Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-15, 23:45   #2791
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

dobry wieczór wszystkim,
ostatnie dwa dni była dla mnie bardzo ciężkie, bardzo spuchła mi szyja w okolicy węzłów chłonnych, trafiłam do lekarza, który w pierwszej kolejności zapytał co jadłam, gdyż podejrzewał, że jest to reakcja alergiczna, podejrzewał paprykę, kazał odstawić, dostałam zastrzyk w tyłek i sytuacja się unormowała, opuchlizna zniknęła, dziś po tym jak napiłam się spory kubek mleka sytuacja znów się powtórzyła, skojarzyłam, że poprzednio przed atakiem też jadłam mleko, z płatkami tym razem, kiedy poczytałam skąd bierze się nietolerancja laktozy okazuje się, że jedną z przyczyn może być zakażenie pasożytnicze, które zresztą podejrzewam u siebie od dawna, jednak jednokrotne badanie kału na które skierował mnie lekarz dawno temu niczego nie wykazało, stąd też wykluczył je jako przyczynę zapachu na który się skarżyłam, od tamtego czasu też uważa mnie za hipochondryczkę, ja wiem, że zakażenie pasożytnicze nie musi być przyczyną przykrego zapachu a już na pewno nie u wszystkich z naszego forum (procentowo patrząc część z nas może mieć to cholerne TMAU, bądź inne przyczyny) jednak u siebie podejrzewam pasożyty i mam do tego podstawy, mam pytanie do forumowiczów czy znacie jakichś lekarzy w Warszawie, którzy znają się na rzeczy, skierują odpowiednio na badania, bądź też są zwolennikami odrobaczania i bez większych problemów przepiszą konieczną receptę? będę wdzięczna za każdą pomoc
przy tym zaznaczam, że nie chodzi mi o porady jak domowymi czy ziołowymi sposobami pozbyć się pasożytów, chodzi mi o typową farmakologię
pozdrawiam
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 07:56   #2792
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Smootna, leki na robaki sa juz od pewnego czasu bez recepty. Np pyranthelum.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 12:26   #2793
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola z tego co wiem pyrantelum to jedyny lek dostępny bez recepty, działa głównie na owsiki i to nie w każdej ich postaci.
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 14:39   #2794
myszka4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Moim zdaniem w Warszawie dr Krawczyńska zna się na rzeczy przyjmuje niestety tylko prywatnie(na klimczaka) i trzeba poczekać co najmniej miesiąc(chyba że czasami się zwolni termin ale to trzeba być na bieżąco). I mi mówiła że dużo laboratoriów źle robi badania na pasożyty podała które w miarę dobrze robi ale nie pamiętam nazwy(ale chyba to laboratorium polecała jeszcze jedna osoba). Mówiła też że najlepiej robić badania np na lambie to w laboratoriach weterynaryjnych bo ponoć robią najlepiej.


Na fb jest grupa osób która leczy się z SIBO chyba nazwa się naczynia połączone( nie pamiętam dokładnie na pewno jest link na stronie naczynia połączone na temat SIBO) i w tej grupie jest plik z gastrologami których polecają lub nie (opinie) w danym mieście tylko to się tyczy głównie leczenia SIBO ale jak ktoś chętny to może dołączyć może znajdzie coś ciekawego.Ja tak właśnie trafiłam na dr Krawczyńską. U mnie zdiagnozowała grzybice po morfologi i posiewie kału gdzie u każdego gastrologa co byłam mówił że jest wszystko w porządku.A grzybica wyszła w posiewie bardzo duża.

Edytowane przez myszka4321
Czas edycji: 2019-03-16 o 15:12
myszka4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 20:21   #2795
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Myszka
Jestem Ci bardzo wdzięczna za wzmiankę o forum 'Naczynia polączone" na fb. Znam blog tej babki, ale o grupie na fb zwyczajnie zapomniałam. Tymczasem ta kobieta -dietetyczka - wspolpracuje z lekarką leczącą SIBO, moze to jest jakas deska ratunku, zwazywszy, ze o SIBO teraz wiadomo więcej, niz kilja lat temu.

Smootna
Alergia na mleko oznacza tak naprawdę alergię na białko mleka. Laktoza to jest inny problem i od niej węzły chlonne by Ci nie spuchły. A co do laboratoriów, to slusznie ktos tu zauwazyl, ze laby weterynaryjne są lepsze w szukaniu pasozytow ( ale tez grzybow), obilo mi się o uszy cos takiego jak laboratorium Felix (?do weryfikacji).
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 22:34   #2796
myszka4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Myszka
Jestem Ci bardzo wdzięczna za wzmiankę o forum 'Naczynia polączone" na fb. Znam blog tej babki, ale o grupie na fb zwyczajnie zapomniałam. Tymczasem ta kobieta -dietetyczka - wspolpracuje z lekarką leczącą SIBO, moze to jest jakas deska ratunku, zwazywszy, ze o SIBO teraz wiadomo więcej, niz kilja lat temu.

Niestety do tej lekarki trzeba czekać jak dzwoniłam w styczniu to zapisy były dopiero na sierpień/wrzesień

I jest to dr Walęcik-Kot jest lista rezerwowa ale to tylko jak coś się zwolni ale to też maj/czerwiec i dużo osób na niej jest więc mówili że ciężko a fb w tej grupie czasami się wymieniają terminami ale nie wiem jak to działa.Ta lekarz ponoć w SIBO się bardzo dobrze zna chyba na specjalizacji z gastrologi to był jej główny temat zainteresowań ale to trzeba doczytać.





Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Smootna
Alergia na mleko oznacza tak naprawdę alergię na białko mleka. Laktoza to jest inny problem i od niej węzły chlonne by Ci nie spuchły. A co do laboratoriów, to slusznie ktos tu zauwazyl, ze laby weterynaryjne są lepsze w szukaniu pasozytow ( ale tez grzybow), obilo mi się o uszy cos takiego jak laboratorium Felix (?do weryfikacji).



Chyba o tym laboratorium była mowa ale głowy nie dam sobie uciąć.
myszka4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 14:58   #2797
SanchoPansaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 83
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czy ktoś z forum miał mocno zawyżone wyniki któregoś z badań krwi?

Edytowane przez SanchoPansaa
Czas edycji: 2019-03-21 o 15:36
SanchoPansaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-20, 19:12   #2798
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Sancho,
U mnie wyniki byly w granicach normy lub tylko nieznacznie od niej odbiegały.

Kochani, tu jest artykuł o trimetyloaminurii z informacjami, jak ograniczać ten problem. Ma ktos ochotę cos przetestować?
http://zdrowiebeztajemnic.pl/trimety...smierdzi-ryba/

Konczę szosty miesiac diety i nie widzę efektow w interesującej nas sprawie. Zapach nadal jest. Właczam teraz jogurty scd.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 10:51   #2799
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Sancho,
U mnie wyniki byly w granicach normy lub tylko nieznacznie od niej odbiegały.

Kochani, tu jest artykuł o trimetyloaminurii z informacjami, jak ograniczać ten problem. Ma ktos ochotę cos przetestować?
http://zdrowiebeztajemnic.pl/trimety...smierdzi-ryba/

Konczę szosty miesiac diety i nie widzę efektow w interesującej nas sprawie. Zapach nadal jest. Właczam teraz jogurty scd.
Drumla, a masz problem z gazami jelitowymi na tej diecie i czy wczesniej mialas ten problem? Ja zaczynam podejrzewac, ze ten zapach ktory wydzielam to tak naprawde moje pierdy nad ktorymi nie panuje. Ktos wczesniej pisal, ze sa gazy nad ktorymi czlwoiek nie panuje i przy zdrowych jelitach te gazy nie smierdza a przy chorych juz tak. Ja czasami tak mam, ze maz podejrezwa mnie , ze puscilam baka a to nieprawda. On twierdzi, ze tak bo strasznie mu cos zasmierdzialo. Teraz zaczelam jesc wiecej miesa i ograniczylam owoce i warzywa ( poniewaz w/w powodowaly u mnie przerazliwe gazy - pierdzialam jak najeta). Jem tez probiotyki. W jeltach mam spokoj zapach tez jakby mniejszy...
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 16:51   #2800
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Olka, na tej diecie gazy rzeczywiscie bardzo się zmniejszyły.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 08:03   #2801
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez ola_30 Pokaż wiadomość
Drumla, a masz problem z gazami jelitowymi na tej diecie i czy wczesniej mialas ten problem? Ja zaczynam podejrzewac, ze ten zapach ktory wydzielam to tak naprawde moje pierdy nad ktorymi nie panuje. Ktos wczesniej pisal, ze sa gazy nad ktorymi czlwoiek nie panuje i przy zdrowych jelitach te gazy nie smierdza a przy chorych juz tak. Ja czasami tak mam, ze maz podejrezwa mnie , ze puscilam baka a to nieprawda. On twierdzi, ze tak bo strasznie mu cos zasmierdzialo. Teraz zaczelam jesc wiecej miesa i ograniczylam owoce i warzywa ( poniewaz w/w powodowaly u mnie przerazliwe gazy - pierdzialam jak najeta). Jem tez probiotyki. W jeltach mam spokoj zapach tez jakby mniejszy...
Ola, ja emituję podobne wonie. Będę się badać w kierunku tmau. Obecnie czekam na wizytę w poradni genetycznej. Mój mąż niczego nie wyczuwa, ja nawet w domu czuję, że smrodek się pojawia, a co dopiero wśród ludzi... Zaczęłam w pracy mówić o swojej chorobie w kontekście brzydkiego zapachu. Niektórzy reagują zdziwieniem, inni przyznają, że problem faktycznie mam i bywa nieznośny dla otoczenia. Pozdrawiam współcierpiących!!!
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-23, 10:47   #2802
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 99
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

.

Edytowane przez f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba
Czas edycji: 2023-07-26 o 16:36
f3e2446af8c848a3b3bd5f5cf2b0ba3ec728ec25_64f661b96d7ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 13:19   #2803
myszka4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mi lekarka powiedziała kiedyś że to właśnie gazy powodują ten przykry zapach. I wychodzą one przez buzie.A ja jak nic nie jem to co kawałek mam wyrzut zapachu więc coś w tym jest. I czasami siostra mi mówi że się spierdziałam a ja nic nie czuję więc mam niby takie małe potwierdzenie. Teraz zaczęłam pić zioła na bębnice o.A. Klimuszki na pewno gazy trochę ustały ale za krótko je pije żeby cokolwiek stwierdzić.
myszka4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-23, 17:25   #2804
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Druumla, bardzo ciekawe artykuły poleciłaś. O sansewerii gwinejskiej też gdzieś czytałam, że niweluje zapach. Mam taką roślinkę nawet w domu, ale jak taki ekstrakt przyrządzić? Raczej poszukam w necie gotowego.W końcu wiem, jaka dawka węgla jest wskazana, bo tu działałam intuicyjnie. I przypomniał mi ten tekst o płynnym chlorofilu, dawno go nie miałam, czas zamówić. Dziękuję i pozdrawiam!
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 23:04   #2805
Olga112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cześć Wszystkim!

Mam bardzo ważne i podstawowe pytanie, czym dokładnie śmierdzicie? Czy to jest zapach gazów/potu?
Olga112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 07:40   #2806
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Olga112 Pokaż wiadomość
Cześć Wszystkim!

Mam bardzo ważne i podstawowe pytanie, czym dokładnie śmierdzicie? Czy to jest zapach gazów/potu?
Ja smierdze- zgnilymi warzywami ( tak mi ktos pwoiedzial) potem, dlugo niemytym cialem,czyms kwasnym, kalem, bąkiem, gazami ( jakas mieszanka)
MASAKRA!!!!
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 09:10   #2807
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

U mnie od dawna jest spokój i nadal Wam wszystkim polecam dietę 3 x bez (cukru, glutenu, nabiału), to jest wymagające wyrzeczeń ale jakże warto dodatkowo badania flory jelit, bo może macie przerost czegoś a za małą ilość czegoś innego i należy to unormować. Ja w tym momencie jestem praktycznie witarianką, najbardziej obawiałam się schudnięcia bo byłabym kościotrupkiem, ale niepotrzebnie - wczoraj się ważyłam, 57 kg/172, także ok. Na wiosnę będę zbierać dzikie zioła i robić z nich koktajle, zamierzam taki detoks wprowadzać co wiosnę.
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 09:19   #2808
Olga112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

A jak reszta ? Proszę napiszcie bo to ważne żeby poszukać źródła tego brzydkiego zapachu bo może każdy z nas na inny smrodek

Czym to śmierdzi? I czy Wy to czujecie ?
Olga112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 11:44   #2809
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Popatrzcie co znalazlam na necie

""Ten cudowny, leczniczy wywar może zaostrzyć objawy SIBO, więc jeśli po rosole czujesz się gorzej to w pewien sposób potwierdza obecność przerostu bakterii w jelicie cienkim. Problem pojawia się tylko gdy rosół jest gotowany na kościach, ponieważ do wody przedostają się wtedy polisacharydy, które „karmią” bakterie." http://www.tlustezycie.pl/.../sibo-czyli-najczestszy...
ALE:
" Dobra wiadomość jest taka, iż można przygotować rosół przyjazny dla SIBO, używając kości bez chrząstek i gotując krócej niż tradycyjny, leczniczy rosół. Można również ugotować rosół tylko na mięsie. W dalszym ciągu będzie to jednak bogaty odżywczo bulion. Poniżej zdjęcie kości bez chrząstek. " https://dietografia.pl/blog.../zdrow...iwosci-rosolu/
Ukryj lub zgłoś
» SIBO czyli najczęstszy powód Zespołu Jelita Drażliwego
TLUSTEZYCIE.PL
» SIBO czyli najczęstszy powód Zespołu Jelita Drażliwego"

Nioe wiem jak wy ale kocham rosol , nie wyobrazam sb zycia bez niego Gotuje go min 3x w tygodniu. Nie mam po nim zadnych sensacji na zaoladku wrecz przeciwnie - czuje sie po nim syta i szczesliwa.
Jak jest u was? Piszcie bo zaciekawil mnie ten temat.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-29, 13:16   #2810
Linkle
Raczkowanie
 
Avatar Linkle
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 114
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Olga112 Pokaż wiadomość
A jak reszta ? Proszę napiszcie bo to ważne żeby poszukać źródła tego brzydkiego zapachu bo może każdy z nas na inny smrodek

Czym to śmierdzi? I czy Wy to czujecie ?
Jeżeli juz to po prostu śmierdze typowym potem.
Linkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-29, 22:31   #2811
ksiegowa10
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: NOWY SąCZ
Wiadomości: 522
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja śmierdzę kwaśno jak sfermentowane owoce. Dlatego zawsze cukrzyca i hormony mi się nasuwały na myśl. Teraz Kp i jestem rok po porodzie i jest lepiej ale czy to hormony tak myślę.
ksiegowa10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 20:16   #2812
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Smierdze kupa, gnojem, gownem. Zapach wydobywa sie z mojego nosa i ust. Nie mam migdalow wycięte, dbam o zęby gdyz nosze aparat. 3lata temu zdiagnozowane hashimoto i niedoczynnosc tarczycy. Przeszlam tez 2 kuracje xifaxanem z powodu Sibo. W czasach podstawowki i liceum chorowalam dużo na zatoki. W zeszłym roku zrobilam wymaz gardło nic, nos gronkowiec zlocisty. Smrod pojawia sie zazwyczaj po zjedzeniu glutenu, mleka, cukru. Rok temu mialam straszne biegunki teraz jest juz okej. Robaki mi nie wyszły ale wzięłam raz pyratelum. Zaczynam wpadac w psychoze bo ludzie czuja ode mnie ten zapach i się odsuwaja. Jestem atrakcyjna i zadbana dziewczyna. Aaa gastroskopia nie wykazala nic tzn. Brak refkuksu, brak HP. Zastanawiam się nad tym gronkowcem czy nie mam go w ukl pokarm. Moze to byc trz candida. Pp zjedzeniu czegos z maki czy też z glutenem i laktoza wyrzuca mi po 5 minutach krosty na plecach, żuchwie. Alergi brak, celiakia ujemna. Myślicie, ze moze tak byc ze mi gnije pokarm w żołądku i potem tak smierdze?
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 12:51   #2813
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Glizdusia Pokaż wiadomość
Smierdze kupa, gnojem, gownem. Zapach wydobywa sie z mojego nosa i ust. Nie mam migdalow wycięte, dbam o zęby gdyz nosze aparat. 3lata temu zdiagnozowane hashimoto i niedoczynnosc tarczycy. Przeszlam tez 2 kuracje xifaxanem z powodu Sibo. W czasach podstawowki i liceum chorowalam dużo na zatoki. W zeszłym roku zrobilam wymaz gardło nic, nos gronkowiec zlocisty. Smrod pojawia sie zazwyczaj po zjedzeniu glutenu, mleka, cukru. Rok temu mialam straszne biegunki teraz jest juz okej. Robaki mi nie wyszły ale wzięłam raz pyratelum. Zaczynam wpadac w psychoze bo ludzie czuja ode mnie ten zapach i się odsuwaja. Jestem atrakcyjna i zadbana dziewczyna. Aaa gastroskopia nie wykazala nic tzn. Brak refkuksu, brak HP. Zastanawiam się nad tym gronkowcem czy nie mam go w ukl pokarm. Moze to byc trz candida. Pp zjedzeniu czegos z maki czy też z glutenem i laktoza wyrzuca mi po 5 minutach krosty na plecach, żuchwie. Alergi brak, celiakia ujemna. Myślicie, ze moze tak byc ze mi gnije pokarm w żołądku i potem tak smierdze?
Śmierdzę podobnie od prawie 2 lat. Nie miałam nigdy wcześniej objawów gastrycznych ani innych chorób metabolicznych, dlatego czekam na badanie w kierunku trimetyloaminurii. Byłam u genetyka i upewniłam się, że zapach chorych z tmau może przypominać kał, gnojówkę, zgniłe: śmieci, jaja, mięso, rybę; siarkowodór, amoniak. Lekarka zetknęła się z dwoma przypadkami identycznymi jak mój, u ludzi dorosłych, gdzie zapachem dominującym były fekalia, a nie rozkładająca się ryba. Poczekam na wyniki i podzielę się spostrzeżeniami. Pozdrawiam!
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 12:56   #2814
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jedno co trzeba przyznać to ten syf rozpier.... totalnie głowę. Ja od 12 lat czuję się tak jak by mi lekarz powiedział, że jestem śmiertelnie chory i niedługo się przekręcę. Od tamtego czasu wszystko straciło dla mnie znaczenie. Na chwilę obecną jestem jedynie w stanie zmusić się do tego aby rano wstać i pójść do pracy bo z czegoś muszę żyć. Nienawidzę swojej rodziny bo gdy opowiedziałem 12 lat temu o swoim problemie to nikt mi nie uwierzył. Dla nich problem zniknął bo przestałem rozmawiać na ten temat , prosić o pomoc. Nikt nie przejął się tym , że od tamtego czasu zamknąłem się w sobie, przestałem wychodzić z domu i rozmawiać z innymi. . Generalnie ludzie żyjący z taką przypadłością jak my bez względu na to jakimi będą osobami, co w życiu osiągną i tak będą postrzegani tylko poprzez pryzmat smrodu. Bo takie już jest przekonanie w społeczeństwie , że jak ktoś jest biedny to nieudacznik, że jak dziewczyna pójdzie na 1 randce z facetem do łóżka to ku... a gdy od kogoś śmierdzi to ta osoba to brudas , flejtuch i najlepiej trzymać się od takiego kogoś z daleka. Nikt nie stara się patrzeć z innej perspektywy. Jedno wiem na pewno, Jeżeli jakimś cudem problem kiedyś zniknie chociaż mam już coraz mniejszą nadzieje rozwalonej głowy nikt nie będzie mi już w stanie poskładać do kupy.
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 08:28   #2815
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez xavier Pokaż wiadomość
Generalnie ludzie żyjący z taką przypadłością jak my bez względu na to jakimi będą osobami, co w życiu osiągną i tak będą postrzegani tylko poprzez pryzmat smrodu. Bo takie już jest przekonanie w społeczeństwie , że (...) gdy od kogoś śmierdzi to ta osoba to brudas , flejtuch i najlepiej trzymać się od takiego kogoś z daleka. Nikt nie stara się patrzeć z innej perspektywy.
To co, Kochani - sprobujemy cos konkretnego razem zrobić, aby tę perpektywę w spoleczenstwie zmienić, czy poczekamy na sw. Mikołaja?

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2019-04-02 o 08:30
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 10:38   #2816
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wszystkich, ktorzy nie są zadowoleni z reakcji spolecznych na nasz problem i oceniają stan wiedzy lekarzy pierwszego kontaktu jako niezadawalający - zapraszam do komitetu załozycielskiego stowarzyszenia, ktore będzie propagowało wiedzę o istnieniu tmau i innych chorob o zblizonych objawach.

Chcę jasno powiedziec, ze specyfika naszej choroby - jej wstydliwosc - moim zdaniem utrudnia, a wlasciwie uniemozliwia dzialania polegające na publicznym 'obnażaniu' się np.w telewizji, publikowanie nazwisk itp. Mozemy jednak zwracac się do publicznych i prywatnych placowek medycznych z prosbą o wywieszenie ulotki informacyjnej o istnieniu tmau, czy z prosbą o nielekcewazenie pacjentow, ktorzy zgloszą sie z tym problemem - i o udostępnienie tym pacjentom kontaktu z nami. Podobno w sejmie jest jakas grupa zajmujaca się chorobami rzadkimi, mozemy zwrocic się tez do nich o wzięcie 'na tapetę" naszego problemu. Ale mozemy to zrobic tylko jako konkretne stowarzyszenie, a nie jako pojedynczy Kowalski z Pcimia Dolnego.

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2019-04-02 o 10:48
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 00:08   #2817
Litkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

hej wszystkim

Na forum jestem juz jakis czas. Walcze z tym jakies 5 lat. Bezskutecznie.
Dieta zmniejszyla zapach i nieco polepszyla funkcjonowanie ale to nie to co bym chciala... W mmentach wiekszego stresu ludzie nadal sie dusza i kaszla. Przeczytalam juz cale forum ale nigdy tu nie pisalam.

Nie wiem czemu coraz bardziej wydaje mi sie, ze to ma tez przyczyne psychiczna. Jak sie zdenerwuje to sie zaczyna zapach nawet myslalam, ze moze to przez podniesione cisnienie np... nie wiem... kiedys jakis chlopak tu pisal ze przez rok nie wychodzil z domu i wyleczyl sie a przyczyna jest stres i psychika... moze o to chodzi? jak my mamy sie nie stresowac jak wiekszosc ludzi nas nas reaguje jak reguje? przeciez to zwieksza tylko stres...

Z tym na prawde jest ciezko zyc. Zastanawiam sie dlaczego mnie to spotkalo? Co takiego zrobilam, ze teraz tak mi sie zbiera?
Jakos nie wierze w swiadomosc ludzi i zrozumienie naszego problemu. Widze, ze nasza przypadlosc jest tylko zapalnikiem plotek i krzywych spojrzen. Chocby czlowiek byl do rany przyloz, to i tak gadaja za plecami nawet jak im powiedzialam czemu jest tak a nie inaczej. Ludzie nie sa tacy swiadomi i wyrozumiali, zeby mieli to zrozumiec. Wybaczcie, 4 lata pracowalam i 20 marca odeszlam z firmy. Nie umiem tak funcjonowac. Coz mi po moim mgr, latach walki o to co mialam skoro to mnie wykonczylo i wyniszczylo organizm? Za duzo stresu przez te lata doslownie wypalilo mi cialo i umysl.

Chyba pierwszy raz czuje sie taka bezsilna... i tak bardzo zazdroszcze zdrowym ludziom, ze nie musza sie z tym meczyc.
Litkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 15:09   #2818
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Znowu jest wyraznie lepiej. Czy to efekt wprowadzenia do diety jogurtu scd?
Pewnie za kilka dni poinformuję, ze to było polepszenie przejsciowe, jak zawsze do tej pory
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 16:37   #2819
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
Znowu jest wyraznie lepiej. Czy to efekt wprowadzenia do diety jogurtu scd?
Pewnie za kilka dni poinformuję, ze to było polepszenie przejsciowe, jak zawsze do tej pory

Drumlo
, niestety ale ja juz wiem, ze w naszym przypadku dieta to mus z czym mi cholernie ciezko bo kocham gotowac i kocham jesc. Dioete musialam porzucic na chwile i teraz smierdze straszliwie takim jakims kwasem - miedzy piersiami mi sie to wydobywa. Niestety ale musze znow wrocic do diety , nie ma na to rady. Drumlo a dalabys rade odzwywiac sie tak jak teraz jesz? Bo jesli widzisz , ze to pomaga to nie wracaj do starych nawykow.

No i jak tam z ta organizacja ? Bedziesz dzialac? Znalazlas juz te 7 osob?
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-03, 18:04   #2820
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

U mnie z jedzeniem jest różnie. Mam nietolerancje pokarmowe wiec jak sobie pofolguje to potem cierpię. Zauważyłam tez różne zapachy oddechu po nast. Produktach : cukier, czekolada zapach szamba z żołądka, drozdzowki, paczki, naleśniki zapach bąków, gluten stara kupa. Na czczo moj oddech jest różny czasem stechły, czasem bezwonny. Czasem czuję zapach farby w oddechu. Zapachow jest roznych, kiedys ktoś wyczul i powiedział "ale dziwny zapach" a nie był to zapach gowniany. Wydaje mi sie ze wody toaletowe i zapachowe balsamy potęgują smrod. Mam wrazenie ze moj nos wylapuje zapachy i jeszcze potęguje ich smrod. Bedac np kolo akwenu wodnego czuję zapach starej wody nawet siedzac w samochodzie i przejezdzajac przez most rzeczny czuję ten smrod. Ponadto psy zawsze obwachuja moje usta. A czy ktos z Waszej rodziny ma "inny" zapach? Tato moj wydzielal zawsze kwaśny zapach ciala, pocil sie na żółto. Mama rowniez wydziela dziwny zapach szczególnie stóp.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.