Mieszkanki Azji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 03:48   #1
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491

Mieszkanki Azji


Jak w temacie Wątek poświęcony Wizażankom mieszkającym w Azji.
Pewnie takich osób jest niewiele ale mam nadzieje, że ktoś się znajdzie by móc porozmawiać o kulturze, napotkanych problemach i ogólnie o życiu Ja od dwóch tygodni mieszkam w Chinach, niestety nie znam tu poza kilkoma osobami nikogo, dlatego jeśli są takie osoby jak ja to zapraszam do dyskusji
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 08:51   #2
petroleum
Raczkowanie
 
Avatar petroleum
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 37
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
Jak w temacie Wątek poświęcony Wizażankom mieszkającym w Azji.
Pewnie takich osób jest niewiele ale mam nadzieje, że ktoś się znajdzie by móc porozmawiać o kulturze, napotkanych problemach i ogólnie o życiu Ja od dwóch tygodni mieszkam w Chinach, niestety nie znam tu poza kilkoma osobami nikogo, dlatego jeśli są takie osoby jak ja to zapraszam do dyskusji
Hej! Ja co prawda nie z Chin, ale chciałabym kiedyś pojechać i zwiedzić! Wiem, że jest nawet program Au-Pair do Chin, także nic straconego! Jak się tam znalazłaś? Pozdrawiam.
__________________
Przygotowania;
język angielski, niemiecki, japoński - DO PERFEKCJI


tokio
petroleum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 12:50   #3
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej!
Ja co prawda jeszcze w Polsce ale przygotowuję się do wyjazdu na Tajwan za pół roku ^^
A gdzie w Chinach mieszkasz? Moja kumpela była przez 3 miesiące w ChongQing rok temu i podobało jej się.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 02:23   #4
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

petroleum jestem tu, ponieważ mój TŻ ma tu pracę.
chiao super Tajwan równie ciekawy, mam nadzieję że kiedyś uda mi się tam pojechać. A mieszkam w Szanghaju i też mi się bardzo podoba
A w jakim celu udajesz się na Tajwan?
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:04   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mieszkanki Azji

napisz cos wiecej, jak z bariera jezykowa, roznice kulturowe, ogolnie jak wyglada integracja z ludnoscia tubylcza.

Moj kolega pracuje w Pekinie i bardzo sobie chwali.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 06:31   #6
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Ja jestem w Japonii.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 16:40   #7
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
petroleum jestem tu, ponieważ mój TŻ ma tu pracę.
chiao super Tajwan równie ciekawy, mam nadzieję że kiedyś uda mi się tam pojechać. A mieszkam w Szanghaju i też mi się bardzo podoba
A w jakim celu udajesz się na Tajwan?
Wow, Szanghaj, super

Ja się wybieram z 2ch powodów - pierwszy to moje odwieczne marzenie wyjazdu do Azji, tak więc chcę tam uczyć angielskiego w prywatnej szkole językowej albo w firmach, a drugi..... to pewien baaaardzo bliski mi Azjata mieszkający w Manili Tak więc 2w1 ^^
Chociaż przyznam się, że mam pewne obawy co do kultury, ludzi, itp, czy mi się tam spodoba czy nie... rok temu czytałam bloga pewnej Polki, która tam uczyła dzieci angielskiego i po 4 latach tam spędzonych (w zeszłym roku) postanowiła tu wrócić i zakończyć pisanie bloga, a jej podsumowanie było dosyć smutne - stwierdziła, że zawsze czuła się tam obca i 'za szybą', mimo, że znała świetnie chiński i tajwańską kulturę....

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Ja jestem w Japonii.
Hej Sama tam jesteś? Pracujesz czy na wymianie/praktykach?

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2012-08-23 o 16:44
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 01:27   #8
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Rena przepraszam przeoczyłam Twojego posta
Ja również jestem zadowolona. Ludzie są w porządku, nie zdarzyło się, żebym poczuła się obca, no może tylko jak byliśmy w ZOO kiedy ludzie zamiast zdjęcia pandom robili mi (jestem blondynką) ale w sumie to było nawet miłe Bariera językowa hmmm umiem zaledwie kilka słów po chińsku a reszta na migi (niewiele osób w części miasta w której mieszkam mówi po angielsku). Kultura mega ciekawa, jestem w trakcie zakładania bloga i opisywania wszystkiego co myślę, że jest interesujące w Państwie Środka. Znam tu kilku nauczycieli angielskiego i bardzo sobie chwalą, dwójka z nich nauczała już chyba we wszystkich państwach Azji, podróżują kilkanaście lat o ile nie więcej. I trochę mnie dziwi, że dziewczyna o której piszesz Chiao czuła się obca bo ja czuje się jak ryba w wodzie mimo, że się dogadać ciężko czasem (No ale to widać zależy od człowieka).
A niestety nie pracuje tutaj, zajmuje się domem i uprawiam sporty w ramach rozrywki.
DwaKoty byłam już kiedyś na Twoim blogu i jest bardzo ciekawy. Masz zamiar wracać do Polski czy jesteś tam już na stałe?

Edytowane przez Sikorka0204
Czas edycji: 2012-08-24 o 01:34
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 12:32   #9
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość

Hej Sama tam jesteś? Pracujesz czy na wymianie/praktykach?
Moj maz jest tubylcem.

Sikorko, jestem tutaj na stale. Z Polski wyjechalam ponad 20 lat temu, wiec nie bardzo jest do czego wracac. Choc fajnie mi bylo przyjechac z wizyta trzy lata temu.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 10:03   #10
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Mieszkanki Azji

Od niedawna w Seoulu .
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 01:56   #11
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Enii i jak Ci się podoba? Jak oceniasz warunki życia, koszty utrzymania i w ogóle kraj?
Ja już jestem w Chinach ponad 3 miesiące i nawet nie wiem kiedy zleciało
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 08:52   #12
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Mieszkanki Azji

Po pierwszy zachwyt minal i teraz przeraza mnie to wszystko. Czuje sie jak na swieczniku, jak jakas dzikuska .Miasto wielkie, za duzo ludzi, za duzo swiatel, neonow , samochodow .
Jedzenie nawet znosne, ale inaczej smakujace ( chociaz ja osobiscie za warzywkami nie przepadam)- raj maja moje chlopaki, bo slodkosci jest zatrzesienie - a ja dostaje szalu. Plusem jest ryz naprawde swietny, bo ten co jest w PL to odpady dla swinek .

Tak samo tyczy sie techniki- dla mnie momentami czarna magia, ale kruszaki ida na zywiol i wciskaja co chca - a ludzie dziwnie sie na nas patrza. Ale nie od dzis widomo, ze PL to 100 lat za ....
Codzimy na nauke koreanskiego - wszystko bylo by ok, gdyby nie hangul.. Czemu fonetycznie nic nie pisze. Ja bez slownika i przewodnika nie ruszam sie.

Dalej jestem w szkou kulturowym, mam nadzieje ze to minie..

Koszty utrzymania podobne do PL ( zalezy od punktu siedzenia - oczywiscie, myslalam, ze jednak troszke taniej ). Za mieszkanie nie placimy ( firma TZ oplaca). Ja na razie zaprzestalam szukania pracy, bo wiem ze i tak nie znajde- bez bieglej znajomsci jezyka

edit: Sikorka a Tobie jak sie podoba, zadowolona, na jak dlugo przyjechalas.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)

Edytowane przez enii
Czas edycji: 2012-10-11 o 08:54
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 03:56   #13
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Szok kulturowy zapewne minie, choć ja mimo wszystko nie miałam go. Od początku bardzo mi się tu podobało. Jestem prawie 3,5 miesiąca, wstępnie zostajemy do 20 grudnia a dalej nie wiadomo.
To dobrze, że koszta są porównywalne. Ja też myślałam, że będzie taniej niż w Polsce a niestety jest kilka razy drożej...głównie mam na myśli żywność.
A Chińskiego się nie uczę póki co bo jeśli się okaże, że nie wracamy tu to niema sensu. Ale mimo wszystko poruszam się sama, bez słowników i przyznam, że na migi jest się w stanie prawie wszystko załatwić
Ale różnica kulturowa nie do opisania faktycznie.
Na ile wyjechaliście?
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:52   #14
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Mieszkanki Azji

Stety/niestety na 5 lat -tak TZ ma w kontrakcie. Wiec raczej nie ma mowy o wczesniejszym wyjezdzie.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:10   #15
sg04zw
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Mieszkanki Azji

Sikorko, jestem tutaj na stale. Z Polski wyjechalam ponad 20 lat temu, wiec nie bardzo jest do czego wracac.
sg04zw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 01:59   #16
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

sg04zw a w jakim rejonie mieszkasz? W którym mieście jeśli można wiedzieć 20 lat to naprawdę dużo i faktycznie ciężko byłoby wrócić i uczyć się tego co w Polsce od nowa
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 06:37   #17
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: Mieszkanki Azji

podczytuję was , nigdy nie byłam w Azjii może opiszecie coś więcej o tamtejszym życiu , zachowaniach , relacjach męsko damskich , jak traktowane są kobiety itd bardzo mnie to ciekawi
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:23   #18
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
sg04zw a w jakim rejonie mieszkasz? W którym mieście jeśli można wiedzieć 20 lat to naprawdę dużo i faktycznie ciężko byłoby wrócić i uczyć się tego co w Polsce od nowa
Sikorko, ten spammer cytowal moja wypowiedz
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 11:37   #19
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mieszkanki Azji

Fajny temat Mój kolega jest w Tajwanie, uczy angielskiego i studiuje. A mój tż był m.in w Tokio kilka tygodni, od tej pory jest zakochany w Azji. Nie chciałabym tam mieszkać na stałe, ale na kilka miesięcy jak najbardziej
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-17, 10:15   #20
Sikorka0204
Zakorzenienie
 
Avatar Sikorka0204
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 491
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Sikorko, ten spammer cytowal moja wypowiedz
Faktycznie, nawet nie zauważyłam
capricorno ja uważam, że to jest zupełnie inny świat...inna kultura, inne zachowania tolerowane przez społeczeństwo, inne życie, inne produkty.
O dziwo do życia tutaj przyzwyczaiłam się bardzo szybko, w sumie obyło się bez jakiegoś szoku kulturowego. Jeśli chodzi o Szanghaj życie jest bardzo drogie, zwłaszcza jeśli chodzi o żywność, przykładowe ceny: chleb 6zł, mleko 6zł, ser żółty 45zł/kg i tak można wymieniać. Wynika to głównie z faktu, że oni jadają zupełnie inne produkty niż te do których jestem przyzwyczajona (zresztą każdy obcokrajowiec chyba). Ludzie są bardzo mili i uśmiechnięci. Jeśli chodzi o kontakt damsko-męski mogę się jedynie domyślać, że kobiety nie są traktowane najlepiej. Nie znam żadnych osób, które mogłyby to potwierdzić ale widziałam kilka kobiet mocno poobijanych (oczy podbite, siniaki na ciele), a tu rozwody raczej miejsc nie mają, gdyż jest to ujma na honorze a rozwódka mimo, że może być młoda innego kandydata już nie znajdzie (nikt nie chce się żenić z rozwódką).
Jeśli Cię interesuje ta tematyka obejrzyj sobie film o polityce jednego dziecka http://www.youtube.com/watch?v=MPL8oUKp2Sk
Pomimo, że teoretycznie nie powinno znać się płci dziecka to niestety wiele osób sprawdza nielegalnie i dokonuje aborcji. Na początku jak tu przyjechałam nie trudno było zauważyć, że większość dzieci to chłopcy. Kiedyś widziałam klasę kilkunastoosobową, gdzie były tylko 3 dziewczynki.
Ludzie nie chcą mieć córek, gdyż jest taki zwyczaj, że kobieta wychodząc za mąż idzie do męża i to teściom pomaga a jej rodzice "nic z tego nie mają" więc pan młody oferuje za córkę zwykle jakąś konkretną sumę...taka karta przetargowa...smutne ale prawdziwe.
Ogólnie mi się tu bardzo podoba i z chęcią jeśli będzie taka możliwość zostanę dłużej. Aczkolwiek kilka lat maksymalnie
__________________
31/40
Sikorka0204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 18:25   #21
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Fajny temat Mój kolega jest w Tajwanie, uczy angielskiego i studiuje.
I jak mu się tam podoba?? Ja chcę właśnie wyjechać tam w tych samych celach w przyszłym roku Jest w Taipei czy gdzieś indziej?
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:09   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
I jak mu się tam podoba?? Ja chcę właśnie wyjechać tam w tych samych celach w przyszłym roku Jest w Taipei czy gdzieś indziej?
W Taipei był przez jakiś czas obecnie jest w Kaohsiung. Jemu się tam bardzo podoba i nie chce wracać, nie jest tam samotny ani nic, został bardzo ciepło przyjęty
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 16:02   #23
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Mieszkanki Azji

To fajnie, dzieki za odpowiedz ^^
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 10:18   #24
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Mieszkanki Azji

Hej pisze aby zapytac sie was o opinie w sprawie wymiany studenckiej.
Mam kilka opcji i nie wiem na co sie zdecydowac.
Zhejiang University - Chiny (dostala bym stypendium 1,800€ na semestr)
Shanghai International Studies University - Chiny(1,800€ na semestr)
Hitotsubashi University - Tokio - (3000€ na semestr)

sama nie wiem czym sie kierowac przy wynorze oczywscie duze znacznie maja tez koszty. Najcekawsza wydaje mi sie opcja w Tokyo ale wiem, ze to drogie miasto.

Z wlasnych funduszy mam nadzieje odlozyc na ten wyjazd jeszcze z 1000€ - 1500€.

Z gory dzieki za jakiekolwiek opinie.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:22   #25
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Hej pisze aby zapytac sie was o opinie w sprawie wymiany studenckiej.
Mam kilka opcji i nie wiem na co sie zdecydowac.
Zhejiang University - Chiny (dostala bym stypendium 1,800€ na semestr)
Shanghai International Studies University - Chiny(1,800€ na semestr)
Hitotsubashi University - Tokio - (3000€ na semestr)
Zdecydowanie Hitotsubashi, to swietna uczelnia. Ma bardzo waska specjalizacje, ale w tej specjalizacji nalezy do jednych z najlepszych na swiecie. Tutaj uwazany jest za "elitarny" uniwersytet.

3000 euro na caly semestr to marne pieniadze. Ale jesli bedziesz miala zapewnione mieszkanie i uczelniane wydatki, to powinno ci sie udac. Szczegolnie jesli planujesz takze miec troche oszczednosci.

Jesli twoj angielski jest top-nocz, to na wizie studenckiej mozna legalnie pracowac kilka godzin w tygodniu. Pod warunkiem, ze jesli przy twoich studiach bedziesz miala na to czas.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:52   #26
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Mieszkanki Azji

Dzieki za odpowiedz. Tez sie wlasnie zastanawiam nad Hitotsubashi, z tego co widzialam to maja 2 akademiki: pierwszy kosztuje 19300yenow na miesiac a drugi 9.900 wiec cena jest bardzo atrakcyjna.
Popracowac jak juz mam zamiar w czasie wakacji aby w japoni moc aby korzystac z mozliwosci spedzenia tam czasu.
Zastanawia mnie jedynie jaki jest koszt miesiecznego wyzywienia dla 1 osoby .
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 09:09   #27
DwaKoty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: na polnoc od Tokio
Wiadomości: 396
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedynie jaki jest koszt miesiecznego wyzywienia dla 1 osoby .
To bardzo trudno jest oszacowac, bo nie wiem jakie masz wymagania. Czy bedziesz w stanie jesc tutejsza tania kuchnie, czy nie bedzie cie przeszkadzal ryz 3 razy dziennie. Czy nie zachce ci sie ziemniakow i porzadnego chleba.

My na dwie osoby i dwa koty wydajemy pomiedzy 40.000 a 60.000 jenow na miesiac. Ale my lubimy sobie pojesc, kupujemy importowany ser, chleb z piekarni (i inne tego typu nietutejsze frykasy) i chodzimy do restauracji. Takze, u nas zywnosc jest ciut tansza niz w Tokio. Litr mleka moze byc od 100 do 200 jenow w zaleznosci od jakosci. 10 jajek od 178 do 200-paru jenow. Chleb waciany - od 100 paru do 200 paru jenow. Bulki waciane - worek z piecioma od 90 do 100 paru jenow.
Warzywa sa na sztuki, nie na wage, najtaniej wychodzi nie w supermarkecie, ale w malym lokalnym typu "dziura w scianie" warzywniaku. U nas 4 duze marchwie to okolo 100 do 120 jenow. Ogorki sa tylko te dlugie szklarniowe od 30 do 45 jenow za sztuke. Pomidory w zaleznosci od sezonu, opakowanie od 2 do 5 sztuk moze byc od 200 do 400 jenow. Poltora litorwa butelka Coke Zero od 148 do 200 jenow.
Makarony sa tanie, sosy pomidorowe tez. Z mies najtanszy jest kurczak.

Jak masz jakies bardziej konkretne pytania, to postaram sie odpowiedziec.
__________________
Na wsi w Japonii czyli moj blog
DwaKoty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 12:47   #28
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Mieszkanki Azji

Dzieki ja bardziej zywie sie po wlosku wiec raaczej bez chleba i duzo makaronu z pesto czy innymi rzeczami... Chetnie bym poprobowala miejscowego jedzenie typu ryz na 100sposobow... Jakos wymagajaca nie jestem.
Wiecej pytan zapewne bede miec w przyszlosci bo jak narazie jeszcze nawet podania nie zlozylam bo musze zdecydowac gdzie bym chciala pojechac,
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 08:40   #29
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Mieszkanki Azji

Cytat:
Napisane przez DwaKoty Pokaż wiadomość
Sikorko, ten spammer cytowal moja wypowiedz
Tak mi sie zdawalo ze gdzies juz to czytalam <
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 15:05   #30
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Mieszkanki Azji

Jestescie???
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-22 20:05:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.