Wstydliwy problem ze stopami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 13:59   #1
aalicja28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5

Wstydliwy problem ze stopami


Witam proszę bardzo o porady i pomoc. Mam poważny problem ze skórą stóp. Zaczęło się to jak jeszcze byłam nastolatką,cierpiałam strasznie z powodu rogowacenia skóry na piętach oraz podeszwie i prawie codziennie zdzierałam twardą skórę tarką,często w nerwach do krwi. Po tych moich wieloletnich zabiegach moje stopy są okropne,prawie na całej powierzchni rogowacieje mi skóra,są czerwone a pięty jakby w bliznach (które sięgają bardzo wysoko) po częstym zdzieraniu skóry.Kiedy zamoczę stopy w wodzie to po chwili całe macereją,robią się białe i pomarszczone.Nie wiem już co robić, wypróbowałam już większość kremów ale żaden nie pomaga. Kiedy zbliża się lato to waruję ponieważ założenie klapek to koszmar,wstydzę się okropnie i najchętniej ciągle chodziłabym w zamkniętych butach.Lubię jeździć na wodę ale musi być konicznie piasek żeby zakryć nim stopy,a jak wychodzę z wody modlę się żeby nikt nie zwracał uwagi na moje zmacerowione potworne stopy. To jest koszmar.Może są jakieś preparaty,maści kremy???które uwolnią mnie od tego problemu.Z góry dziękuję
aalicja28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 04:45   #2
euxinus
Zakorzenienie
 
Avatar euxinus
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: za górami za lasami...
Wiadomości: 4 408
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

A może przyśpieszone rogowacenie spowodowane jest tym ciągłym zdzieraniem do krwi? Brzmi jak objaw choroby i to nie ciała, a psyche;( Nie sadzisz , że powinnaś udać się po prostu do dobrego lekarza dermatologa?
euxinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 09:16   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Cytat:
Napisane przez aalicja28 Pokaż wiadomość
Witam proszę bardzo o porady i pomoc. Mam poważny problem ze skórą stóp. Zaczęło się to jak jeszcze byłam nastolatką,cierpiałam strasznie z powodu rogowacenia skóry na piętach oraz podeszwie i prawie codziennie zdzierałam twardą skórę tarką,często w nerwach do krwi. Po tych moich wieloletnich zabiegach moje stopy są okropne,prawie na całej powierzchni rogowacieje mi skóra,są czerwone a pięty jakby w bliznach (które sięgają bardzo wysoko) po częstym zdzieraniu skóry.Kiedy zamoczę stopy w wodzie to po chwili całe macereją,robią się białe i pomarszczone.Nie wiem już co robić, wypróbowałam już większość kremów ale żaden nie pomaga. Kiedy zbliża się lato to waruję ponieważ założenie klapek to koszmar,wstydzę się okropnie i najchętniej ciągle chodziłabym w zamkniętych butach.Lubię jeździć na wodę ale musi być konicznie piasek żeby zakryć nim stopy,a jak wychodzę z wody modlę się żeby nikt nie zwracał uwagi na moje zmacerowione potworne stopy. To jest koszmar.Może są jakieś preparaty,maści kremy???które uwolnią mnie od tego problemu.Z góry dziękuję
Im częściej zdzierasz skórę, tym szybciej ona narasta. W pielęgnacji szybko twardniejącej skóry stóp trzeba sobie wypracować pewną regularność ścierania naskórka, ale na pewno nie pomożez robienie tego codziennie. Ale to już pewnie wiesz.
W Twojej sytuacji najlepiej iść do dermatologa. Bez sensu jest pytanie o kremy, skoro piszesz, że
wypróbowałam już większość kremów ale żaden nie pomaga

Domyślam się, że próbowałaś też kremów z mocznikiem?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 12:48   #4
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Ja mam problemy ze stopami. Kremem, który najlepiej na nie działa jest maść (nie krem) firmy Gehwol.
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 16:46   #5
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Dermatolog lub DOBRA kosmetyczka zajmująca sie stopami, ( lub co lepiej podolog), a do tego czasu nie rób nic poza nawilżaniem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 10:52   #6
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 13:38   #7
aalicja28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Dzięki, macie racje,mam śrubę na punkcie stóp tzn. kiedyś miałam i na własne życzenie je zniszczyłam. Teraz dbam o nie inaczej, moczę i usuwam zrogowaciałą skórę raz w tyg. i ciągle nawilżam ale to niestety nie poprawia zbytnio ich wyglądu. Czekam w dalszym ciągu na odp.Może jest jakaś maść intensywnie regenerująca,zwykle kremy nie pomagają bo uszkodzenia są zbyt rozległe.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

preparoty gehwol niestety też nie pomagają, potrzebuję chyba cudu żeby problem znikł
aalicja28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 20:54   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Cytat:
Napisane przez aalicja28 Pokaż wiadomość
Dzięki, macie racje,mam śrubę na punkcie stóp tzn. kiedyś miałam i na własne życzenie je zniszczyłam. Teraz dbam o nie inaczej, moczę i usuwam zrogowaciałą skórę raz w tyg. i ciągle nawilżam ale to niestety nie poprawia zbytnio ich wyglądu. Czekam w dalszym ciągu na odp.Może jest jakaś maść intensywnie regenerująca,zwykle kremy nie pomagają bo uszkodzenia są zbyt rozległe.

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

preparoty gehwol niestety też nie pomagają, potrzebuję chyba cudu żeby problem znikł
Idź do dermatologa. Jeśli masz coś w rodzaju blizn, to nikt Ci tu niczego profesjonalnego nie doradzi, co najwyżej poleci krem, który jemu pomaga przy o wiele mniej poważnych dolegliwościach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 08:33   #9
aalicja28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Dziś pójdę się zapisać do dermatologa, nigdy nie byłam bo nawet lekarza się wstydziłam. Idę poszukiwać na sklepy kremu Dax cosmetics, na kwc jest bardzo chwalony. Dam znać jak na mnie działa, jak będzie poprawa to naprawdę musi być rewelacyjny

Edytowane przez aalicja28
Czas edycji: 2013-02-12 o 08:34
aalicja28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 04:50   #10
marudaba
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 22
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Najlepiej moim zdaniem długo moczyć stopy, a następnie nawilżać je kremem, założyć grube skarpety i do spania.
W moim przypadku to były różne kremy m.in. Vichy, Oriflame, Floslek (z serii Dr.Stopy). To w zasadzie nie ma znaczenia, najważniejszą rzeczą jest to, by stopy na noc pozostały nawilżone/natłuszczone. Obserwuj efekty, jeśli się nie polepszy, to wizyta u dermatologa murowana. :/
marudaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 21:10   #11
JudeAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Dziewczyny pomóżcie.. idzie lato ( mam nadzieje) a ja wstydzę się założyć sandałki czy klapki. Na duzych paluchach i na kostakch tuz pod małym palcem narasta mi naskorek, do tego stopnia ze po zdjeciu skarpetek skóra jest biala i wyglada strasznie. tak samo po kąpieli. Probowałam juz scierac naskórek tarka, pumeksem, robiłam pilingi, od jakiegos czasu stosuje krem z mocznikiem zakupiony w aptece ale nic nie pomaga. Co robic ?
JudeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 21:32   #12
JudeAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Skóra przez moment jest gładziutka ale za kilka godzin znow widac te cholerne ( nawet nie wiem jak to nazwac ) białe odciski.
__________________
zakłopotana

Edytowane przez JudeAnn
Czas edycji: 2013-04-04 o 12:47 Powód: podwójny wpis
JudeAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:01   #13
swaaag
Wtajemniczenie
 
Avatar swaaag
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 911
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Również polecam iść na dobry pedicure na początek i później raz na tydzień ogarniać sobie stopy samemu. Poza tym ja np. codziennie po wieczornym prysznicu smaruję stopy kremem, albo balsamem i zakładam skarpety, żeby przez noc się wchłaniało a na suche pięty polecam alantan plus krem albo alantan maść (koszt to ok. 8zł), wypróbowałam przy okazji smarowania świeżego tatuażu i pomaga
swaaag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 14:14   #14
karoola1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

rozmowa ze spamerem

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2013-07-30 o 09:43
karoola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 22:09   #15
KatalinaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wstydliwy problem ze stopami

Ja też przez kilka miesięcy (po zimie) walczyłam z brzydkimi piętami, wypaćkalam kilka różnych kremów z mocznikiem, w tym krem Scholla Active Repair K+. Efekty były marne. Co tydzień ścinałam nożykiem grubą skórę, a ona coraz bardziej narastała. Od miesiąca jednak znalazłam doskonałe rozwiązanie. Co 3 dni będąc pod prysznicem delikatnie ścieram pięty pumeksem, a po osuszeniu nakładam maść z witamina A. Mozna ją kupic w aptece za grosze, a jest naprawdę rewelacyjna. W pozostałe dni stosuję krem z Rossmanna Fusswohl, Hirschtalg Creme. Moje pięty wyglądaja wreszcie normalnie i po kąpieli nie są białe
KatalinaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 22:47   #16
joasia1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Wstydliwy problem ze stopami

wymocz stopy w cieplej wodzie z sola do kapieli stop.
tarka pocieraj stopy w miejsu zrogowacen, odczasu doczasu obmywaj stopynie rob tego za mocno.
zrob peeling i zostąw go na chwile.
zmyj,
posmaruj stopy kremem School Hard skin softening cream
(dostepny w polsce)

rob tak co 2 dzien, codziennie po umyciu stop. naloz krem i dokladnie go wmasuj, zaloz sobie skarpetki bawelniane-krem lepiej zadziala





Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
joasia1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.