Kwas pirogronowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-13, 21:08   #1
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309

Kwas pirogronowy


Umieściłam ten wątek juz na forum "medycyna estetyczna",ale nikt mi nic nie pisze więc tutaj postanowiłam spróbowac raz jeszcze.Czy może wiecie cos o tym zabiegu,czy jest skuteczny?Pani dermatolog chce mnie naciągnąć na ten zabieg,ale nie wiem czy warto.Piszcie jak coś wiecie.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 21:38   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kwas pirogronowy

http://www.bio-med.pl/pirogronowy_peel.html <czegoś może się dowiesz, ja szczerzę mówiąc przerwszy raz słyszę o czymś takim>
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 12:26   #3
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Dzięki.Powiem szczerze,że ja tez pierwszy raz usłyszałam tę nazwę u dermatologa dlatego się pytam czy któras z was nie miała zabiegu,bo zupełnie nic nie wiem na ten temat.Czekam dalej na opinie.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 10:25   #4
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kwas pirogronowy

To może po prostu porozmawiaj z tą panią dermatolog, niech Ci wytłumaczy na czym polega zabieg, jakie są efekty po nim itd .
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:54   #5
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Rozmawiac to ja z nia rozmawialaM,ale mam ograniczone zaufanie tam gdzie musze wydac kupe kasy,1200zl!Jakos do konca nie ufam tym wszystkim zabiegom,bo jak juz mam cos robic to chce widziec efekt a nie lekko rozjasniona skore.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 09:35   #6
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Kwas pirogronowy

Może można zrobić jakiś inny zabieg, tańszy...jakiego efektu oczekujesz po zabiegu (chodzi mi o to, czy właśnie rozjaśnienia skóry, pozbycia się przebarwień etc)??
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 10:32   #7
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Ja mam problemy z zaskornikami i przedewszystkim z grudkami.Chcialabym sie tego jakos pozbyc,zadne masci od dermatologa nic nie daja a po czyszczeniu u kosetyczki tylko mam stany zapalne i w ogole nie powinnam z domu wychodzic przez tydzien.Mam tez rozszerzone pory,przebarwienia i gdzieniegdzie drobne blizenki.
Ja oczekuje jakiegos konkretnego efektu,ktory w wyrazny sposob poprawi wyglad mojej cery.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-17, 23:06   #8
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kwas pirogronowy

Ja mam dziurki i to sporo. W necie znalazłam że ten kwas jest alternatywą dla TCA. Wywołuje mniej dolegliwości niż TCA a złuszcza na podobnym poziomie. Są jednak wady bo w badaniach angielskich stwierdzono że kolagen nie odnawia się z kolei tak szybko po działaniu pirogronowego kwasu jak po TCA. No i przede wszystkim cera się po nim poprawia a po tca same wiemy że czasem są nawroty pryszczy. Ja mam zamiar wybrać się na taki zabieg, tyle że nie wiem ile trzeba ich zrobić. Wiem tylko że robi się je w odstępach 2 tygodni. Czy ktoś wie ile zabiegów trzeba zrobić na liczne blizenki i zaczerwienienia?
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 16:24   #9
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Cytat:
Napisane przez majag24
Ja mam dziurki i to sporo. W necie znalazłam że ten kwas jest alternatywą dla TCA. Wywołuje mniej dolegliwości niż TCA a złuszcza na podobnym poziomie. Są jednak wady bo w badaniach angielskich stwierdzono że kolagen nie odnawia się z kolei tak szybko po działaniu pirogronowego kwasu jak po TCA. No i przede wszystkim cera się po nim poprawia a po tca same wiemy że czasem są nawroty pryszczy. Ja mam zamiar wybrać się na taki zabieg, tyle że nie wiem ile trzeba ich zrobić. Wiem tylko że robi się je w odstępach 2 tygodni. Czy ktoś wie ile zabiegów trzeba zrobić na liczne blizenki i zaczerwienienia?
Mi lekarka powiedziala ze zrobi mi od 4 do 6 zabiegow,no ale zapewne zalezy to od stanu skory,ale znowu az tak tragicznie nie wygladamNie mozna oczywiscie robic tych zabiegow jak jest duze slonce,kazala mi zaczekac gdzies do konca wrzesnia lub poczatku pazdziernika.Zima podobno nie przeszkadza w kontynuowaniu zabiegow,ale na zadne narty jechac mi nie wolno.Podobno mozna go robic raz na miesiac nie czesciej.
Moglabys mi powiedziec o co chodzi z tym kolagenem,bo ja sie az tak dobrze nie orientuje w tych wszystkich kwasach,peelingach itd...
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 11:51   #10
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kwas pirogronowy

Kwasy pobudzają syntezę kolagenu- tak przeczytałam, czyli odbudowę nowej , świeżej skóry. W zależności od tego jak mocny jest kwas tym kolagen się szybciej odbudowywuje- tak ja to zrozumiałam , ale nie jestem lekarzem i sama chciałabym wiedziec troszke więcej.
Dowiedziałam się też że ten kwas szybko wnika w skórę co może przyspożyć kłopotu przy jego nakładaniu. Rozmawiałaś może o tym ze swoją doktor? Może to jest przesada co piszą, no ale wartoby wiedzieć.
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 11:10   #11
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Za pare din ide do tej lekarki,wiec sie jej jeszcze wypytam i napisze co mi powiedziala.Z tego co pamietam to ona wlasnie mowila,ze przynajmniej na samym poczatku,ale nalozy mi go doslownie na dwie minuty.Tym razem zapytam sie o efekty uboczne
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 09:18   #12
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Thumbs up Dot.: Kwas pirogronowy

To daj znać
Czytalam że z ubocznych jest tylko zaczerwienienie skóry i nie ma takich dzialan niepozadanych jak przebarwienia czy inne co moga byc po tca
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 09:19   #13
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kwas pirogronowy

A przygotowujesz czymś skórę np. jakimś kremikiem?
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 19:19   #14
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Pani doktor powiedziała,że jeśli będe używać do czasu zabiegu Differinu to to w zupełności starczy.Sądze,że gdyby nie Differin dostałabym coś,żeby przygotować skórę ale co to juz nie wiem.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 10:18   #15
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kwas pirogronowy

Klaudynia a jakie będziesz miała stężenie kwasu? No i dajznać jakbędziesz po pierwszym zabiegu
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 10:58   #16
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Ide 2 wrzesnia do lekarza to sie wszystkiego dowiem i napisze,ale zabieg to chyba najwczesniej dopiero w pazdzierniku,bo kobitka sie boi ze za duze slonce,ale zobacze,moze uda mi sie ja namowic na wczesniej jak obiecam ze z domu nie wyjde
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 14:11   #17
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

Właśnie jestem po tym peelingu bolesny, "gorący" "palący" wręcz,a po zdjęciu kwasu masz wrażenie jakby igiełki kąsały ci skórę... po zabiegu skóra mocno czerwona, dziś (dzień po zabiegu) lekko napięta... nie spodziewam się wielkiego złuszczania, a zaczerwienienie może ponoć utrzymywać się kilka dni...
Wcześniej differin, a stężenie pirogronowego wynosiło 40 i 50 %
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 17:57   #18
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Cytat:
Napisane przez smutasek
Właśnie jestem po tym peelingu bolesny, "gorący" "palący" wręcz,a po zdjęciu kwasu masz wrażenie jakby igiełki kąsały ci skórę... po zabiegu skóra mocno czerwona, dziś (dzień po zabiegu) lekko napięta... nie spodziewam się wielkiego złuszczania, a zaczerwienienie może ponoć utrzymywać się kilka dni...
Wcześniej differin, a stężenie pirogronowego wynosiło 40 i 50 %
Ja super,że znalazła sie choc jedna osoba któr miała ten zabieg)Jak ja sie ciesze
Słuchaj,napisz mi wszyściutko co tylko wiesz o tym peelingu,a przedewszystkim o efektach,czy się opłaca to w ogóle robić?Widac jakakolwiek poprawe,napisz jeszcze w jakim stanie była Twoja skóra a jak wygląda teraz.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 18:03   #19
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Oczywiscie zgodnie z obietnica piszę o tym czego sie dowiedziałam tym razem od pani dermatolog.
Zabieg moge miec dopiero w pażdzierniku,bo tak jak pisałam wcześniej jest za duze słońce i lekarka sie boi,że mi tylko krzywde zrobi.W sumie bardzo wymijająco podeszła do tego aby udzielic mi odpowiedzi na moje dociekliwe pytania.Dowiedziałam sie,ze na pewno zwęża mi sie pory,mniej sebym bedzie się wytwarzać itp.Lekarka odpowiedziała mi w ten sposób,że każdy człowiek jest inny i inaczej reaguje i ciężko jest jej mówić o tym jakie efekty będą w przypadku mojej osoby.
Efekty uboczne występują aczkolwiek nie w każdym przypadku,a mianowicie rumień może sie długo utrzymywać,mogą powstac blizny i przebarwienia.Pocieszając e prawda?Nie dośc że właśnie tego próbuje sie pozbyc to jeszcze więcej moge tego mieć???
Sama juz nie wiem co mam o tym myśleć,ale w sumie to co zrobić...
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 18:28   #20
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

peeling kwasem pirogronowym jest peeelingiem środniogłębokim, tym samym należy uwzględnić ewentualne skutki uboczne, jest to zabieg na graniacy skóry właściwej, atymi efektami ubocznymi moze być rumień, blizny owszem, ale jeśli zabieg jest przeprowadzony "niefachowo".
Cóż ci moge powiedzieć... To dopiero jeden dzień po.. w coraj skóra była czerwona, dziś lekko napięta.. początki złuszczania... w niektótch, bardziej wrażliwych miejscach..
nie należy spodziewać się efektu po jednym peelingu... poza tym faktor jak najwiekszy, unikanie słońca, makijażu , przynajmniej przez tydzień idę "pokazać się" mojej pani doktor za dwa tygodnie... zobaczy czy będzie potrzeba robić kolejny... nie wcześniej niż za 3 tygodnie ewentualnie...
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 19:55   #21
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Ja to wszystko juz wiem,ze zero slonca,kremy z filtrem i przez jakis tydzien zluszczanie skory.Wiem,ze jestes dopiero po ale napisz za jakis czas jak efekty i czy jestes zadowolona,bo jednak mam wahania i nie wiem czy warto robic ten peeling.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 21:17   #22
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

ok nie ma spawy teraz odczuwam lekkie swędzenie mam na twrzy A- Dermę regenerujący.. kolejna noc
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 08:15   #23
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kwas pirogronowy

To teraz wyobraźcie sobie jak boli kwas TCA, brrrrrrrrrrrrrrrr ten podobno skutków ubocznych ma o wiele mniej
Ja zakupiłam na początek glyco a-żeby przygotować buzię, dla mnie bomba.
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 12:12   #24
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

dzisiaj apogeum swędzenia, naskórek w niekótrych miejscach zbrązowiał... skóra sucha zaczyna się złuszczać... nie wygląda to pięknie... dlatego kremy regenerujace i nawilżające plus ochronne to podstawa.
co do bólu w czasie zabiegu to kilka sekund zaledwie, pierwszy kontakt kwasu ze skórą , potem tylko uczucie gorąca nic ponad to
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 08:40   #25
majag24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 14
Dot.: Kwas pirogronowy

Smutasek a ile cię kosztowały te wszystkie dodatkowe kremy? Bo to chyba specjalistyczne sa?
majag24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 08:58   #26
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

to zależy jakiej firmy był kwas, ale pytałam się o to dermatolog, powiedzieła,że to tylko naciągacze, działaja podobnie do znanych kremów regenerujących i nawilżajacych.. Mi kazała stosować kremy regenerujące (teraz a derma epi.) natłyszczajace i kojące (babmino, l'oreal, maść nagietkowa), chodzi o to by nie dopuszczać do nadmiernego przesuszania skóry, i tym samym jej podrażnienia... zakaz zdrepywania czegokolwiek, strupki same muszą odpaść... oczywisćie ochrona skóry przed promieniowaniem i urazami mechanicznymi...
Jest tak u mojej Pani dermatolog płaci sie za każdy peeling (migdałowy, pirogronowy, glicolowy) 80 zł. Wiem, ze w innych placówkach te zabiegi są o wiele droższe, ale myślę, ze to zależy od koniunktury miasta, liczebnosci mieszkańców zasobności portfela, Dla zaineresowanych Pani Dermatolog figuruje na liście polecanych przez wizaż lekarzy..
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:07   #27
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

http://www.dermatologia-estetyczna.pl/pc/lekarze.htm -dla zinteresowanych

trzeci dzień po zabiegu... skóra swędzi, wyraźnie "napęczniała", szykuje się do "zejsćia" myślę, że pory mi się zwęziły znacznie, nie wychodzę z domu, dlatego było to jednym z pierwszych pytań Pani Doktor, wiedziała, że będę miała efekt strusiego jaja... i w istocie tak jest ... także zabieg dla niepracujących, bądź na urlopie, tygodniowym...relację z kolejnych dni, na bieżąco...
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 10:44   #28
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Kwas pirogronowy

Skóra odpada dużymi płatami ... jest dobrze, ale nadal nie wychodzę z domu
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:07   #29
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Kwas pirogronowy

smutasku a jak dlugo jeszcze musisz zostac w domu,3maj sie dzielnie na pewno bedzie lepiej po zabiegu
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:30   #30
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: Kwas pirogronowy

Smutasku powiedz mi jeszcze jak Twoja skóra wyglądała przed zabiegiem,co Cie skłoniło do wykonania go?Miałaś problemy z porami,przebarwieniami po krostach???
Kurcze zła troche jestem czytając to,że Twoja lekarka mimo takiej ładniej pogody zrobiła Ci ten zabieg a mi nie chce.Teraz mam czs żeby siedziec w domu a od pażdziernika zaczynaja mi sie zajęcia na uczelni i będe musiała po prostu na nie nie chodzic,bo nie mam zamiaru ludzi straszyć.Wniosek z tego,że moja pani doktor mi nie ufa...Cóż...
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 21:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.