Jak zmienić nawyk śniadaniowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-12-30, 19:12   #1
Rafau134
Przyczajenie

Jak zmienić nawyk śniadaniowy?

Generalnie temat może wydawać się trochę zabawny, ale nie zaszkodzi zapytać.

Zawsze jak jestem głodny to jestem bardzo rozdrażniony i szybko zaczyna boleć mnie głowa, mam wrażenie że o wiele bardziej w porównaniu do innych nie mogę znieść głodu (chyba szybkie spadki cukru, mniejsza), gdybym nie zjadł śniadania to nie czułbym się jakoś super przez cały dzień.
Odkąd pamiętam jadam na śniadanie płatki kukurydziane, tak się do tego przyzwyczaiłem, że nie mogę się bez nich obejść tj. jak zjem coś innego, szczególnie nie na ciepło np. kanapki to nie czuję się tak najedzony jak gdybym zjadł płatki tj. szybko jestem głodny, rozdrażniony i nie mogę się skupić. Czy da się jakoś oduczyć tego nawyku jedzenia tej samej rzeczy? Chyba moje ciało jest tak przyzwyczajone do tego ciepłego dania, że jak zjem coś innego to już nie to samo. Chciałbym to zmienić, bo nie zawsze mam czas na przygotowywanie ciepłego mleka itd. Myślałem aby po prostu co drugi dzień jeść coś innego, może bym się przyzwyczaił? Macie jakieś rady?
Rafau134 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 12:33   #2
Ptaszyna0
Przyczajenie

Dot.: Jak zmienić nawyk śniadaniowy?

Też uwielbiam ciepłe śniadanka, kilka pomysłów na coś innego:

- jaglanka
- owsianka
- racuchy, naleśniki, etc
- jajka w każdej postaci (jajecznica, sadzone, twarde, miękkie, benedyktyńskie, omlet)
- szakszuka (jajka z pomidorami i dodatkami - przepyszne)

Jak masz czasami więcej czasu - gofry, frittata...

Kanapki też można przygotować na ciepło, o ile masz toster lub piekarnik Wybieraj najlepiej pełnoziarniste pieczywo i coś konkretnego do tych tostów, np. pastę z awokado, dobry ser, twarożek.

Dobrym pomysłem będzie też dla Ciebie samodzielne przygotowanie granoli (bogactwo zbóż i orzeszków) i raz na czas granola z ciepłym mlekiem zamiast zwykłych płatków kukurydzianych
Ptaszyna0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 22:52   #3
Sheloba86
Raczkowanie

A ja to sobie myślę, że organizm lubi rutynę Nie walczyłabym z nawykiem, tylko pilnowałabym urozmaicenia pozostałych posiłków Ewentualnie bardzo stopniowo, dodawałabym coś do płatków - np. 2/3 kukurydzianych 1/3 innych, albo dodaj łyżkę żurawiny czy goi. Albo miodek!

Rozumiem brak czasu na codzienne ciepłe śniadanie, ale z drugiej strony: skoro Ci to służy, to może jednak wstawaj te 10 min wcześniej?
Stary 2019-01-10, 14:00   #4
Luthianka
ciekawostka

tak, jedzenie tego co drugi, potem trzeci dzień będzie ok. może po prostu w pozostałe dni spróbuj zamienić kukurydziane na jakieś bardziej wartościowe płatki, np. owsiane albo jaglankę. to też można zrobić na ciepłym mleku.
Luthianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 19:02   #5
Malinkna1986
Wtajemniczenie

Na ciepło możesz robić także np. placki lub jeść jajecznicę. Ja robię placki z mąki żytniej razowej 2000, płatków owsianych, kakao, czarnuszki i jajek. Jest pyszne i zdrowe
Malinkna1986 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości