Lubelskie Mamusie - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-24, 21:38   #1231
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
Mój syn strasznie marudny jest w dzień przez upał nie mogę go uspic przez 3-4 h w nocy ładnie śpi, idzie spac ok 22 i wstaje ok 5 jest ciezko nie powiem ale licze ze to sie unormuje jakoś... mnie dopadl baby blues i ciagle placze... nad kupkami, pępuszkiem bo odpadl bo mały placze bo nie placze itd :P moj maz ma mnie dosc, ale dzielnie znosi moje humory. ehhhh... dodatkowo ścisla dieta bo maly ma problem z brzuszkiem wiec z kg ciazowych nie zostalo nic, a nawet waze mniej o 4 kg niz przed ciążą. Teraz jeszcze mnie czyści a jedyne co moge wziac to wegiel... brzuch boli a maly ciagle chce tylko do mnie na rece. Jedynie u mnie sie uspokaja.
nieidealna współczuję ale mam nadzieję że niedługo się unormuje ja jeszcze chodzę 2w1 a dzisiaj strasznie głowa mnie boli i Iga coś słabo się rusza.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 17:49   #1232
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

powiem wam że opieka nad maluchem to cięższa praca niz myslalam... jest trudno szczegolnie w nocy jak nie chce mi moj szkrab zasnac przez 3 h, ale jego usmiech przez sen pokazujacy dziaselka wynagradza wszystko.
Kupilismy malemu dzis hustawke i juz jestem z niej zadowolona maly plakal ale uspokoil sie w niej w minute. probuje go przyzwyczaic do spania w ciemnosci, ale ciezko mi to idzie :P zastanawiam sie ile mm mu dawac do jedzenia bo po cycku po 1,5 h jest glodny dalej szuka cysia i wklada rece do buzi... nie wiem czy go nie przekarmie dajac po 2 h od karmienia piersia 60 ml butli. w nocy spi 5-6 h i dopiero budzi sie na jedzenie.
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:05   #1233
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

nieidealna moja córka też ma problem ze spaniem ale w dzień przez te upały ostatnie :/ ale w nocy po jedzeniu jak jej się odbije to od razu wędruje do swojego łóżeczka dostaje smoczek i zasypia ale w te upały to był dramat od 5 do 17 przesypiała może 1,5-2 godz. i cały czas marudziła :/ żałuję że nie mieszkam w domku i nie mam ogrodu bo wtedy może w cieniu łatwiej byłoby jej było zasnąć niż w parówce w bloku :/

moja jak miała 3 dni takie mocno płaczliwe być może ze względu na kolkę to kupiłam jej leżaczek-bujaczek i moment dziecko się uspokoiło i zasypiało w nim więc ten patent jest mi też dobrze znany jeśli chodzi o światło w pokoju to póki co Oliwka śpi z nami w sypialni i całą noc świeci się lampka solna nakryta pieluchą :P żeby złagodzić światło a żebym ja mogła w każdej chwili monitorować małą

A jeśli chodzi o jedzenie to spokojnie nie przekarmisz go on ma swój rytm jakby nie był głodny to by nie jadł a jak zje za dużo to zwróci albo uleje więc spokojnie, moja potrafi niekiedy wciągnąć na raz 150ml lub nawet 300ml zdarzyło się jej ale też wcześniej jak jadła to zjadała np. 40, 60, 30 ml bo widocznie nie miała potrzeby zjeśc wiecej a pozniej dojadła sobie 300ml więc spokojnie i niech śpi ile chce to dobre dla niego i dla Ciebie oboje skorzystacie na tym a moje dziecię zaczyna sobie głużyć tzn gada po swojemu i tak się śmieje że szok :P a najlepiej jak się budzi i wyciagam ją z łózka to taka radocha ze spotkania za każdy razem że nie wiem


Pozdrawiamy wszystkie mamy i te już i te co niebawem będą buziaki

Edytowane przez sopai1
Czas edycji: 2013-06-26 o 09:07
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 11:47   #1234
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

rezygnuje z karmienia piersią... malego dzis bolal brzuch przez to co zjadlam wczoraj... nie spal mi od 4 rano do teraz :/ a ile krzyku placzu bylo i mojego i jego... wole mu dac mm i byc pewna ze jest najedzony oraz nic mu nie zaszkodzi to co zjem...czuje sie okropnie, jak wyrodna matka ale coz... przejdzie. Nie chce juz sluchac tego przerazliwego placzu z glodu i bolu.
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:28   #1235
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
rezygnuje z karmienia piersią... malego dzis bolal brzuch przez to co zjadlam wczoraj... nie spal mi od 4 rano do teraz :/ a ile krzyku placzu bylo i mojego i jego... wole mu dac mm i byc pewna ze jest najedzony oraz nic mu nie zaszkodzi to co zjem...czuje sie okropnie, jak wyrodna matka ale coz... przejdzie. Nie chce juz sluchac tego przerazliwego placzu z glodu i bolu.

nie ma się co zadręczać. Mleko modyfikowane to nie samo zło. Szczęśliwe i najedzone dziecko to szczęśliwa mama. A nie ma sensu siebie męczyć i maleństwa.
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 06:10   #1236
Clarissa20
Raczkowanie
 
Avatar Clarissa20
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 85
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witajcie Koleżanki, dawno mnie tu nie było
Miło przeczytać, że już wiele z Was ma swoje Szkraby przy sobie, gratuluję Wam wszystkim! Noi Shirmus, czekamy teraz na Ciebie

Staram się Was nadrobić, więc będę pisać fragmentarycznie

Karolinka 85, ja miałam opryszczkę wargową na przełomie 2/3 trymestru, mój ginekolog zalecił smarować ją zoviraxem, czy innym preparatem o podobnym składzie. Pamiętam, ze bardzo starałam się, zeby nie przenieść wirusa w dolne rejony. U nas o tyle ciekawa historia, że pani pediatra pomyliła się i wpisała w kartę informacyjną, ze mialam opryszczkę dróg rodnych i przez to przy wypisie skierowali nas na kontrolne badanie dna oka. A tam na kolejne badania diagnostyczne. Myślę, że to zbyteczne, bo Niunia rozwija się zdrowo. Ciągle zbieramy informacje na temat wplywu opryszczki wargowej na ciąże i dziecko więc będę dawała znać.

Nieidealna, teraz najważniejsze, żebyś zadbała o siebie, musi Ci być bardzo trudno. Sama też wiele razy zastanawiałam się, co z mojego menu zaszkodziło Małej, do tego to poczucie winy, kiedy zjadłam coś nowego (mimo, że od początku jadłam wszystko ostrożnie) i potem był krzyk z bólu...Pokarmu też wiele razy mi brakowało, a przynajmniej takie wrażenie miałam. Mała ssała i złościła się, bo chyba nic nie leciało. Podobno tak jest w czasie skoków rozwojowych, i to wszystko jest naturalne. Od pewnego czasu jeszcze bardziej uważam na to co jem, głównie w menu mam indyk i dżem, a Mała i tak ma kolki gazowe. Krople malo pomagają, chociaż BioGaia najwyraźniej unormowała kupki, taz mamy wiekszą raz na dwa dni. Chyba pozostaje przeczekać, aż układ pokarmowy dojrzeje...Na baby bluesa położna ze Staszica na szkole rodzenia polecała mężom zakupić swoim żonom Neospazmine syrop. Zaopatrzyłam się w buteleczkę na wsżelki wypadek. Jedyne co mnie zastanawia to alkohol w składzie :/ no chyba, że to właśnie on ma to kojące nerwy działanie

Dziewczyny, które jeszcze nie rodziły przy porodzie baaaaardzo pomocny na bóle krzyżowe okazał się w moim przypadku kompres żelowy, w większym formacie. Butelka z ciepłą wodą nie sprawdziła się, za to bóle były dużo mniej odczuwalne, kiedy mąż masował mi plecy tym kompresem. Polożne wkładały go do mikrofalówki i po chwili był znow gorący. Polecam!!

Edytowane przez Clarissa20
Czas edycji: 2013-06-27 o 07:05
Clarissa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 09:48   #1237
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

a więc i przyszła pora na mnie... wczoraj byłam na IP chcieli mnie zostawić na noc ponieważ wg OM jest 41 tc i tylko ten termin ich interesuje. rozwarcie raptem na 1 palec ale po badaniu czułam się jakby stado murzynów mnie przeleciało na raz powiedziałam lekarzowi że jak mam nocować w szpitalu to wolę jeszcze jedną noc w domu. Zaraz się zbieram do szpitala a wy trzymajcie kciuki żeby szybko i łatwo poszło bo bez bólu na pewno się nie obędzie. Kurde mam takie mieszane uczucia z jednej strony się cieszę bo w końcu zobaczę maleństwo a z drugiej jestem przerażona jak sobie sama dam radę bo niestety na męża nie mam co liczyć że będzie ze mną (mam wrażenie że gra twardziela a boi się bardziej ode mnie).
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 12:19   #1238
Clarissa20
Raczkowanie
 
Avatar Clarissa20
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 85
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shirmus trzymaj sie!! kobieta przy porodzie zyskuje tyle sił, ze nie ma rzeczy niemożliwych! Trzymam kciuki, zeby wszystko sprawnie szło w taknowej i pieknej sytuacji nawet i mąż może zaskoczyć pozytywnie

Edytowane przez Clarissa20
Czas edycji: 2013-06-27 o 12:22
Clarissa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 13:33   #1239
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shrimus do boju, już kilka chwil i będziesz mieć maleństwo. Zazdroszczę bo takiego tyg gorącego jak ostatni to nie wytrzymam, mały jest okropnie wysoko, czuję się jak orka wielka, nogi puchną, już sobie odliczam dni dla poprawy humoru- kryzys mam jakis. Jeszcze byłam u rodziców ostatni raz bo to 120km odpoczęłam, wracam licząc na czyste mieszkanie a tu... w kuchni mój czajnik i kuchenka w oleju, zostawić chłopa w domu- teraz po opr obrażony, akwarium zielone.Ręce opadły. Grunt że badania, u taty dobre bo stresa miałam
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 21:17   #1240
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

dzisiaj to wegetacja na oddziale. dopiero jutro będą decydować co robić dalej.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 08:07   #1241
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez nieidealnamama Pokaż wiadomość
rezygnuje z karmienia piersią... malego dzis bolal brzuch przez to co zjadlam wczoraj... nie spal mi od 4 rano do teraz :/ a ile krzyku placzu bylo i mojego i jego... wole mu dac mm i byc pewna ze jest najedzony oraz nic mu nie zaszkodzi to co zjem...czuje sie okropnie, jak wyrodna matka ale coz... przejdzie. Nie chce juz sluchac tego przerazliwego placzu z glodu i bolu.
nie jesteś wyrodną matką. wiem, że, mleko mamy jest najlepsze ale czasem po prostu nie można karmić. to tak samo jak z porodem nat i cc, też lepszy naturalny ale czasem po prostu tak się nie da. Pamiętaj że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. i po to mleko sztuczne zostało stworzone aby z niego korzystać! głowa do góry, będzie dobrze.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
dzisiaj to wegetacja na oddziale. dopiero jutro będą decydować co robić dalej.
3mam kciuki! będzie dobrze! dasz radę! a Twoje obawy są całkiem naturalne czekamy na wieści
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 10:03   #1242
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

założyli cewniki i chodzę a kręgosłup tak mnie boli że szkoda pisać pocieszam się tym że później będzie bolało bardziej.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 11:37   #1243
karolinka85
Rozeznanie
 
Avatar karolinka85
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shirmus powodzenia!
__________________
Moje aniołki **
[*] 18.01.2014r.
9t4d
[*] 17.07.2013r. 9t4d
25.08.2012 r.
Nasz ślub
07.10.2011 r.
zdany egzamin na prawko
karolinka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 12:32   #1244
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shirmus trzymaj się!!!
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 13:10   #1245
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Powodzenia, może już po ?;-)
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 13:17   #1246
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cześć wszystkim

Shirmus trzymam kciuki będzie dobrze

normalnie jak ten czas leci niedawno byłam w ciązy a dokładnie za tydzien moje dziecko skończy 2 miesiące! Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej u ortopedy i okazało się że z kręgosłupem wszystko ok (rtg miałam robione) co prawda mówi ze jakby chcieć czegoś poszukać to by się na pewno znalazło ale póki co i jak nie boli to się wstrzymujemy z działaniem, gdyby było coś nie tak to pilnie mam wrócić no i następna ciąza to kolejna cesarka bo nie wiadomo :/

nieidealna ja też miałam wyrzuty że karmię mlekiem sztucznym ale co zrobić jak mojego było coraz mniej a teraz już nic nie mam :/ a mała musi jeść i przybierać na wadze więc wytłumaczyłam sobie wszystko i już jestem pogodzona z sytuacją i cieszę sie zdrowiem małej i tym że ładnie przybiera teraz jestem na etapie wyboru maty edukacyjnej

Olcia no mąz pewnie nie posprzątał z tego zdenerwowania że to już niedługo będzie tatą i będzie odpowiedzialny za małą istotkę nie denerwuj się odpoczywaj jeszcze bo niewiele wolnego Ci zostało

Malemalenstwo i Clarissa pozdrawiam koleżanki i pociechy dużo zdrówka życzę i ładnej pogody na spędzanie czasu z maluchami na dworze bo za wiele słonca to ostatnio nie mamy

aaa i w 5.10.15 są wyprzedaże do 6% kupiłam rewelacyjna kurteczke jesienno-wiosenną za 29zł przeceniona z 74 i kilka bodziaków bluzeczki i spodenki dzinsowe na pozniej wydałam 150zł ale jak sie kupuje dziecku to człowiekowi jakos te pieniadze idą jak woda :P
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 14:46   #1247
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shirmus nie wiem czy życzyć powodzenia czy już po?

Clarissa20 dzięki za podpowiedź o tym kompresie. Mam w domu to wezmę ze sobą.

Mi zostało jeszcze niewiele ponad miesiąc. Szybko zleci. We wtorek idę pierwszy raz na KTG. Stresu przed porodem jeszcze nie mam, ale przeraża mnie to karmienie, że dużo nerwów i płaczu przy tym będzie mojego i dziecka.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:40   #1248
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

chciałabym żeby było już po ale jeszcze chodzę z tym cewnikiem ponoć z reguły wypada w ciągu 24h więc może jeszcze w nocy się coś zacznie mam przynajmniej taką nadzieję, bo wolałabym uniknąć cesarki .
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:23   #1249
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez shirmus Pokaż wiadomość
a więc i przyszła pora na mnie... wczoraj byłam na IP chcieli mnie zostawić na noc ponieważ wg OM jest 41 tc i tylko ten termin ich interesuje. rozwarcie raptem na 1 palec ale po badaniu czułam się jakby stado murzynów mnie przeleciało na raz powiedziałam lekarzowi że jak mam nocować w szpitalu to wolę jeszcze jedną noc w domu. Zaraz się zbieram do szpitala a wy trzymajcie kciuki żeby szybko i łatwo poszło bo bez bólu na pewno się nie obędzie. Kurde mam takie mieszane uczucia z jednej strony się cieszę bo w końcu zobaczę maleństwo a z drugiej jestem przerażona jak sobie sama dam radę bo niestety na męża nie mam co liczyć że będzie ze mną (mam wrażenie że gra twardziela a boi się bardziej ode mnie).
Powodzenia


Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza. Mam nadzieje, że szybko wróci piękna pogoda.
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 20:19   #1250
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shrimus w godzinach już można podawać czas do porodu ;-) U mnie 6 tyg od pon. będzie , masakra dopiero było 100 dni już chyba mniej niż 50, hormony mi szaleją. Zapowiadają znowu upały to będzie kwiczenie ze stopami moimi.
Sopai masz racje że się inaczej wydaje kasę, niewiele czasu brzmi groźnie ale nie mogę się doczekać.
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 01:06   #1251
Clarissa20
Raczkowanie
 
Avatar Clarissa20
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 85
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shirmus, mi założyli cewnik i od razu zaczęły się bolesne skurcze, 5h póżniej Mała juz była ze mną, ale nie wspominam tego dobrze, za szybko się wszystko rozkręciło, nie byłam przygotowana od razu na taki ból. Widzę, że u Ciebie cewnik działa wolniej, mam wrażenie że to dobrze! A może już masz Maluszka w mydelniczce albo przy piersi.

Ja po porodzie nie miałam za wiele pokarmu, prosiłam położne i pielęgniarki o pomoc w przystawianiu bo Mała płakała, złościła się przy piersi. Miałam wrażenie, że nic nie leci, ssanie sprawiało mi ból. Koleżanka z sali poradziła mi, żebym ją dokarmiła i tak zrobiłam. Dopiero w 2 dobie dowiedziałam się, że przy porodzie naturalnym laktacja często rozkręca się dopiero w 3 dobie albo już w domu. A młode ma ssać, żeby ,,uruchomić fabrykę" a już myślałam, że coś ze mna nie tak, zwłaszcza, że koleżanki z sali non stop karmiły. Teraz sobie myślę, że moja Mała płakała bo była pobudzona po szczepionce, przy tym przestraszona i zestresowana samym porodem i tymi wszystkimi badaniami, rozbieraniem, pobieraniem krwi itp.

Sopai, dzięki za info o promocjach muszę się wybrać na zakupy, bo Mała ładnie przybiera i powyrastała z większości ciuszków

U nas niestety na twarzy Małej pojawiły się krostki i łuszczy się skórka pediatra stwierdziła, że może być atopowa i być moze uczulilo ją coś z pokarmu :/ moje menu i tak było okrojone, w kółko indyk, kasze, marchewka gotowana, grzanki z dzemem, z którymi to chyba się rozstanę na szczęście kolka gazowa u nas mniejsza, któreś z kropli pomagają widocznie. Podpowiedzcie Koleżanki,co jadłyście karmiąc piersią?
Clarissa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 10:09   #1252
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

w końcu trochę się ruszyło rozwarcie na 2 luźne palce ale skurczy brak. mam nadzieję że coś się zacznie dziać i jeszcze dzisiaj urodzę
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 10:57   #1253
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Shirmus trzymam kciuki. Ja swoją historię z cewnikiem opisałam na blogu więc się nie będę powtarzać. Szkoda, że u Ciebie nie zadziałało jak u mnie, byłabyś już pod koniec porodu...

Jeśli chodzi o karmienie piersią to nie bójcie się dziewczyny. To prawda, na początku i mnie bolało. Powód był taki, że Hania za płytko łapała sutka, ssała koniuszek robiąc mi coraz bardziej siną malinkę - aż w końcu pojawiła się krew i strupki. Mi bardzo pomógł krem na brodawki Avent - polecam. Najważniejsze to się nie poddawać, dawać pierś na każde zawołanie dziecka. Co do diety podczas karmienia to ja nie stosuję jakiejś szczególnej. Unikam tylko tych produktów bardziej alergizujących - orzechy, mleko, truskawki, cytrusy, napoje gazowane z cukrem typu cola. Jem smażone, ale staram się nie, piję kawę z mlekiem, ale tylko 1 dziennie i mało mleka, jem dżemy owocowe, nawet 3 truskawki zjadłam. Możecie wierzyć lub nie, ale u nas nie było, nie ma i modlę się aby w przyszłości nie było kolek. Moja Hania czasem miauczy troszkę na brzuszek, potem puści bąka i zadowolona...

Sopai wiem o czym piszesz - czas strasznie szybko pędzi. Tak mi się smutno robi jak pomyślę sobie, że nasze maluszki takie słodkie wiecznie nie będą.. Moja lala też powyrastała z ubranek, wczoraj rzuciłam się na worki z ubrankami po moich siostrzeńcach i troszkę upolowałam. Ale bez wycieczki do sklepu się nie obędzie - ostatnio i tak kupa kasy poszła - kupiłam huśtawkę hybrydową Bright Starts, kilka pieluch wielorazowych Charlie Banana i Close Parent i prawie pół tysiaka pękło. Ach, te bobasy!
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 07:14   #1254
wil_ma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Talking Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Ja tez za bardzo sie nie ograniczalam nawet na poczatku. Wprowadzalam nowe produkty i patrzylam na reakcje bobo. Od 3 tygodnia czesto bolal go brzuszek,ale kolki nie mial. Dawalam mu bobotik ale nie wiem czy mu pomagal... Pamietam ze sie prezyl puszczal baki,ale nigdy przy tym nie plakal,zawsze sie budzil o 5 rano i mial swoj czas prezenia i baczenia. Balilsmy sie ze cos jest nie tak,bo podobne objawy wyczytalam przy nietolerancji laktozy,wiec na ponad tydzien odstawilam WSZYSTKO co moglo miec w swoim skladzie nawet sladowe ilosci laktozy, a jako ze jestem wegerarianka to prawie nic nie mialam do jedzenia p ale Jonek zachowywal sie dokladnie tak samo jak wczesniej,ciagle mial te nocne prezenia wiec doszlam do wniosku ze nie w mojej diecie tkwi problem a po prostu w niedojrzalosci ukladu pokarmowego... Teraz ma ponad 7 miesiecy i nic mu nie jest. Uklad pokarmowy jest juz na wyzszym etapie nawet z rzadka ulewa nasluchalam sie o diecie wysokoeliminacyjnej u matek karmiacych juz w szpitalu (jak to bede jadal tylko same sucharki...) I zaczelam troche o tym czytac wyczytujac ze jest to nie do konca dobry trend. Ma na pewno jeden plus - szybko sie wraca do wagi przedciazowej . A jesli chodzi o zanik pokarmu w wyniku sztucznego dokarmiania,to jesli kobieta chce zachowac swoja laktacje to przy kazdym dokarmianiu powinna usiasc z laktatoren i sprobowac sciagnac dokladnie taka sama ilosc pokarmu... Sama wrocilam na uczelnie jak Jonek mial 3 tygodnie i borykalam sie z zanikami pokarmu i przepelnionymi kamiennymi cycami ale ciagle sciagalam pokarm,aktywizowalam cyce czasem nawet recznie,jak sie doi krowe no i dalo rade moja kolezanka w pewnym momencie calkowicie stracila pokarm bo zachorowala na jelitowke i byla odwodniona,ale co 3h siedziala i pompowala cyce nawet jesli poczatkowo nic z nich nie lecialo. To jest jedyna metoda jeslu ciagle chcecie karmic swoje dzidzie w przyszlosci. Pozdrawiam!
wil_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:28   #1255
Clarissa20
Raczkowanie
 
Avatar Clarissa20
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 85
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

O a jak wprowadzacie nowe produkty do diety, to jak to robicie? Zamierzam spróbować pomidora, więc jem go przez tydzień, i jeśli nie będzie reakcji to hulaj dusza ? A jakie dżemy owocowe jecie? Raz czytam, że tylko z owoców jagodowych, a z pestkowych nie, innym razem na odwrót. Ja jadłam powidła węgierkowe, dzem jagodowy i z czarnych porzeczek. A jakie warzywa jecie? Ja jak narazie nieśmiertelną marchewkę ziemniaki, cukinię, pietruszkę i to by było na tyle, wszystko gotowane.

Dziewczyny, to na którą teraz kolej
Clarissa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:04   #1256
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Ja jestem jak odkurzacz jem wszystko ale mam db przemianę materii bo nie tyję w środę mam wizytę zobaczymy co mi powie dr, bo mały kopie solidnie. Jeszcze mi 42 dni zostały czyli 6 tyg chyba się wezmę za torbę co tam trzeba pakowac i co mi brakuje bo jakoś leci szybko. Shrimus już pewnie po ;-)
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 21:57   #1257
La Cocinerita
Raczkowanie
 
Avatar La Cocinerita
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 302
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Hej, hej Dziewczyny Ja tu jakby co regularnie do Was zaglądam, ale coś nie mam weny do pisania Witam nowe Mamy na wątku!

Nieidealnamama spóźnione ogromne gratulacje i dużo zdrówka dla Ciebie i Maleństwa!!! Trzymam kciuki, żeby pomalutku wszystko zaczęło się układać po Twojej myśli

Shirmus powodzenia!!!!! Mam nadzieję, że trzymasz już swoje dzieciątko w ramionach

U mnie dziś zaczął się 36 tydzień - nie mam pojęcia kiedy to zleciało i czemu tak szybko! Jakoś przegapiłam cały ósmy miesiąc, a teraz mam stresa czy ze wszystkim zdążę Na szczęście wyprawka praktycznie skompletowana, torba do szpitala spakowana, ubranka poukładane w komodzie - tylko muszę jeszcze wszystko poprać i poprasować No i trochę zakupów meblowych nas jeszcze czeka, bo przy okazji urządzania kącika dla Małej, zmieniamy salon na "nowszy model" i jeszcze nie wszystko mamy, co potrzeba... Ostatnio latam po domu jak opętana i sprzątam... Żebym tylko od tego "wicia gniazda" przedwcześnie nie urodziła Ech, nie mogę uwierzyć, że to już dziewiąty miesiąc...

Kudlaczka jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi na blogu - naprawdę super jest uzyskać tak szczegółowe i aktualne informacje - są dla mnie na wagę złota Z przyjemnością podczytuję dalej Twoje wpisy Fajnie, że tak szybko udało Ci się przejść na wielorazówki - ja też planuję ich używać, mamy już komplet kieszonek i otulaczy z wkładami dla Małej, ale wydawało mi się, że przez pierwszy miesiąc/dwa, będę musiała stosować jednorazówki, bo na wielo będzie jeszcze za wcześnie... Ale zachęciłaś mnie i myślę, że także podejmę pierwsze próby najwcześniej jak będzie się dało Dzięki za inspirację!
__________________
Together
Forever
Nasze Lwiątko

Edytowane przez La Cocinerita
Czas edycji: 2013-07-01 o 22:25
La Cocinerita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 08:49   #1258
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Mi zostało jeszcze 37 dni. Też można już odliczać.
Dzisiaj idę na wizytę. Ciekawa jestem ile mały waży i jaka długość szyjki. I pierwszy raz będę mieć KTG. Lekarz pewnie czepi się, że za mało jem, bo znowu mam ketony w moczu.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 08:56   #1259
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez La Cocinerita Pokaż wiadomość
Kudlaczka jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi na blogu - naprawdę super jest uzyskać tak szczegółowe i aktualne informacje - są dla mnie na wagę złota Z przyjemnością podczytuję dalej Twoje wpisy Fajnie, że tak szybko udało Ci się przejść na wielorazówki - ja też planuję ich używać, mamy już komplet kieszonek i otulaczy z wkładami dla Małej, ale wydawało mi się, że przez pierwszy miesiąc/dwa, będę musiała stosować jednorazówki, bo na wielo będzie jeszcze za wcześnie... Ale zachęciłaś mnie i myślę, że także podejmę pierwsze próby najwcześniej jak będzie się dało Dzięki za inspirację!
Super że moje wpisy się komuś przydają! Bardzo się cieszę że zdecydowaliście się na wielorazówki! Nie bójcie się zacząć już od pierwszego dnia po powrocie ze szpitala. Tak naprawdę to podejrzewam, że pieluchowanie wielorazowe takiego maluszka jest łatwiejsze niż starszego niemowlaka - młode się tak bardzo nie wierci, czyli łatwiej jest nauczyć się nakładania, zapinania itd, skoro się nie wierci to pielucha się nie rusza i jest mniej przecieków, jeśli w ogóle. Jak wcześniej zaczniecie, to dziecko też się przyzwyczai do odgłosu zapinania nap lub otwierania rzepów - same plusy! No i kupka takiego niemowlaka karmionego piersią nie jest taka toksyczna jak te kupki późniejsze, na stałym pokarmie...

A jakiej firmy macie kieszonki? One się słabo sprawdzają na noworodku - polecam raczej otulacze i prefoldy lub tetrę na początek. Ja miałam dwie kieszonki chińskie takie dla noworodków - malutkie, ale słabo się sprawdzały, bo po jednym użyciu szły do prania - a otulacz można użyć wielokrotnie póki nie zabrudzi się kupką. Tylko wkłady wymieniasz i bajka! Wkłady do kieszonek jak macie mikrofibrowe to pół biedy, ale bambusowe schną bardzo długo. A tetra powieszona na krześle w pokoju wyschnie w minutę! Przyznam się, że jak młode tylko zasikało tetrę to czasem nawet nie prałam, tylko na ostre słońce na balkon i znowu do użycia...

Oczywiście jakbyście mieli jakieś pytania takie z praktyki "wielo" to bardzo chętnie służę pomocą - i zachęcam wszystkich do tego aby zrezygnować z jednorazówek - moja mała nie ma żadnych problemów z odparzeniami itp - ma prawie 7 tygodni i od 4 doby używamy wielorazówek. To naprawdę nie jest takie trudne jak sądzicie i wcale nie zajmuje więcej czasu niż jednorazówki!

Pozdrawiam wszystkie mamusie obecne i w dwupakach - pogoda się zrobiła, czas na spacerek czy coś...
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 09:23   #1260
b a r b a r a
Zakorzenienie
 
Avatar b a r b a r a
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 5 328
GG do b a r b a r a
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

hej
dawno mnie tu nie bylo ale ciezko mi opanowac wszystko i dopilnowac remontu (ktory sie ciagnie juz od 3 miesiecy ) jak tak dalej pojdzie to urodze i jeszcze sie nie skaczy ale mam nadzieje ze w tym tygodniu skaczy sie a jak nie to w przyszlym (obstawiam przyszly)
Moj Tz sie dzis zdziwil ze mamy juz 35 (prawie )tc . Cos mu sie zdawalo ze jest to 31 . Oj te chłopy

Gratuluje świerzo upieczonych mam
I trzymam kciuki za szybkie rozwiazanie


Obiecuje sie poprawic i zagladac czesciej
__________________
https://www.suwaczki.com/tickers/zrz6sg18kwbn516c.png

W... 09.11
lipiec 2008
W... 16.08
listopad 2017
b a r b a r a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.