kłopotliwy sąsiad - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 14:44   #1
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Question

kłopotliwy sąsiad


Chciałam się Was zapytać czy można bez zgody sąsiada przyciąć jego drzewo, które konary ma na mojej posesji? On sam raz na jakiś czas przycina je ale tylko ze swojej strony a na naszą jesienią spadają liście i jabłka. Kiedyś go nawet poprosiłam żeby przyciął też z mojej odpowiedział, że dla niego tamta strona nie przeszkadza.
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:57   #2
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: kłopotliwy sąsiad

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
Chciałam się Was zapytać czy można bez zgody sąsiada przyciąć jego drzewo, które konary ma na mojej posesji? On sam raz na jakiś czas przycina je ale tylko ze swojej strony a na naszą jesienią spadają liście i jabłka. Kiedyś go nawet poprosiłam żeby przyciął też z mojej odpowiedział, że dla niego tamta strona nie przeszkadza.
może powinnaś poprosić go jeszcze raz w stanowczy sposób jeśli on nie wyrazi chęci zaproponuj ze sama obetniesz i wtedy żeby nie miał pretensji że przycinasz np w nie odpowiedniej porze roku ( chyba jesienią sie przycina)
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 19:23   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kłopotliwy sąsiad

Tak, ale najpierw powinnaś poinformować go (najlepiej na piśmie), że chcesz przycięcia gałęzi jego drzewa, które przeszkadzają na twojej nieruchomości. Prace mają być przeprowadzone w twojej obecności, w ustalonym terminie. Poinformuj, że jeśli tego nie zrobi w ciągu 14 dni, to potraktujesz to jako milczącą zgodę na wykonanie prac samodzielnie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:12   #4
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: kłopotliwy sąsiad

dzięki napiszę do niego pismo
__________________
solarium tak samo jak palenie papierosów powoduje RAKA
----------------------------------------------
odwyk od kupowania kosmetyków zakończony powodzeniem , kupuję tylko co jest niezbędne
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 17:29   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kłopotliwy sąsiad

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
dzięki napiszę do niego pismo
Poproś o potwierdzenie odebrania pisma na drugim egzemplarzu lub wyślij listem poleconym ze zwrotką, żeby mieć jakiś papier na wszelki wypadek i datę od której będziesz liczyła czas na przycięcie gałęzi przez sąsiada.
Moi sąsiedzi są tak złośliwi, że posadzili blisko płotu orzechy. Teraz wygląda to tak, że moja mama prosi ich syna (dorosły facet) o przycięcie gałęzi, więc ich syn to robi, ale jak zauważy to jego ojciec, to każe mu przestać i robi awanturę, że gałęzie mają zostać i nam przeszkadzać. Taki to stary złośliwiec i zgred
Całe szczęście, że sąsiedzi z drugiej strony to fajni, kulturalni ludzie, z którymi relacje przebiegają na zupełnie innym poziomie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 12:11   #6
wedkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 19
Dot.: kłopotliwy sąsiad

Radzę podlać drzewo środkiem chemicznym aż uschnie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" i będzie bez żadnych problemów
__________________
<ciach_reklama>
wedkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 11:01   #7
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: kłopotliwy sąsiad

Cytat:
Napisane przez wedkaaa Pokaż wiadomość
Radzę podlać drzewo środkiem chemicznym aż uschnie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" i będzie bez żadnych problemów
No bez przesady... A czemu winne drzewo, żeby je niszczyć?

Najlepiej jest zrobić tak jak radzi Elfia. Daj znać jak się sprawa rozwiązała.
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 12:22   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kłopotliwy sąsiad

Cytat:
Napisane przez wedkaaa Pokaż wiadomość
Radzę podlać drzewo środkiem chemicznym aż uschnie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" i będzie bez żadnych problemów
A co jeśli sąsiad zobaczy, że ktoś mu podtruwa drzewko? Albo skojarzy fakt jego uschnięcia z pretensjami sąsiadów o gałęzie? W takich sprawach donosy na policję albo do Urzędu Miasta kończą się niejednokrotnie postępowaniami karnymi i nawet jeśli nie uda się udowodnić winy trzeba się liczyć z nerwami i pisaniem wyjaśnień. Moim zdaniem szkoda nerwów na tak ryzykowne i radykalne rozwiązania.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-11, 21:23   #9
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: kłopotliwy sąsiad

takim wypadku, wedle artykułu 150 Kodeksu cywilnego właściciel, na którego posesję przedostają się gałęzie, może je spokojnie obciąć. To samo tyczy się „przechodzących” korzeni oraz zwisających owoców (oczywiście owoce należą do właściciela drzewa, jedynie po ich "spadnięciu" możemy ściąć gałęzie).

Jednakże w takim wypadku właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia.

Prawo w tej kwestii pozwala na usunięcie gałęzi, ale pamiętajmy, że stanowią one własność sąsiada, której nie wolno zniszczyć. Dlatego pozbycie się gałęzi musi zostać wykonane w sposób odpowiedni
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-11 22:23:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.