Co poradzicie do mojej cery? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-04, 20:23   #1
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527

Co poradzicie do mojej cery?


Mam problem z dobraniem odpowiednich kosmetyków do mojej cery. Chodzi o to, iż w okresie dojrzewania miałam trądzik i....nie stosowałam żadnych kremów, gdyż bałam się że "wyskoczy" jeszcze więcej wyprysków. Potem przez jakiś czas stosowałam lekki krem nawilżający.W reuzltacie nadmiernego wysuszenia skóry w okresie dojrzewania, po kilku latach, na moim czole są widoczne dwie dość głębokie zmarszczki mimiczne (widoczne zwłaszcza wtedy gdy cera jest wysuszona), a wypryski nadal mi "wyskakują", mniej niż kilka lat temu, ale jednak....Zauważyłam, że jest ich mniej latem. Myślę, że mam cerę tłustą (wypryski), gdyż nawet jak nie posmaruję jej żadnym kremem, to po ok. 2 godzinach moja twarz "świeci się" (w sytaucjach stresowych dzieje się to jeszcze szybciej). Jednakże, wokół oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne no i te zmarszczki na czole, co z kolei jest oznaką cery suchej...Poradźcie proszę, co mam z tym zrobić, jakich kosmetyków używać (mogą być nazwy konkretnych produktów). Z góry dziękuję!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-04, 20:28   #2
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: Co poradzicie do mojej cery?

hej, wydaje mi się, że mylisz dwie rzeczy: suchośc skóry i odwodnienie. Można mieć cerę tłustą, ale odwodnioną, wiele jest kremów do takiej skóry. latem nie masz pryszczy, bo słońce je wysusza, ale to zgubne, bo na jesień jest ich wysyp.
Pewnie masz odwodnioną cerę, nie wiem, czy masz wrażliwą, bo nie wypełniłaś profilu, a wrażliwość cery decyduje o doborze kremów.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-04, 22:55   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Co poradzicie do mojej cery?

Doradzanie kosmetyków bez możliwości obejrzenia skóry jest bardzo trudne.Tak jak Smok napisała chyba źle określasz swój typ cery.Przeczytaj proszę w Kosmetycznym ABC opisy typów cery - może te artykuły pomogą Ci troszkę w określeniu typu cery.Jeśli pojawiły się głębsze,utrwalone zmarszczki to niestety kremy nie zlikwidują tego problemu, jeśli zmarszczki spowodowane są odwodnieniem skóry to trzeba koniecznie przywrócić jej właściwy poziom nawilżenia - pomogą kremy,maseczki ,ewentualnie zabiegi w gabinecie kosmetycznym.Czy mimo tego,że skóra błyszczy się mocno zauważasz także łuszczenie się naskórka?Nie napisałaś nic o sobie :czy często się opalasz,czy palisz paierosy,jak się odżywiasz,czy dużo czasu spędzasz przy komputerze,ile masz lat?Przyjrzyj się też swoim rodzicom - jaką mają skórę -jeśli np.u mamy wcześnie pojawiały się zmarszczki to Ty także możesz mieć je wcześniej niż Twoje koleżanki.
KW jest skarbnicą wiedzy dot. kosmetyków - znajdziesz tam opisy wielu kremów -czym więcej pozytywnych opinii tym większa pewność,że krem jest dobry (ale nie daje to niestety 100% pewności).
Najlepszą ochroną przeciw zmarszczkom jest stosowanie codziennie kremu z wysokim filtrem UV (poza tym kosmetyki z wit.C,E ,z retinolem ,z koenzymem Q10,z fitohormonami).
Jeśli będziesz miała kłopoty z określeniem rodzaju Twojej cery możesz umówić się na konsultację do gabinetu kosmetycznego - zwykle taka wizyta jest bezpłatna.Tylko po dokładnym obejrzeniu cery i wywiadzie można trafnie ocenić rodzaj cery i jej stan.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.