Nie umiem sie ubrac... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 21:42   #1
Lara20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2

Nie umiem sie ubrac...


Czesc dziewczyny. Mam problem, nie potrafie łaczyc ubran tak zeby wygladac fajnie i elegancko Mam 173 wzrostu waze 58 kg moja szafa peka w szwach, na figurę nie narzekam bo wyglądam ok tylko kompletnie nie mam własnego stylu i gustu. Czasem przed jakimś wyjściem siedzę godzinę przed szafa i próbuje łaczyc ze sobą ubrania tak żeby wszystko współgrało lecz niestety jak zawsze nic do siebie nie pasuje...możne popełniam bład kupując ubrania które potem nie mogę do niczego dopasować w mojej szafie przezwaja żywe kolory róże, fiolet, biel, ogólnie kolorowo z każdego koloru mam bluzkę, mam parę dobrych koszul , sweterki w kolorze szarym, czarnym, różowym, pomarańczowym, brązowym, koral, bolerka, tuniki no i uwielbiam nosić leginsy. mam tez dużo kolczyków bransoletek, torebek także z dodatkami nie jest zle wszytko byłoby fajnie gdybym tylko potrafiła jakoś skomponować strój... Pomóżcie jak łączyć kolory i co z czym...
Lara20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 15:07   #2
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Nie umiem sie ubrac...

Wiesz co kiedyś też myślałam, że nie umiem się ubrać, dobarć dodatków, etc. Oczywiście byłam w błędzie bo aż tak źle nie było więc i pewnie z Tobą nie jest aż tak źle jak myślisz. Mój styl ubierania poprawił się znacząco jak zaczęłam odwiedzać rożnego rodzaju blogi czy strony o modzie. Nie wiem w jakim stylu najlepiej się czujesz więc trudno mi polecić jakieś konkretne strony, no może poza jedną, która nazywa się lookbook. Jest tam mnóstwo różnych stylizacji, w każdym możliwym stylu więc może tam znajdziesz jakieś ciekawe inspiracje
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 15:12   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nie umiem sie ubrac...

To nie jest taki zły pomysł z odwiedzianiem blogów, czytaniem prasy modowej. Jelsi jakis zestaw ubrań przypadnie ci do gustu - wydrukuj go, zastanów się czy masz podobne elemnty w swojej szafie, przypmnij sobie do tablicy/ ściany. możesz sobie stworzć całą taką baze do insporacji i do pomocy co z czym łączyć.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 15:17   #4
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Nie umiem sie ubrac...

Ja mam swoją małą bazę z adresami blogów, które regularnie odwiedzam. Jedne inspirują zawsze, inne czasem ale jak się czegoś dobrze poszuka to naprawdę można sobie stworzyć "małą, bieżącą biblie modową"
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 15:41   #5
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Nie umiem sie ubrac...

Ja przeglądam prasę i blogi, dodatkowo mam bazę ściągniętych zdjęć, które w razie jak nie mam sama weny czy pomysłu podpowiadają mi co i jak połączyć. Mam też kilka sprawdzonych zestawów, które ładnie wyglądają zawsze, ale ogólnie staram się wyglądać inaczej każdego dnia.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 18:14   #6
martuska87
martuska877
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: gliwice
Wiadomości: 750
Dot.: Nie umiem sie ubrac...

tez mam ztym problem i wielu mi osob moiw ze nie ubieram sie modnie a kiczowato
nie umiem tez laczyc ubran glownie chodzi o materialy kroje itd kolor az takim problmem ni jest co najwazniejsze buty dopiero nie umiem dopasowac(
martuska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 11:02   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nie umiem sie ubrac...

Jeśli nie umiesz dopasować butów, to kupuj wyłącznie czarne, ciemnobrązowe lub białe, takie chyba zawsze pasują. Wywal wszystkie bluzki z masą kryształków, cekinów, wzorów i kolorów, zwykle takie uważane są za kiczowate. Może na początek nie łącz dwóch żywych, jaskrawych kolorów, tylko np. ze stonowanymi. Trudno powiedzieć coś konkretnego, nie wiem, jakie masz ubrania.
Może faktycznie poodwiedzaj blogi. Możesz w ogóle zapisywać gdzieś na dysku znalezione w internecie zdjęcia. Jak już ich będzie trochę to zastanów się, co je łączy - może będzie przewaga jakiegoś koloru, fasonu, rodzaju materiału, itp.
Albo weź jakąś bardzo dobrą koleżankę, której styl ci się podoba, pokaż jej swoją szafę, niech ci powie, co z czym łączyć, co kiedy zakładać, w jakich kolorach i fasonach wyglądasz dobrze, w jakich źle i ewentualnie czego się pozbyć. Możesz iść z nią kilka razy na zakupy, niech ci podpowie w czym dobrze wyglądasz i co ci się przyda (jeśli wcześniej będzie wiedziała, co masz w szafie to może dopasuje jakieś góry/doły do tego, co już masz).
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-07 12:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.