Wartość dziewictwa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-14, 11:12   #1
przemek73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 36

Wartość dziewictwa.


Szanowne Panie.

Jak to jest z tym dziewictwem w dzisiejszych czasach. Ten pierwszy raz to tylko czynność fizjologiczna, którą najlepiej mieć za sobą, kiedy pojawią się potrzeby. Czy też jest to największy skarb jaki kobieta może ofiarować mężczyźnie. Innymi słowy, czy jest OK, jak się to zrobi z "pierwszym lepszym", który się podoba. Czy też lepiej poczekać na takiego, z którym (przynajmniej w chwili tracenia dziewictwa) będzie się chciało spędzić resztę życia?

Czy mieliście takie sytuacje, w których facet nie wziął waszego dziewictwa przez szacunek, choć wy byłyście gotowe mu go oddać?
Albo takie, że facet, który je wziął, traktował Was potem w sposób szczególny i czuł się z tego powodu dodatkowo zobowiązany do stworzenia stałego związku?
przemek73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:23   #2
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez przemek73 Pokaż wiadomość
Szanowne Panie.

Jak to jest z tym dziewictwem w dzisiejszych czasach. Ten pierwszy raz to tylko czynność fizjologiczna, którą najlepiej mieć za sobą, kiedy pojawią się potrzeby. Czy też jest to największy skarb jaki kobieta może ofiarować mężczyźnie. Innymi słowy, czy jest OK, jak się to zrobi z "pierwszym lepszym", który się podoba. Czy też lepiej poczekać na takiego, z którym (przynajmniej w chwili tracenia dziewictwa) będzie się chciało spędzić resztę życia?

Czy mieliście takie sytuacje, w których facet nie wziął waszego dziewictwa przez szacunek, choć wy byłyście gotowe mu go oddać?
Albo takie, że facet, który je wziął, traktował Was potem w sposób szczególny i czuł się z tego powodu dodatkowo zobowiązany do stworzenia stałego związku?
Dla mnie to jakąś wartość ma -bo czekam z tym do ślubu .Nie jest to największy skarb jaki mogę ofiarować mężczyźnie ale jeden z wielu moim zdaniem .

Nie zdarzyło mi się coś takiego-i pewnie nie zdarzy z wiadomych względów.A co do drugiego pytania -teraz mamy takie czasy że żadne oddanie dziewictwa do niczego nie zobowiązuje a na pewno nie do stałego związku.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:29   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wartość dziewictwa.

W jaki sposób facet bierze dziewictwo? Zachowuje na pamiątkę kawałek przerwanej błony, czy zakrwawione prześcieradło?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:30   #4
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wartość dziewictwa.

Jeśli chodzi o moje dziewictwo, nie traktowałam go jak świętego Graala, ale też nie było tak, że hop siup i po miesiącu lądujemy w łóżku. Przeszło pół roku stałego związku i wtedy się stało.
Czy eks czuł się dzięki temu wyróżniony, ano czuł, bo byłam pierwszą partnerką dziewicą, jaką miał, toteż zabierał się za temat ogólnie bardzo delikatnie, bez nacisków etc. Ale nie uczyniłam z tego wydarzenia jakiegoś misterium, bez przesady

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W jaki sposób facet bierze dziewictwo? Zachowuje na pamiątkę kawałek przerwanej błony, czy zakrwawione prześcieradło?
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:33   #5
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Wartość dziewictwa.

W jaki sposób facet oddaje swój skarb pierwszy raz uprawiając seks? I co drugiej osobie wtedy zostaje "na pamiątkę"?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:35   #6
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W jaki sposób facet bierze dziewictwo? Zachowuje na pamiątkę kawałek przerwanej błony, czy zakrwawione prześcieradło?
U mnie był przypał, bo miałam błonę półksiężycowatą (nie było co przerywać) no i zero krwi. Nie miał co wziąć na pamiątkę W muzeum "medycznym" widziałam błonę siateczkową w formalinie, może o to chodzi

Dla mnie przypisywanie wartości dziewictwu jest "trochę" dziwne. Mówimy tylko o penisie w pochwie? Pierwszy raz miałam z chłopakiem którego nie kochałam, byliśmy krótko w związku. I nie żałuję i trochę nie rozumiem jak ktoś mówi "żałuję, mogłam poczekać na tego jedynego bla bla bla"

A jak Ty oceniasz dziewictwo u mężczyzn? Ma jakąś wartość?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:36   #7
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
...największy skarb jaki kobieta może ofiarować mężczyźnie...
To tylko w jedną stronę działa?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-14, 11:40   #8
babyimtorn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 128
Dot.: Wartość dziewictwa.

dla mnie jest śmieszne to, że w ogóle ktoś rozpatruje dziewictwo w kontekście skarbu 'największy skarb jaki kobieta może dać mężczyźnie'- no bez jaj. kobiety utwierdza się w przekonaniu, że są dla mężczyzn, że wszystko co robią, robią z myślą o nich i dla nich. seriously, czemu nikt nie myśli tak o prawictwie? czemu nikt nie powie, że dziewictwo faceta jest dla kobiety największym skarbem? czemu nikt nie wymaga wstrzemięźliwości od mężczyzn? dla mnie jest to chore. nie, nie czekałam na tego jedynego, ale chciałam to zrobić z kimś, kogo kocham, żeby czuć się komfortowo, to wszystko. do dziś jestem z tym chłopakiem, ale kto to wie, co będzie za 10 lat? i co wtedy, przyszły partner będzie miał do mnie żal, że jestem wybrakowana, bo nie dałam mu swojego skarbu?

Edytowane przez babyimtorn
Czas edycji: 2016-12-14 o 11:41 Powód: zapomniałam jednego słowa :P
babyimtorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:40   #9
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Wartość dziewictwa.

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;68606936]To tylko w jedną stronę działa? [/QUOTE]

Daaaa, przecież nie jesteś nowa na tym forum. Nie wiedziałaś?

Ale też twierdzenie, że to jest największy skarb to trochę lipny, taki jednorazowy i w sumie nic nie daje. Bo np taka miłość, wierność, wsparcie etc to długoterminowe jest - dla mnie cenniejsze
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:44   #10
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez babyimtorn Pokaż wiadomość
seriously, czemu nikt nie myśli tak o prawictwie? czemu nikt nie powie, że dziewictwo faceta jest dla kobiety największym skarbem? czemu nikt nie wymaga wstrzemięźliwości od mężczyzn?
Naprawdę nikt?
Przecież na tym forum regularnie pojawiają się wątki zakładane przez dziewczyny, które nie mogą pogodzić się z faktem, że nie są pierwszymi partnerkami seksualnymi swoich facetów.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:44   #11
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez przemek73 Pokaż wiadomość
Czy mieliście takie sytuacje, w których facet nie wziął waszego dziewictwa przez szacunek, choć wy byłyście gotowe mu go oddać?
Dziękuję za taki szacunek, facet który uważa, że wie lepiej ode mnie jakie decyzje chcę podjąć, i który w dodatku uważa, że uprawiając ze mną seks moze mi coś zabrac xd. A samej by mi sie od razu odechciało seksu z takim "łaskawca".
+ "je" a nie "go", dziewictwo ma rodzaj nijaki.
[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;68606936]To tylko w jedną stronę działa? [/QUOTE]
A to nie wiedzialas, że seks jest dla facetów, że kobieta się "oddaje", najlepsza jest "nieuzywana" a facetów to nie dotyczy nic a nic, serio, takie życiowe mundrosci?

Edytowane przez 201712242137
Czas edycji: 2016-12-14 o 11:52
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-14, 11:52   #12
babyimtorn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 128
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Naprawdę nikt?
Przecież na tym forum regularnie pojawiają się wątki zakładane przez dziewczyny, które nie mogą pogodzić się z faktem, że nie są pierwszymi partnerkami seksualnymi swoich facetów.
czytam wizaż dość regularnie i jakość często widzę żale facetów na ten temat, niż kobiet. to kobiety utwierdza się w przekonaniu, że mają trzymać cnotę, a ''facet to facet'', swoje potrzeby ma
babyimtorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:53   #13
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
W jaki sposób facet bierze dziewictwo? Zachowuje na pamiątkę kawałek przerwanej błony, czy zakrwawione prześcieradło?
Nie bierzmy tego tak dosłownie Myślę, że faceci wygłaszający takie opinie mają raczej na myśli pewną niedosłowną czystość: przed tobą żaden inny mężczyzna nie odbył ze mną stosunku, jesteś we mnie jako pierwszy. I o ile facet nie może tego "pierwszeństwa" sobie fizycznie odebrać, to jednak dziewczyna coś traci, bo już nikomu innemu tego z siebie dać nie może (już nikt inny nie będzie pierwszy). Ale czy to pierwszeństwo faktycznie ma takie wielkie znaczenie? To już chyba zależy od tego, jak sama zainteresowana do tego podchodzi. Nie ma sensu wmawiać komuś, co powinien myśleć o swoim ciele (np zasłaniając się Biblią/tradycją/opinią społeczną).
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:54   #14
babyimtorn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 128
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez karaba_la_sorciere Pokaż wiadomość
Dziękuję za taki szacunek, facet który uważa, że wie lepiej ode mnie jakie decyzje chcę podjąć, i który w dodatku uważa, że uprawiając ze mną seks moze mi coś zabrac xd. A samej by mi sie od razu odechciało seksu z takim "łaskawca".
+ "je" a nie "go", dziewictwo ma rodzaj nijaki.

A to nie wiedzialas, że seks jest dla facetów, że kobieta się "oddaje", najlepsza jest "nieuzywana" a facetów to nie dotyczy nic a nic, serio, takie życiowe mundrosci?
no tak, uwielbiam ten tekst 'nieużywana' jak jakaś dmuchana lala. sprowadzają rolę kobiety do przedmiotu, dobrze, że coraz większa świadomość jest wśród kobiet i nie trzymają kurczowo tego dziewictwa do ślubu. no co, facet nie musi, a kobieta już tak? tak się nie bawimy
babyimtorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:56   #15
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez AlaZala Pokaż wiadomość
Naprawdę nikt?
Przecież na tym forum regularnie pojawiają się wątki zakładane przez dziewczyny, które nie mogą pogodzić się z faktem, że nie są pierwszymi partnerkami seksualnymi swoich facetów.
Spotykałam tego typu wypowiedzi, ale w sensie zazdrości, obawy o porównanie etc. A nie że chłop "używany"
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:56   #16
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Wartość dziewictwa.

Raz na czas pojawiają się w mediach info o aukcji rzędu 1 mln za dziewictwo jakiejś panny. Albo popularność zabiegów przywracania błony dziewiczej w pewnych rejonach świata. Zgaduję więc, że jakąś wartość dla niektórych to ma.

Osobiście myślę, że kobieta musi mieć mega słabe poczucie własnej wartości skoro uważa, że "największym skarbem jaki może dać" jest pierwszy raz. W ogóle rozliczanie kogokolwiek z łóżkowej przeszłości jest lipne. Jakby to była czyjakolwiek sprawa.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:58   #17
babyimtorn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 128
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie bierzmy tego tak dosłownie Myślę, że faceci wygłaszający takie opinie mają raczej na myśli pewną niedosłowną czystość: przed tobą żaden inny mężczyzna nie odbył ze mną stosunku, jesteś we mnie jako pierwszy. I o ile facet nie może tego "pierwszeństwa" sobie fizycznie odebrać, to jednak dziewczyna coś traci, bo już nikomu innemu tego z siebie dać nie może (już nikt inny nie będzie pierwszy). Ale czy to pierwszeństwo faktycznie ma takie wielkie znaczenie? To już chyba zależy od tego, jak sama zainteresowana do tego podchodzi. Nie ma sensu wmawiać komuś, co powinien myśleć o swoim ciele (np zasłaniając się Biblią/tradycją/opinią społeczną).
'już nikomu innemu tego z siebie dać nie może'- i znowu tekst, że kobieta coś daje, w domyśle traci. i co z tego, że ktoś był pierwszy? jakąś nagrodę dostał, czy co? po dla mnie jest to kwestia zwykłego stosunku i to wszystko. facet jak pierwszy raz odbywa stosunek, to też przecież 'traci'- następna jego partnerka już nie będzie pierwszą, czyli jest gorsza?
babyimtorn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 11:59   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Nie bierzmy tego tak dosłownie Myślę, że faceci wygłaszający takie opinie mają raczej na myśli pewną niedosłowną czystość:
(...)
Ja wiem co mają na myśli tego typu panowie i po prostu się z tego śmieję. Ja rozumiem, że można oceniać to, czy ktoś jest dobrym, czy złym, uczciwym, czy nieuczciwym człowiekiem. Natomiast rozpatrywanie kwestii "czystość / nieczystość" i to jeszcze w kontekście tego, czy ktoś (a dokładniej kobieta, o facetach i ich "czystości" oczywiście ani słowa) uprawiał już seks, to lekki Matrix.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-12-14 o 12:03
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:09   #19
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Wartość dziewictwa.

Na pewno nie "największym" skarbem. W sumie ja bym chciała, żeby mój mężczyzna czekał z tym. Ostatnio takiego spotkałam, mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego Nie wiem, czy określiłabym to słowem "prezent", raczej jest to coś, z czego bym się po prostu cieszyła.

Ale szczerze, spodziewam się, że ten wątek przerodzi się w kolejną kłótnię, w której dziewczyny, które inaczej patrzą będą mówić, jakie to durne i głupie i bez sensu, bo dla nich to nie ma sensu. :/

Edytowane przez MistrzyniDrugiegoPlanu
Czas edycji: 2016-12-14 o 12:12
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-14, 12:16   #20
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez babyimtorn Pokaż wiadomość
'już nikomu innemu tego z siebie dać nie może'- i znowu tekst, że kobieta coś daje, w domyśle traci. i co z tego, że ktoś był pierwszy? jakąś nagrodę dostał, czy co? po dla mnie jest to kwestia zwykłego stosunku i to wszystko. facet jak pierwszy raz odbywa stosunek, to też przecież 'traci'- następna jego partnerka już nie będzie pierwszą, czyli jest gorsza?
Dokładnie to wyjaśniłam w moim poście Dla ciebie to kwestia zwykłego stosunku, dla kogoś innego to wielka, niezapomniana chwila, dla kogoś jeszcze innego to skarb, który otrzymuje od partnerki. I wszystkie podejścia są w porządku, dopóki nie zaczniesz wygłaszać opinii w stylu: "Jeśli ty nie masz takiego podejścia jak ja, to jesteś niemoralna, zła, i ohydna" (w domyśle: dla mnie dziewictwo to skarb, a ty ten skarb chcesz zmarnować). Takie podejście można wyczytać między wierszami z postu autora, mimo że bardzo starał się ubrać to w kulturalne słowa.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:19   #21
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Dokładnie to wyjaśniłam w moim poście Dla ciebie to kwestia zwykłego stosunku, dla kogoś innego to wielka, niezapomniana chwila, dla kogoś jeszcze innego to skarb, który otrzymuje od partnerki. I wszystkie podejścia są w porządku, dopóki nie zaczniesz wygłaszać opinii w stylu: "Jeśli ty nie masz takiego podejścia jak ja, to jesteś niemoralna, zła, i ohydna" (w domyśle: dla mnie dziewictwo to skarb, a ty ten skarb chcesz zmarnować). Takie podejście można wyczytać między wierszami z postu autora, mimo że bardzo starał się ubrać to w kulturalne słowa.
Bez przesady. Nadinterpretacja. Ja nigdzie tego nie wyczytałam :/
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:24   #22
aidam11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 160
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez MistrzyniDrugiegoPlanu Pokaż wiadomość
Na pewno nie "największym" skarbem. W sumie ja bym chciała, żeby mój mężczyzna czekał z tym. Ostatnio takiego spotkałam, mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego Nie wiem, czy określiłabym to słowem "prezent", raczej jest to coś, z czego bym się po prostu cieszyła.
Jest różnica między płciami. Dla ciebie byłoby to fajne, ale inna dziewczyna spotykając się z dwudziestokilkuletnim chłopakiem który nie uprawiał seksu i otwarcie jej o tym powiedział to zaczęłaby się zastanawiać "co z nim nie tak?" i może nawet zrezygnowała tylko z tego powodu? Już samo nacechowanie słów jakimi się określa się te osoby dużo mówi. "Prawiczek" - jednoznacznie pejoratywne, "dziewica" - neutralne w najgorszym przypadku. Nie wiem kto tak wymyślił, ale to raczej nie mężczyźni, bo wbrew pozorom bardzo, bardzo rzadko się ten temat (seksu) przewija w rozmowach między nimi.
aidam11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:28   #23
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez aidam11 Pokaż wiadomość
Nie wiem kto tak wymyślił, ale to raczej nie mężczyźni, bo wbrew pozorom bardzo, bardzo rzadko się ten temat (seksu) przewija w rozmowach między nimi.
Nie, no jasne, te parę tysięcy lat patriarchatu się absolutnie nie liczy - no skąd, to nie my, jakżebyśmy mogli, przecież my w ogóle nie rozmawiamy o seksie!
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:29   #24
MistrzyniDrugiegoPlanu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 907
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez aidam11 Pokaż wiadomość
Jest różnica między płciami. Dla ciebie byłoby to fajne, ale inna dziewczyna spotykając się z dwudziestokilkuletnim chłopakiem który nie uprawiał seksu i otwarcie jej o tym powiedział to zaczęłaby się zastanawiać "co z nim nie tak?" i może nawet zrezygnowała tylko z tego powodu? Już samo nacechowanie słów jakimi się określa się te osoby dużo mówi. "Prawiczek" - jednoznacznie pejoratywne, "dziewica" - neutralne w najgorszym przypadku. Nie wiem kto tak wymyślił, ale to raczej nie mężczyźni, bo wbrew pozorom bardzo, bardzo rzadko się ten temat (seksu) przewija w rozmowach między nimi.
Dlatego właśnie mówię tylko i wyłącznie o swoich upodobaniach.
MistrzyniDrugiegoPlanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:35   #25
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez aidam11 Pokaż wiadomość
Jest różnica między płciami. Dla ciebie byłoby to fajne, ale inna dziewczyna spotykając się z dwudziestokilkuletnim chłopakiem który nie uprawiał seksu i otwarcie jej o tym powiedział to zaczęłaby się zastanawiać "co z nim nie tak?" i może nawet zrezygnowała tylko z tego powodu? Już samo nacechowanie słów jakimi się określa się te osoby dużo mówi. "Prawiczek" - jednoznacznie pejoratywne, "dziewica" - neutralne w najgorszym przypadku. Nie wiem kto tak wymyślił, ale to raczej nie mężczyźni, bo wbrew pozorom bardzo, bardzo rzadko się ten temat (seksu) przewija w rozmowach między nimi.
To co napisałeś jest raczej oczywiste- co człowiek to inna jest jego reakcja . Ale jak komuś coś w drugiej osobie (nie odpowiada ) i czy to dotyczy się prawictwa w późnym wieku czy też zupełnie czegoś innego -powinien zrezygnować dla swojego dobra i tej drugiej osoby. Związek bez wzajemnej akceptacji nie ma sensu.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:43   #26
przemek73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 36
Dot.: Wartość dziewictwa.

Wiem, że mamy pełne równouprawnienie. Sam jestem za całkowitą emancypacją kobiet. Ale tak wyszło, że fizycznie trochę się różnimy i u kobiety dziewictwo jest bardziej zauważalne, więc pełnego znaku równości tutaj bym nie stawiał.

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
A jak Ty oceniasz dziewictwo u mężczyzn? Ma jakąś wartość?
Teoretycznie taką samą.
Ale w praktyce... Tak naprawdę młody zdrowy facet myśli tylko o seksie. Zdobyć kobietę jest główną siłą napędową. Nawet nie pomyślałem, żeby przyoszczędzić moją czystość dla kogoś.
Jednak z drugiej strony (wiem hipokryzja straszna), zawsze uważałem, że poważny związek, na całe życie, to z porządną dziewczyną - najlepiej dziewicą.

Nie wiem co o tym sądzą inni faceci. Nigdy w gronie kolegów o tym nie rozmawialiśmy na poważnie.

Wiem, że jestem tutaj dość skrajny i staroświecki, ale jak dla mnie dziewictwo to skarb. Słowo prezent też jest dobre, ale prezenty można dawać wiele razy, a dziewictwo jednak tylko raz.
przemek73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:50   #27
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez przemek73 Pokaż wiadomość
Wiem, że mamy pełne równouprawnienie. Sam jestem za całkowitą emancypacją kobiet. Ale tak wyszło, że fizycznie trochę się różnimy i u kobiety dziewictwo jest bardziej zauważalne, więc pełnego znaku równości tutaj bym nie stawiał.


Teoretycznie taką samą.
Ale w praktyce... Tak naprawdę młody zdrowy facet myśli tylko o seksie. Zdobyć kobietę jest główną siłą napędową. Nawet nie pomyślałem, żeby przyoszczędzić moją czystość dla kogoś.
Jednak z drugiej strony (wiem hipokryzja straszna), zawsze uważałem, że poważny związek, na całe życie, to z porządną dziewczyną - najlepiej dziewicą.

Nie wiem co o tym sądzą inni faceci. Nigdy w gronie kolegów o tym nie rozmawialiśmy na poważnie.

Wiem, że jestem tutaj dość skrajny i staroświecki, ale jak dla mnie dziewictwo to skarb. Słowo prezent też jest dobre, ale prezenty można dawać wiele razy, a dziewictwo jednak tylko raz.

Nie chciałabym kogoś o takim myśleniu .Jeśli ktoś dobrowolnie i świadomie uważa że jako mężczyzna ma więcej praw niż kobieta -to byłby u mnie spalony na staracie. I nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że dziewictwo u kobiety musi być zauważalne ..nie każda kobieta krwawi i odczuwa ból przy pierwszym stosunku.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:51   #28
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez przemek73 Pokaż wiadomość
zawsze uważałem, że poważny związek, na całe życie, to z porządną dziewczyną - najlepiej dziewicą.
"Zawsze uważałem" zwykle oznacza przekonanie, w które mocno wierzymy od tak dawna, że nie pamiętamy już dlaczego. Zastanów się przez chwilę, co "porządność" u dziewczyny ma wspólnego z kawałkiem błony między jej nogami, i w jaki sposób ma to zagwarantować szczęśliwy, długotrwały związek.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:54   #29
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez przemek73 Pokaż wiadomość
Wiem, że mamy pełne równouprawnienie. Sam jestem za całkowitą emancypacją kobiet. Ale tak wyszło, że fizycznie trochę się różnimy i u kobiety dziewictwo jest bardziej zauważalne, więc pełnego znaku równości tutaj bym nie stawiał.


Teoretycznie taką samą.
Ale w praktyce... Tak naprawdę młody zdrowy facet myśli tylko o seksie. Zdobyć kobietę jest główną siłą napędową. Nawet nie pomyślałem, żeby przyoszczędzić moją czystość dla kogoś.
Jednak z drugiej strony (wiem hipokryzja straszna), zawsze uważałem, że poważny związek, na całe życie, to z porządną dziewczyną - najlepiej dziewicą.

Nie wiem co o tym sądzą inni faceci. Nigdy w gronie kolegów o tym nie rozmawialiśmy na poważnie.

Wiem, że jestem tutaj dość skrajny i staroświecki, ale jak dla mnie dziewictwo to skarb. Słowo prezent też jest dobre, ale prezenty można dawać wiele razy, a dziewictwo jednak tylko raz.
Hipokryzja, a i owszem. Myślę, że porządna dziewica zamiast ciebie wolalaby równie porzadnego prawiczka
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 12:56   #30
Jace
Wtajemniczenie
 
Avatar Jace
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 016
Dot.: Wartość dziewictwa.

Cytat:
Napisane przez przemek73 Pokaż wiadomość
Nawet nie pomyślałem, żeby przyoszczędzić moją czystość dla kogoś.
Jednak z drugiej strony (wiem hipokryzja straszna), zawsze uważałem, że poważny związek, na całe życie, to z porządną dziewczyną - najlepiej dziewicą.
Nie masz gwarancji, że dziewica jest "porządną" dziewczyną.

A dla Ciebie dziewczyna, która uprawiała seks oralny, ale nadal ma błonę dziewiczą, jest porządna czy już nie?
__________________
Nie bierz życia na poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Jace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-17 15:31:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.