Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październik IV - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 08:57   #1801
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

.. ale to nie tak że w każdej godzinie czuje się 10 ruchów no bez przesady ... nie wierze w to bo przecież dzieciaczki śpią .. jak się chodzi to też nie odczuwa się tych kopniaczków tak dokładnie i trudno to wyliczyć

a ja mam pytanie na jakiej wysokości powinno znajdować się dno macicy w 25t ?
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:02   #1802
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez angel166 Pokaż wiadomość
Hey kochane
Przyszłam na chwile i zmykam do łóżka. Krew z nosa była zapowiedzią mojego przeziębienia wczoraj ledwo wytrzymałam na zajęciach. W dodatku egzamin nam na 9 czerwca przenieśli i okazało się, że w sumie to na darmo jechałam Byłyście już może przeziębione albo jesteście? Bo czytam na necie i pisze, żeby głównie domowe sposoby stosowac. Mi NIGDY takie nie pomagają, tylko antybiotyki. Wiem, że teraz to nic nie mogę wziąśc chyba, że mi lekarz coś przepisze ale do kogo isc? Do ginekologa swojego czy do internisty? Bo gin mam 6 czerwca, a szkoda mi kasy, zeby dwa razy płacic po 150zł dzisiaj do bólu gardła i kataru doszedł kaszel, ale tak straszny że od 6 już z 3 razy wymiotowałam mężuś kazał dzisiaj leżec plackiem, pic herbatke, mleko itp. i wstrzymac się z lekarzem, bo boi się, że leki dzidziusiowi zaszkodzic mogą mnie zaczął martwic ten kaszel, bo wyczytałam, że może wywołac przedwczesny poród

w dodatku dzidzius się wczoraj w ogóle nie ruszał, dzisiaj też jeszcze nie a od 21 tc ruszał się codziennie, raz mniej, raz więcej, a tu 25 się w sobotę zaczął i nic. Trochę się martwię Doradzcie czy poczekac jeszcze dzis i jutro pójsc do lekarza, i do którego ??

kajaja, anusia, lidka, konczita, tamlin, kasiam, choco, katie
dziękiuję

tamlin ludzka złośliwosc nie zna granic, ja popłakałam się wczoraj w autobusie jak ze szkoły jechałam na dworzec. Autobus cały załadowany, że szok to nawet nie liczyłam na wolne miejsce, ide tylko skasowac bilet. Kasownik grubym dziadem zastawiony mówie przepraszam raz, za chwile drugi i trzeci no i zaczynam wciskac się pomiedzy jego, a kasownik, a on do mnie z morda NIECH PANI BRZUCH WCIAGNIE A SIE NIE PCHA nosz myślałam, że mu krzywde zrobie. Na pół autobusu wydarłam się, że co pan nie widzi, że w ciązy jestem to się obrócił tak chamsko, że walnął mnie z łokcia w brzuch dobrze, że nie wyżej tylko tu zaraz pod biustem ale wystraszyłam się nie samowicie najlepsze, że jechałam jeszcze z jakieś 5 przystanków i NIKT nie ustąpił mi miejsca, mimo, tego, że prawie caly autobus słyszał jak wydarłam się na tego dziada aż mi się przykro zrobiło
a co do komunikacji miejskiej mam pytanie co w sytuacji, gdy miejsce dla kobiety ciężarnej w autobusie jest zajęte, proszę o zwolnienie go, a tu brak reakcji. Czy jeśli mam karte ciązy i pokaze ją kierowcy może zareagowac???

---------- Dopisano o 07:18 ---------- Poprzedni post napisano o 07:17 ----------

martusia, kajaja
Może idź do internisty i jak Ci coś zapisze to po prostu zadzwoń do swojego gina i zapytaj, unikniesz płacenia za dodatkową wizytę u gina. Ja jak mnie tylko gardło zaczęło boleć to zaczęłam płukać wodą z solą... pomogło, ale nic poza tym mi nie dolegało.

A jeżeli chodzi o tę drugą sytuację to masakra....... jak tak ludzie mogą postępować....
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:06   #1803
Agnes!84!!
Rozeznanie
 
Avatar Agnes!84!!
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 874
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Tamlin Gdy coś się dzieje z dzieckiem to jedynym sposobem żeby temu zaradzić jest wywołanie porodu? Czyli trzeba poczekać minimum do 23 tc.
Strasznie mi przykro z powodu tej dziewczyny. Sama zauważyła w porę że coś jest nie tak ale co z tego jak w szpitalu jej nie pomogli

Ja zazwyczaj noszę dopasowane bluzki. Kiedyś rzeczywiście nie zniosę tych spojrzeń i już bezpośrednio zwrócę uwagę.
__________________
Agnes!84!! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:07   #1804
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Dlatego napisałam że średnia ilość w ciągu dnia. Są różne metody liczenia ruchów, można na przykład liczyć 3 razy dziennie przez godzinę po posiłku. Jeśli jest w ciągu tej godziny 15 ruchów to ok. Chodzi mi tylko o to, że ruchy dziecka trzeba kontrolować, a nie za każdym razem tłumaczyć snem. Zgodnie z lakarzami po 4 godzinach bez ruchu dziecka trzeba to skontrolować. Chodzi o wyższą ciążę, ale ruchy trzeba kontrolować wcześniej.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:10   #1805
Konczita
Zakorzenienie
 
Avatar Konczita
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: aglomeracja
Wiadomości: 8 612
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

ja dzisiaj liczyłam po przebudzeniu i podczas kwadransa miałam ich 7 ... a teraz od ponad 30 minut nie czułam maleńkiej
__________________
Adunia
13.08.2012 godz 15:01
2532g i 50 cm naszej miłości
[*] .. dzieli nas już tylko czas ...
Konczita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:14   #1806
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

witamy sie z Mamusiami w piątek wyszliśmy ze szpitala, leżeliśmy od poniedziałku 21.05, znowu z bólami, które nie wiadomo skąd się one biorą mimo że dbamy o siebie, ale już mamy się dobrze, rośniemy, ale dostaliśmy steryd na rozwój płucek, a teraz mamy zalecenie oczywiście bardzo oszczędny tryb życia, ale już jest ok, buziaki i miłego dnia, zaraz zabieram się za nadrabianie
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:20   #1807
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez Agnes!84!! Pokaż wiadomość
Tamlin Gdy coś się dzieje z dzieckiem to jedynym sposobem żeby temu zaradzić jest wywołanie porodu? Czyli trzeba poczekać minimum do 23 tc.
Strasznie mi przykro z powodu tej dziewczyny. Sama zauważyła w porę że coś jest nie tak ale co z tego jak w szpitalu jej nie pomogli
Gdy problemy ma dziecko to z reguły rozwiązuje się ciążę. Do 22 t.c. to jest poronienie, po 22 - poród przedwczesny. Lekarze starają się jak najdłużej ciągnąć ciążę, ale jeśli jest obawa że dziecko umrze w macicy, to wywołują poród. wtedy mozna leczyc malucha. Nie zawsze się to udaję, ale w przypadku takiego malca jego szanse są większe po drugiej stronie brzucha.

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witamy sie z Mamusiami w piątek wyszliśmy ze szpitala, leżeliśmy od poniedziałku 21.05, znowu z bólami, które nie wiadomo skąd się one biorą mimo że dbamy o siebie, ale już mamy się dobrze, rośniemy, ale dostaliśmy steryd na rozwój płucek, a teraz mamy zalecenie oczywiście bardzo oszczędny tryb życia, ale już jest ok, buziaki i miłego dnia, zaraz zabieram się za nadrabianie
Odpoczywaj jak najwięcej. Duz o zdrówka Wam życzę
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 09:20   #1808
marta1986222
Zakorzenienie
 
Avatar marta1986222
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z naszego M.
Wiadomości: 6 436
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witamy sie z Mamusiami w piątek wyszliśmy ze szpitala, leżeliśmy od poniedziałku 21.05, znowu z bólami, które nie wiadomo skąd się one biorą mimo że dbamy o siebie, ale już mamy się dobrze, rośniemy, ale dostaliśmy steryd na rozwój płucek, a teraz mamy zalecenie oczywiście bardzo oszczędny tryb życia, ale już jest ok, buziaki i miłego dnia, zaraz zabieram się za nadrabianie

Dobrze że jesteś i wszystko w porządku.

Oszczędzaj się kochana
__________________

Zuzia
04.09.2012
g.3.20
3020g,52cm


Hania
09.03.2016
g.20.45
3000g 53 cm










marta1986222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:21   #1809
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez Bafi@Home Pokaż wiadomość
Ja p...ę! Serio - kurcze i pomyśleć że dawniej kobiety tak dawały się traktować.

Ja mam jedno zdanie, gdybym kiedykolwiek usłyszała niepochlebną opinię dotyczącą mego stanu to powiedziałam krótko, Szkoda że pan/pani nie został/a wyskrobany/a i jak znam życie zdążył/a się już Pan/Pani rozmnożyć i rozsiać swoją głupotę dalej.
Dobre, muszę zapamiętać
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:23   #1810
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cześć Mamusie, wpadłam na chwilkę popodglądać Was. Strasznie zazdroszczę, że już tak daleko jesteście i trzymam mocno kciuki za każdą z osobna! I nadal ubolewam, że brzuszków Waszych nie mogę obejrzeć Zamawiam chociaż jedno na wątku!

Konczi, widziałam imię Waszej córci na pierwszej stronie. Tak bardzo się cieszę, bo ja mam takie samo! Pamiętam Konczitko jak byłaś ze mną, więc szczególnie mnie to wzrusza.

Aaaa siedzę i ryczę
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:33   #1811
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
Cześć Mamusie, wpadłam na chwilkę popodglądać Was. Strasznie zazdroszczę, że już tak daleko jesteście i trzymam mocno kciuki za każdą z osobna! I nadal ubolewam, że brzuszków Waszych nie mogę obejrzeć Zamawiam chociaż jedno na wątku!

Konczi, widziałam imię Waszej córci na pierwszej stronie. Tak bardzo się cieszę, bo ja mam takie samo! Pamiętam Konczitko jak byłaś ze mną, więc szczególnie mnie to wzrusza.

Aaaa siedzę i ryczę
Dlaczego?

Lecę.... trochę ogarnąć domek, z pieskiem pójdę i muszę się w końcu zacząć uczyć.... bo w pt egzamin....
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 09:33   #1812
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez Konczita Pokaż wiadomość
.. ale to nie tak że w każdej godzinie czuje się 10 ruchów no bez przesady ... nie wierze w to bo przecież dzieciaczki śpią .. jak się chodzi to też nie odczuwa się tych kopniaczków tak dokładnie i trudno to wyliczyć

a ja mam pytanie na jakiej wysokości powinno znajdować się dno macicy w 25t ?
Konczi dno macicy w 25 tygodniu jest odczuwalne około 5cm nad pępkiem
Mnie już dzidek wyżej pępka kopie
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:38   #1813
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez anesh_ Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Ze wzruszenia anesh!
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:39   #1814
elena_100
Wtajemniczenie
 
Avatar elena_100
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 2 850
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witamy sie z Mamusiami w piątek wyszliśmy ze szpitala, leżeliśmy od poniedziałku 21.05, znowu z bólami, które nie wiadomo skąd się one biorą mimo że dbamy o siebie, ale już mamy się dobrze, rośniemy, ale dostaliśmy steryd na rozwój płucek, a teraz mamy zalecenie oczywiście bardzo oszczędny tryb życia, ale już jest ok, buziaki i miłego dnia, zaraz zabieram się za nadrabianie
Dużo zdrowia wam życzę

Taamlin to muszę zacząć liczyć, już malutka dała znaka z pol godziny temu, ale w pracy to ci powiem trochę trudno będzie. Wezmę godzinkę po drugi m śniadaniu i wtedy się skupię, bo czasem jesem tak zajęta, że wogóle o ciąży nie pamiętam i pewnie na ruchy też nie zwaracam aż tak uwagi.


W sobotę oglądałam " W łonie matki" i było o wieloraczkach. Jak kobietka cesarką rodziła 6 to się popłakałam, takie były malusie ale przezyły wszystkie a chyab w 26 tc. się urodziły.
__________________

elena_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:40   #1815
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Adunia popłakałam się... tak trudno wyobrazic sobie Twoje uczucia...
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:46   #1816
adunia89
Zadomowienie
 
Avatar adunia89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Adunia popłakałam się... tak trudno wyobrazic sobie Twoje uczucia...
Kochana, nie ma co płakać. Ja już swoje wypłakałam. Ale nie ma dnia bez wspominania mojego Aniołka. A żeby nie zwariować to podglądam Was, bo bardzo dobrze się czułam tu na wątku.
Widać efekty, bo na początku nie mogłam tutaj wejść, a teraz ogromnie się cieszę i jedyne łzy jakie się pojawiają, to łzy wzruszenia.
__________________
My...
Kajusia
05.09.2015

Najbardziej gorzka w naszym dzisiejszym smutku
jest pamięć o wczorajszej radości...

Amelia
adunia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:49   #1817
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
Ze wzruszenia anesh!

to dobrze
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:51   #1818
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Konczi dno macicy w 25 tygodniu jest odczuwalne około 5cm nad pępkiem
Mnie już dzidek wyżej pępka kopie
Nie. W 25t.c. dno macicy jest około centymetr nad pępkiem.

http://www.ebrzuszek.pl/index.php?op...308&Itemid=103

5 cm jest około 30t.c.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
Kochana, nie ma co płakać. Ja już swoje wypłakałam. Ale nie ma dnia bez wspominania mojego Aniołka. A żeby nie zwariować to podglądam Was, bo bardzo dobrze się czułam tu na wątku.
Widać efekty, bo na początku nie mogłam tutaj wejść, a teraz ogromnie się cieszę i jedyne łzy jakie się pojawiają, to łzy wzruszenia.
Jak cudnie to czytać
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 09:58   #1819
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez adunia89 Pokaż wiadomość
Kochana, nie ma co płakać. Ja już swoje wypłakałam. Ale nie ma dnia bez wspominania mojego Aniołka. A żeby nie zwariować to podglądam Was, bo bardzo dobrze się czułam tu na wątku.
Widać efekty, bo na początku nie mogłam tutaj wejść, a teraz ogromnie się cieszę i jedyne łzy jakie się pojawiają, to łzy wzruszenia.
też sie popłakałam

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Nie. W 25t.c. dno macicy jest około centymetr nad pępkiem.

http://www.ebrzuszek.pl/index.php?op...308&Itemid=103

5 cm jest około 30t.c.[COLOR="Silver"]
Kochana ja jestem w 25 tygodniu i lekarz mi powiedział że mam 5cm nad pępkiem, ja sie nie sugeruje netem tylko własnymi doświadczeniami.
A co do neta to tu pisze tak
http://www.maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=25
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 10:00   #1820
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

cześć dziewczyny

melduję się tylko i zaraz zmykam do roboty. trzeba ogarnąć trochę chałupę, bo w weekend nie miałam czasu. a nazbierało się tego tyle, że do jutra nie skończę cholera, muszę to zacząć robić systematycznie

poza tym mam problem z kotem, wspominałam Wam, że mam na działce przybłędę i to takiego szkodnika, że głowa mała. przez kilka miesięcy próbowałam go "udomowić" ale niestety nie dało rady, lał gdzie popadnie, ściągał wszystko ze stołu, nie mogłam go zostawić nawet na 5 minut bo robił sajgon w domu. bez przesady gdy zrobiło się ciepło wygoniłam go na dwór. tam ma swoją miskę, posłanie, dbam jak mogę, szczepię, odrobaczam, wyciągam kleszcze ale łajza z dnia na dzień jest coraz gorsza... zaczął mi roznosić śmieci ze śmietnika po całej działce (mimo,iż karmię go regularnie), na dodatek rzuca mi się na nogi i mnie drapie ale to nic, wczoraj przeszedł samego siebie obsrał mi cały taras i większość parapetów zewnętrznych.... matko, ile ja mam sprzątania.. a na dodatek parapety te są dość wysoko więc musiał się sporo natrudzić, by się tam wdrapać... jakby do piachu nie mógł iść

tego już za wiele, przegiął pałę i od dzisiaj koniec, koniec z dokarmianiem i opieką nad nim. przepędzę dziada. strasznie mi go szkoda ale mam dość

Cytat:
Napisane przez kajaja Pokaż wiadomość
pierwsza!!
xo tu taka cisza?

MAM DzIS WIZYTE TRZYMAĆ KCIUKI
Cytat:
Napisane przez martusia26 Pokaż wiadomość
No to ja druga!
cześć dziewczyny,
ja też dziś mam wizytę, ale bez USG, a nie moge się doczekać az dzidzie znów podejrze. trzymać kciuki oby wszystko było dobrze.

Dearlie że czujesz już dzidzie. też na początku czułam tylko z rana jak na plecach leżałam i też różnie najczesciej na linii majtek, ale nie raz wyżej.
dziewczyny, kciuki zaciśnięte
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:01   #1821
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość

Kochana ja jestem w 25 tygodniu i lekarz mi powiedział że mam 5cm nad pępkiem, ja sie nie sugeruje netem tylko własnymi doświadczeniami.
A co do neta to tu pisze tak
http://www.maluchy.pl/ciaza/?nr_tyg=25
Mnie uczono tak jak na obrazku który wrzuciłam. Z Paulą szłam książkowo razem z nim, dziś zaczęłam 24 tydzień i mam minimalnie nad pępkiem.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:08   #1822
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez Iwoncia81 Pokaż wiadomość
Ani mi nie mów... Niby kto te dzieci rodzi i dlaczego takie spojrzenia, gdyby nie kobiety to nawet te "kretony" co sie na nas gapią po świecie by nie chodziły.
Ja nie upinam sie bluzkami bo nie przepadam zbytnio, ale worów na siebie nie założe
Ostatnio kupiłam sobie fajną bluzke że extra brzusio widać że bym w niej umiała chodzić 24/24
Też czekam na taki moment aż mnie ktoś nie przepuści albo potraktuje niestosownie chociaż na razie sie o to nie prosze







Troche to mi nie pasuje z tymi ruchami że powinno sie czuć 10 na godzine.
Musiałoby sie cały czas leżeć lub siedzieć i sie nie ruszać. Ja malego nie czuje jak chodze bo on chyba zasypia wtedy jak nim buja. Wczoraj cały dzień w trasie byłam i go czułam chyba z 4x przez cały dzień. A teraz leże sobie i mnie pyrta z 10x na minute
No to ja powiem, że moje dzisiaj bije rekordy w kopaniu, najpierw rano jak zadzwonil budzik, to malenstwo zaczelo się kokosić, a teraz siedzę i od jakiejś godzinki mnie tu podkopuje - ale co się dziwić, najadło się szarlotki to szaleje
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:09   #1823
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Dziękuję Wam Dziewczynki za życzenia zdrówka
muszę zabrac się chyba juz konkretnie za kompletowanie wyprawki na wypadek wczsniejszego rozpakowania
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:12   #1824
Bafi@Home
Zakorzenienie
 
Avatar Bafi@Home
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 7 206
GG do Bafi@Home
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Nie. W 25t.c. dno macicy jest około centymetr nad pępkiem.

http://www.ebrzuszek.pl/index.php?op...308&Itemid=103

5 cm jest około 30t.c.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------


Jak cudnie to czytać
Tamlin mój ginek tak mierzy, jak byłam u niego dwa tygondie temu to mam wpisane w karcie, że dno na pępku, teraz czuję że jest troszkę wyżej bo dzidek kopie wyżej niż pępek albo okupuje pępek
__________________
Klaudia - 27.10.2006 i Sonia - 29.08.2012 - moje dwa promyczki

"Nie wierzysz, mówiła miłość - jak cię rąbnę to we wszystko uwierzysz"
ks. Jan Twardowski
Bafi@Home jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:14   #1825
Iwoncia81
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoncia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 451
Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Mnie uczono tak jak na obrazku który wrzuciłam. Z Paulą szłam książkowo razem z nim, dziś zaczęłam 24 tydzień i mam minimalnie nad pępkiem.
Wiesz może masz niżej, ja mam wysoko bo czuje malucha wysoko nad pępkiem
Iwoncia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:22   #1826
katrin1
Rozeznanie
 
Avatar katrin1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 816
GG do katrin1
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cześć dziewczynki!

I znów po weekendzie jest kilkanaści estron, nie ma szans, nie nadrobię. Przeczytałam tylko 2 oststnie strony.

Angel, gdyby mi się taka sytuacja w autobusie przytrafiła na pewno podeszłabym do kierowcy, aby zwrócił uwagę osobie, która zajmuje miejscie przeznaczone dla ciężarnej, ma obowiązek zainterweniować. Naprawdę ludzie są okropni, nie przejmuj się i nie daj sobie w kaszę dmuchać, trzeba walczyć o swoje.

Co do gapienia się na brzuchy tez tak mam, ale w ogóle się tym nie przejmuję, niech się gapią.

Jutro mam wizytę i obawiam się, że jednak nie będę pracowac do końca czerwca, jak miałam w planach. W sobotę dopadły mnie bóle jakby miesiączkowe, brzuch twardniał a maluch skakał mocno. Trzymało przez noc i cały dzień. Wzięłam 3 nospy, ale nie przechodziło, już zastanawiałam się nad pojechaniem do szpitala, ale przeszło mi wieczorem, wczoraj też był spokój, jednak czuję podczas chodzenia jakiś dziwny ucisk na kość "piczną", czyli łonową. Mam nadzieję, że to nie oznaka skracającej się szyjki. Od czasu do czasu mam dziwne krótkotrwałe bóle, podczas oststniego usg lekarz tak mocno mi naciskał tą końcówką od aparatu na brzuch, że bardzo bolało, mówiłam mu o tym, ale stwierdził, że aby coś zobaczyć musi nacisnąć. I teraz w tym miejscu, tam gdzie maluszek miał główkę czuję od czasu do czasu ból, a kiedy dzidzia się kręci boli mocno. Wczoraj chyba zmieniała pozycję, bo brzuch cały aż chodził, a maluch podskakiwał jak piłeczka i kopał jak szalony. Po raz pierwszy ruchy były tak silne, momentami dość bolesne, jest więc małym siłaczem. Dzisiaj rusza się mniej, ale cały czas go czuję.
Muszę więc dzisiaj na wszelki wypadek uporządkowac papierkowe zaległości, powyrzucać śmieci i wyczyścić komputer, gdyby ginka chciała mnie wysłać na L4.

Zajadam się właśnie sałatką z kalafiorka, robicie? Jeśli nie to polecam, mały kalafior gotuje się na półmiękko, studzi, rozbiera na różyczki, do tego kroi się 2-3 pomidory w grubą kostkę lub ósemki, 2-3 jajka gotowane tak samo, sporo szczypioru z cebulki, bazylia świeża, majonez (trzeba go dość mocno przyprawić musztardą, pieprzem, solą, żeby sos miał zdecydowany smak, czasem daję jeszcze ząbek czosnku), polać wszystko, wymieszać delikatnie i zostawić na ok. 15-30 minut w lodówce, żeby wszystko się "przegryzło". Polecam, pyszna i prosta sałatka.
__________________





1 maj 2009- Marcelek
9 wrzesień 2012- Igorek
katrin1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:23   #1827
lukrecja_25
Wtajemniczenie
 
Avatar lukrecja_25
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 053
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

a ja najczęściej czuje tak na lini pępka i majtek na mnajtach to chyba łapami mnie boksuje bo tak był ostatnio ułożony a nogamai na pępku bo az mi sie takkie górki robia jak kopie
__________________
Nataniel '

bloguję
http://mamsmaczek.blogspot.com/
lukrecja_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:26   #1828
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

dziękuję kochaniutkie za wszelkie porady, nie będę cytowała, bo zmykam zaraz z powrotem do łóżka, a niestety mojego wielkiego stacjonarnego grata nie mam jak zabrac ze soba

trochę się uspokoiłam co do ruchów maleństwa. Wypiłam wielki kubek mleka z czosnkiem i maleństwo dało o sobie znac
masakra, tak mi te kopniaki poprawiły samopoczucie, że szok. Co pół godziny piję kolejną szklankę czegoś ciepłego, to herbatki jednej, to drugiej, to mleko, to rosołek. Wtedy mniej kaszle ale coś temperatura mi rośnie wczoraj, ani dzisiaj rano miałam 36,5, a jakieś pół godziny temu wzrosło do 37,5 stopni:/ leże plackiem, przykryta i mama przyszła mi z pomocą i robi co chwilę coś do picia. Teraz poszła po coś słodkiego do sklepu tak do 16 posiedzi, a potem zmiana mężuś wraca i będzie mi obiadek gotował no, bo mamuśka niestety tylko wode na herbatę potrafi ugotowac

poczekam do jutra, jak się nie poprawi ani odrobinę to pójdę do internisty. Najgorzej, że od tego kaszlu boli mnie brzuch dołem jak na okres ja mogę tak sobie cierpiec, ale nie chce by maleństwo coś się stało te bóle mnie jakoś niepokoją, zobaczymy co jutro powie internista jak każe iśc do gin no to trudno pożyczę jakoś na wizytę
dobra zmykam do łóżka kochane, miłego plotkowania i jeszcze raz dzięki za wszelkie porady
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:31   #1829
maggie123
Zakorzenienie
 
Avatar maggie123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 248
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Angel, współczuję takiego negatywnego doświadczenia. na chamstwo nic sie nie poradzi a kierowca raczej reagować nie będzie. Kiedyś mój tata (kierowca komunikacji miejskiej od prawie 30 lat) zareagował na podobną sytuację w autobusie, zwrócił uwagę pasażerowi, "nakazał" ustąpienia miejsca a później dostał wezwanie na "dywanik" za niewłaściwe zachowanie wobec pasażera - tego buraka - i jakąś karę finansową.
Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
witamy sie z Mamusiami w piątek wyszliśmy ze szpitala, leżeliśmy od poniedziałku 21.05, znowu z bólami, które nie wiadomo skąd się one biorą mimo że dbamy o siebie, ale już mamy się dobrze, rośniemy, ale dostaliśmy steryd na rozwój płucek, a teraz mamy zalecenie oczywiście bardzo oszczędny tryb życia, ale już jest ok, buziaki i miłego dnia, zaraz zabieram się za nadrabianie
W którym tygodniu jesteś?
jeśli mogłabym coś zasugerować, to może powinnaś się upomnieć jeszcze o coś na domykanie naczyń krwionośnych u maluszka. Mój bratanek (pisałam już o nim kilkakrotnie) urodzony w 26tc niestety nie dostał tych sterydów, czy co to tam jest i o ile z oddychaniem nie miał dużych problemów, to przez niedomknięte naczynia krwionośne miał w 1 dobie życia wylew 3 i 4 stopnia. i ze skutkami do dziś (a minęło już 3 lata) się zmagają.

Angel, może nie ma co czekać do jutra? i lepiej dziś spróbować dostać się do lekarza? na bolące gardło rodzinny lekarz polecał mi isla mid, płukanie gardła, inhalacje na zatkany nos. wracaj szybko do zdrówka!
__________________
O miłości, macierzynstwie, pasji, pracy, codzienności czyli blogujemy

http://sukcespisanyszminka.com

Zapraszam

Edytowane przez maggie123
Czas edycji: 2012-05-28 o 10:34
maggie123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-28, 10:35   #1830
aga_ton
Wtajemniczenie
 
Avatar aga_ton
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 833
Dot.: Brzuchy coraz większe mamy, dzieci kopią, my klikamy :) Mamy wrzesień-październ

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Mnie uczono tak jak na obrazku który wrzuciłam. Z Paulą szłam książkowo razem z nim, dziś zaczęłam 24 tydzień i mam minimalnie nad pępkiem.
u mnie w zeszłym tygodniu dno macicy doszło na wysokość pępka. więc też książkowo


mam pytanie do dziewczyn, które mają problemy z anemią. co powinnam jeść, by poprawić wyniki krwi? niestety żelazo w tabletkach u moim przypadku odpada, muszę ratować się innymi sposobami. co Wam polecił ginekolog? do wizyty jeszcze sporo czasu więc podpytam Was

a jak ułożony jest Wasz maluszek? mój ma ułożenie podłużne miednicowe, ale lekarz pociesza, że ma jeszcze czas by się obrócić. czytałam trochę w necie (niepotrzebnie zresztą ), że dzieci w takim ułożeniu mogą mieć później problemy z bioderkami i już się martwię

słyszałam też, że istnieją różne sposoby, by nakłonić maluszka by przyjął odpowiednią pozycję. np. chodzenie na czworakach, klęczenie, ramiona oparte na podłodze i bioderka wysoko...
tamlin,
Ty jako położna, jakie masz zdanie na temat tych ćwiczeń? mają sens, a jeśli tak to kiedy powinno się je zacząć wykonywać?
aga_ton jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.