Niemcy V - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-29, 19:25   #3391
Kynareth
Przyczajenie
 
Avatar Kynareth
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Niemcy V

Hej, też jestem w de od +/- roku, pozwolicie, że sobie tu przycupnę i dołączę do wątku
Kynareth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 18:10   #3392
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Niemcy V

Czesc Dziewczyny Jak znosicie lockdown? Ja duzo ciezej niz na wiosne a tu chyba juz trzeba sie powoli nastawic na jakas forme lockdownu wlasnie do wiosny

Czy sa tu mieszkanki Berlina ktore robily tu prawo jazdy albo braly lekcje doszkalajace? Po kilku latach jako pasazer wolalabym przypomniec sobie to i owo zanim siade za kolkiem.
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-17, 18:21   #3393
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny Jak znosicie lockdown? Ja duzo ciezej niz na wiosne a tu chyba juz trzeba sie powoli nastawic na jakas forme lockdownu wlasnie do wiosny

Czy sa tu mieszkanki Berlina ktore robily tu prawo jazdy albo braly lekcje doszkalajace? Po kilku latach jako pasazer wolalabym przypomniec sobie to i owo zanim siade za kolkiem.
W moim życiu lockdown prawie nic nie zmienia. Jedynie tegoroczny wyjazd do Polski nie wypalił.

Na pytanie o jazdy nie odpowiem, ale też mam pytanie na temat prawa jazdy. Czy to prawda, że jak ktoś mieszka i pracuje w Niemczech na stałe, to nie może zrobić prawa jazdy w Polsce? Pytam, bo mam znajomą parę, jedno z nich niby "chce" robić prawko, ale słabo zna niemiecki i raczej nie będzie w stanie porozumieć się w niemieckiej szkole jazdy. I padł argument, że w Polsce nie wolno, jak się tam nie mieszka (nie znam ich sytuacji ewentualnego meldunku w Polsce). To prawda czy szukanie wymówki?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 10:58   #3394
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez haniavit Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny Jak znosicie lockdown? Ja duzo ciezej niz na wiosne a tu chyba juz trzeba sie powoli nastawic na jakas forme lockdownu wlasnie do wiosny

Czy sa tu mieszkanki Berlina ktore robily tu prawo jazdy albo braly lekcje doszkalajace? Po kilku latach jako pasazer wolalabym przypomniec sobie to i owo zanim siade za kolkiem.
Normalnie... i wydaje mi się, że na wiosnę było gorzej niż obecnie. U mnie w mieście jest już od ponad 2 tygodni tzw. Teil-Lockdown.


Poszukaj polskiego instruktora nauki jazdy, może jest jakiś w Berlinie- może Ci to pomoże, jak nie znasz języka

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W moim życiu lockdown prawie nic nie zmienia. Jedynie tegoroczny wyjazd do Polski nie wypalił.

Na pytanie o jazdy nie odpowiem, ale też mam pytanie na temat prawa jazdy. Czy to prawda, że jak ktoś mieszka i pracuje w Niemczech na stałe, to nie może zrobić prawa jazdy w Polsce? Pytam, bo mam znajomą parę, jedno z nich niby "chce" robić prawko, ale słabo zna niemiecki i raczej nie będzie w stanie porozumieć się w niemieckiej szkole jazdy. I padł argument, że w Polsce nie wolno, jak się tam nie mieszka (nie znam ich sytuacji ewentualnego meldunku w Polsce). To prawda czy szukanie wymówki?
Prawda. Podczas kontroli drogowej PJ może zostać zatrzymane. Chodzi o magiczne 185 dni w roku, tzw. ośrodek interesów życiowych (osobistych lub gospodarczych). I składając wniosek o wydanie PJ w Polsce składa sie oświadczenie, w którym się podpisuje, że mieszka sie w Polsce dłużej niż te 185 dni w roku.

Poza tym są w Niemczech polscy instruktorzy jazdy, a testy pisemne można zdawać po polsku
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 15:17   #3395
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Post Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość


Prawda. Podczas kontroli drogowej PJ może zostać zatrzymane. Chodzi o magiczne 185 dni w roku, tzw. ośrodek interesów życiowych (osobistych lub gospodarczych). I składając wniosek o wydanie PJ w Polsce składa sie oświadczenie, w którym się podpisuje, że mieszka sie w Polsce dłużej niż te 185 dni w roku.

Poza tym są w Niemczech polscy instruktorzy jazdy, a testy pisemne można zdawać po polsku
Dziękuję za odpowiedź
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-18, 19:07   #3396
haniavit
Raczkowanie
 
Avatar haniavit
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 425
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Normalnie... i wydaje mi się, że na wiosnę było gorzej niż obecnie. U mnie w mieście jest już od ponad 2 tygodni tzw. Teil-Lockdown.


Poszukaj polskiego instruktora nauki jazdy, może jest jakiś w Berlinie- może Ci to pomoże, jak nie znasz języka
U mnie tez Teil-Lockdown, ale patrzac na statystyki chyba ten Teil sie nie utrzyma.

Nie musi to byc polski instruktor, w sumie wystarczy mi choc troche angielskiego, zebym nie musiala sie jeszcze zastanawiac czy aby na pewno zrozumialam co mam zrobic
__________________

In the age of information,
IGNORANCE IS A CHOICE.
haniavit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 12:45   #3397
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Niemcy V

Jest tu ktoś z Görlitz ?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-31, 22:43   #3398
JiinX
Przyczajenie
 
Avatar JiinX
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 27
Dot.: Niemcy V

żyje tu ktoś?
__________________
Supergirls don't cry.
JiinX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-01, 12:13   #3399
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez JiinX Pokaż wiadomość
żyje tu ktoś?
Na wątku się nic nie dzieje, więc prawie nikt nie zagląda.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-01, 23:16   #3400
JiinX
Przyczajenie
 
Avatar JiinX
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 27
Dot.: Niemcy V

Szkoda
__________________
Supergirls don't cry.
JiinX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 10:02   #3401
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Niemcy V

Może jakaś wizażanka mieszka w Dreźnie?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-26, 20:10   #3402
EwaStuttgart1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 4
Dot.: Niemcy V

Cześć wszystkim,
niedawno przeprowadziłam się w okolice Stuttgartu, nie znam tu zbyt wielu osób, szukam koleżanki, znajomych, żeby porobić coś od czasu do czasu, może pozwiedzać okolice albo po prostu porozmawiać przy kawce
EwaStuttgart1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-20, 00:05   #3403
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Niemcy V

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89122564]Może jakaś wizażanka mieszka w Dreźnie? [/QUOTE]

Ja niedługo sprowadzam się całkiem niedaleko - Lipsk.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-12, 21:03   #3404
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Niemcy V

Dobry wieczór. Mam takie pytanie. Jestem podczas rozwodu w Niemczech z mężem. Ciągnie to się prawie 2 lata, bo w DE wymagany jest najpierw rok rozłąki a dopiero potem można składać papiery rozwodowe do sądu. Po drodze wynikęły inne problemy ale ja nie o tym.
Mam tu w DE adwokata, który mówi po polsku ale mam wrażenie, że nie jest orłem w swojej profesji. Najpierw pomylił się co do mieszkania ktore sama kupiłam przed małżeństwem w PL ale, że sprzedałam w trakcie małżeństwa, to z początku twierdził, że dlatego, ze sprzedałam po ślubie według prawa niemieckiego jest wspólnotą małżeńską. Dziś przyznał, że się pomylił.
Teraz twierdzi, że odziedziczone w spadku po Mamie mieszkanie w PL według prawa niemieckiego jest wspólnotą małżeńską. Zaczęłam się ratować albo go uświadamiać sama już nie wiem, że praw nabyłam do spadku 2 lata temu w chwili śmierci Mamy ale postanowienie polskiego sadu że zostałam spadkobierczynią odbyło się 5 mies temu podczas separacji w DE, to może w takim przypadku jednak separacja ma znaczenie i nie jest to mieszkanie wspólnotą małżeńską.
Mojej kuzynki znajomej znajoma ma identyczną sytuację i też w DE. Tamtej kobiecie jej adwokat wyraźnie powiedział, ze dziedziczone mieszkanie jest jej osobistym majątkiem i nie podlega podziałowi.
Próbowałam coś na ten temat znaleźć w Internecie ale nie umiałam.
Czy może mi z Was któraś pomóc w mojej sprawie?

ps Mąż ma podwójne obywatelstwo. Wzieliśmy slub w DE.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2023-01-12 o 21:12
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 17:58   #3405
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Dobry wieczór. Mam takie pytanie. Jestem podczas rozwodu w Niemczech z mężem. Ciągnie to się prawie 2 lata, bo w DE wymagany jest najpierw rok rozłąki a dopiero potem można składać papiery rozwodowe do sądu. Po drodze wynikęły inne problemy ale ja nie o tym.
Mam tu w DE adwokata, który mówi po polsku ale mam wrażenie, że nie jest orłem w swojej profesji. Najpierw pomylił się co do mieszkania ktore sama kupiłam przed małżeństwem w PL ale, że sprzedałam w trakcie małżeństwa, to z początku twierdził, że dlatego, ze sprzedałam po ślubie według prawa niemieckiego jest wspólnotą małżeńską. Dziś przyznał, że się pomylił.
Teraz twierdzi, że odziedziczone w spadku po Mamie mieszkanie w PL według prawa niemieckiego jest wspólnotą małżeńską. Zaczęłam się ratować albo go uświadamiać sama już nie wiem, że praw nabyłam do spadku 2 lata temu w chwili śmierci Mamy ale postanowienie polskiego sadu że zostałam spadkobierczynią odbyło się 5 mies temu podczas separacji w DE, to może w takim przypadku jednak separacja ma znaczenie i nie jest to mieszkanie wspólnotą małżeńską.
Mojej kuzynki znajomej znajoma ma identyczną sytuację i też w DE. Tamtej kobiecie jej adwokat wyraźnie powiedział, ze dziedziczone mieszkanie jest jej osobistym majątkiem i nie podlega podziałowi.
Próbowałam coś na ten temat znaleźć w Internecie ale nie umiałam.
Czy może mi z Was któraś pomóc w mojej sprawie?

ps Mąż ma podwójne obywatelstwo. Wzieliśmy slub w DE.
Tak samo mówią różne źródła w internecie, przykłady:

KLIK Für Erbschaften sieht das Gesetz Sonderregelungen vor: gemäß § 1374 Abs. 2 BGB sollen Vermögenswerte, die einem Ehepartner von einem Dritten aus persönlichen Gründen zugewendet worden sind, nicht in den Zugewinnausgleich einbezogen werden. Damit dies technisch umgesetzt werden kann, werden die geerbten Vermögenswerte einfach dem Anfangsvermögen des betreffenden Ehegatten zugeordnet.

KLIK Besteht eine Zugewinngemeinschaft oder Gütertrennung, ist die Sache schnell geklärt: Hier verwaltet jeder Ehepartner sein eigenes Vermögen. Wenn Sie bei einem dieser beiden Güterstände etwas erben – ob im Trennungsjahr oder während Sie mit Ihrem Gatten einträchtig zusammenleben –, gehört Ihnen die Erbschaft ganz allein. Sie sind nicht verpflichtet, sie mit Ihrem Gatten zu teilen.

Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy dzięki odziedziczonemu majątkowi coś dodatkowo się zarobiło czyli w przypadku mieszkania np wynajem albo sprzedanie za cenę wyższą niż było warte w momencie odziedziczenia. Ten zarobek wpada do kategorii "do podziału".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-13, 22:33   #3406
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak samo mówią różne źródła w internecie, przykłady:

KLIK Für Erbschaften sieht das Gesetz Sonderregelungen vor: gemäß § 1374 Abs. 2 BGB sollen Vermögenswerte, die einem Ehepartner von einem Dritten aus persönlichen Gründen zugewendet worden sind, nicht in den Zugewinnausgleich einbezogen werden. Damit dies technisch umgesetzt werden kann, werden die geerbten Vermögenswerte einfach dem Anfangsvermögen des betreffenden Ehegatten zugeordnet.

KLIK Besteht eine Zugewinngemeinschaft oder Gütertrennung, ist die Sache schnell geklärt: Hier verwaltet jeder Ehepartner sein eigenes Vermögen. Wenn Sie bei einem dieser beiden Güterstände etwas erben – ob im Trennungsjahr oder während Sie mit Ihrem Gatten einträchtig zusammenleben –, gehört Ihnen die Erbschaft ganz allein. Sie sind nicht verpflichtet, sie mit Ihrem Gatten zu teilen.

Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy dzięki odziedziczonemu majątkowi coś dodatkowo się zarobiło czyli w przypadku mieszkania np wynajem albo sprzedanie za cenę wyższą niż było warte w momencie odziedziczenia. Ten zarobek wpada do kategorii "do podziału".
Nawet nie wiem, jak Ci dziękować Chimay!
Bardzo mi pomogłaś.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-02, 05:46   #3407
SigridLockbrok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 10
Dot.: Niemcy V

Hej, mam pytanie: po jakim czasie będąc w DE podlegam obowiązkowi zapisania dzieci do niemieckiej szkoły?
Tło: czeka nas decyzja o przeprowadzce na stałe do Niemiec. Jednocześnie moje dzieci (8 i 10 lat) uczą się od zawsze w edukacji domowej i nie chcę tego zmieniać. Wiem, że w DE edukacja domowa nie jest legalna. Jak mogę to „obejść”? Np. czy jeśli jestem do 3 miesięcy, to jestem traktowana jako „turystka”? I potem jadę np. na 2 tygodnie do PL i po powrocie zaczynam pobyt znów jako „turystka”?
Nie mam intencji, żeby osiągać korzyść inną niż kontynuacja ED moich dzieci. Nie zależy mi na stałym pobycie czy obywatelstwie, bo ta edukacja jest dla mnie w tym momencie istotniejsza.
O emigracji do DE nie wiem nic, więc gdyby ktoś dodatkowo w skrócie przedstawił mi wady i zalety pobytu stałego i czasowego (rodzina 2+2), to będę mega wdzięczna
Dzięki z góry!
SigridLockbrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-03, 17:55   #3408
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez SigridLockbrok Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie: po jakim czasie będąc w DE podlegam obowiązkowi zapisania dzieci do niemieckiej szkoły?
Tło: czeka nas decyzja o przeprowadzce na stałe do Niemiec. Jednocześnie moje dzieci (8 i 10 lat) uczą się od zawsze w edukacji domowej i nie chcę tego zmieniać. Wiem, że w DE edukacja domowa nie jest legalna. Jak mogę to „obejść”? Np. czy jeśli jestem do 3 miesięcy, to jestem traktowana jako „turystka”? I potem jadę np. na 2 tygodnie do PL i po powrocie zaczynam pobyt znów jako „turystka”?
Nie mam intencji, żeby osiągać korzyść inną niż kontynuacja ED moich dzieci. Nie zależy mi na stałym pobycie czy obywatelstwie, bo ta edukacja jest dla mnie w tym momencie istotniejsza.
O emigracji do DE nie wiem nic, więc gdyby ktoś dodatkowo w skrócie przedstawił mi wady i zalety pobytu stałego i czasowego (rodzina 2+2), to będę mega wdzięczna
Dzięki z góry!
Tak ogólnie, żeby mieszkać w Niemczech na stałe, legalnie to musicie się zameldować. Jak się zameldujecie to raczej dzieci muszą chodzić do szkoły. Jeśli ich nie poślesz do szkoły to grożą wam mandaty i więzienie. I ogólnie najpewniej Jugendamt się wami zainteresuje i w skrajnym przypadku może dzieci odebrać.
Jeśli aż tak bardzo ci zależy nad domowym nauczaniem to lepiej w jakimś innym kraju.

Nawet jak byś dzieci nie zameldowała i olała kindergeld to po czasie pewnie ktoś z sąsiadów by się zainteresował, dlaczego dzieci nie chodzą do szkoły i by doniósł. Więc raczej lepiej jeszcze raz przemyśl decyzję o przeprowadzce do Niemiec. No albo poprostu poślij dzieci do szkoły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-04, 19:49   #3409
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez SigridLockbrok Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie: po jakim czasie będąc w DE podlegam obowiązkowi zapisania dzieci do niemieckiej szkoły?
Tło: czeka nas decyzja o przeprowadzce na stałe do Niemiec. Jednocześnie moje dzieci (8 i 10 lat) uczą się od zawsze w edukacji domowej i nie chcę tego zmieniać. Wiem, że w DE edukacja domowa nie jest legalna. Jak mogę to „obejść”? Np. czy jeśli jestem do 3 miesięcy, to jestem traktowana jako „turystka”? I potem jadę np. na 2 tygodnie do PL i po powrocie zaczynam pobyt znów jako „turystka”?
Nie mam intencji, żeby osiągać korzyść inną niż kontynuacja ED moich dzieci. Nie zależy mi na stałym pobycie czy obywatelstwie, bo ta edukacja jest dla mnie w tym momencie istotniejsza.
O emigracji do DE nie wiem nic, więc gdyby ktoś dodatkowo w skrócie przedstawił mi wady i zalety pobytu stałego i czasowego (rodzina 2+2), to będę mega wdzięczna
Dzięki z góry!
Kazde 6-letnie dziecko ma obowiazek chodzenia do szkoly i rodzice sa za to odpowiedzialni. Nauczanie domowe jest w Niemczech calkowicie zabronione. I ogolnie sa ogromne kary za uchylanie sie od obowiazku szkolnego- kwoty sa zalezne od landu. Do tego, nie mozna tak jak w Polsce `zrobic`sobie wolnego od szkoly, bo babcia ma urodziny, czy jedziemy na urlop.

Skoro nie zalezy Ci na pobycie stalym, to po co wyjazd na stale do Niemiec, jak napisalas?

A za sam pobyt w Niemczech obywatelstwa nie daja
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-03-19, 16:44   #3410
SigridLockbrok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 10
Dot.: Niemcy V

Dzięki za odpowiedzi
Mi nie zależy na wyjeździe, po prostu mój mąż ma od swojej firmy propozycję pracy tam, na jakiś czas lub może docelowo na stałe.
Więc szkoda, żeby taką szansę odrzucił. A osobno nie chcemy żyć. Ani też rezygnować z tego, co służy naszym dzieciom w pl, czyli z edukacji domowej
To co piszecie nie brzmi dla mnie zbyt optymistycznie - szkoda ((
SigridLockbrok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.