Pielęgnacja cery - 25 lat - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-06, 09:27   #31
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeden krem nie załatwi tylu spraw, trzeba postawić na kompleksową pielęgnację.
Jeśli skóra jest szara, to może pomóc serum z witaminą C. Większość z nich do tanich nie należy, ale nie pisałaś, ile możesz na to wydać. Np serum Flavo-C kosztuje ok 70 zł. Taniej wychodzi zrobienie podobnego serum samemu z półproduktów dostępnych np tu
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html
Na przebarwienia są kremy z kwasami, ale stosuje się je raczej zimą, bo są fotouczulajace i nie powinno się po nich opalać. Kwasy też rozjaśniają i wyrównują koloryt.
Co do przebarwień to skoro masz do nich skłonność, to zapomnij o opalaniu - to pogłębi problem. A przy dłuższym przebywaniu na słońcu koniecznie filtr. Bez tego będzie gorzej. Poza tym opalanie naprawdę postarza - mówię to ja, osoba która nie cierpi filtrów
Możesz opóźnić wychodzenie zmarszczek przez utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia. Czyli używać kosmetyków z dużą iloscią np gliceryny, kwasu hialuronowego, mocznika, pantenolu. Nie bój się cieższych, tłustszych kremów na noc - one zatrzymają wilgoć w skórze i przy okazji zmiękczą. Do tego oczywiście dieta. Czyli dużo płynów. Ponoć NNKT (np kapsułki z olejem z wiesiołka) pomagają przy przesuszeniu skóry i utrzymują nawilżenie.
Spróbuję to Flavo-C. A jakbyś miała coś w ten deseń ale ciut tańszego to było by fajnie Na przebarwienia krem z kwasem. Tylko jakim? A na zmarszczki to też jakiś krem?
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 18:00   #32
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Spróbuję to Flavo-C. A jakbyś miała coś w ten deseń ale ciut tańszego to było by fajnie Na przebarwienia krem z kwasem. Tylko jakim? A na zmarszczki to też jakiś krem?
Tańsze jest z Biochemii Urody. Poza tym jest jeszcze kwestia stabilności witaminy C. To bardzo łatwo rozkładająca się substancja, dlatego spotyka się opinie, że Flavo-C szybko traci wartość, bo witamina C po prostu przestaje działać po krótkim czasie i zostajemy z kosmetykiem (nietanim przecież), który nic nie robi. Można sobie samemu zrobić takie serum na jeden tydzień. Składniki są w aptece: Juvit - czyli wit C w kroplach, witamina E w kapsułkach, lecytyna w kapsułkach. Spirytus (zwykły, nie salicylowy). Do tego woda KONIECZNIE demineralizowana (dostępna w większych marketach, używa się jej np do żelazek) i czysta, umyta, odkażona (spirycikiem) buteleczka z ciemnego szkła (np po jakimś syropie). Robi się to szybko, nie wymaga zgłębiania tajników chemii. Trzyma sie w lodówce, zużywa w tydzień.
Tutaj przepis
http://www.biochemiaurody.fora.pl/do...juvit,419.html

Kwasy to temat rzeka. Są polecane na zaskórniki, jako peeling, na trądzik. Na przebarwienia też, ale nigdy ich nie miałam, więc nie będę się wymądrzać Tu link do wątku o przebarwieniach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=170118&page=35

Na zmarszczki nie ma kremu, bo jak już są, to zostaje medycyna estetyczna. Albo retinoidy na receptę - u niektórych spłycają zmarszczki. Podstawą w zapobieganiu zmarszczkom jest nieopalanie się i dbanie o nawilżenie skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:44   #33
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Dobra, kupię jakieś serum z wit C z którego ta witamina szybko nie zniknie. Jeśli chodzi o przebarwienia to głównie mam na myśli te pozostałości po zdrapanych strupkach np na brodzie. I tu przydałoby się coś aby te przebarwienia zlikwidować. A co do zmarszczek to źle się wyraziłam, chodzi mi o jakiś krem przeciwzmarszczkowy. tylko nie wiem za którego się złapać
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:51   #34
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Dobra, kupię jakieś serum z wit C z którego ta witamina szybko nie zniknie. Jeśli chodzi o przebarwienia to głównie mam na myśli te pozostałości po zdrapanych strupkach np na brodzie. I tu przydałoby się coś aby te przebarwienia zlikwidować. A co do zmarszczek to źle się wyraziłam, chodzi mi o jakiś krem przeciwzmarszczkowy. tylko nie wiem za którego się złapać
Znajdź dla siebie najlepszy dobierając do Twojego typu cery na KWC to najlepsze źródło
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:19   #35
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Ja tego sama nie ogarniam. Nie znam się, nie orientuję się. Jak się tam poruszać?
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 15:06   #36
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Dobra, kupię jakieś serum z wit C z którego ta witamina szybko nie zniknie. Jeśli chodzi o przebarwienia to głównie mam na myśli te pozostałości po zdrapanych strupkach np na brodzie. I tu przydałoby się coś aby te przebarwienia zlikwidować. A co do zmarszczek to źle się wyraziłam, chodzi mi o jakiś krem przeciwzmarszczkowy. tylko nie wiem za którego się złapać
Chodzi o to, że z każdego gotowego serum ta witamina zniknie, dlatego poleca sie robienie sobie samemu porcji na tydzień. Używałam Flavo-C i nie widziałam rezultatów, ale są zadowolone z niego osoby.
Skoro masz tylko pozostałości po strupkach, to problem jest niewielki. Mogłabyś zimą spróbować kwasów. Np kremów aptecznych typu Effeclar K LRP, Triacneal Avene.
Zapobieganie zmarszczkom to głównie dbanie o nawilżenie. Poprzez dostarczanie składników nawilżających i tłuszczowych, które to nawilżenie zatrzymają. Do tego nieopalanie się/filtry. Dlatego nie da sie polecić jednego kremu przeciwzmarszczkowego. Zresztą to temat rzeka - co jakiś czas pojawia sie moda na jakiś konkretny składnik, kóry ma działać przeciwzmarszczkowo np kwas hialuronowy. Tylko, że to nie jest składnik typowo przeciwzmarszczkowy, ale po prostu nawilżający. I tak jest z wieloma kremami. Wiele kobiet sugeruje się opisem, że coś jest powyżej 40 roku życia, to one są za młode na to. A w tym kremie zazwyczaj nie ma niczego takiego, czego by nie mogła używać 20latka.
Jeśli zależy Ci na kremie konkretnego typu np nawilżający, przeciwzmarszczkowy, to wchodzisz na KWC, klikasz na opcję "Szukaj", wpisujesz pod frazą "Szukanie zaawansowane", czego szukasz (np krem), zaznaczasz "Tylko w kategorii" interesujacą Cie kategorię (np krem na noc powyżej 25 roku życia, krem do cery dojrzałej itp), ewentualnie liczbę gwiazdek, którą kosmetyk dostał (np powyżej 3,5).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 17:25   #37
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Ja bym powiedziała, że najlepsza pielęgnacja skóry w każdym wieku to ochrona UV+ antyoksydanty+ dbanie o jej odpowiednie nawilżenie = dobra profilaktyka.
Większość osob dba chyba tylko o nawilżenie, a po 30stce gdy pojawiają się już poważniejsze zmarchy i widać utratę jedrności szuka czegoś "regenerującego". To błąd bo kosmetyki nie działają jak leki i nie są w stanie tak naprawdę nic naprawić.

Dziś akurat czytałam a propos tematu

The big 5 in anti-aging skin care is still arguably:
  • Sunscreen
  • Retinoids
  • Antioxidants
  • Alpha hydroxy acids
  • Niacinamide or nicotinic acid
Czyli nic nowego.

Opalanie twarzy to strzelanie sobie samobója, bo żaden kosmetyk nie jest w stanie zniwelować skutków UV, a już na pewno nie zrobią tego drogeryjne kremy anti-age, których działanie ogranicza się w 90% produktów do nawilżania i natłuszczania.

Ja oprócz kosmetyków dodałabym dbanie od srodka: znowu antyoksydanty ( warzywa, owoce, zielona herbata itd) + nienasycone kwasy tłuszczowe, głownie omega 3. Trudno go dostarczyć w diecie, czasem warto brać suplementy lub pić tran. To bardzo poprawia nawilzenia skóry i wpływa na jej elastyczność.
I jeszcze okulary z porządnym filtrem UVA gdy wychodzisz na słonce- to najlepsze co możesz zrobić dla skóry pod oczami.

A co do konkretnych kosmetyków to każda z nas musi sama potestować co dla niej jest najlepsze. Nie istnieje jeden kosmetyk-cud którego trzeba używać bo jest lepszy niż inne produkty i marki
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 11:48   #38
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Ok. Przeglądam właśnie KWC i na coś się zdecyduję. Ale podsumowując: kupić krem z wit C, krem z jakimś kwasem i jakiś nawilżający przeciwzmarszczkowy
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:02   #39
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Ok. Przeglądam właśnie KWC i na coś się zdecyduję. Ale podsumowując: kupić krem z wit C, krem z jakimś kwasem i jakiś nawilżający przeciwzmarszczkowy
"jakiś krem z kwasem" - może lepiej nie. Bo ogólnie kremy z kwasem stosuje się jako przygotowanie do zabiegów kosmetycznych.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:07   #40
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Ech.. to już sama nie wiem. Jak na razie wybrałam krem z Ziaji ujędrniający na noc, krem na dzień nawilżający też z Ziaji i to serum Flavo-C. A z kwasem hialuronowym znalazłam tylko maseczkę i też chyba z Ziaji. Czy to mi jak na razie wystarczy czy powinnam czegoś innego szukać?
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:21   #41
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Ech.. to już sama nie wiem. Jak na razie wybrałam krem z Ziaji ujędrniający na noc, krem na dzień nawilżający też z Ziaji i to serum Flavo-C. A z kwasem hialuronowym znalazłam tylko maseczkę i też chyba z Ziaji. Czy to mi jak na razie wystarczy czy powinnam czegoś innego szukać?
Ja ogólnie nie lubię kremów Ziaji, bo mnie zapychają - więc nie powiem czy jest to dobry wybór. Ja stawiam na marki Dax Perfecta, Yoskine, AA, Irena Eris itp.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 13:11   #42
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Pokaż wiadomość
"jakiś krem z kwasem" - może lepiej nie. Bo ogólnie kremy z kwasem stosuje się jako przygotowanie do zabiegów kosmetycznych.
No co ty.. Kremy z kwasami to świetne kosmetyki oczyszczajace i złuszczające. I wcale NIE pod inne zabiegi wyłącznie..

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez shedub Pokaż wiadomość
Ech.. to już sama nie wiem. Jak na razie wybrałam krem z Ziaji ujędrniający na noc, krem na dzień nawilżający też z Ziaji i to serum Flavo-C. A z kwasem hialuronowym znalazłam tylko maseczkę i też chyba z Ziaji. Czy to mi jak na razie wystarczy czy powinnam czegoś innego szukać?
Z kwasem hialuronowym fajną serię ma Eveline. Ja mam taki chłodzący roller pod oczy - bomba.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:13   #43
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
No co ty.. Kremy z kwasami to świetne kosmetyki oczyszczajace i złuszczające. I wcale NIE pod inne zabiegi wyłącznie..
Wyłącznie nie... ale nie byłam pewna
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:58   #44
shedub
Raczkowanie
 
Avatar shedub
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 344
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Ja kiedyś używałam kosmetyków z Ziaji i nie narzekałam na nie z tego co pamiętam także te które wymieniłam spróbuję, tylko jeszcze nie mogę znaleźć jakiegoś kremu z tym kwasem hialuronowym. Macie coś godnego polecenia?
shedub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 14:56   #45
hafla
Przyczajenie
 
Avatar hafla
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 4
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Hej, mam 26 lat i rok temu miałam podobny problem jak ty. Bardzo mi pomógł wtedy Avene Cleanance K (kremożel) + żel oczyszczający z tej samej lini (taki niebieski). Ten krem niedość że ma silne działanie przeciwtrądzikowe, to ma też składniki przeciwstarzeniowe. Ale wg mnie on jest dobry na noc. Efekty były naprawdę ładne już po 2 tygodniach stosowania. No i zero zaskórników! Niektórzy polecają jeszcze z wit. C triacneal tez z Avene (plus retinol), ale u mnie sie to nie sprawdzilo.
Warto tez dbac o oczyszczanie skóry lepiej - zeby pozbyc sie zaskórników np. najpierw zmywam twarz oliwą z oliwek a potem ten żel - i jest naprawde swietnie oczyszczona .
No i kluczem jest dieta - im zdrowiej jesz tym mniej pryszczy - mniej cukru, soli i przetworzonych,a wiecej warzyw i owocow (zwlaszcza antyoksydantow =przeciwstarzeniowo). Moze sie tego nie docenia, ale syf ktory zjadasz potem wyłazi Ci na twarzy :P.

A na dzien i pod oczy tez warto sobie cos znaleźć oddzielnego - tak jak dziewczyny radza, filtr, lekki krem, serum z witamina c. Co lubisz. Grunt żeby to wieczorem dokładnie oczyścić i nigdy nie spać z tym na twarzy.
hafla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 08:55   #46
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez hafla Pokaż wiadomość
No i kluczem jest dieta - im zdrowiej jesz tym mniej pryszczy - mniej cukru, soli i przetworzonych,a wiecej warzyw i owocow (zwlaszcza antyoksydantow =przeciwstarzeniowo). Moze sie tego nie docenia, ale syf ktory zjadasz potem wyłazi Ci na twarzy :P.

A na dzien i pod oczy tez warto sobie cos znaleźć oddzielnego - tak jak dziewczyny radza, filtr, lekki krem, serum z witamina c. Co lubisz. Grunt żeby to wieczorem dokładnie oczyścić i nigdy nie spać z tym na twarzy.
Zgadzam się w 100%!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 11:01   #47
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez hafla Pokaż wiadomość
Hej, mam 26 lat i rok temu miałam podobny problem jak ty. Bardzo mi pomógł wtedy Avene Cleanance K (kremożel) + żel oczyszczający z tej samej lini (taki niebieski). Ten krem niedość że ma silne działanie przeciwtrądzikowe, to ma też składniki przeciwstarzeniowe. Ale wg mnie on jest dobry na noc. Efekty były naprawdę ładne już po 2 tygodniach stosowania. No i zero zaskórników! Niektórzy polecają jeszcze z wit. C triacneal tez z Avene (plus retinol), ale u mnie sie to nie sprawdzilo.
Warto tez dbac o oczyszczanie skóry lepiej - zeby pozbyc sie zaskórników np. najpierw zmywam twarz oliwą z oliwek a potem ten żel - i jest naprawde swietnie oczyszczona .
No i kluczem jest dieta - im zdrowiej jesz tym mniej pryszczy - mniej cukru, soli i przetworzonych,a wiecej warzyw i owocow (zwlaszcza antyoksydantow =przeciwstarzeniowo). Moze sie tego nie docenia, ale syf ktory zjadasz potem wyłazi Ci na twarzy :P.
Mam wspomniany krem Avene ale u mnie pomógł tylko na wypryski więc na każdego działa inaczej. Ale i tak to jest sporo bo teraz mogę spokojnie peelingować twarz.

Co do tematu to podpisuje się to co wcześniej zostało napisane: dieta, dieta i filtry np,: cukry fatalnie wpływają na włókna kolagenowe itp. Od siebie dodam jeszcze: aktywność fizyczna. Zauważyłyście jak wygląda skóra osób aktywnych? Na pewno wiąże się to między innymi z dietą ale ruch, produkowane hormony w trakcie aktywności też zbawiennie wpływają na skórę.
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 11:33   #48
justina987
Raczkowanie
 
Avatar justina987
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 45
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Po dłuższych próbach muszę stwierdzić, że przypuszczalnie robię coś źle - zwłaszcza powiększyły mi się zmarszczki pod oczami i to w tempie, które mnie przeraża - bruzdy się pogłębiły i przybyło krótszych odnóg. Może powiem czego zaczęłam używać - na noc nakładałam z La Roche Posay Active C Yeux. Teraz za sugestią koleżanki zaczęłam smarować kremem bardziej natłuszczającym. I jeszcze pytanie, które może wyda się głupie, ale niestety nie jest to dla mnie jasne - czy pod oczami mogę przecierać tonikiem, czy powinnam mieć coś specjalnego do oczyszczania tej partii skóry?

Ogólnie nie wiem jak skutecznie zatrzymać pogłębianie się zmarszczek, które postępuje naprawdę szybko :/
justina987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 14:29   #49
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Również byłabym wdzięczna za wskazanie jakiegoś dobrego, przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy dla osoby między 25 a 30 rokiem życia. Koniecznie takiego, który nie podrażnia, gdyż noszę szkła kontaktowe i po nałożeniu niektórych kremów oczy łzawią mi przez kwadrans, co jest bardzo niekomfortowe.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-07, 20:34   #50
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

cześć dziewczyny!!
i ja jestem ćwiarteczką:P
przez ostatnie 4 lata moja cera prezentowała się naprawdę nieźle ale od czasu kiedy zaczęłam pracować moja skóra wygląda fatalnie.... podejrzewam że moim głównym problemem jest fakt że prawie 8h w ciągu dnia spędzam w maseczce... jestem instrumentariuszką na bloku operacyjnym i niestety ale nie mogę tego obejść:/ staram się luźno wiązać maseczkę i ściągać ją tak często jak tylko mogę ale to na nic....
możecie mi polecić jakąś kurację głęboko oczyszczającą? mam raczej typ tłustej skóry no i do tego to całodzienne "parowanie" w masce...
help...
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 11:07   #51
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny!!
i ja jestem ćwiarteczką:P
przez ostatnie 4 lata moja cera prezentowała się naprawdę nieźle ale od czasu kiedy zaczęłam pracować moja skóra wygląda fatalnie.... podejrzewam że moim głównym problemem jest fakt że prawie 8h w ciągu dnia spędzam w maseczce... jestem instrumentariuszką na bloku operacyjnym i niestety ale nie mogę tego obejść:/ staram się luźno wiązać maseczkę i ściągać ją tak często jak tylko mogę ale to na nic....
możecie mi polecić jakąś kurację głęboko oczyszczającą? mam raczej typ tłustej skóry no i do tego to całodzienne "parowanie" w masce...
help...
Myślę, że tutaj mogłabyś zafundować sobie 2 razy w tygodniu maseczki z glinki lub algowe oczyszczające albo drożdżowe (jesli nie jestes uczulona na drożdże)
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:46   #52
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Również byłabym wdzięczna za wskazanie jakiegoś dobrego, przeciwzmarszczkowego kremu pod oczy dla osoby między 25 a 30 rokiem życia. Koniecznie takiego, który nie podrażnia, gdyż noszę szkła kontaktowe i po nałożeniu niektórych kremów oczy łzawią mi przez kwadrans, co jest bardzo niekomfortowe.
Probowalas masci z wit. A ? ja stosuje na noc, nic tak nie wawilża. Nie podraznia.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:29   #53
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Probowalas masci z wit. A ? ja stosuje na noc, nic tak nie wawilża. Nie podraznia.
Ja też - ale mam tą w formie kremu z oceanic. Ma wit. A i wit. E, super nawilża, natłuszcza - na noc ekstra.
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 18:34   #54
kochaniemoje
Przyczajenie
 
Avatar kochaniemoje
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 10
Dot.: Pielęgnacja cery - 25 lat

Witam, mam 25 lat,i kompletnie nie mam pojecia jakis kosmetykow do pielegnacji cery powinnam uzywac.
Posiadam cere mieszana. wyleczylam sie z tradziku ale zostaly mi zmiany po nim.
I myslalm o kremie na te zmiany. w internecie znalazlam kilka propozycji, doradzcie prosze....

1. Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

2. Effaclar Duo Krem

3. zel-redukujacy-zmiany-potradzikowe-purritin-remover(iwostin)

4. krem-na-noc-redukujacy-niedoskonalosci(iwostin)
kochaniemoje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.