idealny róż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-20, 19:16   #1
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282

idealny róż


Witam i proszę o pomoc!
Jako że miałam dość sporo wolnego czasu ostatnio to naczytałam się i naoglądałam filmików o makijażach. I wszędzie mówią, że róż rozświetli, doda naturalności i piękna.
Myślę, czy nie sprawić sobie jakiegoś różu i tutaj pojawia się problem!
Nie umiem dokładnie określić jakim typem urody jestem...
Jestem jasną blondynka, cerę mam też raczej bladą (każdy mówi że jestem strasznym bladziochem), oczy niebieskie, brwi i rzęsy ciemne, latem szybko się opalam od razu na brązowo, mam sporo pieprzyków i latem również pojawiają mi się dosłownie kilka piegów (ale ich ilość można na palcach jednej ręki policzyć) i troszkę mam zaczerwienienia na twarzy.
Bardzo Was proszę o pomoc. Liczę na Was. Chciałabym abym na co dzień wyglądała ładnie i naturalnie i aby nie przesadzić z różem.
Jaki kolor będzie mi pasować najlepiej?
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 22:50   #2
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: idealny róż

Ciężko określić bo odpowiedni odcień różu to bardzo indywidualna sprawa... Ja jestem typem urody, do którego niby pasują wszelakie brzoskwiniowe odcienie, ale świetnie czuję się również w chłodnych różach. Poza tym to wszystko jeszcze zależy od makijażu oka, jaki wykonasz.

Ja generalnie mam taką zasadę, że malując oczy cieniami w ciepłym odcieniu używam różu w odcieniu ciepłym (np. brzoskwiniowy albo taki ciepły odcień różu, itp.) no i analogicznie do ciemnych kolorów cieni .

Używam jeszcze różu marki Catrice (znajdziesz ją w Drogeriach Natura) nr 01 RASPBERRY ICE CREAM (tak wygląda). To odcień, który pasuje wielu typom urody. Wiem, bo sama sprawdziłam .
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 07:58   #3
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

Cytat:
Napisane przez weinberger Pokaż wiadomość
(...)
Myślę, czy nie sprawić sobie jakiegoś różu i tutaj pojawia się problem!
Nie umiem dokładnie określić jakim typem urody jestem...
(...)
Tak, sprawić i to bez gadania to naprawdę "magiczny" kosmetyk
Ja jestem typem mieszanym, też blond, oczy niebieskie, podkłady w tonacji żółtej, nigdy różowej, porcelany - używam róży brzoskwiniowych, ale i różowych.
Np. Inglot 99, Inglot 84, Wibo 3, Wibo 6, essence multi colour (pawie oczko) - 2 rodzaje - rzuć okiem przy okazji.
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:39   #4
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: idealny róż

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość

Używam jeszcze różu marki Catrice (znajdziesz ją w Drogeriach Natura) nr 01 RASPBERRY ICE CREAM (tak wygląda). To odcień, który pasuje wielu typom urody. Wiem, bo sama sprawdziłam .
własnie też myślałam o tych rózach z Catrice, ale stałam przed szafą i się zastanawiałam i potem stwierdziłam, że jednak poczekam jeszcze chwilkę i się upewnię.
A jak z pigmentacją? Kolor jest mocny? Jak się pomaluję nie bede wyglądać komicznie? Czy da się jakoś leciutko go nałożyć aby odświeżyć tylko twarz?
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 08:48   #5
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 707
Dot.: idealny róż

ja polecę Ci róż w brzoskwiniowym odcieniu - będzie wyglądał bardzo naturalnie i "zdrowo", różowo-koralowy też może być, ale uważaj z odcieniem i ilością różu, bo jako blondynka z niebieskimi oczętami możesz zamienić się w przesłodzoną lalę

tutaj link do różu, który bardzo lubię i stosuję najczęściej a też jestem blondynką, tyle, że z zielonymi oczami
http://glitterinmyhead.blogspot.com/...suede-921.html


dobrym rozwiązaniem będzie też neutralny beżowy odcień, ale z własnego doświadczenia wiem, jak ciężko upolować beżowy, bezdrobinkowy róż...
http://glitterinmyhead.blogspot.com/...owa-miosc.html
4a76f9601d26f07fbd1341d93bf1dac994330f1e_6420ce72cabf7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-21, 10:20   #6
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

O, zdecydowanie tak, ten Suede będzie bardzo ładnie wyglądał, nie pomyślałam o nim, a też go lubiłam
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:31   #7
uncherry
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: idealny róż

A jeżeli ja jestem bardzo bladą blondynką, z czarnymi oczami i czarnymi brwiami? Nie potrafię też określić swojego typu urody: nie mam piegów, opalam się na brązowo (o ile w ogóle się opalę, bo nie lubię wylegiwać się na plaży ). Ubieram się głównie w ciemne kolory (czarny, ciemny brąz, granat), bo w takich mi najlepiej.
Chciałam kupić sobie jakiś róż z Essence, żeby poeksperymentować trochę i żeby dodać policzkom koloru - ale czy róż będzie w ogóle pasował do bladej osoby?
uncherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-22, 21:08   #8
bloumi
Przyczajenie
 
Avatar bloumi
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12
Dot.: idealny róż

Hej, przede wszystkim zacznę od tego co napisałaś - że Twoja skóra szybko łapie brąz - brak zdjęcia uniemożliwa analizę ale sadzę, że jestes typem sunnyblonde (słoneczna blondynka). Choć do tej często klasyfikuje się złociste blondy z brązowymi oczami.
Przede wszystkim powinnas mieć inny kolor zimą a inny latem - wydaje mi się, że mam podobną kolorystykę do Twojej i całe życie używałam brązerów/róży w odcieniach brązów, pomarańczy. Aż nadszedł dzień kiedy otoczenie delikatnie uświadomiło mi, że mój jaskrawy pomarańcz na polikach nie współgra z zimową aurą - a przecież to oczywiste, że zimą ciężko o pomarańczowe rumieńce - twarz raczej jest zaróżowiona na nosie, polikach. Nie chcę nawet wyobrażać sobie jak to musiało wyglądać - czerwony nos i spieczone "niby słońcem" poliki.
Osobiście zimą wybieram Guerlain Divinora Radiant Blush 515(to brzoskwiniowy róż ze złotą poświatą - bardzo podobny do kultowego ORGASM od NARS[koloru różu, który prawdopodobnie pasuje wszystkim]) albo DIORBLUSH 939 Rosebud (chłodny, średni różowy kolor). Latem kocham za to BOURJOIS 72 Tomette<3(ciepły brązik ze złotą poświatą). Próbowałam też 16 coup de rose z tej firmy (w sklepie wydawał mi sie podobny do wczesniej opisanej Divinory) ale jest zbyt za 'laleczkowaty'.
Kolejna kwestia to tez to o czym wspomniała Zzzielona - kolor różu powinien współgrać z cieniami - ja rzadko się nimi maluję - nakładam beżowy, bazowy kolor i eyeliner - wtedy nie mam problemu juz z dopasowaniem różu. Pozdrawiam
bloumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 08:22   #9
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

Bloumi masz rację Poruszyłaś ważną kwestię opalonych polików i czerwonego z zimna nosa
Tego zdecydowanie należy unikać, dlatego myślę, że jeśli Autorka szuka jednego produktu na początek - brzoskwinia złamana różem będzie dobra taki "rozmyty" łosoś
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 09:08   #10
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: idealny róż

Serdecznie dziękuję. Myślę, że jak wybiorę się do drogerii w następnym tygodniu to pewnie coś dla siebie jakimś cudem znajdę
chyba będę szukać coś w jaśniutkich różach z domieszką brzoskiwni, albo po prostu kupię jeden który mi przypadnie do gustu droższy a jeden tańszy (np ten brzoskwiniowy)
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:00   #11
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

Koniecznie daj znać, co wybrałaś
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 15:07   #12
Justyna2602
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 167
Dot.: idealny róż

A ja polecam Ci gorąco nowy róż z benefitu Hervana. Jest on połączony z paru kolorów brzoskwini różu i koralu naprawdę świetny efekt
Justyna2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 18:44   #13
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: idealny róż

Cytat:
Napisane przez Justyna2602 Pokaż wiadomość
A ja polecam Ci gorąco nowy róż z benefitu Hervana. Jest on połączony z paru kolorów brzoskwini różu i koralu naprawdę świetny efekt
masz może swatche na polikach?
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 04:30   #14
themaggies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 311
Dot.: idealny róż

zaciekawilas ta Hervana, chetnie obejrze
themaggies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 14:31   #15
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

No akurat mi się Hervana nie podoba, jakaś fioletowa mi się wydaje
Coraliste za to lubię
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 22:16   #16
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: idealny róż

zdecydowałam się na tańszy róż z Wibo. Stwierdziłam, że jak mi coś nie spasuje to nie będzie szkoda wydac 9 zł aniżeli bym miała 25 zł wydać.
Ale na razie odcień mi się podoba (ciepły róż). Nie robi takiej sztucznej twarzy i trudno z nim przesadzić
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:54   #17
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

Cytat:
Napisane przez weinberger Pokaż wiadomość
zdecydowałam się na tańszy róż z Wibo. Stwierdziłam, że jak mi coś nie spasuje to nie będzie szkoda wydac 9 zł aniżeli bym miała 25 zł wydać.
Ale na razie odcień mi się podoba (ciepły róż). Nie robi takiej sztucznej twarzy i trudno z nim przesadzić
Który numer? Ja bardzo lubię te róże, moim zdaniem niczym nie są gorsze od półki wysokiej i średniej - do tego - są matowe
Ja mam 3 (mocno koralowa) i 6 (blady róż).
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:15   #18
weinberger
Raczkowanie
 
Avatar weinberger
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Polska, lubuskie
Wiadomości: 282
Dot.: idealny róż

tez mam 6 ;D. właśnie...matowe<3
__________________



weinberger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:38   #19
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: idealny róż

Cytat:
Napisane przez weinberger Pokaż wiadomość
tez mam 6 ;D. właśnie...matowe<3
Z tą 6-tką to w ogóle miałam przygody - to jest moje trzecie opakowanie. A już tłumaczę dlaczego
Otóż kolory różnych "szóstek" różniły się od siebie. Dwa poprzednie opakowania były zbyt zimne, zbyt intensywne. Oddałam je w dobre ręce. Ostatnio okazało się, że owa szóstka jest dokładnie taka jak mi trzeba - jaśniejsza i nieco cieplejsza. Obecnie to mój ulubiony róż.
I faktycznie - również teraz wielokrotnie widziałam, że w zależności od serii - minimalne różnice nadal są w obrębie jednego koloru
Miłego różowania życzę
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.