Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2022-05-18, 07:13   #1861
AAAnka
Zadomowienie

Dot.: Hybrydy - co robię nie tak? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sheena_ Pokaż wiadomość
Dzieki wielkie za odpowiedz! i potem po ściągnięciu koloru nakładasz kolejna warstwę bazy czy np tylko uzupełniasz tam gdzie jest odrost?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nakładam najpierw bardzo cieniutko na całą powierzchnię i utwardzam a potem tą bazą wyrównuję tam gdzie jest jej mniej-czyli na odroście kładę ciut grubiej i dalej już cieniutko. Po jakimś czasie -bynajmniej u mnie -jak skaracam paznokieć to widać że jest ciut za gruby na końcu (to przez te kilka warstw bazy) i wtedy trochę pilnikiem go ścieram
AAAnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 18:51   #1862
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Nakładam najpierw bardzo cieniutko na całą powierzchnię i utwardzam a potem tą bazą wyrównuję tam gdzie jest jej mniej-czyli na odroście kładę ciut grubiej i dalej już cieniutko. Po jakimś czasie -bynajmniej u mnie -jak skaracam paznokieć to widać że jest ciut za gruby na końcu (to przez te kilka warstw bazy) i wtedy trochę pilnikiem go ścieram
czyli nie trzeba bazy ( u mnie kauczukowa) ściagać ? mozna ją tylko delikatnie spiłować i nałożyć kolejną/nową warstwę ? i na to top tak ?

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 06:53   #1863
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
czyli nie trzeba bazy ( u mnie kauczukowa) ściagać ? mozna ją tylko delikatnie spiłować i nałożyć kolejną/nową warstwę ? i na to top tak ?
Oczywiście, tylko po jakims czasie pewnie zrobi się za gruby paznokieć od tych warstw i trzeba będzie wiecej jej ściągnąć
Stary 2022-05-19, 10:29   #1864
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że od listopada - sprawdziłam kiedy ją kupiłam. Oglądam na filmikach jak hybryda bez problemu schodzi z paznokcia, pamiętam jak to było u kosmetyczki, a u mnie tak nie ma. Może za małe obroty? Nie mam pojęcia. Ale jak Ty mówisz, że masz 6 kresek i robisz na 2, to ja robię praktycznie na połowie mojego pokrętła. Szkoda, że te tańsze frezarki nie mają informacji o obrotach, tylko trzeba robić na czuja.
Też się zastanawiałam jak na YT jednym pociągnięciem schodzi kolor, no u mnie ni huhu się nie da. Wiem, nie mam frezarki za tysiące ale widziałam jak nawet ta słynną różowa frezarką tak robiły. A też mam polecane frezy. Pokrętło mam tak samo jak Ty na połowie.

I też mam problem z zapowietrzaniem, tzn jak ściągam kolor to w niektórych miejscach ( nie zawsze) miewam jaśniejsza plamkę i wtedy kombinacje alpejskie uprawiam bo nie chce mi się ściągać całego paznokcia i "łatam" go. Wiem, że źle robię ale nie mam czasu.
Tylko ,że ja mam dużo dłuższe od Ciebie paznokcie i często nimi gdzieś uderzę, może to jest u mnie przyczyną.

SzatAnka71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 16:31   #1865
Gonia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Oczywiście, tylko po jakims czasie pewnie zrobi się za gruby paznokieć od tych warstw i trzeba będzie wiecej jej ściągnąć
mam tak cienkie paznokcie, że chyba to jest dobry sposób na nie ... dzięki
nie bede ich w takim razie już meczyła acetonem ani pilnikiem do żywca...

Stary 2022-05-19, 17:43   #1866
Sheena_
Rozeznanie

GG do Sheena_

Dziewczyny zrobilam dzisiaj na szybko hybrydy i teraz patrze i na niektórych paznokciach pojawiły się takie jakby ciemne plamy i zacieki :/ pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Trzymałam paznokcie troche dłużej w lampie niż zwykle i to jedyne co zrobilam inaczej. Macie pomysl skad takie coś?

Sheena_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 19:46   #1867
Gonia
Zakorzenienie

a jeszzce mam pytanie... czy jak spiłuję lekko tą bazę kauczukową, to muszę znów odtłuścić całą powierzchnie ? i potem baza , lampa , top i lampa tak ?

Stary 2022-05-20, 06:37   #1868
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
a jeszzce mam pytanie... czy jak spiłuję lekko tą bazę kauczukową, to muszę znów odtłuścić całą powierzchnie ? i potem baza , lampa , top i lampa tak ?
Tak, tak, odtłuścić musisz przed nałożeniem bazy i wszystko dalej tak jak piszesz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Dziewczyny zrobilam dzisiaj na szybko hybrydy i teraz patrze i na niektórych paznokciach pojawiły się takie jakby ciemne plamy i zacieki :/ pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Trzymałam paznokcie troche dłużej w lampie niż zwykle i to jedyne co zrobilam inaczej. Macie pomysl skad takie coś?

A te zacieki są w kolorze tego lakieru (tzn .tylko ciemniejsze)?Kurczę nie spotkałam się z tym ...Doczytałam:"Kolor odbarwia się, gdy produkt jest przegrzewany w lampie (za długi czas utwardzania), pochłania wtedy zbyt dużo światła i pojawiają się plamki, które znikną po upływie około godziny"

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2022-05-20 o 06:41
Stary 2022-05-20, 08:33   #1869
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:

To może być po kontakcie z jakimś detergentem. Kolory fluo, albo te bardzo jaskrawe też mają to do siebie, że mogą się pojawiać "plamy" z mocnym oświetleniem, a potem to znika.

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km

mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 20:37   #1870
Finlora
Zakorzenienie

Dziewczyny, przypomnijcie mi jakiegoś linka do fajnych frezów do ściągania hybrydy/żelu, bo zgubiłam, a jak szukam na allegro to nie znajduję nic ciekawego. Mogą być te delikatniejsze.
Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 20:56   #1871
Sheena_
Rozeznanie

GG do Sheena_

Dziewczyny miałyście rację, dzięki! Tak jak pisałam trzymałam paznokcie w lampie dłużej niż zwykle i wychodzi na to że za długo i kolor jest w sumie neonowy jak sugerowała khloe, więc to tez pewnie miało znaczenie. Po jakimś czasie wszystko zniknęło, więc jeśli też zobaczycie takie ciemniejsze plamy (i tak, były w kolorze lakieru) to nie panikujcie jak ja haha

Sheena_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 13:20   #1872
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Powiem wam, że poszłam za ciosem, a raczej za postem AAAnka o frezach ceramicznych i zamówiłam sobie jeden walec

Kurde, ale to jest genialny frez! Praktycznie jedno porzadne pociągnięcie i hybryda mi zeszła. Frez jest bardzo ostry i świetnie ściąga. Do tego się nie zapycha ( mam walec metalowy tęczowy i bardzo szybko się brudzi i zapycha - ledwo jedną rękę zrobię i muszę szorować).

Wklejam zdjęcie frezu

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20220527-104725_compress83.jpg (41,9 KB, 15 załadowań)

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km

mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 10:40   #1873
AAAnka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem wam, że poszłam za ciosem, a raczej za postem AAAnka o frezach ceramicznych i zamówiłam sobie jeden walec

Kurde, ale to jest genialny frez! Praktycznie jedno porzadne pociągnięcie i hybryda mi zeszła. Frez jest bardzo ostry i świetnie ściąga. Do tego się nie zapycha ( mam walec metalowy tęczowy i bardzo szybko się brudzi i zapycha - ledwo jedną rękę zrobię i muszę szorować).

Wklejam zdjęcie frezu

No to super!Ja wcześniej chciałam kupić właśnie te tęczowe. Powiem Wam że nawet nie wiedziałam że one się zapychają. A tego mojego ceramicznego nigdy nie czyściłam , bo ....się chyba nie zapycha, bynajmniej ja nie odczuwam tego w ogóle...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości