Soczewki kontaktowe z Rossmana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-21, 15:20   #1
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Talking

Soczewki kontaktowe z Rossmana


Chciałabym nosić soczewki,na razie myślałam żeby spróbować takich z rossmanna. Używałą któraś? Co musze kupic aby nosic soczewki? Soczewki, płyn i co dalej? z tym płynem jest jakis pojemnik na nie? prosze wytłumaczcie mi wszystko krok po kroku bo w wyszukiwarce nic konkretnego nie znalazłam. Prosze wytłumaczcie mi wszystko jak ich używać, co robic z nimi itd itp. Nie moge sie doczekac jak bede widziec wszystko bez tych wstetnych gogli na nosie
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 15:54   #2
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Hej Podepnę się pod Twój wątek jeśli pozwolisz Też czaję się na te rossmannowe soczewki, ale nie wiem czy można im zaufać...
Co do zakładania, jeżeli nigdy nie nosiłaś wcześniej soczewek, to może warto byłoby wybrać się do okulisty, który pokazał i powiedziałby Ci co i jak, a poza tym mógłby stwierdzić czy możesz ich używać (bo niektórzy nie mogą korzystać ze szkieł kontaktowych). Pozdrawiam i czekam na wiadomości
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 20:32   #3
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Po pierwsze - WIZYTA U OKULISTY! Należy się przebadać czy można stosować soczewki, dobrać odpowiednią moc i wielkość soczewek. Okulista założy soczewkę na próbę, pokaże jak się to używa, zakłada, pielęgnuje. Ja używam od zawsze różnych soczewek johnson&johson i kupuję zawsze u optyka, również płyn.
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 20:34   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez YYYY9 Pokaż wiadomość
Po pierwsze - WIZYTA U OKULISTY! Należy się przebadać czy można stosować soczewki, dobrać odpowiednią moc i wielkość soczewek. Okulista założy soczewkę na próbę, pokaże jak się to używa, zakłada, pielęgnuje. Ja używam od zawsze różnych soczewek johnson&johson i kupuję zawsze u optyka, również płyn.
otóż to!!!
skad wiesz jaka moc i wielkosc bez pomocy specjalisty?
Soczewki maja inna moc niz okulary...
poza tym dla mnie oczy sa zbyt wazne, zeby probowac soczewki z Rossmana...
J&J, IWear jak najbardziej
ale Rossmanowym bym nie zaufala
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 21:52   #5
neseczka
Raczkowanie
 
Avatar neseczka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 315
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

w sumie chce wogole zobaczyc jak to jest nosić soczewki, jak mi nie podejda to je wywale są wakacje i niestety nie mam kiedy wybrać się do okulisty, poza tym okulisci w moim mieście maja takie pojecie o soczewkach jak ja...
neseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 22:21   #6
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

No niestety okulista nie zawsze dobrze doradzi...Ja sama dobrałam sobie moc i jest ok już długi czas. Wcześniej chodziłam do okulisty, męczarnie i dobieranie trwały kilka lat, wada wzroku ciągle mi sie pogłębiała. Lekarka nie chciała dać mi mocniejszych, bo uważała ze oko powinno sie ćwiczyć. W rzeczywistości chyba oczy sie nadwyrężały i z miesiąca na miesiąc widziałam gorzej... Z okularami podobnie. Byłam u kilku okulistów, każdy stwierdzał inna wade, jedna dowaliła mi astygmatyzm, którego nie mam. Przy noszeniu okularów/soczewek z zalecenia "specjalistów" bolała mnie głowa albo mi sie w niej kręciło.
Jednak na nauke zakładania warto wybrać sie do okulisty, bo sama sobie mozesz nie poradzić. Kiedyś J&J miało jakaś tam promocje dla nowicjuszy, ze przy pierwszej wizycie gratis była para soczewek Sprawdź, może jeszcze to trwa...
Ile kosztują soczewki z rossmana?
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 22:36   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Jeśli chcesz tanio kupić soczewki to sprawdź czy w vision express jest promocja na badanie pod kątem soczewek - wtedy przy zakupie opakowania płacisz 1zł za badanie i naukę zakładania szkieł. Soczewek z rossmanna bym nie kupiła, bo maja określony tylko jeden parametr, czyli moc. Inne soczewki mają też okresloną krzywiznę i srednicę. Co z tego, ze dobierzesz dobrze moc soczewek, jesli będą źle leżały. W ten sposób zrazisz sie do "kontaktów". iWear w vision express kosztuja 109 zł za 6 sztuk, więc też niedrogo, a mam pewność, że dobrze leżą. Poszukaj tez czegoś z Baush&lomb lub j&j. Wybór jest ogromny, ceny też bardzo różne, ale oczy mamy tylko jedne i nie warto aż tak na nich oszczędzać.
Wypróbowałam za to płyn do soczewek z rossmana i jestem zadowolona. Nie podrażna oczu po tym jak zakładam wyjęte z niego soczewki. Szkoda tylko, ze ma termin przydatnosci po otwarciu tylko 2 miesiące. Do tej pory miałam płyny z terminem 3 do 6 miesięcy i tego chyba nie zdązę zużyć w ciągu 2 miesięcy.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 22:47   #8
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Ile kosztuje taki płyn? I jaka pojemność?
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 08:09   #9
YYYY9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 83
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez neseczka Pokaż wiadomość
w sumie chce wogole zobaczyc jak to jest nosić soczewki, jak mi nie podejda to je wywale są wakacje i niestety nie mam kiedy wybrać się do okulisty, poza tym okulisci w moim mieście maja takie pojecie o soczewkach jak ja...
Nie masz czasu wybrać się do okulisty. Pierwszą soczewkę założył mi lekarz. Uczucie miłe, nic nie czułam. Potem trenowałam w domu. Najpierw pół godziny i się nie udało. I już miałam tego dość. Ale byłam bardzo zdeterminowana i za jakiś czas znowu pół godziny i weszła. Po kilku latach noszenia robię to w parę sekund. Ale na początku to zajmowało dużo czasu. Około nawet 10min na jedną soczewkę. A do miasta, gdzie są odpowiedni specjaliści jechałam ponad 30km. Ale jakby trzeba to i 100 bym pojechała.

Edytowane przez YYYY9
Czas edycji: 2008-06-22 o 09:05
YYYY9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 09:34   #10
olba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 90
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

ja nosze soczewki od roku lub troche dluzej. jak chcesz zaczac nosic soczewki to najpierw idz do okulisty a nie soczefki z rossmana!! mozesz sobie tylko zaszkodzic.
z reszta watpie zeby soczewki z rosmanna byly dobre. moja kolezanka tez chcil nosic soczewki ale jak posza do okkulisty to jej nie pozwolil nosic bo mila jakies uczulenie czy za duza wade nie wiem dokladnie. mozesz wybrac sie np prywatnie do optical center czy tp. tam za badanie placi sie ok 50 zł ale daja gratis 10 soczewek jedno dniowych(czyli na 5 dni) ale nie weim czy ta promocja jest ciagle.

qsqs ja za plyn place 50 zł duza butelka 400 ml czy jakos tak to starcza mi na ok 5 miesiecy takie mnijsze 200ml to chyba ok 30 zl to jeszcze od firmy zalezy ja uzywam z ciba vison
olba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 11:50   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Płyn z rossmanna kosztuje około 30 zł za 360 ml butelkę, ale je sie skusiłam, bo płyn się kon czył, a ten był w promocji za 19.90. Soczewki są za chyba 30 zł za 2 sztuki, więc aniej niz u optyka, ale zawieraja tylko nieco ponad 50% wody, wiec mogą łatwiej wysychać i pewnie nieszczególnie duzo tlenu przepuszczają.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-22, 17:11   #12
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Dla mnie to w ogóle fantastyka! Jak można samodzielnie, nie będąc okulistą dobierać sobie soczewki? To są oczy. Drugich mieć nie będziesz.

Rozumiem, że chodzi tylko o kasę. Aparat na zęby też byś sobie sama dobrała, żeby zobaczyć jak to jest? (chociaż akurat zęby to można sobie potem wstawić)

Ja bym odżałowała tych parę groszy i poszła do okulisty za pierwszym razem, i sprawdziła, czy w ogólę mogę nosić soczewki i czy mi to odpowiada.

pozdrawiam,
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 17:36   #13
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

ale oprócz diptrii jest jeszcze takie cos jak krzywizna !!! I co wybierzesz: 8.7, 8.3 czy 8.4? Najtaniej J&J na allegro, ale bez okulisty???? To jak samemu sprawić sobie sztuczną szczękę!
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:35   #14
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Przede wszystkim nic na wlasna reke!! Najpierw wizyta u okulisty/ optyka! Wlasciwie soczewkami zajmuje sie optometrysta i to on powinien zbadac wzrok i dobrac odpowiednie soczewki. Na pierwszej wizycie optyk powinien nauczyc zakladania szkiel i poradzic jak sie z nimi obchodzic na co dzien. I nie wydaje mi sie zeby rossmannowskie soczewki zaslugiwaly na polecenie. Wprawdzie nigdy ich nie stosowalam ale raczej bym sie nie skusila... To sa jednak oczy i soczewki powinny byc solidne, sprawdzone. Ja ze swojej strony moge polecic ACUVUE firmy OASYS, 2- tygodniowe. Mozesz je kupowac na sztuki pojedynczo, 1- pare lub w pudeleczku jako zestaw ( 6 sztuk czyli 3 pary ) . Ja kupuje od razu 3 pary, zeby sie juz nie rozdrabnia i nie biegac co chwila, koszt ok 100 zl w zaleznosci gdzie kupujesz.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:38   #15
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez muron Pokaż wiadomość
ale oprócz diptrii jest jeszcze takie cos jak krzywizna !!! I co wybierzesz: 8.7, 8.3 czy 8.4? Najtaniej J&J na allegro, ale bez okulisty???? To jak samemu sprawić sobie sztuczną szczękę!
A propos krzywizny- te najnowsze soczewki juz tego nie maja. Wybiera sie je tylko na podstawie dioptrii. No ale tak czy inaczej..... Nie jestem sobie jakos w stanie wyobrazic zalozenia soczewek po raz pierwszy ot tak bez konsultacji z lekarzem. I szczerze mowiac dziwie sie ze komus w ogole przyszlo to do glowy....
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:05   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

W sumie to krzywizna jest istotna, bo każdy ma inny kształt gałki ocznej, tak samo jak wielkość i pod tym katem też dobiera sie soczewki. Ja dobór i wszekie badania kontrolen miałam robione przez okulistę zajmującego się soczewkami. Jak byłam na kontrolnym badaniu u okulisty wysłana przez pracodawcę to babka oglądala dokłądnie z minutę moje oczy zachwycając się, że tak dobrze soczewki mi leżą, wiec cos w tym własciwym doborze jest
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 21:32   #17
Karla1983
Zadomowienie
 
Avatar Karla1983
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 581
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
W sumie to krzywizna jest istotna, bo każdy ma inny kształt gałki ocznej, tak samo jak wielkość i pod tym katem też dobiera sie soczewki. Ja dobór i wszekie badania kontrolen miałam robione przez okulistę zajmującego się soczewkami. Jak byłam na kontrolnym badaniu u okulisty wysłana przez pracodawcę to babka oglądala dokłądnie z minutę moje oczy zachwycając się, że tak dobrze soczewki mi leżą, wiec cos w tym własciwym doborze jest
To co napisalam o krzywiznie to tylko moje wlasne doswiadczenia.Nosze soczewki juz kilka dobrych lat i faktycznie na poczatku mialam je dobierane rowniez pod wzgledem krzywizny i bylo to wazne. A teraz jest inaczej. Sama kupujac soczewki bylam mocno zaskoczona. I to ze soczewki najnowszej generacji nie maja juz zadnej krzywizny ( tzn. sa uniwersalne ) wiem rowniez od lekarza. Mozna to zreszta latwo zauwazyc. Na poprzednich opakowaniach soczewek zawsze byla podana inf. jaka jest krzywizna, teraz juz jej nie ma. Tak jest w kazdym razie przy soczewkach ktorych ja uzywam.
Karla1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:55   #18
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Odświeżam wątek! Ktoś używał soczewek z rossmana? Ja nosze soczewki od 3 lat więc moje oczka są do nich przyzwyczajone, kupuję je na allegro, ale czasami zdarza się że uszkodze soczewke lub net nie działa, doraźnie chciałabym kupić te w Rossmanie bo są taniutkie. Są wygodne? Wysuszają oczy?
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:14   #19
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

To zależy, czy Twoje oczy potrzebują miękkich, czy twardszych soczewek, suchszych czy bardziej wilgotnych - sama powinnaś wiedzieć, Jak już nosisz soczewki, to możesz spróbować, ale chyba jakości J&J nie będziesz miała...
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 07:35   #20
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Nosze miesięczne,miękkie soczewki, małouwodnione(o2 optix), jak już pisałam chciałabym wiedzieć, czy warto je kupić jako takie"zastepcze soczewki" w razie "w".
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 16:28   #21
PannaKarolajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Nosze soczewki juz przeszlo 9 lat i na poczatku tez mialam rozne obiekcje i sztywno trzymalam sie zalecen ( uwazac na lakier do wlosow, na cienie do oczu, tusze do rzes, nie nosic dlugich paznokci itp itd) . Nosilam kontakty juz chyba wszystkich firm, a ostatnio kupilam szkla z Rossmana i sa bardzo ok. Znajomym polecilam, tez nosza i tez sa zadowoleni. Jezeli nie jest sie jakims straszliwym alergikiem czy przewrazliwionym hipochondrykiem to te szkla beda Ci odpowiadac. Ja tez kupilam je na poczatku w celu "w razie czego" ale cene maja tak bajecznie niska, ze juz przy nich zostalam (20 zl za pare). Kupuj i nie daj sobie wmowic ze sa do niczego. Jak byscie mialy problemy z zakladaniem, piszcie napisze Wam jak najlepiej sie za to zabrac. Pozdrawiam
PannaKarolajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 07:46   #22
mona_ja
Wtajemniczenie
 
Avatar mona_ja
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 2 568
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

A ja od kilku dni noszę soczewki z Rossamnna i muszę stwierdzić że są SUPER soczewki są trochę bardziej uwodnione niż moje poprzednie, więc są bardziej miękkie a co za tym idzie trochę ciężej sie je zakłada( optixy mogłam zakładac nawet bez lusterka). Są bardzo wygodne, nie pieką oczy nawet po całym dniu noszenia(gdzie połowę dnia spędzam przy kompie), dla mnie jak za ta cene-BOMBA
Jeszcze chciałam dodać że soczewki produkowane są w Holandii, więc nie jest to jakieś chińskie badziewie.
__________________
Dawidek 18.10.2012 57cm i 3340g szczęścia


Nasz Ślub 30.05.2009
mona_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 11:58   #23
madlenee
Raczkowanie
 
Avatar madlenee
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 193
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Ja również nosiłam te soczewki. Jakościowo całkiem w porządku. Nie podrażniły mi oczu. Płyn również miałam i jest ok.
madlenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 19:02   #24
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

ja je mam od dzisiaj...moje z B&L już przenosiłam z miesiąc bo nie mialam kasy na zakup..niestety wiąze się to z zakupem 2 opakowań bo mam różną wadę na oczach...Jeśli chodzi o krzywiznę o której toczyła się na początku postu batalia....to powiem wam że na opakowaniu z Rossmana jest to podane..zarówno krzywizna jak i średnica...Poza tym soczewki noszę od ok 5 lat..i te ktore dostalam pierwsze z B&L od optyka również były takie uniwersalne...Poki co te z Rossmana są naprawdę ok...Tylko boję się że jak tak dalej będzie z niską ceną to może w końcu wzrosnąć...:/ tak więc jeśli chodzi o zakup naprawdę warto....i najlepiej przetestować je samemu bez opinii innych...bo jak ktoś napisał ludzie mają różne oczy...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 00:44   #25
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne soczewki.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:24   #26
oliwka7711
Przyczajenie
 
Avatar oliwka7711
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 8
Talking Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

1. Wizyta u okulisty który "cię prowadzi"
2. Okulista dobierze odpowiedzni rodzaj soczewek (miękkie/twarde, opowiednią firmę która ma odpowiedni dla ciebie skład itp.)
3. Da ci próbkę i starter (płyn itd.), dobierze optymalny sporób aplikaji itp.
Ja mam 13 lat od tygodnia noszę soczewki johnson & johnson, u okulisty byłam prywatnie. Koszt ok. 150 zł
__________________
168/ 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48

Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.




oliwka7711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 09:14   #27
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

ja bym nigdy nie kupiła soczewek i płynu z Rossmana , nawet kremu firmy Rossmann nie nałożyłabym na twarz a co dopiero soczewkę wsadzić sobie w oko .
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 09:30   #28
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez ewelline Pokaż wiadomość
jnawet kremu firmy Rossmann nie nałożyłabym na twarz
Czemu?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 16:13   #29
poprostu
Zakorzenienie
 
Avatar poprostu
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 098
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Nie!!! dziewczyny tak nie można ;/ eh...
noszę soczewki już 4 lata
Najpierw poszłam do okulisty zapłaciłam za badania+okulistka założyła mi soczewki później ja miałam to zrobić i ściągnąć i dostałam soczewki na 2 tyg później poszłam na kontrolę i nosiłam je jednak żadne tanie i zwykłe soczewki nie są dla mnie dobre mogę używać tylko z johnso&johnson
Jak dostawałam jakieś gratisy np przy zakupie dużego płynu nigdy się nie sprawdzały zaraz oko czerwone, podrażnione.
Dziewczyny to jest oko! jest wrażliwe soczewki nosi się po kontroli u okulisty!!!!!! i należy oczy kontrolować co pół roku! mi również zdarzały się problemy np uszkodzony nabłonek - a do tego łatwo doprowadzić, nie można od tak sobie nosić soczewki.
tak do płynu jest dołączony pojemniczek na soczewki, trzeba pamiętać aby zawsze przed sciagnieciem i ubraniem soczewek myć ręce.
Jeśli planujesz od czasu do czasu nosic soczewki to najlepsze sa jedno dniowe sa najbardziej higieniczne jednak dość drogie jeśli by nosić je cały czas
poprostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 12:28   #30
raspberry_tea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łaziska Dolne
Wiadomości: 4
Dot.: Soczewki kontaktowe z Rossmana

Cytat:
Napisane przez poprostu Pokaż wiadomość
Nie!!! dziewczyny tak nie można ;/ eh...
noszę soczewki już 4 lata
Najpierw poszłam do okulisty zapłaciłam za badania+okulistka założyła mi soczewki później ja miałam to zrobić i ściągnąć i dostałam soczewki na 2 tyg później poszłam na kontrolę i nosiłam je jednak żadne tanie i zwykłe soczewki nie są dla mnie dobre mogę używać tylko z johnso&johnson
Jak dostawałam jakieś gratisy np przy zakupie dużego płynu nigdy się nie sprawdzały zaraz oko czerwone, podrażnione.
Dziewczyny to jest oko! jest wrażliwe soczewki nosi się po kontroli u okulisty!!!!!! i należy oczy kontrolować co pół roku! mi również zdarzały się problemy np uszkodzony nabłonek - a do tego łatwo doprowadzić, nie można od tak sobie nosić soczewki.
tak do płynu jest dołączony pojemniczek na soczewki, trzeba pamiętać aby zawsze przed sciagnieciem i ubraniem soczewek myć ręce.
Jeśli planujesz od czasu do czasu nosic soczewki to najlepsze sa jedno dniowe sa najbardziej higieniczne jednak dość drogie jeśli by nosić je cały czas
Zgadzam się z przedmówczynią. Wizyta u lekarza to pierwszy krok. Nie mogę słuchać ludzi, którzy sami dobierają moce i krzywiznę a później mają jakieś podrażnienia i pretensję do całego świata, że w sklepie źle im doradzono! Jeżeli chodzi o krzywiznę to pierwszy raz słyszę , że nie ma już informacji o krzywiźnie? Jakiej to firmy soczewki? Krzywizna nie może być uniwersalna, bo to jest rozmiar soczewki. Logiczne jest, że w momencie przepisania przez lekarza soczewek o krzywiźnie 9.0 ktoś sobie założy soczewki o krzywiźnie 8.4 będzie odczuwał dyskomfort. Po to są podawane parametry przy badaniu oka aby dobrać dla siebie jak najlepsze soczewki, które nie będą powodować żadnych podrażnień.
raspberry_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-16 15:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.