Codzienna pielęgnacja! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-01, 22:21   #1
parasolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Exclamation

Codzienna pielęgnacja!


Hej dziewczyny byłabym wdzięczna o radę i poprawienie popełnianych przeze mnie błędów w mojej codziennej pielęgnacji twarzy. Mam 21 lat, cerę mieszaną, zaskórniki w strefie T (z naciskiem na nosek) oraz (już) niewielki trądzik na czole i brodzie. Moja codzienna pielęgnacja to: wieczorem - płyn micelarny bourjois, aby zmyć makijaż, emulsja micelarna cetaphil, która używam zamiast mydełek bądź żeli, a na koniec krem ochronny bambino. Rano zaś podobnie emulsja micelarna cetaphil, balsam do twarzy cetaphil i dopiero makijaz. Moje pytanie brzmi czy wieczorem nie powinnam używać jakiegoś produktu do zamknięcia porów (jeśli tak to jaki polecacie w tym przypadku)? I czy jesli chciałabym użyć 2 razy w tyg peeling, to moja pielegnacja to: płyn micelarny bourjois, emulsja micelarna, peeling, jakaś maseczka(?) i dopiero kremik bambino. Proszę o radę dziewczyny i z góry dziękuje!
parasolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 08:04   #2
pepek_swiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 18
Dot.: Codzienna pielęgnacja!

Ja zrezygnowałabym z kremu bambino, jest mocno ciężki i natłuszczający. Od czasu do czasu jest ok ale chyba nie codziennie. Polecam dermokosmetyki nawilżające z serii LRP np.Hydraphase intense. Nie należy do najtańszych ale naprawdę wystarczy odrobina i cera jest ładnie nawilżona a nie zapchana.

Co do czegos na zamknięcie, domknięcie porów to nie pomogę bo moim zdaniem nic takiego nie działa.
pepek_swiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 15:27   #3
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Codzienna pielęgnacja!

Popieram, krem bambino to największy twój błąd. Można go użyć ewentualnie na mrozy. Cerę musisz nawilżać a nie natłuszczać a to dwie różne sprawy. Przy takim kremie ciągle będziesz miała zaskórniki. Polecam kosmetyki apteczne. Cała reszta wydaje się OK choć po myciu twarzy dołożyła bym tonik. Peelingi jeśli nie masz mocno tłustej skóry wystarczą 1x w tygodniu
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 19:50   #4
parasolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: Codzienna pielęgnacja!

No dobra więc odłożę krem bambino. Bo w sumie nie wiem czy mi lat przybywa i trądzik sam schodzi czy to było właśnie po tym bambino. Potrzebuje bardzo dużego nawilżenia, bo zauważyłam, że wtedy zaczęło mi wszystko schodzić. Jak wcześniej 'paćkałam' milion rożnych kosmetyków na trądzik (żele, toniki, itd itp) to miałam o wiele gorzej teraz w sumie się ograniczyłam do tego cetaphilu i niesamowicie mi to pomogło. Więc mówicie, że seria LRP- Hydraphase intense, a macie jeszcze jakieś inne i sprawdzone propozycje?? Chciałabym się pozbyć skórek i nawilżać bardzo mocno na noc

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Popieram, krem bambino to największy twój błąd. Można go użyć ewentualnie na mrozy. Cerę musisz nawilżać a nie natłuszczać a to dwie różne sprawy. Przy takim kremie ciągle będziesz miała zaskórniki. Polecam kosmetyki apteczne. Cała reszta wydaje się OK choć po myciu twarzy dołożyła bym tonik. Peelingi jeśli nie masz mocno tłustej skóry wystarczą 1x w tygodniu
Zaczynam walkę z tymi zaskórnikami, dlatego peeling 2 razy na tydzien, bo nawet przez mój podkład już prześwitują, jakbym piegi miała ;/
parasolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:28   #5
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Codzienna pielęgnacja!

Mnie po Bambino strasznie wysypywało
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:09   #6
pepek_swiata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 18
Dot.: Codzienna pielęgnacja!

Czasami mniej znaczy lepiej Polecam peeling z serii Ziaja Pro, genialny. Stosuje Go na całe ciało z twarzą włącznie i zaskórniki nie wystają spod makijażu
pepek_swiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-03 15:09:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.