2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-13, 13:35   #3001
czarnaelizabeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 296
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Sprzed chwilki-moje najmłodsze
http://lh4.ggpht.com/_vAY51Yn3wro/TS...A/DSC00169.JPG
chwilowo jestem jeszcze u mamy, o 19 zwijamy sie do siebie, bo chłopcy maja zajecia pozalekcyjne, wiec moz podczytam odrobinkę
__________________
3 synków + córeczka http://www.pregnology.com/preggotick...10/17/2010.png
czarnaelizabeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:41   #3002
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Lekarz twierdzi, że Asia ma skazę białkową
Mamusie skazowców, jakie Wasze dzieciaczki mają objawy?
Michas wymiotowal, mial biegunki i zaparcia (w zaleznosci od mleka), mial kaszke na ciele (taka w kolorze skory, utrzymuje sie do dzisiaj), bole brzuszka, wzdecia... Bebilon Pepti pomogl, a pozniej go uczulil. Dobry dla niego jest tylko Nutramigen.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:49   #3003
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez czarnaelizabeth Pokaż wiadomość
Melduje się córka marnotrawna
Ilona-dziękuję za mobilizację
z czasem u mnie starsznie cięzko,bo chłopcy starsi chodza do szkkoły do krakowa i kursuję z nimi i młodszymi. Poza tym jakaś seria chorób była :/ od listopada on stop któryś bbył chory, a Ania z katarem :/ już szału dostawałam,bo ileż mozna,odpukac, teraz już spokój i tak ma pozostać. Ogólnie chółopcy mają półroce i starszy wyciaga oceny na średnią 5,więc musze mu więcej czasu ppoświęcic i posprawdzac, odpytać dodatkowo.Ania jest przekochana i cudna Urodziła sie 20.10 mega szybko,w biegu praktycznie,hihi, bo w 10 minut odkąd dojechałam do szpitala,rodziłam w sukience i w ogóle najfajniejszy ten poród miałam :0) Złuję,z e nie widziałam się z Iloną Moja miska ważyła ostatnio 5410g, wiec mam troszke do noszenia :0) i miała 56cm Mało mi śpi,bo i dojazdy autobusem i spacery i chłopcy, którzy hałasują,no i jest nockami szeroko pieluszkowana, 30 marca mamy kontrol i mam nadzieję, ze bedzie już dobrze.Jest bardzo silna i ruchliwa, chce siadać, an co jej nie pozwalam,a le już podciagaa sie na króliczkach na foteliku sammochodowym i na barankach na wózku... wsyztsko wkłada do buzi, przedwczoraj odkryła,ze ma kolanka Karmię ja nadal i tak chcę troszkę jeszcze pociągnąć :0) Zaraz wstawię zdjęcie
No witamy witamy Mała cudna No szkoda że się nie spotkałyśmy ale ja jak dotarłam 22-go do szpitala to nie byłam w stanie pisać A ty chyba wyszłaś wtedy ???

Ja szybko bo Franek Maruda Nie chce jeść i się drze Albo go boli gardło albo brzuch Położyłam mu termofor i zasnął ale co chwila się budzi

A co do słoiczków to myślę że w każdym jest coś nie tak czy to Gerber czy Hipp itp
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:53   #3004
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość

wiedziałam że o to pytałaś a ja nie odpowiedziałam więc tak kasza manna ma gluten i właśnie jak się rozpoczyna podawać gluten to najczęściej daje się go w postaci kaszy mannej
No to ja jeszcze z miesiąc muszę poczekać bo gluten po 5 mies. dla dzieciaków które na mm są. A ty kiedy pierwszy raz kaszę mannę podałaś?

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
My po szczepieniu..nawet nie było tak źle..mały troszke pokwilił i sie uspokoił...teraz nawet tez jest radosny i jakoś zaspacjalnie nie marudzi.......A i tz sie poprawił.tylko ćiiiii.... bo znów mu sie odmieni
No to super że szczepienie tak lekko w miarę przeszło, no i trzymam kciuki za tż-ta by mu się nue odmieniło...

Cytat:
Napisane przez asia-23 Pokaż wiadomość
no, ale ja myślę, że nie tylko Gerber tak robi.
ma ktoś inne słoiczki? jestem ciekawa co na innych etykietach jest napisane?
Hmmmm, no to chyba wszystko co z mięsem sama będę musiała pichcić.

Cytat:
Napisane przez czarnaelizabeth Pokaż wiadomość
Melduje się córka marnotrawna
Ilona-dziękuję za mobilizację
z czasem u mnie starsznie cięzko,bo chłopcy starsi chodza do szkkoły do krakowa i kursuję z nimi i młodszymi. Poza tym jakaś seria chorób była :/ od listopada on stop któryś bbył chory, a Ania z katarem :/ już szału dostawałam,bo ileż mozna,odpukac, teraz już spokój i tak ma pozostać. Ogólnie chółopcy mają półroce i starszy wyciaga oceny na średnią 5,więc musze mu więcej czasu ppoświęcic i posprawdzac, odpytać dodatkowo.Ania jest przekochana i cudna Urodziła sie 20.10 mega szybko,w biegu praktycznie,hihi, bo w 10 minut odkąd dojechałam do szpitala,rodziłam w sukience i w ogóle najfajniejszy ten poród miałam :0) Złuję,z e nie widziałam się z Iloną Moja miska ważyła ostatnio 5410g, wiec mam troszke do noszenia :0) i miała 56cm Mało mi śpi,bo i dojazdy autobusem i spacery i chłopcy, którzy hałasują,no i jest nockami szeroko pieluszkowana, 30 marca mamy kontrol i mam nadzieję, ze bedzie już dobrze.Jest bardzo silna i ruchliwa, chce siadać, an co jej nie pozwalam,a le już podciagaa sie na króliczkach na foteliku sammochodowym i na barankach na wózku... wsyztsko wkłada do buzi, przedwczoraj odkryła,ze ma kolanka Karmię ja nadal i tak chcę troszkę jeszcze pociągnąć :0) Zaraz wstawię zdjęcie
Mała śliczna i taka pyzata
__________________
Niegrzeczna Mamuśka

Edytowane przez cellaris
Czas edycji: 2011-01-13 o 13:55
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:54   #3005
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
nr 3 ma fajne ramiączka ale 1 i 2 ma paski wzdłuż całego stroju więc będą wyszczuplać ja bym chyba między 1 a 2 się zastanawiała
dzięki za opinię

martucha84
a dziękuję

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Ale w tej chwili mam błogą cisze w domku..chłopaki śpią ..zupka ugotowana, w domu posprzatane, pranie sie suszy..
życ nie umierać
taaa- powizażować można
Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
na 15:20 na szczepienie godzina zero zbliza sie wielkimi krokami

trzymajcie kciuki bo sie przydadza hahaha
będzie dobrze
Ninaad 3 mi sie podoba ale nie wiem jak z Twoim biustem ale moj to chyba by sie na plecach albo pod pachami znalazl dlatego wybralabym 1
ja z 3 mierzyłam kostium 2-częściowy,leżał dobrze. Nie wiem jak z tej serii 1-częściowy. dzięki za opinię
Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Lekarz twierdzi, że Asia ma skazę białkową
Mamusie skazowców, jakie Wasze dzieciaczki mają objawy?
na początku były krostki- najpierw na czole, potem na główce nad czołem, potem policzki i skronie, uszka i za uszkami. Potem brzuszek i plecy. Szorstka sucha skóra, czasem tak wyglądała (na policzkach) jakby polakierowana). Potem krostki i takie zaczerwienienia,jakby drobne ranki, przetarcia- na nadgarstkach i stopach. Na szczęście póki co od dłuższego czasu jest już dobrze- tylko raz na jakiś czas małą trochę wysypie, ma czerwone nadgarstki no i szorstką skórę na rączkach i nóżkach- ale z tym jakoś sobie radzimy
Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
A ja wolę nr 2
dzięki za opinię
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 13:59   #3006
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
fem..my też Cie kochamy a to co piszesz to nie dyrdymały

I cos smutnego jade dziś szczepić
i trzymam mocno kcziuki żeby było bezpłaczliwie i bezobjawowo

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Fem super że mały już taki radosny Mój Franek raz się zaśmiał w głoś i na razie cisza Ale uśmiecha się dużo
nieraz muszę sie nagimnastykować, żeby wydał z siebie taki głosny smiech, ale wczoraj to była eksplozja smiechu

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha, Nikuś, Szczęśliwa, Fem to chyba była najgorsza szczepionka mała zasnęła 0 19.30 potem o 21 obudziła się ze straszliwym płaczem, prężyła się, wyginała w łuk, pierwszy raz widziałam coś takiego, daliśmy jej paracetamol i udało mi się ją ululać dopiero o 23 ale już jest oki

Fem a u was też było coś nie tak z pepuszkiem? [...]
A maleństwo ma po tobie krecone włosy? tak sie zastanawiam czy to już widać, bo małej jakieś takie z boku się robią, tylko nie wiem czy to ona sobie tak czochra czy coś jej się tam kręci
- dobrze, że juz minęło i jest okej z malutka
- a z pępuszkiem to było nie tak, bo Kubus dostał przepukliny i plasterkowalismy praktycznie az do teraz, ale na moje oko jest juz w porządku zobaczymy co powie pediatra w przyszłym tygodniu
- delikatnie sie faluja włoski, chociaz jedną rzecz mógłby miec po mnie, bo narazie to jest małą kopia męża... na zdięciach z tego samego okresu wygladaja tak samo ... na dodatek Kuba jest blondynkiem a my oboje czarni, ale mąż był blondaskiem jak był dzieckiem, to Kubusiowi chyba też zciemnieją...

Cytat:
Napisane przez martynka81 Pokaż wiadomość
a my też dziś na szczepienie idziemy....pierwsze przeszło bez echa, zobaczymy jak dzisiaj......kciuki proszę trzymać.....


Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
chyba z wszystkich firm jest sama marchewka - gerber "obiadek marchewka" hipp "pierwsza marchewka" i bobovita "delikatna marchewka"

fem jeśli chodzi o odplamiacz to u mnie z ubranek zeszło dzis wielki test na pieluszkach zobaczymy... i nic nie namieszałaś nawet tak nie myśl napisałaś co myślisz i tyle
dziekuję

martusia w składzie samą marchewkę ma tylko gerber, bobovita jest z ryżem, a hipp ma wodę i olej rzepakowy... zobacz sobie na skład na słoiczu...

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A oprócz tych wszystkich obiadków karmisz jeszcze piersią? Pytam, bo chciałabym za tydzień-dwa już zacząć wprowadzać, ale nie wiem jak to ma wyglądać przy karmieniu piersią - czy te słoiczki mają być zamiast posiłku, czy jako uzupełnienie? No i jak to jest ze stałymi porami karmienia. Do tej pory my jemy śniadanie ok. 8.00, potem II śniadanie ok. 11, potem o godz. 14.00 obiadek, potem ok. 17.00 no i przed snem czyli ok. 19.30. W nocy różnie czasem 2x razy, czasem raz. Ale te pory mamy stałe. Czyli jak podawać te słoiczki?

Moja Natalka tez robi świetne miny, a od niedawna się śmieje.

Tutaj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=vSBHQOzfwoM
(nie obraźcie się, ale go potem skasuję)
Wiem, moje "amniam niam" brzmi głupio, ale strasznie ją to śmieszy.
też tak rozsmieszam mojego szkraba, cudownie sie smieje bobasek

karmię nadal piersią, a schemat mamy taki:
7-8 pobudka dostaje samą pierś,
10-11 pare łyżeczek jabłuszka skrobanego, bo ze słoiczka nie podeszło Kubusiowi, po czym dostaje pierś,
13-14 najpierw pierś, bo budzi sie po drzemce z wielkim płaczem głodowym, jakby z tydzień nie jadł, a potem daję pół słoiczka lekko podgrzanej marcheweczki, wtranrzala aż się mu uszy trzęsą,
koło 16 dostaje troszkę herbatki, zwykle robię 100 ml, ale tego nie wypija do końca, chyba że bardzo chce mu sie pic,
17-18 pierś, czasem troszke jabłuszka ( przy okazji ja zjadam więcej jabłek)
20:30-21 200 ml kaszki mleczno-ryzowej, albo kukurydzianej i spi do rana
narazie jemy tylko marchewkę i jabłuszko i na noc kaszkę, no i oczywiście nie zrezygnowalismy z piersi
w przyszłym tygodniu dostanie marchewkę z ziemniaczkiem i jakiś inny owoc, np gruszkę

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
[...]No i Od wczoraj mamy GRAFIK przykro to brzmi ale inaczej nie ogarniemy tego naszego "nowego" życia ... i dwa razy w tygodniu ja o 16 wychodzę na basen wracam dopiero na kąpiel małego i w sobotę na uczelnie będę jeździć i jeszcze sporo tego...
mnie się ten pomysł podoba, przynajmniej nie będziesz zamknieta w czterech ścianach...

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Fajnie
Moja Gabrysia też sie krztusi sokiem jabłkowym.

Kurde,próbuję Młodej od 3 dni podać na noc MM,żeby może dłużej pospała i co? Za żadne skarby nie chce go wypić Nie smakuje jej? A co będzie jak przestanę karmić cycem? Kurde nie wiem o co jej chodzi...
ja za bardzo nie chcę sie wypowiadać na tematy związane z mm, bo karmię piersia, ale może akurat nie pasuje jej mleczko z tej firmy, której kupiłas...

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Jak byla u nas na pocztaku polozna to po kapieli kazala glowke malego smarowac oliwka (tak jak cale cialo). Czy wy tak robicie? smarujecie czyms wogole glowke?
Bo wyczytalam ze niektorzy to po kapieli na chwile czapke zakladaja. A wy zakladacie? (ja zakladalam jak byl malutki)
mnie sie zdarzyło może z dwa razy posmarowac główkę oliwką, a teraz uzywamy mleczka do ciała i główke tylko myjemy i nie smarujemy niczym, czapeczki tez juz dawno nie uzywam, bo mały sobie za każdym razem ściągał i za sznureczki ciągnął... jak on nienawidzi czapki normalnie tylko zobaczy,że coś na głowę mu wkładam to jest przeraźliwe usiłowanie sciągnięcia tej wstretnej czapki

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dzisiejszy dzień znów się zaczął od biegunki. Tym razem bez jęków i płaczu. Wystrzeliła od razu.
Mam wrażenie, że jest nie tylko woda, ale conieco gęściejszego. Może wreszcie się to skończy?...

Fem, zobacz jaka reakcja na twoje żale Pożaliłaś się, że masz takie odczucia i od razu wszystkie odpisujemy na twoje posty Nie jest tak źle

Fajnie, ze się w końcu odezwała
trzymam kciuki, że sie skończą kłopoty z kupką
właśnie też zauważyłam, że wystarczyło mi sie pożalić i posypały sie posty, mam taką cicha nadzieję, że tak zostanie, ale również też do innych mam, które nie zawsze piszą....

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
dziewczyny macie jakis sposób na zachecenie dziecka do picia??? mnie moja córka przeraza pije tylko 10ml dziennie herbatki bo najzwyczajniej w swiecie pozniej jej juz nie chce i mieli jezorkiem zeby tylko pozbyc sie smoka

ja wczoraj bylam kupic Oli w rossmanie mleko i zatrzymałam sie przy słoiczkach, kupiłam gruszke williamsa... i sama ja zjadłam, przepyszna
może smoczek jej nie pasuje...
a to wstrętna matka dziecku jedzenie wyjada
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png
fem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:00   #3007
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co podawałyscie pierwsze co do posiłków jabłko i sok z marchewki dokładnie kiedy????
bo my już nie długo też chyba około miesiaca jeszcze tak mi sie wydaje
pierwsza u nas była kaszka, potem soczek marchwiawy, jabłuszko i marcheweczka... Kuba dostał 2 dni po skończeniu 4 miesięcy, kaszkę 2 tygodnie wcześniej

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
No widzisz, a my podajemy prawie od początku mm i kazała dawać codziennie wit.D3 i to po 2 kropelki. Bo Młody trochę szybko się rozwija (nie wiem jak ona to wypatrzyła, ale rzekomo szybciej niż jego rówieśnicy) i więcej niby potrzebuje...
a jak u was ze spoconą główką?, bo pamiętam ,że pisałaś kiedys o tym, a Kuba tez bardzo ma spocona główkę zwłaszcza przy karmieniu i tez dostaje po 2 krople wit d3

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Martucha i inne mamy ząbkujących dzieciaczków... Po czym poznałyście że TO ząbki?? My dzisiaj po nieprzespanej nocce... Mała miała gorączkę ponad 38 i pobudka co chwilę, taki żałosny płacz i pierwszy raz w ogóle nie chciała w nocy jeść, płakała żałośnie jak próbowałam ją nakarmić.. Miała też spory katar, wczoraj w dzień pokasływała, więc nie wiedzieliśmy czy to może przeziębienie czy ząbki Ale dziąsełka normalne, ma takie dwie białe plamki na dole, ale od dawna je tam ma, gdyby to było przez ząbki to chyba z dziąsełkami by się coś działo Jak to u was było??
u nas zaczęło sie od nadmiernego slinienia, i ropulchnionych, zaczerwienionych dziąseł, co jakis czas dostaje biegunki, wtedy kiedy odezwą się dziąsła, gryzie wszystko co popadnie w jego rączki, czasem ma trudności w zasypianiu, i ostanio uwielbia chwytać mojego alca i szoruje sobie nim po dziąsłach i gryzie dość mocno... temperatury i braku apetytu nie zauważyłam, choć czasami zdarza mu się popłakiwać i kręcic sie przy jedzeniu, a przedwczoraj uchlał mnie w brodawke i mślałam, że mi oczy z orbit wyskoczą
niby ząbkowanie pojawiło się jakieś 6 tygodni temu to jeszcze ta zmora nie wylazła... ciekawe jak długo będzie wychodzic....

a laurki przesliczne napewno się spodobają dziadkom... zresztą ja myslę co by nie dostali to ich pierwsze swięto i będą tak szczęśliwi z tego faktu, że nawet żadne podarunki nie byłyby potrzebne

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
no to żeś mnie pocziezszyła

jeszcze nauka chodznia bedzie 'super' doświadczeniem

dziewczyny tak wszystkie piszecie o tym że już rozszerzacie dietę. my za 9 dni kończymy 4 miesiąc a mała jest tylko na cycu i moja pediatra twierdzi że tak do ok 5 miesiąca powinno zostać. czy ktoś kto karmi tylko cyckiem rozszerza już dietę? w którym tygodniu życia?
tak ja rozszerzam juz dietę, bo nie chcę zostać w lesie jak wrócę do pracy i chcę mieć juz wszystko 'ładnie' unormowane... zaczęlismy w 17 tygodniu (teraz przeliczyłam...) skończone 4 miesiące

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Który wybrać? (proszę nie patrzeć ani na ceny, ani na rozmiar- wrzucam przykładowe linki)
kostium 3
mnie najbardziej 3 sie podoba

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
na 15:20 na szczepienie godzina zero zbliza sie wielkimi krokami
trzymajcie kciuki bo sie przydadza hahaha
trzymamy

Cytat:
Napisane przez asia-23 Pokaż wiadomość
jesteście na etapie podawania "słoiczków" to jeszcze przed nami, ale szperając dziś w necie znalazłam dość ciekawy artykuł. dot. Gerbera.
co o tym myśleć- nie wiem, a jakie jest Wasze zdanie?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...niemowlat.html
powiem szczerze, że nie mam za bardzo zdania na ten temat, trzebaby było sie wgłebic moim zdaniem w temat a nie tylko czytnąć jakiś artykuł...

Cytat:
Napisane przez czarnaelizabeth Pokaż wiadomość
Melduje się córka marnotrawna
powodzenia i troche czasu dla siebie życze....

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie do mam "słoiczkowych"...próbował yście kupować te jedzonka z rossmana z serii "babyderam"? Z jednej strony są tańsze,ale z drugiej jakoś nie mam zaufania...
nie bardzo zaufałam tej marce w kwestii jedzonka... mają już spagetti bolonese dla 4 miesięcznego bobasa

ale się rozpisałam znowu....
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png
fem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 14:00   #3008
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
martusia w składzie samą marchewkę ma tylko gerber, bobovita jest z ryżem, a hipp ma wodę i olej rzepakowy... zobacz sobie na skład na słoiczu...
akurat olej to w niczym nie szkodzi a wręcz przeciwnie- 1) dzieciaczki muszą jeść tłuszcze, 2)część witamin rozpuszcza się w tłuszczach (np witA z marchewki), dlatego jak samemu robi się obiadki to dobrze jest dać trochę oleju rzepakowego, oliwy z oliwek albo dobrego masła
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:01   #3009
forssiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 766
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Nika, wiem że teraz nie w nastroju na wypieki jestes,zdrówka życzę , ale dopiero nadrobiłam wątek i wrzucam przepis na muffiny:

Muffinki z jabłkami
1 jajko

1/2 kubka cukru

1 kubek mleka

1/2 łyżeczki soli

1/2 łyżeczki cynamonu

1 łyzeczka proszku do pieczenia

2 kubki mąki

4 łyżki masła (roztopić i ostudzić)

2-3 jabłka pokrojone w małą kostkę

Kruszonka:
1 łyżka masła
2 łyżki cukru
2 łyżki mąki
1/2 łyżeczki cynamonu

Jajko ubijamy z cukrem na puszysta białą masę. Kolejno dodajemy resztę składników. Ciasto nakładamy do blachy z dołeczkami (taka specjalna na muffinki) wysmarowanej masłem lub wyłożonej papierowymi foremkami. Ciasto należy nalożyć do 3/4 wysokości blachy. Składniki na kruszonkę rozcieramy w dłoniach, tak aby powstały małe grudki. Ciasto w blaszce obficie posypujemy kruszonka. Pieczemy 25 min w temp 200 stopni.




Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Amelia jak poszła spać o 21 to wstała o 6.30 miałam nie chwalić ale nie da się nie pochwalić dzieckapo czym usneła i wstała po 8 zjadła i poszła spać wstaliśmy po 9....a teraz spi heee
toż to anioł wcielony zazdroszczę!!

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
a ja wolę jak nas jest mniej bo przynajmniej z postami nadążam (od biedy)
też jestem podobnych poglądów, bo pisac żeby pisac o d...Maryni to jak dla mnie trocchę bez sensu

i nie rozumiem tego larum nad fb i dorabiania ideologii jakiz on to jest BE, ja uważam to za świetne narzędzie komunikacji, mam sporo znajomych zza granicy, którzy do takiej nk sie raczej nie dołączą, utzrymuje z nimi kontakt m.in.na czacie na fb, wiec tylko sie cieszę,że teraz przy okazji utworzyła się tam grupa z naszego wątku. a kto ma zamiar zostac jedynie przy wizażu, to i tak zostanie

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że u nas wreszcie jako tako ustalił się rytm dnia, zwłaszcza drzemki. Mała śpi teraz w ciągu dnia 3 razy (+trochę na spacerze). No ale dziś śpi coś długo- powinna się obudzić godzinę temu i krzyczeć, że głodna. Ale to pewnie dlatego, że odkąd karmię ją tylko butlą, porządnie się najada i ostatnio stopniowo wydłużają się przerwy między karmieniami

hmmm, moje dziecko je bardzo często (tylko pierś) i dopiero wpadłam na pomysł,ze moze ono się nie najada???
waży 6kg, to chyba też nie za duzo jak na prawie 3 miesieczne dziecko?? ale pediatra nic nie mówiła, ze przyrost nie halp

bosh, właśnie sie obudził i domaga żarła

aaa, ninaad-kostium nr 1
__________________



Edytowane przez forssiczka
Czas edycji: 2011-01-13 o 14:04
forssiczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:38   #3010
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez forssiczka Pokaż wiadomość
hmmm, moje dziecko je bardzo często (tylko pierś) i dopiero wpadłam na pomysł,ze moze ono się nie najada???
waży 6kg, to chyba też nie za duzo jak na prawie 3 miesieczne dziecko?? ale pediatra nic nie mówiła, ze przyrost nie halp
moja córka była ważona w 15 tygodniu i ważyła 5,7 kg. więc też nie za dużo. też jesteśmy na samym cycku i zastanawiam się czy najada się do syta. mój pediatra stwierdził że dziecko za mało przybrało na wadzę ale nie kazała dokarmiać
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:43   #3011
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

bordowa wspołczuję skazy...

asia-23 na żadnym słoiczku który ja mam z mięsem (mam i gerber i bobovita i hipp) nie ma nic napisane o mom, więc nie wiem czy to w tych po 6 mce czy jak...

czarnaelizabeth super że napisałaś podziwiam Cię że dajesz rade! dużo sił wam życzę a maleńka jest słodka

cellaris nie podawałam tych słoiczków więc nic nie powiem... kaszę podałam w dzień skończenia 5 mce

ninaad a proszę

fem
nawet nie wiedziałam tzn wiedziałam że ma np olej ale to przecież nie szkodzi... fajny macie ten rytm jedzenia
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-01-13 o 14:46
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 14:43   #3012
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
dziewczyny macie jakis sposób na zachecenie dziecka do picia??? mnie moja córka przeraza pije tylko 10ml dziennie herbatki bo najzwyczajniej w swiecie pozniej jej juz nie chce i mieli jezorkiem zeby tylko pozbyc sie smoka
Podaje herbatkę co jakiś czas, jak nie chce pić, to za kilka minut próbuję i tak się bawimy cały dzień, średnio dziennie młoda wypija od 100 do 150ml herbatki.

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
te 2 tygodnie to urlop fakultatywny- trzeba o niego napisać podanie do pracodawcy- albo od razu jak prosisz o 20 tygodni, albo oddzielnie- pracodawca musi się zgodzić, ale mama jak nie chce to nie musi go wykorzystywać
Wiem, że fakultatywny, ale chodziło mi o to, czy można go bez przeszkód brać w późniejszym terminie czy trzeba zaraz po macierzyńskim.

Kostium mnie się podobał nr 3.

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
To raczej nie chodzi o to,bo jak jej daję swoje mleko z butli czy jakiś inny napój to pije normalnie,tylko z tym mlekiem mm tak fiksuje Już wczoraj to ją tak oszukiwałam,że wsadziłam jej do buzi smoczek od butli razem ze swoim palcem i jakoś z trudem 50 ml przyjęła...
To może faktycznie nie smakuje jej to mleko. Spróbuj może jakieś inne.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
My po szczepieniu..nawet nie było tak źle..mały troszke pokwilił i sie uspokoił...teraz nawet tez jest radosny i jakoś zaspacjalnie nie marudzi
Ale w tej chwili mam błogą cisze w domku..chłopaki śpią ..zupka ugotowana, w domu posprzatane, pranie sie suszy..
życ nie umierać
A i tz sie poprawił.tylko ćiiiii.... bo znów mu sie odmieni
To dobrze

Cytat:
A nasz mszu to jz chyba zapomniała o kolazu brzuszkowym....
Właśnie.
Gdzie jest mszu?

Cytat:
Napisane przez asia-23 Pokaż wiadomość
jesteście na etapie podawania "słoiczków" to jeszcze przed nami, ale szperając dziś w necie znalazłam dość ciekawy artykuł. dot. Gerbera.
co o tym myśleć- nie wiem, a jakie jest Wasze zdanie?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,...niemowlat.html
Przeczytałam. W sumie nie spodziewałam się, że do tych słoiczków podają mięso pierwszej jakości z eko hodowli Ja tak czy siak będę stosować słoiczki bo mięso w sklepach jest jeszcze gorszej jakości niż to w słoiczkach. Moja pediatra twierdzi, że absolutnie nie wolno ani dziecku ani matce karmiącej podawać sklepowego drobiu ponieważ te kurczaki są faszerowane hormonami, które potem przedostają się do dziecka i szkodą mu w rozwoju. Ja drobiu nie jem.

Cytat:
Napisane przez czarnaelizabeth Pokaż wiadomość
Melduje się córka marnotrawna
Ilona-dziękuję za mobilizację
z czasem u mnie starsznie cięzko,bo chłopcy starsi chodza do szkkoły do krakowa i kursuję z nimi i młodszymi. Poza tym jakaś seria chorób była :/ od listopada on stop któryś bbył chory, a Ania z katarem :/ już szału dostawałam,bo ileż mozna,odpukac, teraz już spokój i tak ma pozostać. Ogólnie chółopcy mają półroce i starszy wyciaga oceny na średnią 5,więc musze mu więcej czasu ppoświęcic i posprawdzac, odpytać dodatkowo.Ania jest przekochana i cudna Urodziła sie 20.10 mega szybko,w biegu praktycznie,hihi, bo w 10 minut odkąd dojechałam do szpitala,rodziłam w sukience i w ogóle najfajniejszy ten poród miałam :0) Złuję,z e nie widziałam się z Iloną Moja miska ważyła ostatnio 5410g, wiec mam troszke do noszenia :0) i miała 56cm Mało mi śpi,bo i dojazdy autobusem i spacery i chłopcy, którzy hałasują,no i jest nockami szeroko pieluszkowana, 30 marca mamy kontrol i mam nadzieję, ze bedzie już dobrze.Jest bardzo silna i ruchliwa, chce siadać, an co jej nie pozwalam,a le już podciagaa sie na króliczkach na foteliku sammochodowym i na barankach na wózku... wsyztsko wkłada do buzi, przedwczoraj odkryła,ze ma kolanka Karmię ja nadal i tak chcę troszkę jeszcze pociągnąć :0) Zaraz wstawię zdjęcie
Fajnie, że wszystko było dobrze.
Współczuję przejść z chłopakami

Nie wiem dlaczego część cytatów mi zniknęła?
Znowu.. a wiem, że coś jeszcze chciałam napisać komuś...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 14:45   #3013
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Martynka, ale fajnego księdza trafiliście!

Aaaannnaaa, trzymaj się dzielnie z Teo! Dobrze, że chociaż pomoc taty masz.

Monika, no Paweł wygląda dostojnie i taki już jest duży! Rewelacyjny! Ciocia Kasia dziękuje Szkoda, ze macie zastój z budową, ale zdrówko najważniejsze.

Lenko, super pomysł z tymi laurkami Ściągam od ciebie!

No i chyba koniec pisania - ja się niedługo zastrzelę, gwarantuję...
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:01   #3014
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Asia ma inne objawy, nie wiem czy wierzyć lekarce...
Ma na głowie coś jakby ciemieniucha, ale bardzo nasilone, od 2 miesięcy. Kilka dni temu pojawiły się krwawe krostki. Na uszach ma jakby łuszczycę. Powiększony węzeł chłonny pod uszkiem. Do tego ciągłe ulewania, wymioty, a teraz praktycznie przestała jeść. No i sucha skóra. Na policzkach zaczerwieniona i trochę szorstka.
To skaza
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:04   #3015
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

cellaris-dobra kobieto,oby Twoje słowa okazały się prorocze i zaczną problemy z brzuszkiem mijać za miesiąć-póltora miesiąca

malwina-to chyba nie kolki ....zresztą sama nie wiem....taką prawdziwą kolkę to on miał ze 3 razy w pierwszym miesiącu życia.Nawet jak pediatra przyszła do niego to stwierdziła,że jest zagazowanyale od tamtej pory bierze różne specyfiki codziennie 3-4 razy masujemy brzuszek, ćwiczymy (rowerek itp.) i od tamtej pory brzuszek ma mięciutki. Lekarz też później jak go badał kilka razy to sam mówił,że brzuszek ok,gazów nie ma.....
On po prostu po dluższym spaniu w dzien, co trwa 2,5-3h rzuca się na pierś i jak je to paru min podkurcza nóżki i wydobywają się pierdki i jego to chyba boli,nie umie sobie z tym poradzić i zaczyna płakać. I to samo było w nocy-spał sobie aż nagle wybudziło go podkurczanie nóżek. Debridat daję dwa razy po 2,5ml-daję rano, około 7 lub 8 (zależy jak wstaniemy) i wieczorem zawsze około 18.
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:12   #3016
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Aaneczko, twoje chłopaki palce lizać - śliczności! Fajne kolaże.

Dra, fajnie, że z bioderkami wszystko dobrze A ten doktor jakiś nienormalny, tacy ludzie nie powinni pracować z dziećmi!

Zuzka, ty wiesz - kciuki zaciśnięte! Olo po prostu jako nastolatek nie będzie sprawiał problemów, bo wszystko już na dzień dobry wam oddał

Kotekk, powodzenia na szczepieniu, a chrzciny... przeżyjesz, raz dwa i będziesz po, zobaczysz!

Ninaad, same dobre rzeczy u lekarza! Super! No i czekam na twoją relację z karmienia nowymi rzeczami

Pandziolka, kup żel na zęby i jak posmarujesz i po 5 min. marudzenie przejdzie to znaczy, ze marudzenie od zębów Mm nadzieję, ze szybko przejdzie.

Gabi, cudownie, że przepukliny nie ma A tak się martwiłaś!

Cellaris, niefajnie z tym powrotem do pracy. Pewnie ci ciężko. Ja to nie wiem jak załatwić sobie 3 mc zwolnienia, bo 4 kwietnia kończą mi się wszystkie urlopy

Fem, jak nagram tego pluja to pokażę, ale na razie co zobaczy aparat to zastyga w dziwnej pozie Zazdroszczę radosnego dziecka - w mojego wstąpił potwór ząbkowy

Ilona, mam to samo...

Martynka, gratuluję pierwszego podania soczku Powodzeni na szczepieniu!

CDN.
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:15   #3017
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
On po prostu po dluższym spaniu w dzien, co trwa 2,5-3h rzuca się na pierś i jak je to paru min podkurcza nóżki i wydobywają się pierdki i jego to chyba boli,nie umie sobie z tym poradzić i zaczyna płakać. I to samo było w nocy-spał sobie aż nagle wybudziło go podkurczanie nóżek. Debridat daję dwa razy po 2,5ml-daję rano, około 7 lub 8 (zależy jak wstaniemy) i wieczorem zawsze około 18.
a może jak on tak łapczywie je to się dużo powietrza nałyka i potem te bąble powietrza się przeciskają i go to boli. jak podkurcza nóżki to raczej o brzuszek chodzi.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:16   #3018
asia-23
Raczkowanie
 
Avatar asia-23
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 450
GG do asia-23
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Asia ma inne objawy, nie wiem czy wierzyć lekarce...
Ma na głowie coś jakby ciemieniucha, ale bardzo nasilone, od 2 miesięcy. Kilka dni temu pojawiły się krwawe krostki. Na uszach ma jakby łuszczycę. Powiększony węzeł chłonny pod uszkiem. Do tego ciągłe ulewania, wymioty, a teraz praktycznie przestała jeść. No i sucha skóra. Na policzkach zaczerwieniona i trochę szorstka.
To skaza
oj raczej tak.
zapomniałam Ci napisać - Mój Maks też rzygał, nie ulewał a rzygał (przepraszam). chlustał tak, że pół mieszkania było brudne. i okropnie twardy brzuszek- przy czym i kupki i gazy w normie.
po 4 tyg. życia i karmienia piersią od razu przeszliśmy na Nutramigen. i jak ręką odjął. wszystkie bóle i wymioty przeszły. jedyne co długo walczyliśmy ze skórą i przeciągającą sie w czasie ciemieniuchą.
po skończonych 3msc. zaczęliśmy wprowadzać stałe pokarmy. na Nutramigenie był do ok 10 msc. stopniowo przeszliśmy na Bebilon. do ok 1,5 roku. a teraz pije normalne mleko a ma w maju 5 lat i nic mu nie jest. po prostu wyrósł z tego.

zawsze możesz się skonsultować z innym pediatrą. ale ja bym sobie w głowie nie mieszała i zaufała jednemu lekarzowi. po co malutką męczyć.
__________________
Maksio 04.05.2006
i Karola 19.10.2010




asia-23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:20   #3019
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Asia ma inne objawy, nie wiem czy wierzyć lekarce...
Ma na głowie coś jakby ciemieniucha, ale bardzo nasilone, od 2 miesięcy. Kilka dni temu pojawiły się krwawe krostki. Na uszach ma jakby łuszczycę. Powiększony węzeł chłonny pod uszkiem. Do tego ciągłe ulewania, wymioty, a teraz praktycznie przestała jeść. No i sucha skóra. Na policzkach zaczerwieniona i trochę szorstka.
To skaza
obawiam się,że tak.u nas były dokładnie te same objawy.od kiedy jesteśmy na bebilonie pepti wszystko przeszło jak ręką odjął.czasami go tylko wysypie jak mądra matka poda probiotyk z dodatkiem mleka krowiego ale tak to w porządku
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 15:29   #3020
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ninaad, też mi się podoba kostium nr 3.

Waniliaania, ty to jesteś - dziecku wyjadać słoiczki

My na Dzień Babci i Dzidka mamy zdjęci małego w ramkach, krucho u nas z kasą i to barrrrrdzo. A teraz zainspirowała mnie Lenka i jeszcze laurki zrobię, a co

Byliśmy na szczepieniu wczoraj, mały się wygina jak rogalik, rehabilitacji ciąg dalszy, ja dostałam opierdziel za pionizowanie - głupia matka Mamy dużo ćwiczyć, bo nie jest najlepiej. Poza tym Tymo to mały klocuszek - 6875 żywej wagi Idą zęby, kupiłam maść i Camilię i mam nadzieję, ze mały będzie spał bo inaczej go uduszę.

Z mężem nadal rozmawiamy na gruncie formalnym, nie inaczej... Boję sie, czy wróci wszysyko do normy.
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 15:59   #3021
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Asia ma inne objawy, nie wiem czy wierzyć lekarce...
Ma na głowie coś jakby ciemieniucha, ale bardzo nasilone, od 2 miesięcy. Kilka dni temu pojawiły się krwawe krostki. Na uszach ma jakby łuszczycę. Powiększony węzeł chłonny pod uszkiem. Do tego ciągłe ulewania, wymioty, a teraz praktycznie przestała jeść. No i sucha skóra. Na policzkach zaczerwieniona i trochę szorstka.
To skaza
Ciemieniucha jak najbardziej moze byc objawem. My z nia walczymy do dzisiaj. I ciagle pojawia sie na nowo. Ale nie jest juz bardzo nasilona.
Sucha skora, zaczerwienienai tez. Luszczyca, krostki, ulewania , wymioty... Wszystko sie zgadza.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:31   #3022
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Ciemieniucha jak najbardziej moze byc objawem. My z nia walczymy do dzisiaj. I ciagle pojawia sie na nowo. Ale nie jest juz bardzo nasilona.
nam sie pojawila taka jaklby ciemieniucha i lekarz na szczepieniu kazal kupic krem z serii "AA do ciemieniuchy" jest super, po 1 dniu przeszlo smaruje sie go rano, trzyma caly dzien i na wieczor zmywa jest bez recepty
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:37   #3023
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Asia ma inne objawy, nie wiem czy wierzyć lekarce...
Ma na głowie coś jakby ciemieniucha, ale bardzo nasilone, od 2 miesięcy. Kilka dni temu pojawiły się krwawe krostki. Na uszach ma jakby łuszczycę. Powiększony węzeł chłonny pod uszkiem. Do tego ciągłe ulewania, wymioty, a teraz praktycznie przestała jeść. No i sucha skóra. Na policzkach zaczerwieniona i trochę szorstka.
To skaza
A ja dla odmiany napiszę, że to niekoniecznie skaza. Borysek też ma część z tych objawów (w zasadzie oprócz "krwawych" krostek-nie za bardzo wiem o jakie Ci chodzi- no i z jedzeniem ok, choć ostatnio często zwraca mleko, ale malutkie ilości). Nasza pediatra, stara kobiecina, która naszym zdaniem zna się na rzeczy powiedziała, że Borysek ma BARDZO wrażliwą skórę - stąd ta niby łuszczyca, a krostki i szorstkość na policzkach to kwestia alergii, bo młody jest "silnym" alergikiem ...po tatusiu Ciemieniucha u nas była już dwa razy, ale się jej pozbyłam. Łuszczącą skórę ma teraz tylko na szczycie głowy, ale i z tym coraz lepiej. Z uszu zniknęło już dawno.
Druga lekarka, zachwalana przez znajomych, też wykluczyła skazę. I twierdzi dokładnie to samo. O skazie u nas nie ma mowy.
No, ale u Was jest jeszcze problem z jedzeniem, więc nie wiem
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:37   #3024
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
asia-23 na żadnym słoiczku który ja mam z mięsem (mam i gerber i bobovita i hipp) nie ma nic napisane o mom, więc nie wiem czy to w tych po 6 mce czy jak...

cellaris nie podawałam tych słoiczków więc nic nie powiem... kaszę podałam w dzień skończenia 5 mce
No to z manną czekamy jeszcze, a co do tych gerberowskich słoiczków to obawiam się,że prawda jest taka,że te wszystkie bio, eko i co tam jeszcze wymyślają to pic na wodę by matki kupowały.


Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
cellaris-dobra kobieto,oby Twoje słowa okazały się prorocze i zaczną problemy z brzuszkiem mijać za miesiąć-póltora miesiąca

malwina-to chyba nie kolki ....zresztą sama nie wiem....taką prawdziwą kolkę to on miał ze 3 razy w pierwszym miesiącu życia.Nawet jak pediatra przyszła do niego to stwierdziła,że jest zagazowanyale od tamtej pory bierze różne specyfiki codziennie 3-4 razy masujemy brzuszek, ćwiczymy (rowerek itp.) i od tamtej pory brzuszek ma mięciutki. Lekarz też później jak go badał kilka razy to sam mówił,że brzuszek ok,gazów nie ma.....
On po prostu po dluższym spaniu w dzien, co trwa 2,5-3h rzuca się na pierś i jak je to paru min podkurcza nóżki i wydobywają się pierdki i jego to chyba boli,nie umie sobie z tym poradzić i zaczyna płakać. I to samo było w nocy-spał sobie aż nagle wybudziło go podkurczanie nóżek. Debridat daję dwa razy po 2,5ml-daję rano, około 7 lub 8 (zależy jak wstaniemy) i wieczorem zawsze około 18.
No mam nadzieję,że przejdzie. A może to jest tak jak już któraś z dziewczyn pisała. Mały się rzuca na jedzenie i nałyka się powietrza. Może spróbuj go karmić jak jeszcze nie zorientuje się,ze jest głodny?

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Cellaris, niefajnie z tym powrotem do pracy. Pewnie ci ciężko. Ja to nie wiem jak załatwić sobie 3 mc zwolnienia, bo 4 kwietnia kończą mi się wszystkie urlopy
Do szkoły wracam we wrześniu,ale mam korepetycje w sumie z 6os. no a że u nas też krucho z kasą to nie chciałam z tego zrezygnować. 2razy w tygodniu dam radę...chyba

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
My na Dzień Babci i Dzidka mamy zdjęci małego w ramkach, krucho u nas z kasą i to barrrrrdzo. A teraz zainspirowała mnie Lenka i jeszcze laurki zrobię, a co .
My też zdjęcia dajemy i podłapuję pomysł z laurkami....

A Marta dziś cały dzień śpi, wstaje tylko na jedzonko, chwilkę się pobawi i znów w kimono
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 17:09   #3025
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
akurat olej to w niczym nie szkodzi a wręcz przeciwnie- 1) dzieciaczki muszą jeść tłuszcze, 2)część witamin rozpuszcza się w tłuszczach (np witA z marchewki), dlatego jak samemu robi się obiadki to dobrze jest dać trochę oleju rzepakowego, oliwy z oliwek albo dobrego masła
tak, wiem...
ale wcześniej szczęśliwa pytała o samą marcheweczkę, w słoiczku której firmy wystepuje sama bez dodatków

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
fem nawet nie wiedziałam tzn wiedziałam że ma np olej ale to przecież nie szkodzi... fajny macie ten rytm jedzenia
jasne że nie szkodzi... wcale nie twierdziłam, że szkodzi, bo tak jak wyżej pisała nninad potrzebne są do wchłaniania niektórych witamin
... co do rytmu to dziekuję

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Fem, jak nagram tego pluja to pokażę, ale na razie co zobaczy aparat to zastyga w dziwnej pozie Zazdroszczę radosnego dziecka - w mojego wstąpił potwór ząbkowy
to czekam na plujkowego Tyma
a Kuba tez nieraz jest potworkiem i zęby wyzynają się mu falami, kilka dni spokoju i dalej ząbkujemy
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png
fem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 17:10   #3026
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Odezwę się, kochane, jak młody zaśnie po kąpaniu, bo znów nie mam czasu. Postaram się odpisać coś każdej ...zobaczymy jak mi pójdzie
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 18:03   #3027
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
a co do mm to wprowadzenie powinno się skonsultować z pediatrą? jakie mleko wybrać?

Lenka* ale piękne stópki, już się nie mogę doczekać kiedy ja takie odciski dla dziadków zrobię


ja kupiłam wczoraj Nan pro 1, wybrałam takie z nadzieją, że będą ładne kupki, bo marchewka nas zatyka dałam małej już 3 razy, wreszcie super kupki są nie konsultowałam z lekarzem. Nie wiem tylko jak Mała zareaguje- teraz się okaże czy ma skazę czy nie.

ninaad, mi się nr 1 podoba, ale ja tradycjonalistka

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
już widze BOSKIE CUDNE REWELACJA
dzięki i dzięki za odp w sprawie ząbków... niedawno zmierzyłam temp. i rośnie, miała 37,2, dzwoniłam do pediatry, to chyba trzydniówka... Dziecko mi prawie cały czas leży w bujaku i przysypia..
Ale też okropnie się ślini..

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
Lenka przeeeboskie laurki poprosze o szczegolowy "przepis"
Kupiłam papier taki gruby w kolorze ecru, o takiej marmurkowej fakturze, laurki zrobiłam z formatu A5. Stópkę pomalowaliśmy farbkami i TŻ trzymał nóżkę a ja dociskałam kartki (zrobiliśmy dwa razy więcej laurek niż trzeba, żeby potem wybrać najładniejsze stópki). A imię napisałam sama, cienkopisami, serca to naklejki zwykłe z kiosku. Miałam zdjęcie Małej naklejać ale poszłam na łatwiznę

Cytat:
Napisane przez asia-23 Pokaż wiadomość
no, ale ja myślę, że nie tylko Gerber tak robi.
ma ktoś inne słoiczki? jestem ciekawa co na innych etykietach jest napisane?
Nie ma info czy to mom:/ można na stronkach online sprawdzić, są etykiety.

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Laurki boskie.
A co do ząbkowania to podobnie jak u Martuchy... przenikliwy płacz (a raczej krzyk), szorowanie po dżąsłach piąstkami, przygryzanie kciuka, dżąsła rozpulchnione....
Dzięki Ja nie wiem jak te rozpulchnione dziąsła wyglądają, mi się zdaje, że ma normalne..

Cytat:
Napisane przez czarnaelizabeth Pokaż wiadomość
Sprzed chwilki-moje najmłodsze
http://lh4.ggpht.com/_vAY51Yn3wro/TS...A/DSC00169.JPG
chwilowo jestem jeszcze u mamy, o 19 zwijamy sie do siebie, bo chłopcy maja zajecia pozalekcyjne, wiec moz podczytam odrobinkę
śliczna Niunia

Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
u nas zaczęło sie od nadmiernego slinienia, i ropulchnionych, zaczerwienionych dziąseł, co jakis czas dostaje biegunki, wtedy kiedy odezwą się dziąsła, gryzie wszystko co popadnie w jego rączki, czasem ma trudności w zasypianiu, i ostanio uwielbia chwytać mojego alca i szoruje sobie nim po dziąsłach i gryzie dość mocno... temperatury i braku apetytu nie zauważyłam, choć czasami zdarza mu się popłakiwać i kręcic sie przy jedzeniu, a przedwczoraj uchlał mnie w brodawke i mślałam, że mi oczy z orbit wyskoczą
niby ząbkowanie pojawiło się jakieś 6 tygodni temu to jeszcze ta zmora nie wylazła... ciekawe jak długo będzie wychodzic....

a laurki przesliczne napewno się spodobają dziadkom... zresztą ja myslę co by nie dostali to ich pierwsze swięto i będą tak szczęśliwi z tego faktu, że nawet żadne podarunki nie byłyby potrzebne
dzięki za odp

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość

Lenko, super pomysł z tymi laurkami Ściągam od ciebie!


Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Odezwę się, kochane, jak młody zaśnie po kąpaniu, bo znów nie mam czasu. Postaram się odpisać coś każdej ...zobaczymy jak mi pójdzie
to ja czekam
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 18:17   #3028
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
dzięki za opinię
tak z wlasnego doswiadczenia napisalam

Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
karmię nadal piersią, a schemat mamy taki:
7-8 pobudka dostaje samą pierś,
10-11 pare łyżeczek jabłuszka skrobanego, bo ze słoiczka nie podeszło Kubusiowi, po czym dostaje pierś,
13-14 najpierw pierś, bo budzi sie po drzemce z wielkim płaczem głodowym, jakby z tydzień nie jadł, a potem daję pół słoiczka lekko podgrzanej marcheweczki, wtranrzala aż się mu uszy trzęsą,
koło 16 dostaje troszkę herbatki, zwykle robię 100 ml, ale tego nie wypija do końca, chyba że bardzo chce mu sie pic,
17-18 pierś, czasem troszke jabłuszka ( przy okazji ja zjadam więcej jabłek)
20:30-21 200 ml kaszki mleczno-ryzowej, albo kukurydzianej i spi do rana
narazie jemy tylko marchewkę i jabłuszko i na noc kaszkę, no i oczywiście nie zrezygnowalismy z piersi
w przyszłym tygodniu dostanie marchewkę z ziemniaczkiem i jakiś inny owoc, np gruszkę

bardzo mi sie podoba ten Twoj schemat i chyba zgapimy
Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
i tez dostaje po 2 krople wit d3

a my mamy dawac 1 krople co drugi dzien


trzymamy
dzieki

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.
Asia ma inne objawy, nie wiem czy wierzyć lekarce...
Ma na głowie coś jakby ciemieniucha, ale bardzo nasilone, od 2 miesięcy. Kilka dni temu pojawiły się krwawe krostki. Na uszach ma jakby łuszczycę. Powiększony węzeł chłonny pod uszkiem. Do tego ciągłe ulewania, wymioty, a teraz praktycznie przestała jeść. No i sucha skóra. Na policzkach zaczerwieniona i trochę szorstka.
To skaza
Maja miala ciemieniuche (w sumie nadal troche ma) a tak to sucha skora, szorstka i czerwone jakby "pregi" na calym cialku

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Kotekk, powodzenia na szczepieniu, a chrzciny... przeżyjesz, raz dwa i będziesz po, zobaczysz!
dzieki



no wiec szczepienie przezylysmy
Maja wazy juz 6880 jak jej pielegniarka zrobila "dzig" to tak spojrzala na mnie z wyrzutem a potem sie rozplakala a na koniec "zwyzywala" pielegniarke i lekarke jejuuu ja nie wiedzialam ze moja corka ma taki zasob slow

aaa i pozalilam sie lekarce ze mam coraz mniej mleka i dostalysmy mleko z Hippa poczatkowe

a taraz Maja spi tylko co jakis czas poplakuje przez sen no i dzis ma "dzien brudaska"


jeszcze tylko chrzciny przezyc i bedzie gitarra

ps. Lenka jestem wstretna zgapiara i kupilam farbki i blok techniczny bedziemy robic laurki tylko kombinuje skad wziac ozdoby jakies podpowiedzi

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Kupiłam papier taki gruby w kolorze ecru, o takiej marmurkowej fakturze, laurki zrobiłam z formatu A5. Stópkę pomalowaliśmy farbkami i TŻ trzymał nóżkę a ja dociskałam kartki (zrobiliśmy dwa razy więcej laurek niż trzeba, żeby potem wybrać najładniejsze stópki). A imię napisałam sama, cienkopisami, serca to naklejki zwykłe z kiosku. Miałam zdjęcie Małej naklejać ale poszłam na łatwiznę
dzieki jestes wielka

a oto kilka najnowszych fotek
1. mala smieszka
2. karmiacy tatus
3. mistrz drugiego planu
4. taka jestem duza dziewczynka
5. zalotne spojrzenie Majeczki (ps. szukamy narzeczonego ktorys chetny?? )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg majunia.jpg (52,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majunia1.jpg (68,1 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majunia2.jpg (69,3 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majunia3.jpg (65,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majunia4.jpg (52,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg majunia5.jpg (54,1 KB, 18 załadowań)
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować

Edytowane przez kotekk81
Czas edycji: 2011-01-13 o 19:11
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 19:01   #3029
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

forssiczka tylko tak do rana spi raz na dwa tygodnie a tak pozatym nie moge narzekac

cellaris ale marchewke to jak to ugotowaną czy na tarku??

pomi-świetny pomysł ze zdjeciami w ramkach chyba zmyśledodatkowo dostaną kalendarz z malutką moi a tescie z wszystkimi wnukamiAmelia ma:2 babcie
2dziadków
4prababcie
1pradziadka
spora grupka

lenka a gdzie kupie takie farbki czy to mogą być takie zwykłe czy raczej nie????

kalex -tez cwicze z nią codziennie kilka razy nie tylko rowerek masuje brzuszek ruchami okreznymi jak wskazówki w zegarku, nóżki łape i obwie tez ruchami okreznymi jak zegar dociskajac do brzuszka wiesz o co chodzi???same nozki tez dociskam do brzuszka az dupka wysoko pojdzie i sa pierdy od razu ,zawsze po kąpaniu dawaj dziecko na brzuszek tak 3minuty i obowiazkowo masaz co wyzej napisalam po kapieli jak golusie jest

klarissa mszu jest na FB,super film ja mam tez fajny jak moja mala spiewa hee ale jest tam moj głos okropny ale moje dziecko spiewa od ucha do ucha
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 19:32   #3030
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
a oto kilka najnowszych fotek
1. mala smieszka
2. karmiacy tatus
3. mistrz drugiego planu
4. taka jestem duza dziewczynka
5. zalotne spojrzenie Majeczki (ps. szukamy narzeczonego ktorys chetny?? )
Oj piękna ta twoja kruszyna, no i tatuś niczego sobie

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
cellaris ale marchewke to jak to ugotowaną czy na tarku??
Nie no coś ty ze słoika Ale tak już sobie myślę,że pewnie jak minie okres nowalijek to zacznę sama coś dla małej sama pichcić bo 1.doszłam do wniosku,ze słoiczki mnie zrujnują finansowo, 2.poczytałam trochę, pogadałam z ludźmi "z branży" i dowiedziałam się,że często te gospodarstwa z których bierze się te niby ekologiczne warzywa i owoce jak dostaną certyfikat to sprawę zlewają i są już średnio ekologiczne. Oczywiście nie wszystkie ale jak wiem że dwa czy trzy tak robiom to nie mam już tej 100% gwarancji. Tak więc....namierzyłam na targu babkę z bielska, która raz w tyg. przyjeżdża ze swoimi jarzynami, owocami i jajkami (teraz tylko jajka i warzywa które da się przezimować) no i od niej będę kupowała i gotowała, jeszcze muszę coś z mięskiem wykombinować. A ze słoiczków będą smakołyki, deserki i obiadki jak będę miała dzień lenia.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.