bielutkie oczęta;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 14:40   #61
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: bielutkie oczęta;)

Cytat:
Napisane przez ...:Rammka:... Pokaż wiadomość
HAHAHA no coś Ty :P:P nie po gałce
Jak malujesz dolną powiekę ( po wewnętrznej stronie jak chcesz sobie wybielic ...) to wtedy gałka ma kontakt z Kholem
Jest super bezpieczny stosowany od wieków w krajach Maghrebu, Indiach, Pakistanie itp. Efekt sobie możesz zobaczyć na Bollywoodzkich filmach :P Wszystkie składniki naturalne ( przynajmniej w tym moim) i jest traktowany jako lek w chorobach oczu ponoć bardzo skuteczny ( ja nie wiem bo nie mam chorych oczu...)

Można go dostać na Allegro tyle że tam kosztuje z 25zł a ja kupuje za 5DH ( 2 zł) w Maroku To jest taki proszek moze 2-3 g ze szpatułką ale lepiej sie nakłada pędzelkiem troche się wtedy sypie ale to żaden problem a efekt trzyma się caly dzień bez poprawiania
Oczywiście, że jest naturalny. Zawiera zioła, zawiera różne takie rzeczy, a także zawiera ołów.

Nie można powiedzieć o ołowiu, że nie jest naturalny, za to na pewno nie można o nim powiedzieć, że jest bezpieczny. Tym bardziej - nie można powiedzieć, że jest super bezpieczny. To, że jest używany od wieków, nic nie znaczy - Rzymianie pili z ołowianych naczyń przez kilka stuleci, a nikt się nie zorientował, że poważne choroby z tego wynikają.

Poza tym, często piszą, że nie ma ołowiu, a jest sproszkowana galena . Zweryfikować prawdziwą zawartość można, używając specjalnej aparatury, którą mało kto ma w domu.
Podsyłam link do obszerniejszej pracy na ten temat:
http://journal.scconline.org/pdf/cc2...107-p00125.pdf

Przy okazji - sprawdź sobie swój kohl


Więc. Oczywiście, khol ma przepiękny efekt, ale niestety nie ma się pewności, czy szkodzi, czy nie. I nie mówimy tu o urodzie, tylko o zdrowiu.
Sama uwielbiam khol i używałam codziennie, ale teraz ograniczam zastosowanie. Opinie na temat jego szkodliwości są podzielone, ale nie pakowałabym na siebie codziennie ołowiu. Jednak.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-09 14:40:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.