Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011 - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł nowego wątku?!
"Raczkowanie trudna sprawa wie o tym każdy maluch i jego mama" 2 6,25%
"Po dywanie dzieci buszują, a mamy wciąż na forum plotkują " 6 18,75%
"Tu ząbek, tam raczek, rozwija się nam każda dziewczynka i każdy chłopaczek" 0 0%
"Bolące dziąsła nam sen z powiem zabierają, w nagrodę siekacze nam dają" 1 3,13%
"Fikołek tu , fikołek tam, dzieci fikają nam " 1 3,13%
"Idzie raczek nieboraczek jak ugryzie będzie znaczek" :P:P:P 22 68,75%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-11, 17:37   #4891
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Fajny i nie drogi.
Zrobiłam swoje pierwsze pierogi ruskie od a do z. Wyszły średnio więc dobrze, że głodni wszyscy byli to już prawie nie ma i canneloni ze szpinakiem - tu już lepiej poszło. Dumna z siebie jestem
Chyba jednak kliknę to krzesełko w kropki. Tańsze o ok. 80zł a pewnie dużej różnicy nie ma porównując z tym baby design.

I nagle zaczęłam się wahać do do klocuszkowego garnuszka. Wasze maluszki już się nim w pełni interesują?
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 17:41   #4892
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Fajny i nie drogi.
Zrobiłam swoje pierwsze pierogi ruskie od a do z. Wyszły średnio więc dobrze, że głodni wszyscy byli to już prawie nie ma i canneloni ze szpinakiem - tu już lepiej poszło. Dumna z siebie jestem
Chyba jednak kliknę to krzesełko w kropki. Tańsze o ok. 80zł a pewnie dużej różnicy nie ma porównując z tym baby design.

I nagle zaczęłam się wahać do do klocuszkowego garnuszka. Wasze maluszki już się nim w pełni interesują?
za pierogi.oglądałam ten garnuszek klocuszek - no fajne to, ale troche drogie..ja chyba kupię coś w tyms tylu ale drewniane...
dziecie me wstalo chyba w zlym humorze bo marudek mały jest
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 17:43   #4893
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Fajny i nie drogi.
Zrobiłam swoje pierwsze pierogi ruskie od a do z. Wyszły średnio więc dobrze, że głodni wszyscy byli to już prawie nie ma i canneloni ze szpinakiem - tu już lepiej poszło. Dumna z siebie jestem
Chyba jednak kliknę to krzesełko w kropki. Tańsze o ok. 80zł a pewnie dużej różnicy nie ma porównując z tym baby design.

I nagle zaczęłam się wahać do do klocuszkowego garnuszka. Wasze maluszki już się nim w pełni interesują?
brawa za pierogi i canneloni! Jedno i drugie bym zjadła, ech...
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 17:49   #4894
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cotka- za pierogi

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Tak pięknie siedzę!
wow
Cytat:
Napisane przez MalgosiaM8 Pokaż wiadomość
wierze w to że to że nie jadłam tyle nabiału podziałało cuda
na pewno ja to samo sobie wmawiam
Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
hejka my już po kontroli, nadal mamy brać antybiotyk i inhalacje, no i niestety przyszłotygodniowe szczepienie przesunięte
kaszel już jest bardziej wykrztuśny więc jest nadzieja na poprawę


lekarz dziś mówił że jest duży jak na swój wiek i ewentualnie wyeliminować kaszkę, zastanowie się nad tym
Biedny Bartuś trzyma go te choróbsko i trzyma

A nam pedi tez móiwła by nie dawac kaszk i tego sie trzymam- tylko owocki i warzywka- raz kupilam kaszkę w słoiczku- domiesząłam do owocków dla urozmaicenia

Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość

wczoraj jej zrobilam kisiel z soczku i baaaarrrrdzo jej podszedł zjadła wszystko i chciała jeszczcze buzie otwierała a tak to przewaznie te ostatnie łyżeczki juz sa taki bardziej wymuszone

a dzis zrobiłam bydyń z mm i owocki do tego i wrażenia jak przy kiślu
takie rzeczy
ide stroić małą bo dziś do mojego taty na urodzinki znowu pyszności bede jadła
udanej impry
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 19:59   #4895
indygo79
Zadomowienie
 
Avatar indygo79
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 772
GG do indygo79
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

tytuł

Raczkowanie trudna sprawa wie o tym każdy maluch i jego mama
__________________
Agatka

"w pewnym momencie kobieta powinna ustalić ile ma lat. I konsekwentnie się tego trzymać". M.C.


indygo79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:02   #4896
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Hejo Dobrze, że już po świętach, mogę się popołudniami legalnie wylegiwać z Szymkiem na podłodze albo pojechać na kawkę do teściowej i nie mieć wyrzutów sumienia, że nic nie zrobiłam
Skoro wszystkie się chwalą to i ja się pochwalę, że Szymek sam siedzi, no i obniżyliśmy już poziom w łóżeczku na sam dół ponieważ zabiera sie do wstawania - narazie z siadu wychodzi pozycja na klęczkach i jakoś tracę nadzieję, że Szymcio będzie raczkować
Poza tym to Szymon znowu wrócił do ssania smoka i dzięki temu cycem karmimy się już tylko dwa razy - co w najbliższy weekend zamierzam zlikwidować - co nie znaczy, że w nocy nie ma pobudek niestety
Tyle u mnie, teraz nadrabiam co u was

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
to się szczegółowiej pochwal
Dostał pościel, puzzle piankowe na podłogę, książkę o zwierzętach na wsi, grające auto, oficjalną koszulkę EURO 2012 i takie dwie zabawki: kostkę i garnuszek a od rodziców dostanie kojec jak tylko przyjdzie zwrot podatku

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
brawo za ząbki! widzę, że u niektórych to hurtowo idą, hi hi
żeby jeszcze ekspresowo szły

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
A mamy które już karmią w krzesełkach. Dzieci chcą tam się zająć sobą dłużej? Bo zostanawiam się czy jak posadzę Filipa to czy będę mogła sobie coś w tym czasie porobić czy to raczej na chwilkę
Zależy od dnia i tego co Szymek dostaje do zabawy Ale generalnie to na chwilę jednak.

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
ja juz za 2 tyg o tej porze bede w robocie płakać mi sie chce niech mnie ktoś przytuli
jeszcze musze do ginka isc bo mi obiecał zaświadczenie ze karmie cobym mogła przychodzić godzine później, choć tyle....


Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Tak pięknie siedzę!
I jestem taka śliczna

Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
hejka my już po kontroli, nadal mamy brać antybiotyk i inhalacje, no i niestety przyszłotygodniowe szczepienie przesunięte
kaszel już jest bardziej wykrztuśny więc jest nadzieja na poprawę

widzę, że trzyma was długo jak nas, pieruństwo te oskrzela Zdrówka

trzymam kciuki za szybkie wybicie ząbka


I już widzę, że coś mi ucięło a tak starannie nadrobiłam
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:23   #4897
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Młoda już śpi...jak zwykle nie wypiła kaszki...coś tam zjadla przed 19 ale dałam jej malo z nadzieją, że teraz dorobi...zapomnij matka...poryczała pomarudziła i zasnęła
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Hejo Dobrze, że już po świętach, mogę się popołudniami legalnie wylegiwać z Szymkiem na podłodze albo pojechać na kawkę do teściowej i nie mieć wyrzutów sumienia, że nic nie zrobiłam

Skoro wszystkie się chwalą to i ja się pochwalę, że Szymek sam siedzi, no i obniżyliśmy już poziom w łóżeczku na sam dół ponieważ zabiera sie do wstawania - narazie z siadu wychodzi pozycja na klęczkach i jakoś tracę nadzieję, że Szymcio będzie raczkować
Miśka też tak robi w łóżeczku a nadyszy się przy tym i naśmieje po swojemu - rozkosznie to brzmijak już wstanie to też obniżę bo jak się przekipnie to ino roz....teraz się ją pilnuje, no ale człowiek nie ma oczu dookoła głowy. a ponoć niektóre dzieci omijają etap raczkowania na rzecz wstawania i chodzenia
Poza tym to Szymon znowu wrócił do ssania smoka i dzięki temu cycem karmimy się już tylko dwa razy - co w najbliższy weekend zamierzam zlikwidować - co nie znaczy, że w nocy nie ma pobudek niestety
no to żeby się udało

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
tytuł

Raczkowanie trudna sprawa wie o tym każdy maluch i jego mama
fajnyja myslałam cały dzień nad tytułem ale ciężko mi to idzie jakoś
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 20:37   #4898
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011


Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
no to oby juz ku lepszemu. Pytałaś wcześniej o wychodzenie - my nie wychodziłysmy przy antybiotyku
tez przesuwalam szczepienie młodej, tydzien po antybiotyku kazała odczekać
chyba też jednak odczekam do niedzieli, ale szczerze mam już dość siedzenia w domu, tymbardziej że coraz ładniej na dworze. A co do szczepienia to u nas kazał 2 tygodnie odczekać. Ciekawe czy zdąże jeszcze przed powrotem do pracy zaszczepić młodego

jak wy to robicie ze gady nie jedzą w nocy? moja musi miec mleko o 2-3 w nocy i koniec, teraz jej sie tak zaczeło jakies 2 tyg temu
widze, że moja je strasznie duzo mleka...EDIT: chociaż w sumie Zuzia podobnie, to chyba nie jest źle
no pewnie, lepiej poczekać
mój jakoś tak sam się nauczył i po przeniesieniu go do swojego łóżeczka i pokoiku ( po skończonych 4 miesiącach) budzi się o 5-6tej
Teraz jest gorzej przez tą chorobę i ząbki, ale mleka w nocy nie daje, co chwilę mu smok wypada i przez to się budzi, a jak już mocno płacze to daje trochę herbatki i się uspokaja i zasypia
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość

N
przypomniało mi się co moje dziecko jeszcze robi

stawia sobie rączkę na kciuku i tak sobie śmiesznie nią obkręca mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi
a mój zaczął w tamtym tygodniu wkładać nóżki do buźki
Cytat:
Napisane przez tusia872 Pokaż wiadomość
wczoraj jej zrobilam kisiel z soczku i baaaarrrrdzo jej podszedł zjadła wszystko i chciała jeszczcze buzie otwierała a tak to przewaznie te ostatnie łyżeczki juz sa taki bardziej wymuszone

a dzis zrobiłam bydyń z mm i owocki do tego i wrażenia jak przy kiślu

poproszę o przepis na budyń i kisiel
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
My po szczepieniu.
Stefan waży 9600. Mierzyć jeszcze go nie mierzyła. Niby za wcześnie.
Znowu kazała nam go sadzać w rogu łóżeczka. Czego nie robię
Co mnie zdziwiło. Powiedziała, że najlepiej aby Stefek był do roku na słoiczkach. A jeśli chcę mu gotować, to zacząć od indyka...ble ble i, że cielecina podobno najczęsciej uczula.
Co tam jeszcze...gluten zwiększyć dawkę. Mleko przejść na 2. I, że Stefan ma ładną skórę





Ucałuj Bartusia. Strasznie długo go trzyma bidoka
A my mamy całkiem podobne menu. A ile niby Bartek waży, że kazał ograniczyć kaszkę?
jaka piekna waga Stefkaale ta pedi z tym siadaniem to ma dziwne poglądy, wszyscy w koło mówią żeby na siłe nie sadzać

no a Bartuś miał 2 tygodnie temu czyli na 5,5 miesiąca 9,5 kgwiec waga spora i lekarz niby stwierdził przez to że jest taki duży i nabity to dłużej się to wszystko normuje
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

Biedny Bartuś trzyma go te choróbsko i trzyma

A nam pedi tez móiwła by nie dawac kaszk i tego sie trzymam- tylko owocki i warzywka- raz kupilam kaszkę w słoiczku- domiesząłam do owocków dla urozmaicenia
dzięki kochana

może też zrezygnuje z tej kaszki tylko wtedy 5x mleko by było
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
H\
Skoro wszystkie się chwalą to i ja się pochwalę, że Szymek sam siedzi, no i obniżyliśmy już poziom w łóżeczku na sam dół ponieważ zabiera sie do wstawania - narazie z siadu wychodzi pozycja na klęczkach i jakoś tracę nadzieję, że Szymcio będzie raczkować


I już widzę, że coś mi ucięło a tak starannie nadrobiłam
za samodzielne siedzenie
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:38   #4899
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Fajny i nie drogi.
Zrobiłam swoje pierwsze pierogi ruskie od a do z. Wyszły średnio więc dobrze, że głodni wszyscy byli to już prawie nie ma i canneloni ze szpinakiem - tu już lepiej poszło. Dumna z siebie jestem
Chyba jednak kliknę to krzesełko w kropki. Tańsze o ok. 80zł a pewnie dużej różnicy nie ma porównując z tym baby design.

I nagle zaczęłam się wahać do do klocuszkowego garnuszka. Wasze maluszki już się nim w pełni interesują?
Szczerze to leży i się kurzy, czasami przez przypadek uda jej się coś przy nim zrobić i wtedy ją muzyczka zaciekawi a tak to nie koniecznie jest nim zainteresowana matka z ojcem się pospieszyli i wydali nie potrzebnie kasę mam nadzieję że jak dorośnie to się nim bardziej zainteresuje

Dzięki dziewczyny za wszystkie jadłospisy Waszych smyków
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:39   #4900
Martusiaaa21
Wtajemniczenie
 
Avatar Martusiaaa21
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 309
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Natka dzięki no niestety już w sumie prawie 2 tygodnie się męczymy mam nadzieje ze już niedługo, a widzę na szczęście poprawę
__________________
Bartuś ur. 14.10.11

Emilka ur. 05.05.14
Martusiaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 20:54   #4901
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
stawia sobie rączkę na kciuku i tak sobie śmiesznie nią obkręca mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość

Chciałabym skonfronotować dzienne jedzenie maluszków karmionych mm

moja Zuzia je tak: (i nie wiem czy jej nie tuczę albo głodzę)
ok 6 - mleko ok 170ml
10 - mleko ok 170ml
12 - deser z glutenem
14 - mleko z kaszką ryżową wychodzi ok 210ml (robię 180 albo 210ml i wtedy wychodzi 240ml mleka + kaszka)
17-18 - obiadek mały słoiczek (co drugi dzień dodaję 1/2 żółtka)
20-21 - mleko ok 210ml z dodatkiem 3 łyżeczek Minimy lub kleiku kukurydzianego

oczywiście tak jadła dopóki nie zaczął się szał zębowy - teraz wszystko się powywracało tzn. to co łyżeczką zjada tak jak dotychczas a to co butelką to zjada jakąś 1/2 tego co kiedyś
Kamilka prawie 2 miesiące młodsza, a je bardzo podobnie:
5 - mleko 200ml
9- mleko 200 ml (nie zawsze zje całą butlę)
ok. 10.30 - deserek (pół słoiczka) z glutenem (tzn od dzisiaj, ale nie wiem, czy będę dawać do deserku, czy do obiadku?...)
ok. 13-14 (zależy ile trwa drzemka) - obiadek
ok. 15 -16 - mleko (daję 200, ale przeważnie zjada ok 120-160 ml)
19 - kolacja- 200ml mleka z kleikiem albo kaszką ryżową

Zastanawiam się, czy od next miesiąca nie zamienić jej porannego mleka kaszką Ale z tego co widzę to lepiej skonsultować to z pedi...?

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
My po szczepieniu.
Stefan waży 9600. Mierzyć jeszcze go nie mierzyła. Niby za wcześnie.
Znowu kazała nam go sadzać w rogu łóżeczka. Czego nie robię
Co mnie zdziwiło. Powiedziała, że najlepiej aby Stefek był do roku na słoiczkach. A jeśli chcę mu gotować, to zacząć od indyka...ble ble i, że cielecina podobno najczęsciej uczula.
Co tam jeszcze...gluten zwiększyć dawkę. Mleko przejść na 2. I, że Stefan ma ładną skórę

A do podkreślonego- to łaj??
Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
dobrze będzie, choć Michaśka źle reagowała na kaszkę mannę, lepiej jej szło z kaszką orkiszową a teraz jej daję gluten w formie kaszki owsiano-pszennej i tfu tfu jest ok
Dzięki Dobrze wiedzieć że moze też być ważna forma glutenu...
A co się działo po mannie?
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Zrobiłam swoje pierwsze pierogi ruskie od a do z. Wyszły średnio więc dobrze, że głodni wszyscy byli to już prawie nie ma i canneloni ze szpinakiem - tu już lepiej poszło. Dumna z siebie jestem
Szacun.

Cytat:
Napisane przez indygo79 Pokaż wiadomość
tytuł

Raczkowanie trudna sprawa wie o tym każdy maluch i jego mama
A gdzie rym?

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Młoda już śpi...jak zwykle nie wypiła kaszki...coś tam zjadla przed 19 ale dałam jej malo z nadzieją, że teraz dorobi...zapomnij matka...poryczała pomarudziła i zasnęła
A jak wczorajsza nocka?
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 20:56   #4902
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Położyłam się koło małego ok 18.30 i śpi do teraz ... I kurcze boję się iść do wc bo jak się obudzi i rozbudzi to leżę z późniejszym zaśnięciem
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:02   #4903
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Pochwalę się- złożyliśmy dzisiaj w końcu wniosek o paszport dla Kamilki Rzutem na taśmę nam się udało, bo dojechaliśmy na 4 min przed zamknięciem fotografa i kasy Tż poszedł robić zdjęcie i mówił, że babka już miała pochowane i powyłączane wszystko, ale powiedziała, że dla takiej fajnej dziewczynki to uruchomi specjalnie (bo Kamilka oczywiście uśmiech na budyniu jak tylko weszli).
Ma być gotowy na 3 dni przed naszym wyjazdem.
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:04   #4904
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

heja
ja jak zwykle wieczorkiem
co do karmienia to u nas tak:

7/8 mleczko około 190 ml (z czego teraz ostatnio najczesciej około 40 zostawia)
10/11 kaszka z mlekiem lub kaszka na wodzie i to robi etakie płynne że pije z butli około 190-200
15/16 obiadek teraz porcja słoiczkowa 190
17-18 deserek
19-mleczko z kleikiem ryżowym ok 190

jakos w porównaniu z inymi wydaje mi sie że w sumei jakos mało tego wyszło he, no ale teraz niby ma byc 3 butle mlea i posiłki to jako tako by sie zgadzało, a jak nie krzyczy ze głodny to nei bede go paśc co nie

krzesełka widze na tapecie , my juz długo mamy wybrane i jednak to co było w pierwszej opcji czyli to co Archi

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Położyłam się koło małego ok 18.30 i śpi do teraz ... I kurcze boję się iść do wc bo jak się obudzi i rozbudzi to leżę z późniejszym zaśnięciem
mam nadzieje że bedzie spał i da Ci troszkę czasu


ja sie bałam ze młody dzis o 23 spac pójdzie bo jak sobie drzemke fundnelismy o 17 to po 19 wstalismy a on o 19 chodzi spac no ale pobawilismy sie i o 20:30 dawa ł znaki ze czas do łożeczka i śpi od 21 wiec ufff
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:15   #4905
madzialena-lublin
Rozeznanie
 
Avatar madzialena-lublin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin i okolice
Wiadomości: 975
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Zamówiłam krzesełko do karmienia
__________________
Kamilka
madzialena-lublin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:23   #4906
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość



Kamilka prawie 2 miesiące młodsza, a je bardzo podobnie:
5 - mleko 200ml
9- mleko 200 ml (nie zawsze zje całą butlę)
ok. 10.30 - deserek (pół słoiczka) z glutenem (tzn od dzisiaj, ale nie wiem, czy będę dawać do deserku, czy do obiadku?...)
ok. 13-14 (zależy ile trwa drzemka) - obiadek
ok. 15 -16 - mleko (daję 200, ale przeważnie zjada ok 120-160 ml)
19 - kolacja- 200ml mleka z kleikiem albo kaszką ryżową

Zastanawiam się, czy od next miesiąca nie zamienić jej porannego mleka kaszką Ale z tego co widzę to lepiej skonsultować to z pedi...?
ja się pytam pediatry co i jak a i tak dostosowuje to do mojego dziecięcia


Dzięki Dobrze wiedzieć że moze też być ważna forma glutenu...
A co się działo po mannie?
prężenie,bóle brzuszka i to takie, że kończyło sie podaniem kropli na brzuszek i Ibufenu,
A jak wczorajsza nocka?
dziękiza pamięc, przespała całą, obudziła się o 5.40, ale jeszcze ją przetrzymałam godzinkę
Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Pochwalę się- złożyliśmy dzisiaj w końcu wniosek o paszport dla Kamilki Rzutem na taśmę nam się udało, bo dojechaliśmy na 4 min przed zamknięciem fotografa i kasy Tż poszedł robić zdjęcie i mówił, że babka już miała pochowane i powyłączane wszystko, ale powiedziała, że dla takiej fajnej dziewczynki to uruchomi specjalnie (bo Kamilka oczywiście uśmiech na budyniu jak tylko weszli).
Ma być gotowy na 3 dni przed naszym wyjazdem.

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
heja
ja jak zwykle wieczorkiem
co do karmienia to u nas tak:

7/8 mleczko około 190 ml (z czego teraz ostatnio najczesciej około 40 zostawia)
10/11 kaszka z mlekiem lub kaszka na wodzie i to robi etakie płynne że pije z butli około 190-200
15/16 obiadek teraz porcja słoiczkowa 190
17-18 deserek
19-mleczko z kleikiem ryżowym ok 190

jakos w porównaniu z inymi wydaje mi sie że w sumei jakos mało tego wyszło he, no ale teraz niby ma byc 3 butle mlea i posiłki to jako tako by sie zgadzało, a jak nie krzyczy ze głodny to nei bede go paśc co nie
Marcelek podobnie jak Michaśka..pięć posiłków w ciągu dnia, więcej nie jest w stanie zjeść a teraz to i wieczorem przed spaniem nie wypija ale to chyba wina ząbków
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:25   #4907
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
dziękiza pamięc, przespała całą, obudziła się o 5.40, ale jeszcze ją przetrzymałam godzinkę



Marcelek podobnie jak Michaśka..pięć posiłków w ciągu dnia, więcej nie jest w stanie zjeść a teraz to i wieczorem przed spaniem nie wypija ale to chyba wina ząbków
no mój tez czesto nie dopija, ale najwidoczniej ma wystarczajaco-jak głodny to wciaga wszystko, zmuszac nie ma co , ja sie smieje ale mówie ze on ma zapasy he
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:28   #4908
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Zamówiłam krzesełko do karmienia


---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
no mój tez czesto nie dopija, ale najwidoczniej ma wystarczajaco-jak głodny to wciaga wszystko, zmuszac nie ma co , ja sie smieje ale mówie ze on ma zapasy he
no tez tak uważam, że nie ma sensu wciskać na siłę bo to jedynie przyniesie odwrotny efekt no a nasze dzieciaczki to chyba mają od urodzenia zapasy
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:30   #4909
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------


no tez tak uważam, że nie ma sensu wciskać na siłę bo to jedynie przyniesie odwrotny efekt no a nasze dzieciaczki to chyba mają od urodzenia zapasy
no mój o kilo he he

jakby sie urodził tak 330 to byłoby luxno he
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-11, 21:35   #4910
agus1978
Wtajemniczenie
 
Avatar agus1978
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: R-k
Wiadomości: 2 335
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
no mój o kilo he he

jakby sie urodził tak 330 to byłoby luxno he


ja juz mykam..rano na zajęcia z młodą więc słodkich i kolorowych
agus1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 21:50   #4911
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Zamówiłam krzesełko do karmienia
jakie?
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:05   #4912
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez danika Pokaż wiadomość
widze, że moja je strasznie duzo mleka...EDIT: chociaż w sumie Zuzia podobnie, to chyba nie jest źle
NO własnie też pomyślałam, że dużo mleka, ale to chyba dobrze. Mój 3 razy dziennie i 2 razy w nocy, ale w nocy raczej nie za wiele. To z kolei boję się, że mało tego mleka. No i tych kleików nie daję, bo się boję go zatuczyć, a może ten kleik by mu na dłużej starczył w sensie zatkał .
I zapomniałam Cię przytulić
Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Poza tym to Szymon znowu wrócił do ssania smoka i dzięki temu cycem karmimy się już tylko dwa razy - co w najbliższy weekend zamierzam zlikwidować - co nie znaczy, że w nocy nie ma pobudek niestety
A w nocy na pobudki co mu dajesz??
Brawa za odstawianie, dzielna i konsekwentna mamusia . No i za podnoszenie Szymka brawa, mój zbyt leniwy klocek jednak.To podnoszenie nie wiem kiedy będzie hihi.
Cytat:
Napisane przez madzialena-lublin Pokaż wiadomość
Pochwalę się- złożyliśmy dzisiaj w końcu wniosek o paszport dla Kamilki Rzutem na taśmę nam się udało, bo dojechaliśmy na 4 min przed zamknięciem fotografa i kasy Tż poszedł robić zdjęcie i mówił, że babka już miała pochowane i powyłączane wszystko, ale powiedziała, że dla takiej fajnej dziewczynki to uruchomi specjalnie (bo Kamilka oczywiście uśmiech na budyniu jak tylko weszli).
Ma być gotowy na 3 dni przed naszym wyjazdem.
A dokąd jedziecie, bo chyba przegapiłam?

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Coś jeszcze miałam napisać i mi uciekło.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:22   #4913
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Hahaha to ja wyrodna matka jestem bo ja Filipowi po połowie słoiczka tego małego nadal daję Później cycek i myślałam, że on najedzony a teraz to wątpię. Poza tym ostatnio daje mu sporo chrupek bo wtedy tak fajnie i długo się zajmuje chrupalem i słodziutko sobie go wcina a mama może coś porobić i nie wiem czy tego u nas nie za dużo kaszkę wczoraj zrobiłam jakby się przebudził to nie wstał i sama próbując czy nie za ciepłe połowę mu wtrąbiłam kleiki leżą i się kurzą. Kukurydziany zamknięty a ryżowy trochę dodałam do zupek i tyle.

Podajecie chrupki? Ile dziennie?
W ogóle te długie, wygodne mają w sobie sól myślicie, że trochę zaszkodzi?
Bo te krótkie bez soli Filipowi zaraz wypadają, źle mu się wkłada do buzi i się denerwuje zaraz.

Do czego dodajecie kleik kukurydziany, o ile w ogole?
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:26   #4914
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

A wiem. Miałam pogratulować wagi dla Stefcia. Dogonił Frania . Biedne nasze ręce, co Małgoś?

---------- Dopisano o 23:26 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Ja daję takich małych to z 5, a duże to ze 2 dziennie. Strasznie się upiernicza tym, ale zatyka się jedzeniem.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:26   #4915
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A wiem. Miałam pogratulować wagi dla Stefcia. Dogonił Frania . Biedne nasze ręce, co Małgoś?
Biedne ja przy daleko niecałych 9kg wysiadam.
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:37   #4916
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cotka a Ty ile chrupek dajesz?
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 22:37   #4917
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cotka ja kleik kukurydziany do mleka, ma taki fajny smak i mój lubi bardzo wiec zamiast kaszki wole dac kleik
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-11, 23:29   #4918
cotynato
Zakorzenienie
 
Avatar cotynato
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 29 129
Send a message via Skype™ to cotynato
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Cotka a Ty ile chrupek dajesz?
Kiedyś raz na jakiś czas jedną. Dopiero od niedawna się zainteresował na poważnie i aż się trzęsie jak widzi. Przeważnie dwie, trzy. Ostatnio na wyjeździe wielkanocnym dostał o wiele więcej.

---------- Dopisano o 00:29 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
Cotka ja kleik kukurydziany do mleka, ma taki fajny smak i mój lubi bardzo wiec zamiast kaszki wole dac kleik
Ooo dobrze wiedzieć
__________________
FILIP'11 MIKI'13

Wymianka.
cotynato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 06:00   #4919
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Chyba za wcześnie dzisiaj wstałam

Cytat:
Napisane przez agus1978 Pokaż wiadomość
Miśka też tak robi w łóżeczku a nadyszy się przy tym i naśmieje po swojemu - rozkosznie to brzmijak już wstanie to też obniżę bo jak się przekipnie to ino roz....teraz się ją pilnuje, no ale człowiek nie ma oczu dookoła głowy. a ponoć niektóre dzieci omijają etap raczkowania na rzecz wstawania i chodzenia

Mój mąż i jego rodzeństwo nie raczkowało właśnie wcale, mój brat też - Szymek do raczkowania się jakoś nie bierze więc wszystko wygląda na to,że pójdzie w ślady wujków i cioci

no to żeby się udało


Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość

za samodzielne siedzenie
Cytat:
Napisane przez Martusiaaa21 Pokaż wiadomość
Natka dzięki no niestety już w sumie prawie 2 tygodnie się męczymy mam nadzieje ze już niedługo, a widzę na szczęście poprawę
u nas też tyle trwało, ale dobrze, że was szpital ominął Już pewnie bliżej niż dalej do wyzdrowienia


Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
A w nocy na pobudki co mu dajesz??
Brawa za odstawianie, dzielna i konsekwentna mamusia . No i za podnoszenie Szymka brawa, mój zbyt leniwy klocek jednak.To podnoszenie nie wiem kiedy będzie hihi.
Dwa razy cyca a potem już tylko smoka - dzisiaj o dziwo obudził się tylko 4 razy przez ten górny ząbek karmienie staje się coraz mniej przyjemne
Oj tam Franio niby czegoś nie robi a potem raz dwa i już coś potrafi nowego


Lece do pracy
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-12, 07:23   #4920
tusia872
Zadomowienie
 
Avatar tusia872
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 679
Dot.: Ząbki na tapecie , a mamy dalej plotkują w komplecie - mamy IX-X 2011

Małgosia brawa za wage Stefcia duzy chłopak juz

Martusia trzymamy dalej kciuki zeby Bartuś szybko do zdrówka wrócil

my dzisiaj na szczepienie wiec prosimy o kciuki

a teraz przepis na budyń i kisiel

KISIEL
SKŁADNIKI:
- 100ml ulubionego soczku (obojetnie jaki czy hipp czy bobovita ze wszystkich wychodzi)
- łyżeczka mąki ziemniaczanej

SPOSÓB WYKONANIA:

KROK 1 do małego garnuszka wlej 50ml soczku i podgrzej na małym ogniu,
KROK 2 do pozostałego zimnego soku wsyp łyżeczkę mąki ziemniaczanej i dokładnie wymieszaj,
KROK 3 rozmieszaną mąkę ziemniaczaną z sokiem wlej do garnuszka,
KROK 4 całość mieszaj energicznie gotując na małym ogniu,

BUDYŃ

Budyn dla maluszka po 6 miesiącu kiedy do diety należy wprowadzać ½ żółtka co drugi dzień

SKŁADNIKI:
- 120 ml wody
- 4 miarki mleka modyfikowanego
- czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej
- ½ żółtka

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Przygotuj mleko modyfikowane wg przepisu w letniej wodzie, połowę mleka zagotuj, a do drugiej połowy
dodaj czubatą łyżeczkę maki ziemniaczanej oraz połowę żółtka. Wszystko dobrze wymieszaj i dodaj do
gotującego mleka. Mieszaj do czasu aż budyń zrobi się gęsty.

ja do budyniu dodaje polowe sloiczka owoców

SMACZNEGO
__________________
KAMILKA - 02.10.2011

"Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje."
tusia872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.