Nowość Lierac- kwasy owocowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 20:25   #1
viszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9

Nowość Lierac- kwasy owocowe


Witam. Od niedawna jestem stałym czytelnikiem postów i zarejstrowanym uczestnikiem. Po wizycie u kosmetyczki, która zaleciła mi kurację glico -a zaczelam szukać informacji na ten temat. Na forum znalazłam całą masę postów - po ich przeczytaniu mam w glowi jeden wielki mętlik. Proszę rozwiejcie moje wątpliwości i pokierujcie mną. Mam 33 lata skórę mieszaną - coraz bardziej wysuszającą (ze skłonnościami do drobnych zanieczyszczeń, dużymi porami i skłonnościami do kaszaków). W gabinecie kosmetycznym uświadomiono mnie, iż teraz nie nakuwa się kaszaków i jedyny dla mnie ratunek to glico -a. Nakładać mam na początku formie maski raz w tygodniu, a nastepnie zwiększając częstotliwość aż do aplikowania codziennie na noc. Na Forum dowiedziałam się, iż preparat posiada bardzo duże stężenie kwasów - i jest to niekoniecznie polecane na początek - zamiennikiem slabszym jest acne-derm. Udałam się o apteki chcąc go kupić i tam się dowiedziałam, że są to dwa różne preparaty o różnym działaniu. Zaproponowano mi Lierac - nicht peel - serum odnawiające skórę (dwa razy droższe).W składzie jest kwas glikolowy 4% i salicylowy 4% - jako że jest słabsze i od ego należy zacząć. Nie mam żadnego doświadczenia. Proszę poradźcie. Aktualnie na dzień stosuję hydraphase (bo czuję się przesuszona) a na noc kropelki Juvitu - ale mam wrażenie, że to droga donikąd (coraz bardziej sucha cera). NIe wiem czy można stosować kwasy i wit C? Proszę o radę.
viszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 20:46   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Nowość Lierac- kwasy owocowe

trudno ocenić Lieraca bez znajomości jego pH (i składu). jeśli pH jest rozsądne (dość niskie), to rzeczywiście moze być to niezły pomysł zanim zabierzesz się za Glyco-A. kwas salicylowy jest szczególnie dobry dla cer mieszanych/przetłuszczajacych się- wnika w pory, działa przeciwzapalnie.
tylko, że jeśli stęż. 4% kw. salicylowego jest podane prawidłowo, to jest to dość dużo- i peeling prawdopodobnie ma wysokie pH, żeby preparat nie był zbyt agresywny- a wtedy nie warto przepłacać.

jeśli nie chcesz od razu brać sie za mocny kwas, jakim jest glyco-a i chciałabyś przygotować skórę czymś delikatniejszym, to dobrym wyborem jest pewnie Diacneal Avene- przynajmniej nie ma ryzyka, że wydasz dużo na coś co słabo działa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 21:44   #3
viszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Nowość Lierac- kwasy owocowe

Dzięki piękne. To utwiedza mnie w przekonaniu, że warto pytać. Ale bym sobie narobiła glico a. Podpytam w aptece - może otrzymam jakąś próbkę proponowanego przez ciebie kremu. Ps.w ulotce reklamowej Lieraca jest jeszcze informacja o zawartości mocznika w stężeniu 5%.
viszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:34.