Tragiczne skórki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-24, 19:52   #1
b57b0c36aac5e3558a14a2d0d269fc6e062f42ab_5d436f084516d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 804

Tragiczne skórki


Cześć dziewczyny! Mam takie pytanko. Wie któraś z was jak sobie poradzić z tragicznym stanem skórek? Nigdy nie obgryzałam paznokci, ale nawyk skubania skórek ciągnie się już za mną od liceum. Czasem są w gorszym, czasem w lepszym stanie, ale nigdy idealny. Co jakiś czas postanawiam sobie, że od tego momentu koniec, ale po tygodniu, dwóch, robią mi się znowu zadziorki, czy zgrubiały naskórek i zabawa zaczyna się od początku;/ Robię to najczęściej bez świadomości, a na chwilę obecną ich stan jest krytyczny.;/ Wiecie może jak sobie z tym problemem poradzić? Poszukuję też wszelkich odżywek na skórki, które je szybko zregenerują - bo w im gorszym są stanie, tym bardziej je skubię;/ (posiadam jedynie preparat z Inglota)
b57b0c36aac5e3558a14a2d0d269fc6e062f42ab_5d436f084516d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 21:20   #2
malutka_1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Tragiczne skórki

ja na noc smaruje zwykłą wazeliną ; )
malutka_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 22:18   #3
RozowaMulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 407
Dot.: Tragiczne skórki

Sposobów na suche skórki jest wiele. Najważniejsza jest motywacja. Możesz pooglądać sobie wątek o olejowaniu paznokci. Oleje dobrze wpływają nie tylko na stan paznokci, ale także skórek. Ze swojej strony proponuję olej rycynowy, olejki alterra, oliwę z oliwek, olejek babydream, olejek babydream fur mama... a w zasadzie wszystko, co znajdziesz w domu. I pamiętaj o systematyczności!
__________________
Bloguję!

Wymianka
RozowaMulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 20:27   #4
maniowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: Tragiczne skórki

A nie znacie może jakichś odżywek do tych skórek? Mam dosłownie ten sam problem. Jak odrosną i są zgrubiałe - obgryzam, jak są poobgryzane zadziorki, robię to dalej.. Paznokcie przestałam co prawda obgryzać około 4 lat temu, ale nawyk ze skórkami pozostał.. albo po prostu wynagradzam sobie nie obgryzanie pazurków.
maniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 13:04   #5
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez maniowa Pokaż wiadomość
A nie znacie może jakichś odżywek do tych skórek? Mam dosłownie ten sam problem. Jak odrosną i są zgrubiałe - obgryzam, jak są poobgryzane zadziorki, robię to dalej.. Paznokcie przestałam co prawda obgryzać około 4 lat temu, ale nawyk ze skórkami pozostał.. albo po prostu wynagradzam sobie nie obgryzanie pazurków.
Ja miałam taki sam problem- błędne koło z odrastającymi suchymi skórkami, które odstawały i wprost prosiły żeby je obgryźć
Kupiłam sobie Regenerum- serum do paznokci i tak po ok. tygodniu codziennego smarowania przy każdej okazji (chce mi się poskubać skórki- smaruję ) zauważyłam sporą poprawę, teraz kończę drugie opakowanie i już mam bardzo ładne skórki
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 21:03   #6
Tysiiia93
Raczkowanie
 
Avatar Tysiiia93
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 40
GG do Tysiiia93
Dot.: Tragiczne skórki

Witam was też mam ogromny problem z obgryzaniem skórek . Paznokci jakoś nie ruszam ale moje skórki wyglądają strasznie

Kupię to Regenerum, będę smarować przy każdej możliwej okazji i zobaczymy czy pomoże
__________________
*Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt*
pazurkowo Moje początki:
http://tysiiia.blogspot.com/


Tysiiia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 22:30   #7
weronika1983
Przyczajenie
 
Avatar weronika1983
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 13
Dot.: Tragiczne skórki

hej

zwykła oliwka do skórek powinna pomoc ale nie taka za 5 zł z rynku ale juz markowa - albo dobry zel do usuwania skorek

dobra rada nie uzywaj mydła w plynie ono strasznie wysusza skórki nawet te dobre mydła nie radzą sobie i poprostu za mocno wysuszają mam nadzieje ze pomoglam
weronika1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 18:21   #8
lusia2212
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 175
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez RozowaMulina Pokaż wiadomość
Sposobów na suche skórki jest wiele. Najważniejsza jest motywacja. Możesz pooglądać sobie wątek o olejowaniu paznokci. Oleje dobrze wpływają nie tylko na stan paznokci, ale także skórek. Ze swojej strony proponuję olej rycynowy, olejki alterra, oliwę z oliwek, olejek babydream, olejek babydream fur mama... a w zasadzie wszystko, co znajdziesz w domu. I pamiętaj o systematyczności!

klask i:
__________________
" W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu "
lusia2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 16:18   #9
Tysiiia93
Raczkowanie
 
Avatar Tysiiia93
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 40
GG do Tysiiia93
Dot.: Tragiczne skórki

Rady bardzo przydatne ale nic nie pomoże jeśli będzie się skórki namiętnie obgryzało
__________________
*Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę, jeżeli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt*
pazurkowo Moje początki:
http://tysiiia.blogspot.com/


Tysiiia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 19:48   #10
sopina
Przyczajenie
 
Avatar sopina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Tragiczne skórki

A może coś takiego
http://esentia.pl/p/miss-sporty-expe...aniu-paznokci/

bądź "MicroCell - delikatny preparat do usuwania skórek. Zawiera sól morską i chitynę (zmiękcza skórki) oraz prowitaminę B5 (pielęgnuje i nawilża), wapno, magnez i cynk (zapobiegają pęknięciom, zmiękczają, chronią przed zapaleniami)"
xxxxx - Twoje Centrum Rehabilitacji
__________________
sopina

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-16 o 15:32 Powód: link
sopina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 21:00   #11
Magdalenka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez weronika1983 Pokaż wiadomość
hej

zwykła oliwka do skórek powinna pomoc ale nie taka za 5 zł z rynku ale juz markowa - albo dobry zel do usuwania skorek

dobra rada nie uzywaj mydła w plynie ono strasznie wysusza skórki nawet te dobre mydła nie radzą sobie i poprostu za mocno wysuszają mam nadzieje ze pomoglam
Dokładnie! mydła w płynie są do niczego! jak takich używałam to non stop problemy...
Magdalenka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 19:42   #12
201706121151
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 228
Dot.: Tragiczne skórki

Widzę, że wątek całkiem świeży, więc się przyłączę. Od dzieciństwa mam nawyk skubania skórek, robię to szczególnie gdy się stresuję i... nudzę. Po prostu tego nie kontroluję, czasem nie mam świadomości, że to robię, zauważę, no i po prostu nie mogę zostawić takiej ruszonej naderwanej trochę już skórki. Smarowanie oliwką czy innymi specyfikami nic nie daje, smarowałam zwykłym kremem Nivea i innymi bzdetami, ale wiadomo, że ciągle coś się robi, więc ręce nie mogą być tłuste. Co z tym można zrobić?
201706121151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 16:18   #13
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez Magdalenka1983 Pokaż wiadomość
Dokładnie! mydła w płynie są do niczego! jak takich używałam to non stop problemy...
To czego używać do mycia rąk?
Ja mam taki problem ze skórkami, że po bokach paznokci one nie rosną prosto tylko robi się taka dziura/wgłebienie i są taie brzydkie. Przez to mimo, że paznokieć jest prosty to one nie chcą tam ładnie zarosnąć. Nie skubię tych skórek ani nic, kremuję, a mimo to one w ten sposób rosną. Nie wiem co zrobić, żeby wokół paznokcia mieć gadką, zadbaną, nie potraganą skórę. Doprowadza mnie to do szału. Co wypiłuję paznokcie to widać, te wgłebienia i jak paznokieć lekko wrasta w bok. Próbowałam te pazury spiłować na się, ale to jak zwykle kończy się bólem i jeszcze bardziej wygoloną skórą wokół paznokci.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (19,7 KB, 37 załadowań)
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 22:03   #14
RozowaMulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 407
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez Magdalenka1983 Pokaż wiadomość
Dokładnie! mydła w płynie są do niczego! jak takich używałam to non stop problemy...
A ja innego nie toleruję. Po każdym myciu rąk należy używać kremu do rąk, inaczej sama woda wysuszy nam dłonie.
__________________
Bloguję!

Wymianka
RozowaMulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 20:26   #15
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez RozowaMulina Pokaż wiadomość
A ja innego nie toleruję. Po każdym myciu rąk należy używać kremu do rąk, inaczej sama woda wysuszy nam dłonie.
a mydło w kostce mniej wysuszy? ja kiedyś używałam kostki Dove i było lepiej, ale sam kontakt z wodą przesuszał.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 23:28   #16
RozowaMulina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 407
Dot.: Tragiczne skórki

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
a mydło w kostce mniej wysuszy? ja kiedyś używałam kostki Dove i było lepiej, ale sam kontakt z wodą przesuszał.
Nie wiem czy mniej, zależy od dłoni. Ja nie używam mydla w kostce ze względu na brak praktyczńosci. Zdecydowanie wygodniejsze jest dla mnie mydło w płynie, ale wiadomo-co kto lubi.
__________________
Bloguję!

Wymianka
RozowaMulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 15:07   #17
eniucha
Zadomowienie
 
Avatar eniucha
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 729
GG do eniucha
Dot.: Tragiczne skórki

też miałam straszny problem, ciągnęło się za mną od przedszkola mówiąc szczerze... ale stosowałam maść z witamią A na noc, a rano przecierałam olejkiem herbacianym i bardzo pomogło
__________________
włosy! rośnijcie!
eniucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.