wpływ leków do Pana doktora - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 20:43   #1
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664

wpływ leków do Pana doktora


Postaram się po krótce opisać sprawę, która mnie nurtuje. Otóż od 30.01 byłam w szpitalu trafiłam tam przez endometriozę, a podczas badania profesor dopatrzył się także zapalenia przydatków, oraz skróconego i niedrożnego jajowodu. Przez tydzień leżałam w szpiatalu i 3 razy dziennie dostawałam antybiotyk i 2 razy dziennie inną kroplówkę niestety nazw nie pamięta a i na wypisie ze szpitala ich nie ma. Po wyjściu ze szpitala stoosowałam diclofenac i gdy nadszedl okres zaczełam brać regulon, który już wcześniej bralam. Ale odkąd zaczęłam znów go brać cały czas boli mnie zołądek zdarzyło się wymiotować i czuję jakby mi cos rozpierało żołądek. I w związku z tym właśnie moje pytanie czy antybiotyk podawany w szpitalu w formie kroplówki i teraz ten regulon mogą mieć wpływ na mój żołąde i na to jak się ostatnio czuję???
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:00   #2
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

misiu nie odpowiem na twoje pytanie, ale nurtuje mnie jedna sprawa, w jaki sposób miałaś stwierdzoną endometriozę, jakie były u ciebie jej objawy i jak ją "leczyłaś"? Ja też obawiam się,ze mogę cierpieć na tę przypadłość, ale to tylko moje przypuszczenia. Pozdrawiam
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:21   #3
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

Cytat:
Napisane przez cellaris
misiu nie odpowiem na twoje pytanie, ale nurtuje mnie jedna sprawa, w jaki sposób miałaś stwierdzoną endometriozę, jakie były u ciebie jej objawy i jak ją "leczyłaś"? Ja też obawiam się,ze mogę cierpieć na tę przypadłość, ale to tylko moje przypuszczenia. Pozdrawiam
Nie wiem kiedy się wszystko dokłądnie zaczęło, ale chyba pierwszym objawem było niedozniesienia ból w czasie pierwszych dwóch dni okresu pomimo przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, następnie był ból podczas stosunku do tego stopnia, że każda penetracja była bolesna, a następnie były bóle już nieazależne, które potrafiły mnie dopaść nawet na ulicy a ja skręcałam się z bólu. Lekarz do którego chodziłam wcześniej traktował mnie jak gówniare, która coś sobie wymyśla i gdy mówiłam, ze czuję jak mnie boli po lewej stronie, ze gdy mam okres nie moge iść do pracy, że nie moge sie kochać mówił że nic tam nie widzi i ze tak musi być. Dopiero Pani doktór u której lecze się obecnie stwierdziła, ze wcale tak nie musi a nawet nie powinno tak być i to ona stwierdziłą u mnie endometrioze.
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:33   #4
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

hmmm z tego co opisujesz to naprawdę fatalnie. Ja też mam silne bóle miesiączkowe, cataflan jest u mnie pierwszego dnie na "porządku dziennym" bo bez niego mdleje z bólu, ale to tylko jeden dzień w miesiącu, no cóż trzeba sie wybrać do gina wkrótce dziękuje za odpowiedź.
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 19:43   #5
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

Hmm czy ani Pan doktór ani nikt nie jest w stanie mi pomóc???
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 21:19   #6
chiefowa
Raczkowanie
 
Avatar chiefowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

Czesc Misiu! To teraz ja opowiem Ci mój przypadek. Przy okazji możemy się podzielić doświadczeniami na temat endometriozy, mam tu już spore doświadczenie Otóż od kilku lat cierpię na bolesne miesiączki, okropny ból podczas współżycia, bolesne stolce itd. Mając 20 lat (7 lat temu) poszłam do lekarza i spytalam się czy to możliwe, zebym miała endometriozę, szukałam już sama dla siebie ratunku czytając fachową literaturę, gdyż żaden lekarz nic u mnie nie widział poza nadżerką. Lekarz powiedział "dziecko, a skąd w Twoim wieku endometrioza?". Współżycie było dla mnie horrorem.Trzy lata temu trafiam do kolejnego lekarza, cała przychodnia słyszała jak darłam się podczas zwykłego badania ginek. Od razu dostałam skierowanie na laparoskopię, potwierdziły się podejrzenia endometriozy, usunięto mi zrosty, byłam leczona przez 8 miesięcy danazolem (odradzam ten lek!). W trakcie brania danazolu, współżycie było mniej bolesne, za to było mnóstwo efektów ubocznych.Po odstawieniu leku kolejna laparoskopia, żeby sprawdzić, czy się to dziadostwo zaleczyło.Owszem, lecz nie na długo,współżycie znowu było horrorem, nie mówiąc już o miesiączce. 6-go lutego 2006 trzeci raz poszłam na laparoskopię, endometrioza była widoczna już gołym okiem na szyjce podczas badania ginek, a w obrazie USG były dwie torbiele endometrialne w lewym jajniku. Podczas laparoskopii usunięto torbiele i ogniska endometriozy (na wypisie mam endometrioze III stopnia). Następnie dostawałam serię zastrzyków (chyba przeciw zrostom), antybiotyki w kroplowce (doxycylinę,metronidazol) tabletki nasenne, przeciwbolowe.Troche tego było. Wyszłam do domu po pieciu dniach, do domu przepisano mi Unidox czylitakże doxycylinę. Bedąc w szpitalu źle się czułam (poprzednie dwie laparoskopie lepiej znosiłam) myślałam,że w domu będe wracał do zdrowia. A tu wprost przeciwnie, każdy dzień był gorszy od poprzedniego, miałam zawroty głowy, nudności, zaparcia, bóle nadbrzusza i podbrzusza, gorzki smak w ustach. Po trzech dniach nie miałam już siły chodzić a na czwarty wróciłam do szpitała. Pod względem ginekologicznym niby wszystko dobrze, ale było podejrzenie podrażnienia żołądka, zostałam kolejny tydzień w szpitalu, zmieniono mi antybiotyki na Metronidazol i Amoksiklav, no i tym razem dożylnie.Przyszedł też pan gastrolog, zalecił w najbliższym czasie endoskopię i przepisał lek osłonowy na żołądek. Zrobiłam też USG jamy brzusznej, z którego wynika, ze mam stan zapalny jelita grubego. Więc czeka mnie też chyba kolonoskopia Dzisiaj dostałam w końcu miesiączkę, ledwo żyję, a nie mogę wziąść tabletki przeciwbólowej na podrażniony żołądek. Za to na poniedziałek umówiłam się już na "randkę" z gastrologiem. Po prostu katastrofa. Spróbuj się więc rozeznać w swoich dolegliwościach bólowych, być moze masz ten sam problem co ja, a wtedy musisz odstawić do momentu zaleczenia wszystki pigułki. Jeśli masz chorobę wrzodową, podrażniony żoładek nawet witamina C bedzie Ci go dodatkow drażnić. Ps. Odnośnie mojego dalszego leczenia endo, tym razem będę brała zastrzyki Diphereline, które wywołaja u mnie sztuczną menopauzę, ponoc ze wszystkimi jej objawami. Modlę się tylko żebym nie utyła od tego dziadostwa. Może któraś z Wizażanek brała te zastrzyki?? Pozdrwowienia /kasia
chiefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 08:17   #7
chiefowa
Raczkowanie
 
Avatar chiefowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

Wiesz Misiu, zapomniałam jeszcze dodać odnośnie Twoich obaw o zołądek, że kroplówki, a wię podawane dożylnie leki raczej nie powinny go podrażniać, co innego jednak leki, które też pewnie przyjmowałaś w szpitalu w formie tabletek, dodatkowo Twoje pigułki, stres związany z pobytem w szpitalu i nieodpowiednia dieta (ja podjadałam po obchodzie czekoladki). Inną sprawą może być nietolerancja diclofenacu (zobacz skutki uboczne na ulotce).Pozdrawiam jeszcze raz
chiefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 08:29   #8
chiefowa
Raczkowanie
 
Avatar chiefowa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

Do Cellaris. Wydaje mi sie, ze jedyną wiarygodną metodą stwierdzenia endometriozy jest zrobienie laparoskopii diagnostycznej, trzeba po prostu zajrzeć do wnętrza brzucha i obejrzeć wszystkie narządy. Nie stwierdzi się obecności tej choroby w obrazie USG, chyba że powstały już torbiele endometrialne. Endemetrioza jest takim dziadostwem, które może się zagnieździć w wielu miejscach organizmu, nie tylko jajnikach czy jajowodach. Ale poważną przesłanką do zbadania się pod tym kątem będą objawy jak u mnie i u Misi, czyli bardzo bolesne miesiączki, bóle w podbrzuszu i w okolicach miednicy, bolesne stolce, możliwość poojawienia się krwawienia z odbytu, no i jak w moim przypadku bardzo bolesne współżycie. Jeśli masz któreś z tych objawów musisz przedstawić swoje obawy ginekologowi. Trzymam kciuki żebyś tego nie miała, bo zatruwa to życie, a pozbyć się tego jest bardzo cięzko.
chiefowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 09:21   #9
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: wpływ leków do Pana doktora

Do chiefowej dzięki za info, właśnie zastanawiałam się czy już mam zacząć panikować czy jeszcze poczekać . Z objawów, które opisałaś to mam tylko bardzo bolesne miesiaczki, a dokładniej mówiąc pierwszy dzień okresu jest dla mnie koszmarem. Jednak gdy wezmę jedną tabletkę Cataflanu zanim zacznie boleć na dobre to wszystko przechodzi. Pozostałych objawów brak, więc mam nadzieję,ze to jednak nic wielkiego, a do gina wybieram się za tydzień po tabletki, może mi przejdzie
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.