocni i jeśli nie masz pasji samozaparcia to nie warto iść na studia , lepiej zdobyć doświadczenie , uczestniczyć w różnych kursach , szkoleniach. Nic na siłę
MadKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:42   #22
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Łatwe kierunki?

Polecam wydział Górnictwa i Geologi na Politechnice Śląskiej, cały rok można sie obijać a jak już trafi się warunek to można go przez połowę studiów przeciagać, nawet jak sie ich pięc nazbiera. Opinia na podstawie opowieśwci i obserwacji znajomych, ja tam nie studiowałam. Co więcej Gliwice to miasto bardzo przyjazne dla studentów, impreze sie zawsze znajdzie, albo ona znajdzie Ciebie.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 10:02   #23
MadKami
Przyczajenie
 
Avatar MadKami
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Polecam wydział Górnictwa i Geologi na Politechnice Śląskiej, cały rok można sie obijać a jak już trafi się warunek to można go przez połowę studiów przeciagać, nawet jak sie ich pięc nazbiera. Opinia na podstawie opowieśwci i obserwacji znajomych, ja tam nie studiowałam. Co więcej Gliwice to miasto bardzo przyjazne dla studentów, impreze sie zawsze znajdzie, albo ona znajdzie Ciebie.
i co po tym jak się obijasz całe studia , przecie chodzi o to by wynieść z nich wiedzę , którą możesz zastosować w swojej przyszłej pracy a nie dla papierku ...
__________________
Trochę mnie i moich przemyśleń, humoru i moich komiksów : http://koci-informatyk.blogspot.com/
MadKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 12:04   #24
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez MadKami Pokaż wiadomość
i co po tym jak się obijasz całe studia , przecie chodzi o to by wynieść z nich wiedzę , którą możesz zastosować w swojej przyszłej pracy a nie dla papierku ...
Tylko że autorka nie pytała po co są studia ani kto powinien się na nie udać, tylko gdzie jest łatwo, więc wyszłam ze swoja wypowiedzą na przeciw jej oczekiwaniom.

Tak prywatnie uważam, że studiuje się nie tylko dla wiedzy, ale tek że po to żeby trochę dorosnąć, spróbować samodzielnego życia, nawiązywać znajomości, poimprezować (tak to też jest ważne) i popracować w rożnych miejscach, żeby sprawdzić swoje własne predyspozycje do rożnych zawodów. Sama wiedza ze studiów dużo Ci na rynku pracy nie da, polowa przedmiotów to zwykłe zapychanie dziur programowych, a zrobienie praktyk też obecnie dużym atutem nie jest. Mało kto pracuje obecnie w zawodzie a o jakąkolwiek godziwa robota i tak jest ciężko.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa

Edytowane przez verda
Czas edycji: 2011-05-23 o 12:09
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:40   #25
Anulka755
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 64
Dot.: Łatwe kierunki?

Ja myślę, że wszystko zależy od nastawienia człowieka. Zawsze powinniśmy zadać sobie pytanie,co tak naprawdę chcemy robić i co nam sprawia przyjemność. Chyba nie da się określić,że dany kierunek jest łatwy a inny trudny,bo wszystko zależy od predyspozycji danej osoby. Znam osoby,które np studiują medycynę,przechodzą przez kolejne semestry,bo płacą niemałe pieniądze,ale co z tego jeżeli liczą w przyszłości tylko na potencjalny zysk, nie ma żadnej mowy o powołaniu.
Anulka755 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 16:33   #26
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
i co po tym jak się obijasz całe studia , przecie chodzi o to by wynieść z nich wiedzę , którą możesz zastosować w swojej przyszłej pracy a nie dla papierku ...
no tak, bo w pracy zastosujesz może 1/50 tych bzdetów które musisz zaliczać na uczelni. mój facet, inż. jest żywym tego przykładem. w pracy związanej ściśle z kierunkiem studiów nic mu się nie przydało
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 17:59   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez martusiakw Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanko czy istnieją łatwe kierunki na studiach? Istnieją osoby takie, że idą na studia bo idą i wybierają jakiś kierunek, ale jeśli się chce iść na jakikolwiek żeby był łatwy ?
ja mysle ze to subiektywne. Ja na pewno nie skonczylam latwego kierunku, a z jeszcze trudniejszego robie dr. Takze swoich pod tym katem nie polece, a innych nie znam z autopsji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:12   #28
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Łatwe kierunki?

Nie ma sensu marnować 3-6 lat na studia w których nie zamierzamy się realizować ponieważ teraz papierek nic nie daje. Trzeba być dobrym w tym co się robi.
Jeśli nie interesują danej osoby studia, powinien porobić kursy, roczną bądź dwuletnią szkołę policealną dającą zawód i zająć się pracą i zdobywaniem doświadczenia.
Teraz absolwentów jest bardzo dużo, nie wystarczy studiów skończyć, trzeba mieć pasję do danego kierunku - inaczej papierek można sobie narysować w paincie i wydrukować - taki sam efekt.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 17:32   #29
martusiakw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Łatwe kierunki?

Cytat:
Napisane przez Anabelle28 Pokaż wiadomość
Nie ma sensu marnować 3-6 lat na studia w których nie zamierzamy się realizować ponieważ teraz papierek nic nie daje. Trzeba być dobrym w tym co się robi.
Jeśli nie interesują danej osoby studia, powinien porobić kursy, roczną bądź dwuletnią szkołę policealną dającą zawód i zająć się pracą i zdobywaniem doświadczenia.
Teraz absolwentów jest bardzo dużo, nie wystarczy studiów skończyć, trzeba mieć pasję do danego kierunku - inaczej papierek można sobie narysować w paincie i wydrukować - taki sam efekt.
Też prawda, ale od jakiegoś czasu szukam pracy i często i coraz częściej jest napisane, że wyższe(kierunek bez znaczenia) więc warto jednak mieć te studia tym bardziej w przypadku kobiet
martusiakw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 19:14   #30
Anabelle28
Raczkowanie
 
Avatar Anabelle28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Łatwe kierunki?

Nie szłabym do pracy w której jest informacja "wykształcenie wyższe - kierunek nie istotny" Bo po co mu wtedy to wykształcenie wyższe ?
Że niby ktoś kto skończył studia jest inteligentniejszy od tego co zrobił uprawnienia i pracował przez te 5 lat ? Nie zawsze jest to prawda i mądry pracodawca o tym wie. Poza tym, jeśli przykładowo zatrudniamy kogoś na stanowisku sekretarki to po co jej wykształcenie z zootechniki albo robotyki ?
Nie ma co dawać się na to nabrać. Poważny pracodawca wie, że jeśli wymaga studia to powinien wymagać także kierunek, a jak pracodawca jest lewy, to później wiszą oferty "zatrudnię Panią do sprzątania biurowców, wymagane wykształcenie wyższe". Nie wiem czy to kiepski żart ale naprawdę można znaleźć takie oferty pracy.

Nie trać czasu na takie coś. Zmarnujesz 5 lat na jakimś kierunku który zupełnie nie będzie Cię interesować, a później powiedzą Ci że szukają kogoś do 23 rż. i z doświadczeniem. Są kursy, są szkoły policealne zawodowe, można podnosić kwalifikacje, zdobywać doświadczenie - nie każdy musi mieć studia jeśli nie ma ochoty.
Anabelle28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-29 15:49:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.