Wyprowadzka z domu - kiedy? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-12, 15:26   #91
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

Bez przesady, takie osobniki to wyjątki. Też znam kolesia i to 40+, któremu mama przyjeżdża sprzątać, a w studenckim mieszkaniu miałam woziciela prania (200 km w jedną stronę), ale to jednak takie ciekawostki przyrodnicze (bo jednak to dwie sztuki z kilkuset, które w życiu poznałam).
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 15:58   #92
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

U mnie było to stopniowe, już idąc do liceum w wieku 16 lat zamieszkałam w internacie i do domu zjeżdżalam tylko na weekendy. Potem na studia wyprowadziłam się jeszcze dalej. Na dobre usamodzielnilam się jednak (tzn. zaczęłam się sama utrzymywać) w wieku 22 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 09:59   #93
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Bez przesady, takie osobniki to wyjątki. Też znam kolesia i to 40+, któremu mama przyjeżdża sprzątać, a w studenckim mieszkaniu miałam woziciela prania (200 km w jedną stronę), ale to jednak takie ciekawostki przyrodnicze (bo jednak to dwie sztuki z kilkuset, które w życiu poznałam).
Dokladnie w tym samym czasie mialam mnostwo "samodzielnych" kolegow (bosz, jak to brzmi, gdy opisuje się 20+ faceta...), ten jeden był takim ewenementem.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 08:55   #94
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

Wyprowadziłam się w wieku 19 lat, zaczęłam studia i prace weekendową. Minęło już 10 lat, moja rodzina jest dość specyficzna i nie wyobrażam sobie dłuższego mieszkania z nimi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 15:32   #95
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

Wyprowadziłam się na studia w wieku 18 lat. Myślę, że to taki fajny, naturalny okres przejściowy miedzy dzieciństwem, zależnością od rodziców i jeszcze niepełną odpowiedzialnością, a dorosłością i całkowitym pójściem na swoje.
Po sześciu latach nauki wróciłam do domu rodzinnego. Mieszkam w nim od czerwca, a w październiku rozpoczynam roczny staż i planowałam przez ten czas mieszkać z rodzicami i kawałek dojeżdżać, ale tak się miło złożyło, że będziemy razem z partnerem mieszkać tylko we dwoje. Aktualnie razem zajmujemy mój pokój, jesteśmy na etapie szukania mieszkania do wynajęcia. Mamy upatrzone mieszkanko i jeśli na żywo okaże się równie obiecujące co na zdjęciach to od przyszłego tygodnia będziemy wynajmować, już bez wsparcia finansowego rodziców.



Mój brat też wyprowadził się na studia i też wrócił po ich skończeniu do domu na czas stażu, właśnie go kończy. Udało mu się odłożyć większą kwotę i planuje zakupić mieszkanie w przyszłym miejscu pracy. To, kiedy się wyprowadzi zależy od tego jak szybko dostanie kredyt na ten cel.
Mamy to szczęście, że nasi rodzice należą do naprawdę mało konfliktowych osób - akceptują to, że jesteśmy już dorośli i nie mogą nami sterować, mówić nam co mamy robić. Rozumieją, że mamy własne zdanie i oni mogą nam ewentualnie służyć radą. Nie niańczą nas też za bardzo. Wiadomo, że w czasie studiów nas utrzymywali, a mama nieraz poratowała słoikiem, ale to raczej rzadko, bo też niezbyt często zjeżdżaliśmy do domu.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 17:57   #96
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
"Wyprowadzka" z rodzinnego domu...

"Wyprowadzka" z rodzinnego domu to jedna z tych rzeczy, która każdego prędzej czy później czeka 😉 - jednych prędzej, drugich później. Standardowo, czyli w większości przypadków ma ona miejsce wraz z rozpoczęciem studiów - ludzie zazwyczaj wyjezdzaja na studia do większych miast i tak wlasnie opuszczają dom rodzinny.A czasem - studiują w miejscu zamieszkania z różnych przyczyn (wiadomo, ze nie ma sensu o nich pisać, bo nie o tym wątek) i na tyle dobrze dogaduja się z rodzicami, ze pozostaja z nimi na jakiś czas.Chociaż ten czas też zwykle - jak to się przyjmuje - powinien mieć swój koniec.I kiedyś w końcu powinno się spróbować żyć "na własną rękę" albo przychodzi taki moment, ze z rodzicami już wspólnie żyć się nie da 😊 Ale ja nie do końca o tym...Zasadniczo to nurtuje mnie ta kwestia, ile z Was chcialo sie wyprowadzic z rodzinnego domu/ czy cieszyliscie się z tego / czekaliscie na to i wręcz...odczuliscie ulgę z powodu opuszczenia swojego rodzinnego domu? Czy był to dla Was znaczący przełom - jeden z tych (naj)ważniejszych w zyciu? Jakie były wtedy Wasze odczucia "przed" i "po"? Pytam, bo to chyba jednak doświadczenie , które jakoś się "odczuwa", a z drugiej strony - nie ukrywajmy : mnóstwo ludzi pochodzi jednak z toksycznych domów rodzinnych i kiedy tylko następuje właściwy moment, taka realna możliwość - ten dom rodzinny opuszcza, nawet wcześniej niż przed rozpoczeciem studiow.Po prostu wybiera sobie szkołę średnią w innym mieście i zamieszkuje w internacie, z ulgą opuszczając dom rodzinny.Czy Wy też...opusciliscie swój dom rodzinny z ulgą, a może nawet chcieliście z niego uciec?
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-02, 20:27   #97
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: "Wyprowadzka" z rodzinnego domu...

Ja wyprowadziłam się parę miesięcy temu. Co do studiów to z tego że mieszkałam tuż pod Łodzią a studiowałam w Łodzi to nie miałam konieczności przeprowadzki. Później jak poznałam narzeczonego też bałam się przeprowadzki, czy poradzę sobie finansowo itp. Szczerze mówiąc obecnie uważam że wyprowadzka to była jedna z najlepszych decyzji życia. Wynajmujemy wspólnie mieszkanie w Łodzi, często odwiedzam dom rodzinny bo mam blisko, a wszystkie obowiązki których się bałam sprawiają mi przyjemność
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-03, 07:48   #98
pieguskoowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 20
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

Ja przeprowadziłam się na studia i bardzo się cieszę, że nie zostałam w domu rodzinnym mimo tego że nie miałam za bardzo na co narzekać i relacje z rodzicami też były i są bardzo okej
Później w międzyczasie pomieszkałam jeszcze 2 miesiące i nie mogłam się przyzwyczaić, jednak każdy ma swoje przyzwyczajenia, trudno się znowu dograć.
pieguskoowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 08:02   #99
GosiaOP1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 21
Dot.: Wyprowadzka z domu - kiedy?

Często wyprowadzka jest spowodowana wyjazdem na studia. Ja akurat wyprowadziłam się po 2 roku studiów bo nie opłacało się mi wcześniej jako że moja uczenia jest w tym samym mieście.
Mimo tego że w domu rodzinnym mieszkało mi się super to trzeba kiedyś przeżyć to mieszkanie samemu.
GosiaOP1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-03 09:02:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.