cera sucha, naczynka? - jaki krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-23, 09:48   #1
Spinja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 72
GG do Spinja

cera sucha, naczynka? - jaki krem?


Mam 21 lat. Jakiś czas temu byłam u kosmetyczki; stwierdziła ona, że mam cerę suchą, wrażliwą z naczynkami. Że suchą, to jestem pewna [img]icons/icon7.gif[/img], że wrażliwą, można się spierać [img]icons/icon12.gif[/img], ale czy jedno pęknięte naczynko na twarzy (bo takie mam) świadczy o typie skóry 'naczynkowa"? Czy też oznacza to, że mam po prostu skłonność do pękających naczynek i z wiekiem będzie ich na mojej twarzy przybywać?

A stąd moje zasadnicze pytanie: jakiego kremu mam używać? Dotąd stosowałam tańsze kremy (Eris, Ewa, AA, L'Oreal, Garnier), wszystkie nawilżające, do cery suchej; na zmianę, bo po 2gim opakowaniu moja twarz "uodparniała" się na dany krem i była jeszcze b. sucha. Opakowanie zużywam w 2 tygodnie. Mogę zapłacić więcej (30-40 zl), ale za wydajniejszy krem (miesiąc użycia), no i żeby były efekty. Buzię mam tak suchą, że nawet jej nie dotykam (kilka dotknięć i muszę lecieć po krem), a to co się dzieje po zetknięciu z wodą, to już masakra (nie mogę się uśmiechnąć, mam tak sztywną twarz); tzn. chyba, że warstwa lipidowa (tak to się nazywa?) na buzi praktycznie nie istnieje.

A może obok kremu polecicie jakieś naturalne wspomagacze?; czy są jakieś warzywa wspomagające cerę suchą? [img]icons/icon12.gif[/img]

Przy tym jestem nieco chuda [img]icons/icon12.gif[/img], co w połączeniu z cerą suchą sprzyja powstawaniu zmarszczek. Zresztą widzę moją mamę, która ma identyczną cerę (a także włosy, paznokcie, figurę itd.) jak ja i, mimo że stosuje ona b. dobre kremy (nie oszczędza, to zmarszczki ma i to dość głębokie. Ona nie miała możliwości stosowania dobrych kosmetyków, będąc w moim wieku, ale ja mam. Jaki krem stosować prewencyjnie? Nie chcę z retinolem, bo to stanowczo za wcześnie; chyba muszę po prostu dobrze nawilżać; a może natłuszczać?, choć od tłustszych kremów natychmiast wyskakują mi wypryski.
No i co z tymi nieszczęsnymi naczynkami? Nawet to jedno mi przeszkadza...

Przepraszam, że tyle tego, ale jak pytać to już pytać...[img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i czekam na Wasze mądre rady!
Spinja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-23, 10:18   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Polecam tani(ok.9 zł), krem Ziaja. Właściwie dwa kremy i maseczkę.
Maseczka ma właściwości kojące i odprężające; krem natomiast kojące i nawilżające. Oba preparaty posiadają w swoim skłądzie witaminy C i E.
Zapraszam Cię na stronę www.ziaja.pl tam znajdziesz pełniejsze dane.
droższych kremów nie znam [img]icons/icon9.gif[/img]
Pozdr
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-23, 10:40   #3
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Może powiem tak - jak miałam 21 lat to też nie miałam naczynek na twarzy, tylko wrażliwą buzię na zmiany temperatury, zdenerwowanie itp (wtedy się czerwieniłam, ale pózniej znikało).
Tera znaczynka mam (trochę już zwalczyłam!!!!!!!) i od paru lat z nimi walczę i ochraniam buzię.

Im wczesniej zaczniesz chronic buzię tym lepiej.
Przy suchej i wrażliwej buzi (1 naczynko skądś się wzieło) - nie opalać !!!!!!!!!! (kremy z wysokimi filtrami, nie tylko w lecie) zero solarium!!!!!!!!!!!!!!!!! ! - bo jeszcze bardziej się wysuszysz i wyhodujesz nowe naczynka.
Chronić przed wiatrem, zimnem, mrozem (kremami i podkładem + puder - szczególnie w zimie!!!!!!!!!!!!!!!)

Nie myć buzi wodą (a już absolutnie nie wodą z kranu)!!!!!!!! Ja nie myję i żyję.

Kosemtyki sprawdz na KW.
Ja osobiście bardzo lubię Pharmaceris serię naczynkową lub na problemy skórne - do skóry suchej i wrażliwej. AA też na pewno nie zaszkodzi. Vichy jest super - ale trochę drogi i nie wiem czy nie za wczesnie dla ciebie. Poprzeglądaj KW.

Troszkę przytyć!!! [img]icons/icon7.gif[/img] [img]icons/icon12.gif[/img] - to żart.

Nawilżać skórę od środka - dużo pić - woda mineralna niegazowana powinna być twą przyjaciółką [img]icons/icon12.gif[/img]. Moją jest od lat. Herbatki owocowe i zielona.
Owoce i warzywa w ilościach nieograniczonych - POLECAM

Pozdrawiam
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-23, 18:32   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Przeczytałam posta IWONY o domowej maseczce i znalazłam tam m.in. info, że ze względu na naczynka IWONA nie może stosować parówek. Stąd kolejne moje pytanie: czy powinnam korzystać z sauny? Dziś właśnie zapisałam się do wspaniałej siłowni i tam w cenie jest m.in. sauna. Czy naczynka wykluczają saunę? Obędę się, jeśli to ma zaszkodzić mojej cerze (przypominam: suchej jak wiór).

Acha, WIELKIE podziękowania za dotychczasową info! Jutro jadę się rozglądać po półkach, ladach i bankomatach...[img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-23, 21:17   #5
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Z całym przekonaniem mogę polecić Ci kosmetyki Avene. Znajdziesz tam serię nawilżającą oraz dedykowane dla skóry wrażliwej oraz naczyńkowej. Nawilżająca maseczka jest najlepszą, jaką miałam kiedykolwiek - chociaż cenię sobie polskie produkty, np. wymienione tu Ziaji.
Poproś w Aptece o ulotkę informacyjną (w języku polskim) i próbki. Jeśli nie masz odpowiedniej apteki w pobliżu, wyślij mi adres - mam kilka ulotek i chętnie się podzielę (jest też strona Avene w internecie). W aptece, w której ja się zaopatruję, kilka razy w miesiącu można skorzystać z bezpłatnej konsultacji dermatologa - może w Twojej okolicy tez jest taka możliwość?
Jedyna wada kosmetyków Avene to cena - wynosi typowo 50 - 55 zł. Jeżeli uważasz że to zbyt dużo, to warto jeszcze się przyjrzeć nawilżającej serii BioSpecific z Yves Rocher. Kosmetyki z tej serii są łagodne, dosyć wydajne i szybko dają efekty. Cena - dokładnie w granicach, jakie określiłaś.
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-24, 11:31   #6
Spinja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 72
GG do Spinja
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Jeszcze przeglądam KW (po raz trzeci!) i magazyny w domu, zanim się wreszcie zdecyduję wybrać po...próbki [img]icons/icon12.gif[/img]
na razie mam takich kandydatów:
- Miraculum, YOUNG nawilżający krem odżywczy do twarzy i pod oczy
- Pollena-Ewa, Energizujący krem na dzień:
- A.T.W. Krem głeboko nawilżający do twarzy i szyi Aqua Virtualle, bo tak go dobrze oceniacie, choć droższy (55 zł)
- Yves Rocher
- no i zawsze pozostaje Vichy Thermal S2

+ do tego maseczka Ziaji (seria PhytoAktiv, nawilżająca),nad którą słyszę tu same zachwyty

Avene chyba chwilowo będę musiała omijać, bo to rzeczywiście jest 50-55 zł, ale za 40 ml, a to już się robią jak dla mnie za duże sumy [lub będzie trzeba poszukać 'sponsora' [img]icons/icon12.gif[/img]
A z Eris to ja mam jakieś złe doświadczenia.

Czy macie inne propozycje?

I nadal nie wiem czy ta sauna mi nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
Spinja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-26, 09:09   #7
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re:kosmetyki Avene - do Magi

O maseczce Avene poczytałam na KW - wygląda na rewelacyjną - kupię na pewno.
Ale czy używałaś jakiegoś kremu do skóry naczynkowej??? bo w KW nia ma nic....
A może ktoś inny zna ???
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-09-26, 09:39   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re:kosmetyki Avene - do Anmi

Jest krem do skóry naczynkowej z Avene Diroseal. W aptece mozna dostać próbkę na życzenie. Dobre opinie mają też kremy Lieraca do cery naczynkowej.
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-26, 12:20   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re:kosmetyki Avene - do Anmi

Anmi - poczytaj posty na forum wizażu zatytułowane "moja cera"
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-26, 12:28   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re:kosmetyki Avene - do Magi

Cześć !!
Mam krem Diroseal do skóry nadwrażliwej i naczyńkowej.
Jest fantastycznie łagodny, delikatny, koi podrażnioną skórę i łagodzi zaczerwienienia. Kupiłam do w niedzielę, więc o jakichś długofalowych efektach nie może jeszcze być mowy, ale zaczerwienienie skóry po peelingu ustąpiło wcześniej,niż gdy go nie stosowałam. Ma zielone zabarwienie - niby ma to korygować zaczerwienienia, ale akurat na ten efekt nie licz - krem nie jest kryjący. Jeszcze jedno - wprawdzie jest lekki, ale skóra się po nim błyszczy, więc wariant stosowania zamiast normalnego kremu pielęgnacyjnego raczej odpada. Jak traktuję go jako preparat leczniczy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-26, 12:50   #11
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re:kosmetyki Avene - do Magi

Dziękuję pięknie.... Napisz potem o długofalowych efektach..

Rozumiem, że stosujesz go tylko w domu, czy na noc???

Bo ja szukam czegoś na codzień... pod makijaż
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-09-26, 12:50   #12
Annmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 98
Re:kosmetyki Avene - do Magi

Dziękuję pięknie.... Napisz potem o długofalowych efektach..

Rozumiem, że stosujesz go tylko w domu, czy na noc???

Bo ja szukam czegoś na codzień... pod makijaż
Annmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 09:26   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re:kosmetyki Avene - do Magi

Diroseal stosuje się raczej na dzień.
Wypróbuj apteczny krem Nanobase- rewelacja. No i Vichy Nutrilogie 2- w tym przypadku przed zakupem możesz przetestować próbkę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 09:53   #14
patt
Raczkowanie
 
Avatar patt
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 56
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Rewelacyjne efekty dla mnie przyniósł krem Toleriane firmy La Roche Posay do cery wrażliwej. Do cery suchej jest druga wersja Toleriane Riche, który jest trochę tłuściejszy od tego pierwszego. Mam skórę naczynkową i wydaje mi się, że po stosowaniu Toleriane zaczerwienienia zmniejszyły się. W składzie kremu jest woda termalna i wiele innych składników, które na pewno przyczyniły się do poprawy stanu skóry. Jedyną wadą jest cena, ja płacę w aptece w Katowicach 41 zł.
patt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 09:54   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: cera sucha, naczynka? - jaki krem?

Jesli chcesz natłuścić skóre od środka to gorąco polecam olej z wiesiołka w kapsułkach. Efekty zobaczysz napewno ale po regularnym stosowaniu i po jakiś 3 miesiącach-to tak jak z ziołami, trzeba poczekać. U Ciebie to przydałoby się stosowanie cały czas i jak najdłużej. A przy okazji będziesz miała piękniejsze włosy i paznokcie. Powodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:50.