Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-01, 21:37   #331
Little_Oboist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 9
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Haha xD no wiesz... Zawsze możesz się trzymać z innymi profilami To żaden problem... ^^
Little_Oboist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 21:39   #332
uselesskonto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

sugerujesz cos ?( ͡° ͜ʖ ͡°)... xD

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
uselesskonto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 21:40   #333
Little_Oboist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 9
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Jaa? No co Ty? xD
Little_Oboist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 08:32   #334
Asiaczek5356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Jest tu ktos kto nigdzie sie nie dostał? Bo moja siostra bliźniaczka ma taka sytuacje
Asiaczek5356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 08:41   #335
DreamingGirl270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 26
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Nie mam takiej sytuacji, ale podobno jest wiele szkół, które mają wolne miejsca. Niech bierze na potęgę udział w 2 rekrutacji i powinna również zaznaczać jak najwięcej profili. Zawsze może się potem przenieść i będzie łatwiej zrobić to, niż się dostać.
DreamingGirl270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 09:16   #336
baru2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 30
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Estxx Pokaż wiadomość
Dlaczego nie IX? Nie wiem co robić. W IX mają fajne przedmioty uzupełniające no ratownictwo medyczne,które bardzo mnie zainteresowało. I też mam bliżej do internatu,bo tylko 7 minut.
Chciałabym iść do X. Do internatu mam pol godziny drogi. I mówią,że w X jest beznadziejny biol chem i szkoda tam iść. Co myślicie??
Nie ustawiaj swojego życia na najbliższe 3 lata według tego, czy do szkoły jest 7 minut czy 30. Nie polecam 9 LO. Ja bym w Twojej sytuacji poleciła liceum 44, to nowe liceum powstałe na bazie jednego z najlepszych gimnazjów Krk nr 1, obok Wawelu (tylko szkoła ma odjazdy patriotyczne, nie każdemu moze pasowac) - tam zrobią fajne klasy i będą się starać, niby próg nie był wysoki, bo szkoła dopiero sie przekształciła, ale zostaja starzy nauczyciele i dadzą mocno czadu. Dyrektor będzie chciał udowodnić, ze warto ich było przekształcać i zrobi wycisk.
baru2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 09:21   #337
Asiaczek5356
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Wlasnie pisałyśmy podanie i juz zawiozłyśmy w piatek do jednej ze szkół i moze sie uda a jak nie to zostanie nam ta druga rekrutacja
Asiaczek5356 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-02, 10:56   #338
Keeeiti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Hejka!
Czy ktoś wie jakie progi punktowe były w tym roku do ILO w Krakowie (Nowodworek)?
Składałam na profil klasyczny, ale niestety się nie dostałam miałam 162pkt (o 9 więcej niż w tamtym roku)
nie wiem co teraz zrobić...
czy mam szansę w jakiś sposób się tam dostać? dodam jeszcze że mam tam stypendium i nie chciałabym go stracić
bardzo proszę o pomoc!
Keeeiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 11:06   #339
ToughSuhar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Nie wiem jaki był próg na klasyka ale ja dostałam się ze 172 punktami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ToughSuhar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 11:31   #340
Keeeiti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuję bardzo za odpowiedź
a czy wiesz może co mogłabym zrobić, aby sie tam dostać? myślisz że będą jakieś szanse na drugą rekrutację? bo z tego co mówisz, myślę że próg w tym roku nie powinien być większy niż 165-170pkt
acha! i czy biorąc udział w drugiej rekrutacji zachowam to stypendium?
a może napisać odwołanie?
bardzo proszę o odpowiedź, bo jak na razie to jestem załamana i nie jestem zdolna, do jakiegokolwiek trzeźwego myślenia
Keeeiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 12:07   #341
baru2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 30
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Keeeiti Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź
a czy wiesz może co mogłabym zrobić, aby sie tam dostać? myślisz że będą jakieś szanse na drugą rekrutację? bo z tego co mówisz, myślę że próg w tym roku nie powinien być większy niż 165-170pkt
acha! i czy biorąc udział w drugiej rekrutacji zachowam to stypendium? a może napisać odwołanie? bardzo proszę o odpowiedź, bo jak na razie to jestem załamana i nie jestem zdolna, do jakiegokolwiek trzeźwego myślenia
Próg był 165. Napisz pisemne odwołanie, oni chyba muszą skompletować konkretną ilość osób ze stypendium BGŻ i im będzie zależeć. Ale potwierdź wolę uczęszczanie tam, gdzie się dostałaś, chyba 8 lub 6 ? bo tam były bardzo niskie progi (157,4 i 143) w porównaniu do 1,2,5. Ile jest wolnych miejsc (moim zdaniem zero) podadzą na Omikronie, więc czas masz. Sprawdz regulamin przyznawania stypendiów BGŻ i czy tam coś jest o 2 rekrutacji, skąd my mamy wiedziec
baru2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-02, 12:14   #342
ToughSuhar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Składając wniosek pytałam się o drugą rekrutację i pani powiedziała że nie przewidują jej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ToughSuhar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 13:02   #343
DreamingGirl270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 26
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Drugiej rekrutacji w tym roku raczej nie będzie, bo jest wielkie parcie na najlepsze szkoły, a to wszystko przez tak dużą ilość laureatów z biologii. Cześć osób, która wybrałaby inny profil, składała na klasyka, żeby się przenieść. Jeśli na tym im zależało, na pewno nie zrezygnują. A z jakiego województwa jesteś, jeśli mogę zapytać? Nic mi o tym nie wiadomo, że muszą przyjąć konkretną liczbę osób z "Klasy" Bgż. Na stronie fundacji wyraźnie jest napisane, że rekrutacja jest NIEZALEŻNA od bycia w stypendium i bank nie ingeruje w to, czy kandydaci dostaną się do szkoły.

Edytowane przez DreamingGirl270
Czas edycji: 2017-07-02 o 13:08
DreamingGirl270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 13:33   #344
Keeeiti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Tak, wiem, że tak jest napisane na stronie BGŻ, jednak myślę, że pisząc odwołanie nic nie stracę. Jak na razie odwołanie jest jedną z najlepszych i być może najskuteczniejszych prób nauki w ILO i zachowania stypendium.
Chyba, że Ty masz jeszcze jakąś propozycję, która mogłaby mi pomóc. Jeśli tak bardzo proszę o odpowiedź
Jestem z województwa podkarpackiego
Keeeiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 15:32   #345
3gimnazjalistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 18
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Wie ktoś jaki próg na mat-fiz i biol-chem w vi?
3gimnazjalistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 15:37   #346
lemonka33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Hej! Nie jestem z Krakowa ale widzę, że u was były już wyniki więc chciałam się poradzić. U mnie wyniki są jutro, ja mam 181 punktów i składam na profil mat geo inf do jednej z najlepszych szkół w moim mieście. Jak przeczytałam wasze posty to jestem przerażona. Czy te licea do których nie dostawały się osoby ze 180punktami są bardzo dobre i oblegane?
lemonka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 16:15   #347
Keeeiti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Czy ktoś jeszcze wie jaki próg punktowy był w Nowodworku w klasie Matematyka - Geografia - Język angielski i Historia - Wiedza o społeczeństwie - Język polski?
Keeeiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 17:39   #348
uselesskonto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 20
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

:OO NARESZCIE KTOS NA MAT GEO ANG XDD nwm jaki byl xd ja sie dostałem ze 174,2

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
uselesskonto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 17:58   #349
DreamingGirl270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 26
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Też jestem z BGŻ i oczywiście, że nic nie stracisz pisząc odwołanie. Jedyne o co się martwię to to, iż niedużo Ci ono da. Odwołanie pomogłoby chyba jedynie, gdybyś miała źle podliczone punkty :/ Musisz jednak próbować, bo dzięki temu dyrektor zobaczy, że Ci zależy i w 2 rekrutacji będziesz miała większe szanse. Słyszałam (z plotek, więc głowy nie dam) że w Nowodworku 2 rekrutacja działa na zasadzie błaganki. Jedź więc jutro i spróbuj porozmawiać z dyrektorem. Może akurat zwolni się jakieś miejsce. Jeśli chodzi o stypendium to go nie stracisz jeżeli przyjmą Cię potem. Jedynie ominie Cię obóz językowy. Jeśli chcesz się o to dopytać, to najlepiej napisz do pani Barbary Rozmysł. Życzę powodzenia i nie martw się, tylko próbuj dalej!
DreamingGirl270 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-02, 19:07   #350
baru2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 30
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lemonka33 Pokaż wiadomość
Hej! Nie jestem z Krakowa ale widzę, że u was były już wyniki więc chciałam się poradzić. U mnie wyniki są jutro, ja mam 181 punktów i składam na profil mat geo inf do jednej z najlepszych szkół w moim mieście. Jak przeczytałam wasze posty to jestem przerażona. Czy te licea do których nie dostawały się osoby ze 180punktami są bardzo dobre i oblegane?
Nie panikuj, w Krk jest specyficzna sytuacja, bo mamy >400 laureatów i >400 finalistów, którzy zapchali klasy, klasy zmniejszyli do 28 osob i obcięli ilosć klas w liceach. W V lo do klasy B kandydowali sami laureaci i nikt poza nie dostał się, a klasę wyjątkowo powiększyli do 35 osob. Rok temu w B był próg lekko powyżej 170
baru2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 19:10   #351
agg_g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Zapewne wolnymi miejscami dysponują nowe licea, które powstały na bazie najlepszych krakowskich gimnazjów: dawna jedynka, dwójka i czwórka. Podejrzewam, że wolne miejsca będą również w Liceum Jezuitów (szkoła jest poza miejskim systemem rekrutacji, trzeba złożyć podanie osobiście).

Głowa do góry - na pewno dla każdego znajdzie się miejsce w liceum
__________________
agg_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 19:15   #352
baru2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 30
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Jaki próg do 7 LO do klasy A - ktoś coś ?
baru2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 19:24   #353
lemonka33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Dziękuję za informacje U nas od tego roku zwiększyli liczbę laureatów i finalistów ale nie wiem o ile. Sama jestem finalistką. Ale jednak Kraków ma lepsze licea niż Kielce.
Cytat:
Napisane przez baru2017 Pokaż wiadomość
Nie panikuj, w Krk jest specyficzna sytuacja, bo mamy >400 laureatów i >400 finalistów, którzy zapchali klasy, klasy zmniejszyli do 28 osob i obcięli ilosć klas w liceach. W V lo do klasy B kandydowali sami laureaci i nikt poza nie dostał się, a klasę wyjątkowo powiększyli do 35 osob. Rok temu w B był próg lekko powyżej 170
lemonka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 20:58   #354
Tarant
Przyczajenie
 
Avatar Tarant
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

44 lic (dawne 1 gim) - jak myslicie jest sens?
Tarant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 21:20   #355
Kam16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Ja osobiście polecam liceum 42 (dawne 2 gimnazjum, do którego sama chodziłam). Świetna atmosfera w szkole, a przede wszystkim nauczanie na bardzo wysokim poziomie. Nauczyciele z bardzo dużą wiedzą, a co najważniejsze traktują uczniów po ludzku. Myślę też, że z dostaniem się tam nie będzie większych problemów.

Edytowane przez Kam16
Czas edycji: 2017-07-02 o 21:22
Kam16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 23:22   #356
Tarant
Przyczajenie
 
Avatar Tarant
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Ja akurat mam szkole i to bardzo dobra ale zastanawiam sie czy nie zmienic na cos luzniejszego.... Boje sie o lices ktore startuja poziom, organizacja itp (chce na prawo isc) Chociazby organizacja studniowki kiedy jest tylko 1 klasa w calej szkole...
Tarant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 09:42   #357
baru2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 30
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kam16 Pokaż wiadomość
Ja osobiście polecam liceum 42 (dawne 2 gimnazjum, do którego sama chodziłam). Świetna atmosfera w szkole, a przede wszystkim nauczanie na bardzo wysokim poziomie. Nauczyciele z bardzo dużą wiedzą, a co najważniejsze traktują uczniów po ludzku. Myślę też, że z dostaniem się tam nie będzie większych problemów.
Podali w sobotę w Dzienniku Polskim, ze Gim2 jednak nie utworzy żadnej klasy licealnej, bo było tylko trzynastu chętnych. Myślę, ze tu działa psychologia. Po lewej stronie ulicy Studenckiej stoi znane liceum V dla geniuszy, a po prawej słabe liceum 42 dla cieniasów, którym zabrakło punktów do szkoły 3 metry dalej. Kto się będzie narażał przez trzy lata na spojrzenia pełne współczucia.
Za to w nowym liceum 44 w Gim1 otwarli 3 klasy i chcą czwartą. Liceum leży w dobrym miejscu bez konkurencji w najbliższym otoczeniu i ono się wybije. Tylko szkoła ma mocny klimat patriotyczny
baru2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 12:07   #358
minka01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Keeeiti Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź
a czy wiesz może co mogłabym zrobić, aby sie tam dostać? myślisz że będą jakieś szanse na drugą rekrutację? bo z tego co mówisz, myślę że próg w tym roku nie powinien być większy niż 165-170pkt
acha! i czy biorąc udział w drugiej rekrutacji zachowam to stypendium?
a może napisać odwołanie?
bardzo proszę o odpowiedź, bo jak na razie to jestem załamana i nie jestem zdolna, do jakiegokolwiek trzeźwego myślenia
Keeeiti wejdź na prywatną wiadomość!
minka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 12:15   #359
Kam16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

W dzienniku polskim są nieprawdziwe informacje (zresztą nie pierwszy raz). Póki co do liceum 42 jest zakwalifikowanych 56 osób i co najmniej dwie klasy będą na pewno.
Kam16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 16:12   #360
NiceFriend
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Idzie ktoś na biol-chem do V lo?
NiceFriend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-15 11:47:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:44.