Flavo C i Idealist - para doskonała? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-19, 15:49   #1
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Talking

Flavo C i Idealist - para doskonała?


Witajcie biochemiczkowe wizażanki

Mam pytanie - czy duet Flavo C i Idealist to nie przesada?

Moja cera przechodzi dziwne stadium, raz tłustawa, raz mieszana, a teraz sucha.. nie nadążam normalnie za nią Ale.. zaskórniki - wierni przyjaciele nigdy mnie nie opuszczają Poza tym koleżanki - ślady po trądziku też zawsze obecne.. Po odkryciu Flavo C - oniemiałam, po Idealiscie - tez szczęka do pasa.. i pytanie czy mogę codziennie sobie aplikować rano i wieczorem ten duet?
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 16:02   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Flavo C - ile procent?

I składzik Idealista poproszę
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 16:06   #3
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Flavo C - ile procent?

I składzik Idealista poproszę
już się robi:

Flavo ma 8%
Estee Lauder, Idealist
Skład: water (aqua purificata) purified, dimethicone, polysilicone-11, cyclomethicone, sodium lactobionate, isopentyldiol, green tea (camellia sinensis) extract, laminaria saccharina extract, wheat (triticum vulgare) germ extract, barley (hordeum vulgare) extract, sodium glycyrrhetinate, modified polysaccharides, sclareolide, whey protein (lactis proteinum), saxifraga sarmentosa extract, grape (vitis vinifera) extract, scutellaria baicalensis extract, tocopheryl acetate, mulberry (morus nigra) root extract, cholesterol, caffeine, magnesium ascorbyl photosphate, acetyl glycosamine, sodium hyaluronate, pantethine, acryldimethyltauramide copolymer, phenyl trimethicone, lavender (lavandula angustifolia) glycerin, sodium carbomer, hydroxyethylcellulose, grapefruit california (citrus grandis), polyethylene, polysorbate 20, sodium acrylodimethyltaurate, squalane, butylene glycol, floralozone, polysorbate 80, methyldihydrojasmonate, isohexadecane, coriander (coriandrum sativum), phenoxy-ethanol, imidazolidinyl urea, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, mica, titanium dioxide (ci 77891), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499)


)
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 16:12   #4
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Flavo C - ile procent?

I składzik Idealista poproszę
dla mnie to równoważne z "siostro, skalpel prosze" )
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 16:37   #5
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

I jeszcze też duet Flavo C z Clinique Repairwear Lift Firming Night Cream - ale nie mogę doszukać się składu..;/
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:25   #6
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Idealist to dla mnie strata pieniedzy, dostalam go w prezencie niestety butle 75ml i normalnie nie mogłam tego zużyć przez 3 lata, aż na koniec dodałam do tego witaminę C i wysmarowałam na ciało. Tak mi było szkoda wydanych pieniędzy mimo, że nie moje, za te pieniądze to byłoby tyle innych cudownych produktów czy półproduktów.
Idealist może zachwyca za paroma pierwszymi razami użycia, a tak na dłuższą metę to to nic nie robi, poza tym, że wygładza i silikonuje skórę. Normalnie można sie wysmarować jakąś bazą pod podkład na silikonach i będzie taki sam efekt.
Flavo C to jeszcze przynajmniej coś robi, choć wg mnie też za bardzo przecenione to już lepiej kupić sobie serum flavo z BU.

Jak bym już miała wybierać z tych dwóch to wybrałabym serum Flavo.
Idealist lubi też zatykać, bo ma tyle tych silikonów, kiedyś mi się zdarzyło i przestałam go używać na buzię, a szkoda było wyrzucać więc skorzystało ciało.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:40   #7
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Hm, pewnie po częsci masz racje, ale po przestudiowaniu BU to wg składników nie jest z nim źle bo ma mnostwo skladnikow aktywnych:

- nawilzajace (kwas glycyritynowy)

- przeciwzmarszczkowe (wyciag z pszenicy, jeczmienia, bialka)

- przeciwrodnikowe (wyciag z grajpfruta, zielonej herbaty i innych roslinek)

- zmniejszajace obrzek (kofeina)

- regenerujace (skwalen)

- optycznie rozjasniajace (mika)

- filtry UV

ja wiem, że EL to duży koncern kosmetyczny no i muszą kasę zarabiać (jak każdy) i Demi u siebie trzymać, ale chyba to serum źle nie wypada w porównianiu z innymi.. a jeśli są lepsze, to proszę o opinie.
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 18:46   #8
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

No, skladnikow to ma dluga liste, ale niestety tam jest chyba 99% silikonow a ten 1% ma starczyc na reszte, no przesadzam, ale tego co fajne to tam jest ociupinka, tez studiowalam sobie sklad tego produktu z ciekawosci. Jak lubisz to pewnie, ze uzywaj, tylko raczej nie licz na wiele poza chwilowo gladka skora.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:07   #9
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

hm, nie wiem, ja to humanistka jestem i na BU to zupelny lajkonik..

wiem, ze Idealist mega cudów nie zrobi, ale wydaje mi się, że w połączeniu z Flavo będzie super..

Poza tym to "mieszanie" domowych specyfików za bardzo mnie nie bawi, bo ani nie mam czasu, ani dobrych warunków ku temu.. no i lubię produkty gotowe

Poczekam jeszcze na opinie innych wizażanek..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 19:15   #10
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
...za te pieniądze to byłoby tyle innych cudownych produktów czy półproduktów.
...
Jakie np? I please, nie odsyłaj mnie do KWC.. i czy masz cerę zbliżoną do mojej?
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 21:15   #11
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Flavo C jak najbardziej-jest to udany wybor,ktory sie odwdzieczy.Natomiast Idealist....no coz,Mrs.doubtfire bardzo subtelnie ujela,co o nim mysli baza to silikony a cala reszta to dodatek i na dobra sprawe w malej na pewno zawartosci-lepiej wybrac produkt krotki skladowo a wartosciowy,nie przepadam za pielegnacja selektywna bo tak naprawde niewiele tu dobrego.

Ladnie wypisalas skladniki aktywne ale popatrz n jakich pozycjach sa w skladzie,lepiej wybrac cos innego.Ale skoro juz go masz i jestes zadowolona to zuzyj go,jednak nie oczekuj cudow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 21:25   #12
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Flavo C jak najbardziej-jest to udany wybor,ktory sie odwdzieczy.Natomiast Idealist....no coz,Mrs.doubtfire bardzo subtelnie ujela,co o nim mysli baza to silikony a cala reszta to dodatek i na dobra sprawe w malej na pewno zawartosci-lepiej wybrac produkt krotki skladowo a wartosciowy,nie przepadam za pielegnacja selektywna bo tak naprawde niewiele tu dobrego.

Ladnie wypisalas skladniki aktywne ale popatrz n jakich pozycjach sa w skladzie,lepiej wybrac cos innego.Ale skoro juz go masz i jestes zadowolona to zuzyj go,jednak nie oczekuj cudow

Buuuuuuuuuuuu a ja myślałam, że Pana Boga za nogi chwyciłam.. miałam próbkę z gazety Idealista, wiedzialam o silikonach.. ale w sumie nie przeszkadzało mi to, bo makijaż super się trzyma.. no i do tego obietnice producenta przekonały mnie do zakupu..

Flavo C jest super, kupię mamie wersje Forte, tylko moje pytanie - czy mogę używać dwóch na raz.. tzn najpierw flavo, potem EL? Nie będzie żadnej interakcji, bo wiem że wit C kapryśna jest..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 23:30   #13
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Buuuuuuuuuuuu a ja myślałam, że Pana Boga za nogi chwyciłam.. miałam próbkę z gazety Idealista, wiedzialam o silikonach.. ale w sumie nie przeszkadzało mi to, bo makijaż super się trzyma.. no i do tego obietnice producenta przekonały mnie do zakupu..

Flavo C jest super, kupię mamie wersje Forte, tylko moje pytanie - czy mogę używać dwóch na raz.. tzn najpierw flavo, potem EL? Nie będzie żadnej interakcji, bo wiem że wit C kapryśna jest..

Silikony maja to do siebie,ze swietnie "zagruntuja"cere pod makijaz jak i pod filtry i jezeli dana cera sie z nimi lubi to jest naprawde ok,bo wiele osob narzeka na zapychanie przez silikony.


Wg tego,co dojrzalam w skladzie nie powinno byc zadnych interakcji wiec spokojnie mozesz uzywac Flavo C pod serum EL
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 16:01   #14
pepsja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

sorki, ze odkopuje stary wątek, ale powiedzcie mi jak to jest z tymi silikonami? Używam Idealista i jestem zachwycona (pory są rzeczywiście mnie widoczne i jakby zwężone, nie było żadnych nieporządanych reakcji skóry). Stosuję go ostrożnie, bo tylko na nos i okolice, a to dlatego, że do tej pory używałam tylko ziołowych polskich kremików, o których pisałyście, że są zdrowe i "nietoksyczne". Czy powinnam ograniczyć używanie idealista do specjalnych okazji czy mogę się nim śmiało regularnie ciapać? Czy te silikony nie będą na dłuższą metę wywoływały jakichś niekorzystnych efektów?
pepsja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 22:54   #15
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Flavo C i Idealist - para doskonała?

Flavo-C owszem fajne, ale z BU - 15%-towe zdecydowanie daje lepsze rezultaty, nie wspominając już o cenie.
Popieram dziewczyny w kwestii Idealist - szkoda pieniędzy, ja wolę długofalowo inwestować w retinoidy
Jednakże, jeśli jakiś kosmetyk sprawia, iż czujemy się wyśmienicie, to dla własnej przyjemności można go używać
Pozdrawiam
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.