III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październikowe - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 17:17   #691
Kalpana
Zakorzenienie
 
Avatar Kalpana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 363
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
a ZUS tez placi taka jednorazowa zapomoge z tytulu urodzenia sie dziecka?
Podobno tak. Mniej niż w KRUSie, ale też. Najlepiej idź zapytaj co i jak.
__________________

K

Sz
Kalpana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:19   #692
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A mi normalne, bo nie wiem czy u nas samorządowe jest...

Dziewczyny nie przejmujcie się tymi kilogramami, ja i tak przoduję na tym wątku! Kończę 32 tygodnie za dwa dni i mam 15 kg na plusie
Nie ma na co narzekać, i tak się cieszę że becikowe w ogóle istnieje można się śmiać z tego, że za 1000zł to waciki dziecku można kupić ale jednak coś jest... no i mamy szczęście że drugie tyle z racji zamieszkania.
lourose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:22   #693
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na badaniu. Z Jasiem wszystko ok. Waży 1 kg, teraz jest ułożony główkowo. Szyjka ma 45 mm.

U nas bedzie becikowe + to co wypłacą z ubezpieczenia grupowego ( chyba 1500 na głowe ).

Dearline jak po badaniu?


Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Ja już w domu po wizycie. Z synkiem wszystko w porządku. Według pomiarów na usg, nadal jest większy o 2 tygodnie. Ułożony jest nadal główką w górę. Szyjka zamknięta.

Gorzej ze mną. Mam poważną infekcję grzybiczną. Nie dość, że grzyb, to jeszcze pH paskudne. Dostałam 2 rodzaje globulek, maść, 2 rodzaje preparatów do higieny... na całą tę przyjemność wydałam w aptece 150zł

No i kolejny miesiąc i kolejne +4kg Jestem od początku ciązy 13kg na plusie, a tu jeszcze 3 miesiące przed nami. M-a-s-a-k-r-a.

Ogólnie jakaś zdołowana jestem. Kolejną wizytę mam wyznaczoną na 30 sierpnia dopiero, czyli mam czekać prawie 1,5 miesiąca. Ja myślałam, że teraz to częściej będę pod jego kontolą, a tu taki klops. Może lekarz ma urlop w sierpniu, nie dopytywałam. W ogóle ta pogoda dzisiejsza chyba źle na mnie wpływa. Mdli mnie, głowa pęka. Mam ochotę rozryczeć się w niebogłosy, żeby mi ulżyło, a nawet nie mam na to siły.

Dobrze, że z małym wszystko ok
A u ciebie się poprawi. Będzie dobrze.
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:25   #694
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Podobno tak. Mniej niż w KRUSie, ale też. Najlepiej idź zapytaj co i jak.
ja sie na tym kompletnie nie znam. Z tego co kojarze to jak sie Oskar urodzil to tz dostal z zusu 1500zl,ale z tego co kojarze to musial wczesniej wykupic takie pakiet czy cos,chyba ze sie myle

Moze zna sie ktos na takowych przepisach? moj tz pracuje i zaklad pracy odprowadza mu ta kase do zusu.
Ja szukam na necie,ale szczerze to nic szczegolnego nie znalazlam.
a mi sie nic nie nalezy bo pracowalam na umowe zlecenie
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:29   #695
lilka00
Wtajemniczenie
 
Avatar lilka00
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 447
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Ja już w domu po wizycie. Z synkiem wszystko w porządku. Według pomiarów na usg, nadal jest większy o 2 tygodnie. Ułożony jest nadal główką w górę. Szyjka zamknięta.

Gorzej ze mną. Mam poważną infekcję grzybiczną. Nie dość, że grzyb, to jeszcze pH paskudne. Dostałam 2 rodzaje globulek, maść, 2 rodzaje preparatów do higieny... na całą tę przyjemność wydałam w aptece 150zł

No i kolejny miesiąc i kolejne +4kg Jestem od początku ciązy 13kg na plusie, a tu jeszcze 3 miesiące przed nami. M-a-s-a-k-r-a.

Ogólnie jakaś zdołowana jestem. Kolejną wizytę mam wyznaczoną na 30 sierpnia dopiero, czyli mam czekać prawie 1,5 miesiąca. Ja myślałam, że teraz to częściej będę pod jego kontolą, a tu taki klops. Może lekarz ma urlop w sierpniu, nie dopytywałam. W ogóle ta pogoda dzisiejsza chyba źle na mnie wpływa. Mdli mnie, głowa pęka. Mam ochotę rozryczeć się w niebogłosy, żeby mi ulżyło, a nawet nie mam na to siły.

Aaa dostałam skierowanie na glukozę... 75g





Ja większość produktów kupię z Babydream'a, linii Rossmana. Pojedyncze produkty, np. krem przeciw odparzeniom kupię z Nivea Baby lub Hipp'a.



To o mnie mowa? Ja dzisiejsze aukcje wygrałam tylko i wyłącznie dzięki Snajperowi. Próbowałam wcześniej tyle razy bezskutecznie, że w końcu przekonałam się do tego programu i go wypróbowałam.







Gratuluj udanej wizyty. Czyli Jasiu rozmiarami jednak przypomina naszego malucha. Dzisiaj ginek nie sprawdzał jego wagi, bo tydzień temu robiliśmy to na 4d, ale jeżeli wówczas miał 935g, to teraz pewnie też ma ok. kilograma.
Najważniejsze że z dzidzią ok , a zbędne kiligramy się zrzuci po ciąży, nie ma się co martwić /

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ja liczyłam i dostaniemy 5000zł becikowego No bo 100zł becikowe, 1000zł to co matka dostaje z racji tego, że urodziła dziecko i 3000zł TŻ dostanie z KRUSu No i jeszcze rodzinne, to chyba 68zł miesięcznie, a od listopada mają o 9zł podnieść z tego co ostatnio czytałam Z tego 1200zł wydam na zęba, którego muszę zrobić Na pewno część odłożymy na dzidzię i na "czarną godzinę".
My chyba dostaniemy 3000, bo niby jedno jest dla wszystkich, drugie od miasta, a trzecie dla biednych rodzin i do tego rodzinne, o ile wezmą pod uwagę nasze dochody z zeszłego roku, bo w tym roku TŻ zaczął już zdecydowanie za dużo zarabiać .
lilka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:35   #696
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ja liczyłam i dostaniemy 5000zł becikowego No bo 100zł becikowe, 1000zł to co matka dostaje z racji tego, że urodziła dziecko i 3000zł TŻ dostanie z KRUSu No i jeszcze rodzinne, to chyba 68zł miesięcznie, a od listopada mają o 9zł podnieść z tego co ostatnio czytałam Z tego 1200zł wydam na zęba, którego muszę zrobić Na pewno część odłożymy na dzidzię i na "czarną godzinę".
A to nie jest to samo?

gda - Pytałaś o ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe.
Nie wiem jak to wygląda w innych firmach, ale jeżeli gdzieś się pracuje to wtedy przysługuje Ci ubezpieczenie. Firma ubezpiecza każdego pracownika. Jest to tzw. to ubezpieczenie grupowe. I wtedy w razie wypadku, śmierci, uszczerbku na zdrowiu itp. i również z racji narodzin dziecka dostajesz pieniądze.
Natomiast w firmie mojego TŻa dodatkowo każdy pracownik może sobie założyć jeszcze ubezpieczenie indywidualne. Chodzi o to, że w razie wypadku, śmierci teścia, żony, teściowej, dziecka czy też swojej, dostanie pieniądze z ubezpiecznia grupowego jak i indywidualnego.
Jeżeli ktoś chce się ubezpieczać dodatkowo/indywidualnie to wtedy ma odciąganą z wypłaty, co miesiąc, cene tego ubezpieczenia.

To wszystko jest wtedy gdy masz podpisaną umowę. Ale nie wiem jaką, tutaj trzeba poczytać trochę..

---------- Dopisano o 18:35 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

Cytat:
Napisane przez lilka00 Pokaż wiadomość
My chyba dostaniemy 3000, bo niby jedno jest dla wszystkich, drugie od miasta, a trzecie dla biednych rodzin i do tego rodzinne, o ile wezmą pod uwagę nasze dochody z zeszłego roku, bo w tym roku TŻ zaczął już zdecydowanie za dużo zarabiać .
No właśnie. My, w chwili obecnej, moglibyśmy starać się o zasiłek. Alee.. Biorą ileś miesięcy wstecz zarobki i w takim razie się nie kwalifikujemy.. . Bo wtedy TŻ zarabiał o wiele więcej niż w chwili obecnej.
__________________

Edytowane przez colds
Czas edycji: 2012-07-19 o 17:33
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:50   #697
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

lilka00
3000zl?
slyszalam ze dostaje sie 2000zl tzn. jeden tysiac dla wszystkich,a drugi dla najubozszych u ktorych nie przekraczaja dochody ok.500,ao tym trzecim to nie mam bladego pojecia

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

przeczytalam i faktycznie jestcos takiego jak trzecie becikowe,niestety nie w moim miescie ;(

tu podaje link,mozecie sprawdzic czy Wasze miasta takowe wyplacaja

http://www.becikowe.com/?sr=samorzadowe.html
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 17:54   #698
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

angel 166 u mnie też ostatnio pojawiły się duszności - nigdy wcześniej nie mialam z tym problemu a od niedzieli praktycznie każdego dnia do południa mam problem z oddyaniem, będąc ostatnio na wizycie dr juz kazał mi na ip jechac, ale jakoś się zgdaliśmy o tym spaniu na lewym boku i jak narazie mi odpuścił mam się obserwować a jak coś do szpitla na szczegółowe badania, ale faktycznie ja mam duży problem ze spaniem na lewym boku, czesto budze sie na prawym lub na pecach i dlatego po tak przespanej nocy można miec niedotlenienie i duszności ja teraz staram się uważać i bede sie obserwowac czy to sie zmieni,nawet siedzieć kazał mi bardziej na lewą sronę układając ciało
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:59   #699
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

a u mnie na poludniu przepowiadaja trąby powietrzne
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:01   #700
aloy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 298
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

czy któraś z Was miała do czynienia z postępowaniem wyjaśniającym w zusie? Jakieś pisma do mnie przychodzą o wszczęciu postępowania i że zebrano dokumenty w mojej sprawie i mogę sobie do nich zajrzeć. A kasy jak nie ma tak nie ma... Co robić w takiej sytuacji?
__________________
02.05.2009 godz 17.00

Ola 19.10.2009
aloy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:02   #701
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Ja już w domu po wizycie. Z synkiem wszystko w porządku. Według pomiarów na usg, nadal jest większy o 2 tygodnie. Ułożony jest nadal główką w górę. Szyjka zamknięta.

Gorzej ze mną. Mam poważną infekcję grzybiczną. Nie dość, że grzyb, to jeszcze pH paskudne. Dostałam 2 rodzaje globulek, maść, 2 rodzaje preparatów do higieny... na całą tę przyjemność wydałam w aptece 150zł

No i kolejny miesiąc i kolejne +4kg Jestem od początku ciązy 13kg na plusie, a tu jeszcze 3 miesiące przed nami. M-a-s-a-k-r-a.
Ważne że z malutkim wszystko dobrze, grzyba wyleczysz a kilogramy zrzucisz

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość

I jeszcze jedno - dostałam dziś pierwszy raz z zusu wypłatę i to jest 50% mojej pensji. Czemu tak??? Ktoś się na tym zna? Czy zus wylicza może ten okres L4 i daje tyle ile trwa jeden okres na L4 (powiedzmy 3 tygodnie)?
Najlepiej iśc do zusu i się dowiedzieć, bo oni płacą jak chcą. Raz za całe zwolnienie, raz za część. Nie ma zasady, przynajmniej u mnie.

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ja liczyłam i dostaniemy 5000zł becikowego No bo 100zł becikowe, 1000zł to co matka dostaje z racji tego, że urodziła dziecko i 3000zł TŻ dostanie z KRUSu No i jeszcze rodzinne, to chyba 68zł miesięcznie, a od listopada mają o 9zł podnieść z tego co ostatnio czytałam Z tego 1200zł wydam na zęba, którego muszę zrobić Na pewno część odłożymy na dzidzię i na "czarną godzinę".
Tyle aż z krusu się dostaje ????????

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
a ZUS tez placi taka jednorazowa zapomoge z tytulu urodzenia sie dziecka?
Zus Ci nic nie da.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 18:02   #702
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

A u nas będzie ten 1000 co dostaje każdy , jak dobrze pójdzie to samorządowe ponieważ w Poznaniu niby obowiązuje tylko ja nie jestem tam na stałe zameldowana :/ ale Tż jest więc nie wiem jak to będzie ... o tym rodzinnym to niestety możemy pomarzyć :/ a przydałoby się no i Tż ma ubezpieczenie grupowe w pracy i za dziecko też dostanie coś przeszło 1000 o ile się nie mylę .
Napiszę do urzędu miasta jak mówi colds to może będą łaskawi i odpiszą
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:03   #703
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Kochane ja się bardzo cieszę, że z maluszkiem wszystko dobrze. To po prostu już druga z rzędu wizyta u mojego gina, podczas której potraktował mnie z mniejszym zaangażowaniem niż wcześniej. Możliwe, że jestem zbyt wymagająca. Poza tym już wcześniej były sygnały, że pojawia się jakaś infekcja i ja dostałam wtedy od niego w zaleceniu witaminę C dopochwowo. Już kiedyś przed ciążą mi ją zapisywał i mówiłam mu, że ona mnie diabelsko piecze. Uparł się, że mam spróbować jeszcze raz. Oczywiście na 2 tabletkach wyjmowanych równie szybko jak wkładanych, musiałam się poddać. Może gdyby na ostatniej wizycie przepisał coś innego, to ta grzybica nie rozwinęłaby się do takiego stopnia, w jakim jest to teraz. Ale marudzę... chyba już się do tego przyzwyczaiłyście, co?

Cytat:
Napisane przez aga_ton Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny.

melduję, że jestem i żyję
Aga_ton !!!

Cytat:
Napisane przez lourose Pokaż wiadomość
Kochana! Z dzidkiem wszystko ok, czyli to najważniejsze!
Jeśli Cię to pocieszy, to też od początku ciąży mam 13 kg + więc idziemy łeb w łeb jak mówię komuś ile przytyłam, to zazwyczaj się śmieje i mówi właśnie że jeszcze sporo przede mną jeśli w ciąży będę jeszcze 3 m-ce
Co do częstotliwości wizyt, to ja najbliższą mam we wt, a następną dopiero pod koniec sierpnia (z KTG) i gin. powiedziała że potem będziemy się częściej spotykać. Może tak będzie i u Ciebie?
Grzybica niefajna rzecz ale trzeba się poddać kuracji, ja dopiero co się faszerowałam globulkami a czuję już że coś się dzieje
Mnie właśnie nie przeraża wizja tych 13kg, które już są, ale tego, że jeszcze sporo może przybyć. Wszyscy dookoła gadają mi, że te ostatnie miesiące są najgorsze, jeżeli chodzi o przyrost wagi. Poza tym wkurza mnie, bo wszystkie moje znajome w ciąży mają figurki jak modelki i tylko piękne, okrągłe brzuszki, a ja wyglądam jak hipopotam. Jestem grubsza od mojej koleżanki, która na wtorek miała termin porodu. To mnie momentami naprawdę dobija. Poza tym ja od zawsze miałam problemy z akceptacją swojego ciała, wspomniałam kiedyś o tym, na którymś z pierwszych wątków. Boję się, że piekło, przez które już przechodziłam, wróci do mnie po porodzie, a bardzo tego nie chcę.



Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
A w którym tyg Wasze dzidzie waża 1 kg?
bo moj maly ważył kg bez paru gram 6 lipca.
Mój ważył 935g, gdy miał 24+5. Dzisiaj kończymy 26 tydzień i pewnie ma już dobre ponad kilogram. A Twój ile miał 6 lipca?

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość

Dziewczyny nie przejmujcie się tymi kilogramami, ja i tak przoduję na tym wątku! Kończę 32 tygodnie za dwa dni i mam 15 kg na plusie
Piękna, z Tobą to ja w ogóle nie gadam na temat wagi. Masz figurę jak modelka, mimo tych 15kg na plusie. Tak to ja nie wyglądałam nawet przed ciążą!
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:03   #704
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez zielona1911 Pokaż wiadomość
a u mnie na poludniu przepowiadaja trąby powietrzne
No słyszałam właśnie ... masakra co to się ostatnio dzieje :/
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:06   #705
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

tamlin111
tak tez myslalam ze mi sie nie nalezy.Ale pocieszam sie ze rodzinne idzie o 9zl w gore
teraz jeszcze nie pobieram rodzinnego ale jak sie Dominik urodzi to wtedy zloze bo na dwoje dzieci to az 150zl doganiamy slimaczm tępem zachod Brawo haha
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:08   #706
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Hej dziewczyny!
Mnie ząb trochę pobolewa i wszystko co jem,czuje dentystąPoszłam zapisać się do innej na te 2górne zęby a tam terminy na sierpień i to prywatnie!ale jak coś się zwolni ma zadzwonić...

Zielona super,że Tobie się udałowyleczysz ząbki i będzie git.

Sojka co z tym krwawiącym zębem/dziąsłem?

Solenizantkom 100lati szczęśliwego rozwiązania!

Dziewczyny piękne zakupki zrobiłyście

Gratuluję wkraczania w nowe tygodnie

Cytat:
Napisane przez angel166 Pokaż wiadomość
No i zmartwiła mnie trochę moimi dusznościami
nie pisałam Wam ale od kilku dni mi się ciężko oddycha, na początku to trwało kilka sekund ale dzisiaj to od rana nie mogłam wziąśc pełnego oddechu do 17 roku życia leczyłam się na astmę oskrzelową i z własnej głupoty przestałam, gdy usłyszałam, że jest w fazie remisji
martwię się czy teraz się czasem nie odnowiła
położna kazała mi podejść do internisty. Powiedział, że świstów nie ma, więc to raczej przez ucisk małej na przeponę ale kazał zgłosić się mimo wszystko do alergologa i zrobić spirometrię. Powiedział, że to ważne, bo jak się okaże, że to nawrót astmy to poród naturalny odpada. Kurczę najgorzej, że nie mam kasy, a na fundusz zarejestrować się mogę na styczeń szukam zatem wcześniejszego terminu w okolicy
kurdę pewnie znów mnie nafaszerują kolejnymi lekami


w ogóle jak obecnie jestem w 32 tygodniu to znaczy, że zaczęłam już 8 miesiac?
Kochana moja szwagierka ma astmę oskrzelową i też bała się cesarki,bo całą trójkę urodziła sn,ale ostatnio jej gin. powiedział,że da rade urodzić naturalnie,chyba,że wyjdą jakieś komplikacje to wtedy na stół,ale będzie próbować...
Ja dziś wchodzę w 32tydz,więc 8miesiąc zaczynam
Nie martw się na zapas

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Ja już w domu po wizycie. Z synkiem wszystko w porządku. Według pomiarów na usg, nadal jest większy o 2 tygodnie. Ułożony jest nadal główką w górę. Szyjka zamknięta.

Gorzej ze mną. Mam poważną infekcję grzybiczną. Nie dość, że grzyb, to jeszcze pH paskudne. Dostałam 2 rodzaje globulek, maść, 2 rodzaje preparatów do higieny... na całą tę przyjemność wydałam w aptece 150zł

No i kolejny miesiąc i kolejne +4kg Jestem od początku ciązy 13kg na plusie, a tu jeszcze 3 miesiące przed nami. M-a-s-a-k-r-a.

Ogólnie jakaś zdołowana jestem. Kolejną wizytę mam wyznaczoną na 30 sierpnia dopiero, czyli mam czekać prawie 1,5 miesiąca. Ja myślałam, że teraz to częściej będę pod jego kontolą, a tu taki klops. Może lekarz ma urlop w sierpniu, nie dopytywałam. W ogóle ta pogoda dzisiejsza chyba źle na mnie wpływa. Mdli mnie, głowa pęka. Mam ochotę rozryczeć się w niebogłosy, żeby mi ulżyło, a nawet nie mam na to siły.
Dobrze,że synuś zdrowy i rośnie!
Współczuję tej grzybicy.A wcześniej sama nic nie zauważyłaś?jakiejś dziwnej wydzieliny,zapachu?
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:09   #707
kraven
Zakorzenienie
 
Avatar kraven
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Z naszego mieszkanka
Wiadomości: 4 833
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Mój klops ma kilogram w 26 tygodni. Dzisiaj dokładnie skończyłam 26 tydzień.
__________________
Bo szczęście jest tam, gdzie jesteś Ty...

Jestem żonką

Dwa szczęścia:
Jaś - 08.11.2012
Hania - 06.11.2015
kraven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:10   #708
coventry
Raczkowanie
 
Avatar coventry
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 228
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

dziewczyny, wiem że to już było przerabiane na wątku ale mam pytanko? ( może głupie ale mnie to nurtuje...) - mam zamiar karmić piersią, no ale trzeba jakąś butelachę zakupić (jaka firma najlepsza??), i czy to jest tak że powinno sie miec wszystko z jednej firmy i linii, chodzi mi o smoczek przy bulelce, smoczek uspokajacz i nakłądki na sutki ( u mnie raczej będą konieczne) i co polecacie, jakie kupiłyscie, bo juz sama nie wiem się na avent, dr browns czy TP
coventry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:13   #709
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj na badaniu. Z Jasiem wszystko ok. Waży 1 kg, teraz jest ułożony główkowo. Szyjka ma 45 mm.
Gratulję udanej wizyty

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Ja już w domu po wizycie. Z synkiem wszystko w porządku. Według pomiarów na usg, nadal jest większy o 2 tygodnie. Ułożony jest nadal główką w górę. Szyjka zamknięta.

Gorzej ze mną. Mam poważną infekcję grzybiczną. Nie dość, że grzyb, to jeszcze pH paskudne. Dostałam 2 rodzaje globulek, maść, 2 rodzaje preparatów do higieny... na całą tę przyjemność wydałam w aptece 150zł

No i kolejny miesiąc i kolejne +4kg Jestem od początku ciązy 13kg na plusie, a tu jeszcze 3 miesiące przed nami. M-a-s-a-k-r-a.

Ogólnie jakaś zdołowana jestem. Kolejną wizytę mam wyznaczoną na 30 sierpnia dopiero, czyli mam czekać prawie 1,5 miesiąca. Ja myślałam, że teraz to częściej będę pod jego kontolą, a tu taki klops. Może lekarz ma urlop w sierpniu, nie dopytywałam. W ogóle ta pogoda dzisiejsza chyba źle na mnie wpływa. Mdli mnie, głowa pęka. Mam ochotę rozryczeć się w niebogłosy, żeby mi ulżyło, a nawet nie mam na to siły.

Aaa dostałam skierowanie na glukozę... 75g
dla synka
Oby ta infekcja raz dwa minęła ... będziesz brała te globulki to tak też będzie głowa do góry
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-19, 18:15   #710
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
No słyszałam właśnie ... masakra co to się ostatnio dzieje :/
przyznam ze sie boje troche,bo mieszkam na samej gorze i mam okno nie domkniete tzn nie zamyka sie do konca bo idzie przez niego kabel od anteny i jak ma byc wiatr 90km/h to boje sie ze mi to okno sie otworzy i mi go wyrwie,oby nie
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:15   #711
weronika_91
Zakorzenienie
 
Avatar weronika_91
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 3 464
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez kraven Pokaż wiadomość
Mój klops ma kilogram w 26 tygodni. Dzisiaj dokładnie skończyłam 26 tydzień.
Duży chłopczyk
No mój Jaś w 27 miał 1200g
__________________
Jaśko
weronika_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:19   #712
zielona1911
Zakorzenienie
 
Avatar zielona1911
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3 300
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
dziewczyny, wiem że to już było przerabiane na wątku ale mam pytanko? ( może głupie ale mnie to nurtuje...) - mam zamiar karmić piersią, no ale trzeba jakąś butelachę zakupić (jaka firma najlepsza??), i czy to jest tak że powinno sie miec wszystko z jednej firmy i linii, chodzi mi o smoczek przy bulelce, smoczek uspokajacz i nakłądki na sutki ( u mnie raczej będą konieczne) i co polecacie, jakie kupiłyscie, bo juz sama nie wiem się na avent, dr browns czy TP
wgmnie to wszystko to samo,chociaz podobno dr browns ma jakies tam bajery.Ja mialam i mam butelki i smoczki Avent

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
Duży chłopczyk
No mój Jaś w 27 miał 1200g
a moj w 26 nie mial nawet pelnego kg
zielona1911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:20   #713
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez Katee27 Pokaż wiadomość
Dobrze,że synuś zdrowy i rośnie!
Współczuję tej grzybicy.A wcześniej sama nic nie zauważyłaś?jakiejś dziwnej wydzieliny,zapachu?
Ja już od 2 wizyt miałam stan zapalny. Miałam dość silne upławy, z tym, że ich kolor czy zapach nie był niepokojący. Dopiero od jakiegoś tygodnia (może ciut dłużej) zaczęły być nieciekawe, ale czekałam do umówionej wizyty. Na samym początku brałam Lacto Vaginal. Jako, że stan zapalny nadal się utrzymywał, przepisano mi Feminella Vagi C ( czy coś w tym stylu, to witamina C dopochwowa). Nie skończyłam opakowania, bo mnie uczulała. Poza tym cały czas używałam zewnętrznie Clorimazolum. A mimo tego mnie dopadło. No trudno... teraz pozostaje mi wierzyć w to, że globulki, które teraz mi zapisano, wyleczą to świństwo.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:22   #714
colds
Zakorzenienie
 
Avatar colds
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: WielkaPolska :)
Wiadomości: 6 710
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez weronika_91 Pokaż wiadomość
A u nas będzie ten 1000 co dostaje każdy , jak dobrze pójdzie to samorządowe ponieważ w Poznaniu niby obowiązuje tylko ja nie jestem tam na stałe zameldowana :/ ale Tż jest więc nie wiem jak to będzie ... o tym rodzinnym to niestety możemy pomarzyć :/ a przydałoby się no i Tż ma ubezpieczenie grupowe w pracy i za dziecko też dostanie coś przeszło 1000 o ile się nie mylę .
Napiszę do urzędu miasta jak mówi colds to może będą łaskawi i odpiszą
Wiem, że becikowe może odebrać albo matka albo ojciec. Więc wydaje mi się, że to samorządowe to będzie mógł Twój TŻ wziąć na siebie. Jednak lepiej się dowiedzieć u źródła.

My liczymy na jakieś 3000zł. Ale już się nauczyłam. Nie ma co wydawać jak się nie ma , bo później różnego rodzaju zdziwienia wychodzą
__________________
colds jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:25   #715
Dearlie
Zakorzenienie
 
Avatar Dearlie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 206
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
dziewczyny, wiem że to już było przerabiane na wątku ale mam pytanko? ( może głupie ale mnie to nurtuje...) - mam zamiar karmić piersią, no ale trzeba jakąś butelachę zakupić (jaka firma najlepsza??), i czy to jest tak że powinno sie miec wszystko z jednej firmy i linii, chodzi mi o smoczek przy bulelce, smoczek uspokajacz i nakłądki na sutki ( u mnie raczej będą konieczne) i co polecacie, jakie kupiłyscie, bo juz sama nie wiem się na avent, dr browns czy TP
Ja mam na tę chwilę 2 butelki z Aventa. Jedną 125ml, a drugą 260ml.

Moja położna bardzo polecała mi butelkę dr Browns, tę antykolkową z rurką w środku. Jak będę sobie mogła finansowo na nią pozwolić, to planuję kupić jedną sztukę tej marki.
__________________
ANTOŚ 28.10.2012

Edytowane przez Dearlie
Czas edycji: 2012-07-19 o 18:26
Dearlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:32   #716
lidka0308
Zadomowienie
 
Avatar lidka0308
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 413
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Witam!

Ładnie laski szalejecie, jeden dzień i prawie 10 stron do przeczytania
nie wiem, czy dzisiaj dam radę nadrobić, ale będę się starała

Cytat:
Napisane przez Katee27 Pokaż wiadomość
Może powiedz jej,ze nie przeszkadza,zadawaj pytania,może się rozrusza?a jak nie,nic nie podpisuj.


Leż kochanieńka i zaciskaj nogi,niech Lenka siedzi grzecznie i nabiera ciałka


Ja też muszę zwracać uwagę na ruchy małego.Boję się,że to moje zapalenie dziąsła może na niego źle wpłynąćStaram się być dobrej myśli...

Jeszcze Ja,Konczita,Weronika,Mart usia....więcej nie pamiętam.Musimy szczególnie uważać...

Super,że wizyta udanaJa mojego z 8tyg.nie widziałam,a w szpitalu robił mi usg w 30tc i nic nie widziałam,bo tylko on miał monitor.
Pizza za mną chodzi,ale teraz to ciężko by mi było ją jeść,bo żuję tylko jedną stroną


Wiesz,ostatnio zadużo nie zarabia,moja kasa z zusu o 2stówy niższa,teraz dostałam 170zł i to ma byc cała wypłata???we wterek pójdę z następnym L4 to zapytam,co jest grane?mam nadzieję,ze będzie wyrównanie,bo za co ja kupię resztę wyprawki???




Dokładnie,przeraża mnie to..


Tego Ci było trzebaa do dentysty idź,bo na wizytę też pewnie poczekasz.A powiedz jak teściowa,bez problemu oddała Ci kase?

---------- Dopisano o 23:25 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------


To niezła z niej laskaponad 4kg to pewnie już cc zrobią?masz przed tym obawy?

Ja też tak przeciągałam,aż samo przypyliło pulsującym zębem.Myślałam,że po ścianach będę chodzić.
A Zosieńka cały czas rośnie,będzie dobrze


Kochana nie zadręczaj się tak,bo dzidzia tez się stresuje

Zasypiam,więc uciekam.Dobranoc!
Jak to 170 zł? tyle ci Zus wypłacił za miesiąc, dobrze zrozumiałam? no jaja jakieś, teraz się nie dziwię, skąd to zdenerwowanie
lidka0308 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:34   #717
Katee27
Zadomowienie
 
Avatar Katee27
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 368
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno - dostałam dziś pierwszy raz z zusu wypłatę i to jest 50% mojej pensji. Czemu tak??? Ktoś się na tym zna? Czy zus wylicza może ten okres L4 i daje tyle ile trwa jeden okres na L4 (powiedzmy 3 tygodnie)?

A kupiłam dziś na przecenie super buciki dla małego, ale jak się okazuje rozmiar 21 jest na ok. roczek, więc trochę poczekają Trzeba będzie się rozeznać w tych dziecięcych rozmiarach bucików hihi
Cudne buciczkia z tą wypłatą to miałam tak samo.Później dostałam drugą część.Tylo później mi odcieli 200zł,we wtorek się dowiem co i jak.Może to dlatego,że później było mniej pracy i mniej zarabiałam...

Cytat:
Napisane przez Kalpana Pokaż wiadomość
Ja liczyłam i dostaniemy 5000zł becikowego No bo 100zł becikowe, 1000zł to co matka dostaje z racji tego, że urodziła dziecko i 3000zł TŻ dostanie z KRUSu No i jeszcze rodzinne, to chyba 68zł miesięcznie, a od listopada mają o 9zł podnieść z tego co ostatnio czytałam Z tego 1200zł wydam na zęba, którego muszę zrobić Na pewno część odłożymy na dzidzię i na "czarną godzinę".
Żartujesz???a to nie jest to ogólne becikowe?

To i ja się pochwalę,co kupiłam w sh
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19072012979.jpg (76,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19072012980.jpg (97,4 KB, 16 załadowań)
__________________



Często, aby stało się to, czego pragniemy, trzeba tylko przestać robić to, co robimy...
Katee27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:34   #718
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

To ja sie musze dowwiedzieć czy u mnie mają samorządowe

Kalpana a to becikowe i to co dostaje mama z tyt ur dziecka to nie to samo?

ja mam z mezem podobne jak Colds,ubezpieczenie w pracy i indywidualnie,które odciągaja z wyplaty. Oboje jestesmy ubezpieczeni w pzu indywidualnie.
jak urodzilam synka to tylko maz dostal z pzu bo ja bylam za krotko ubezpieczona. To wtedy dostalismy lacznie z pzu,męża pracy plus bezikowe ponad 6000 tys zl. Nie wiem ile teraz dostaniemy bo mi pzu teraz tez wyplaci.


co do wagi dzidzi,to moze moj za chudziutki jest bo w 25 tyg i 6 dniu ważyl nie całe 900 gram myślicie,że to nie za malo?

u mnie juz kiilka razy lalo,grzmialo,blyskalo sie i swiecilo slonce na zmiane
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:35   #719
gda
Zakorzenienie
 
Avatar gda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 498
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
angel 166 u mnie też ostatnio pojawiły się duszności - nigdy wcześniej nie mialam z tym problemu a od niedzieli praktycznie każdego dnia do południa mam problem z oddyaniem, będąc ostatnio na wizycie dr juz kazał mi na ip jechac, ale jakoś się zgdaliśmy o tym spaniu na lewym boku i jak narazie mi odpuścił mam się obserwować a jak coś do szpitla na szczegółowe badania, ale faktycznie ja mam duży problem ze spaniem na lewym boku, czesto budze sie na prawym lub na pecach i dlatego po tak przespanej nocy można miec niedotlenienie i duszności ja teraz staram się uważać i bede sie obserwowac czy to sie zmieni,nawet siedzieć kazał mi bardziej na lewą sronę układając ciało
Ja też mam duszności, ale takie jakby chwilowe. I to jeszcze się dzieje w momencie twardnienia macicy... Ginekolog powiedziała, że to przepona coraz mocniej naciska na płuca i stąd te duszności.

A ja ciągle w nocy się budzę na plecach... Niewygodnie mi na bokach

Cytat:
Napisane przez aloy Pokaż wiadomość
czy któraś z Was miała do czynienia z postępowaniem wyjaśniającym w zusie? Jakieś pisma do mnie przychodzą o wszczęciu postępowania i że zebrano dokumenty w mojej sprawie i mogę sobie do nich zajrzeć. A kasy jak nie ma tak nie ma... Co robić w takiej sytuacji?
Hmmm, może zadzwoń do nich? Ale coś konkretnego było tam napisane? Może pracodawca Cię zgłosił, czy to niemożliwe? Oni czasem sprawdzają różne osoby, mogą przyjść do miejsca pracy albo Ciebie wezwać do siebie...

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Najlepiej iśc do zusu i się dowiedzieć, bo oni płacą jak chcą. Raz za całe zwolnienie, raz za część. Nie ma zasady, przynajmniej u mnie.
Poczekam do następnej wypłaty, ile wypłacą i zobaczymy.

Cytat:
Napisane przez Dearlie Pokaż wiadomość
Kochane ja się bardzo cieszę, że z maluszkiem wszystko dobrze. To po prostu już druga z rzędu wizyta u mojego gina, podczas której potraktował mnie z mniejszym zaangażowaniem niż wcześniej. Możliwe, że jestem zbyt wymagająca. Poza tym już wcześniej były sygnały, że pojawia się jakaś infekcja i ja dostałam wtedy od niego w zaleceniu witaminę C dopochwowo. Już kiedyś przed ciążą mi ją zapisywał i mówiłam mu, że ona mnie diabelsko piecze. Uparł się, że mam spróbować jeszcze raz. Oczywiście na 2 tabletkach wyjmowanych równie szybko jak wkładanych, musiałam się poddać. Może gdyby na ostatniej wizycie przepisał coś innego, to ta grzybica nie rozwinęłaby się do takiego stopnia, w jakim jest to teraz. Ale marudzę... chyba już się do tego przyzwyczaiłyście, co?


Mnie właśnie nie przeraża wizja tych 13kg, które już są, ale tego, że jeszcze sporo może przybyć. Wszyscy dookoła gadają mi, że te ostatnie miesiące są najgorsze, jeżeli chodzi o przyrost wagi. Poza tym wkurza mnie, bo wszystkie moje znajome w ciąży mają figurki jak modelki i tylko piękne, okrągłe brzuszki, a ja wyglądam jak hipopotam. Jestem grubsza od mojej koleżanki, która na wtorek miała termin porodu. To mnie momentami naprawdę dobija. Poza tym ja od zawsze miałam problemy z akceptacją swojego ciała, wspomniałam kiedyś o tym, na którymś z pierwszych wątków. Boję się, że piekło, przez które już przechodziłam, wróci do mnie po porodzie, a bardzo tego nie chcę.

Piękna, z Tobą to ja w ogóle nie gadam na temat wagi. Masz figurę jak modelka, mimo tych 15kg na plusie. Tak to ja nie wyglądałam nawet przed ciążą!
Witamina C na grzyba??? Nieźle... Przecież to musi tak piec, że nie da się wytrzymać! Ja rozumiem "zakwaszać" pochwę, ale to chyba są inne metody Właśnie Lactovaginal chociażby...

Pomyśl sobie, że dzidziuś z Ciebie ściągnie te kilogramy, jak będziesz go karmić. Myślę, że skoro się nie objadasz, a tak tyjesz, to Twoje ciało (zwłaszcza po tym co kiedyś przechodziłaś), bardzo tego potrzebuje Zobacz, jak pięknie rośnie Twoja dzidzia i wszystko jest w porządku z Twoją ciążą - ciało wie co robi! Wiem, że po porodzie mogą nastać cięższe chwile, ale masz przecież wsparcie swojego ukochanego, no i byłaś/jesteś (?) pod opieką specjalisty, w razie gdybyś zauważyła, że pewne symptomy "wracają", to pędź do niego od razu!

Nie wiadomo ile jeszcze mi przybędzie i jak będę wyglądała pod koniec ciąży, więc nie chwalmy dnia...
gda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:36   #720
Choco Mademoiselle
Zadomowienie
 
Avatar Choco Mademoiselle
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 229
Dot.: III trymestr już nam leci, rosną w siłę nasze dzieci! Mamy wrześniowo-październ

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
A mi normalne, bo nie wiem czy u nas samorządowe jest...

Dziewczyny nie przejmujcie się tymi kilogramami, ja i tak przoduję na tym wątku! Kończę 32 tygodnie za dwa dni i mam 15 kg na plusie
to nie przodujesz sama bo mam tyle samo.ale wszyscy sie dziwią jak im mówie bo w ogóle nie widać.wszystko w brzuch i cycki poszło.no i może troche w uda
Cytat:
Napisane przez coventry Pokaż wiadomość
dziewczyny, wiem że to już było przerabiane na wątku ale mam pytanko? ( może głupie ale mnie to nurtuje...) - mam zamiar karmić piersią, no ale trzeba jakąś butelachę zakupić (jaka firma najlepsza??), i czy to jest tak że powinno sie miec wszystko z jednej firmy i linii, chodzi mi o smoczek przy bulelce, smoczek uspokajacz i nakłądki na sutki ( u mnie raczej będą konieczne) i co polecacie, jakie kupiłyscie, bo juz sama nie wiem się na avent, dr browns czy TP
ja mam cały zestaw dr browns.podobno najlepsze.wszystkie mmoje dzieciate kolezanki i kuzynki mają
Choco Mademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.