Oczyszczanie twarzy kwasami zio³owymi, a ropne wypryski. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielêgnacji twarzy i cia³a oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-02-24, 09:42   #1
onakagaitaidesu
Przyczajenie
 
Avatar onakagaitaidesu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bia³a Podlaska
Wiadomo¶ci: 9

Oczyszczanie twarzy kwasami zio³owymi, a ropne wypryski.


Witam!
Jestem ju¿ dwa dni po moim pierwszym oczyszczaniu twarzy. Pani kosmetolog poleci³a mi kwasy.
Po³o¿y³am siê na fotelu, moja twarz zosta³a oczyszczona tonikiem. Nastêpnie kosmetolog zabra³a siê za oczyszczanie rêczne (nie by³o ono strasznie dog³êbne, poniewa¿ mam skórê do¶æ wra¿liw±, z piegami), po dezynfekcji zosta³a rozgrzana w kocio³ku mieszanina zió³ ( nie pamiêtam czego konkretnie u¿ywa³a Pani kosmetolog, ale w pamiêci utkwi³ mi rumianek i JE¯OWIEC), ciep³± masê na³o¿y³a mi na twarz i rozpoczê³a peeling (na czole do¶æ przyjemne uczucie, ale skronie i policzki to masakra! straszny ból), zmy³a mi to i po³o¿y³a na twarz maseczkê z alg, a po zmyciu owej maseczki na³o¿y³a jaki¶ olejek. Za ca³y zabieg, trwaj±cy ok. godziny zap³aci³am 200 z³, by³am w lekkim szoku, poniewa¿ moje kole¿anki za oczyszczanie twarzy zwykle p³aci³y 100 z³, ale podejrzewam, ¿e to zas³uga kwasów.
Kosmetolog uprzedzi³a mnie, ¿e skóra bêdzie mi pêkaæ i siê ³uszczyæ, ogólnie, ¿e najlepiej przez tydzieñ jest zostaæ w domu. Poleci³a mi krem Alantan Plus, którego u¿ywam 2x dziennie na oczyszczan± twarz (myjê skórê ciep³± wod± i p³ynem do k±pieli dla niemowl±t - ³agodny i nie powoduje podra¿nieñ). Jednak zauwa¿y³am, ¿e na mojej skórze pojawi³y siê ropne wypryski, nie wiem czy co¶ zosta³o ¼le wykonane? Nie wyduszam i nie rozdrapujê. Chcia³bym zapytaæ czy po takim zabiegu jest to normalna sytuacja? Kosmetolog uprzedzi³a mnie, ¿e mo¿e wyst±piæ opryszczka, ale nie mówi³a nic o ropnych krostach ( byæ mo¿e zapomnia³a).
Bardzo proszê o pomoc, czy to normalne? I czy mam co¶ z tym zrobiæ czy po prostu zostawiæ i czekaæ, a¿ zniknie?
onakagaitaidesu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 02:07   #2
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomo¶ci: 13 985
Dot.: Oczyszczanie twarzy kwasami zio³owymi, a ropne wypryski.

Pewnie mia³a¶ robiony piling Jadwiga. Ale nie ma tam je¿owca, a ja³owiec i to nie jest piling na bazie kwasów, a zió³
Masz t± bardzo t³ust± wersjê Alantanu w ma¶ci? Je¶li tak - mo¿e ona Ciê po prostu zapycha?
Ja po Jadwidze stosowa³am Alantan - lekki krem z serii dermoline albo dermline i wch³ania³ siê bardzo ³adnie, nic mi te¿ nie wyskakiwa³o...
A nie masz mo¿liwo¶ci zadzwoniæ do pani kosmetolog, która Ci wykonywa³a zabieg i zapytaæ fachowca?
__________________
Aga.
Odchudzam siê:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-26, 11:30   #3
SYISCosmetics
SPAMER
Nieop³acona reklama
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Oczyszczanie twarzy kwasami zio³owymi, a ropne wypryski.

Witaj, po oczyszczaniu jakimkolwiek jest tak ¿e skóra sama zaczyna siê czy¶ciæ - oznacza to ¿e wszystkie zanieczyszczenia która s± w niej g³êboko zaczynaj± wychodziæ, nigdy nie robi siê jednego oczyszczania a seriê zabiegów aby skórê oczy¶ciæ doglêbnie. I po kwasach równie¿ mo¿e tak byæ. Zawsze jest gorzej aby potem moglo byæ lepiej. Czy jeste¶ umowiona na kolejne zabiegi?
Zastanawiam siê tylko dlaczego zrobi³a oczyszczanie manualne i peeling w jednym zabiegu, po samym oczyszczaniu skóra jest wystarczaj±co podra¿niona a do tego jeszcze z³uszczanie?
SYISCosmetics jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-02-27, 18:11   #4
onakagaitaidesu
Przyczajenie
 
Avatar onakagaitaidesu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bia³a Podlaska
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Oczyszczanie twarzy kwasami zio³owymi, a ropne wypryski.

Macie racjê! To by³ peeling Jadwiga, niestety kosmetolog wprowadzi³a mnie w b³±d... By³am pewna, ¿e w sk³ad peelingu wchodzi je¿owiec ( kosmetolog podkre¶la³a to, poniewa¿ mówi³a, ¿e to od niego bior± siê te igie³ki... ;/). Niestety nie mog³am do niej zadzwoniæ, gdy¿ nie wziê³am wizytówki z numerem, a mam kilkadziesi±t kilometrów do niej, wiêc spotkanie f2f równie¿ nie wchodzi³o w grê. Stosujê krem Alantan.
Skóra ju¿ mi siê ³adnie z³uszczy³a.
Poczyta³am trochê wiêcej o tym i nie wiedzia³am, ¿e nie nale¿y po zabiegu myæ twarzy przez kilka dni...

Mogê powiedzieæ, ¿e moja skóra jest w lepszej kondycji (jest napiêta i promienna), ale zauwa¿y³am, ¿e pojawi³o siê kilka nowych zaskórników i oczywi¶cie te ropne pryszcze.
To by³ mój pierwszy zabieg, a na kolejny jestem umówiona 2/3 tygodni po pierwszym czyli wybiorê siê za oko³o tydzieñ.

Niestety nie wiem jakie bêd± dalsze rezultaty. Zabieg jest do¶æ drogi, bo zap³aci³am za niego 200z³, mam nadziejê, ¿e kolejna wizyta bêdzie trochê tañsza
onakagaitaidesu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:29.