Co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-22, 18:55   #1
PonyMaker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Smile

Co dalej?


Cześć panie Mam mały dylemat, co robić po skończonej kuracji antybiotek Klindamycyną? Jest ogromna poprawa ... (na chwilę obecną 0 pryszczy i tylko 2 małe przebarwienia, a nie po 5 pryszczy i cała mordka czerwona :P)
Brałem przez 6 tygodni, nie wiem co teraz. Wracać jak dawniej do pasty cynkowej?
ps. Moja cera jest mieszana, lubi być sucha, jednak nie za bardzo. Po Acti... nie pamiętam nazwy, robiło się tylko gorzej. Wysuszało aż za bardzo. Niedawno brałem żele nawilżające i wcale się nie pogorszyło. Troche dziwnie moja twarz reaguje, raz woli być sucha, raz nawilżana. Tak czy inaczej, jest OK i nie chce spieprzyć tego
Proszę o pomoc
PonyMaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 20:03   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co dalej?

Tzn do pasty cynkowej punktowo czy jak? Pasta moze wysuszac skorę, wiec jesli masz skłonnosci do tego to ja bym nie stosowała. Wypróbuj nawilżanie skóry takie codzienne wieczorem żelem hialuronowym wymieszany z jakims olejem (ja lubię oliwkę hipp ale przy suchej skórze/ partiach na twarzy jest za słaba. Czasem stosowałam ją samemu). Przy bardzo przesuszonej cerze to nie wystarczy. Trzeba siegnac po kremy z mocznikiem, ceramidami lipidami itd. Cos tresciwszego Twarz mozesz myc olejkiem myjacym- nie wysuszy skóry, a zadziała rowiez lekko nawilzajaco. Takie w/w przeze mnie produkty (oprócz kremu) dostaniesz na np. Biochemii Urody. W/w kremy to raczej z aptecznych serii. Zajrzyj na kwc.

U mnie akurat (a mam cerę jak twoja) bardzo sprawdza się krem z kwasem azelainowym (stosowałam acne derm). On hamował wysyp. Ma kwas wiec przy regularnym stosowaniu moze cos zrobic z przebarwieniami.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-22 o 20:04
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 20:34   #3
PonyMaker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3
Dot.: Co dalej?

Z tym, że ja miałem (albo tak mi się wydawało) łuszczącą się cerę, często się świeciła. Ostatnio brałem jednak żel, który nawilża i wcale się nie pogorszyło. Czyli mam i to i to ... Poczytałem trochę nad tym Skinoren i prawdopodobnie to jego kupie Tylko pytanie, jak długo się go stosuje?

ps. Jestem mężczyzną w wieku dojrzewania :P
PonyMaker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 20:41   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Co dalej?

Cytat:
Napisane przez PonyMaker Pokaż wiadomość
Z tym, że ja miałem (albo tak mi się wydawało) łuszczącą się cerę, często się świeciła. Ostatnio brałem jednak żel, który nawilża i wcale się nie pogorszyło. Czyli mam i to i to ... Poczytałem trochę nad tym Skinoren i prawdopodobnie to jego kupie Tylko pytanie, jak długo się go stosuje?

ps. Jestem mężczyzną w wieku dojrzewania :P
Na pewno bedzie napisane na ulotce. Ja miałam napisane, zeby stosować 2 lub 1 raz dziennie (zalezy kto jaka ma wrazliwosc), stosować nie dluzej niz pół roku. Potem przerwa.

Skóra łuszczaca to sucha, a swiecic się mogła bo skóra chciała samemu "nawilzyc się" sebum wiec produkowała go zbyt duzo--> stąd swiecenie. O żelu do czego piszesz, mycia?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:27.